انتشار آگاهی یا ترس ؟؟
دوشنبه 12 اسفند 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
باید سبک  زندگی را در این مدت تعطیلی و به بیانی قرنطینه تغییر بدهیم؛ مثلاً منی که ورزش می‌کردم، صبح زود بیدار می‌شدم، سی دی می‌نوشتم و... همه را در منزل انجام بدهم و نظم را که در سی دی به آن تاکید شده رعایت کنم و ایمان داشته باشیم خداوند یاری مان می‌کند.
خلاصه مادامی که روحیه ما شاداب و سرزنده باشد می‌توانیم کارها را به خوبی انجام بدهیم؛ ولی خیلی از ما مغلوب استرس و نگرانی می‌شوند. از همه عزیزان می‌خواهم در این وضعیت، خبرهای بد را نشر ندهند و تلاش ما فقط آگاهی دادن در مورد پیشگیری و درمان باشد و بدانیم ترس چه بلایی را به سر ما می‌آورد.

به نام قدرت مطلق الله 

به نظرم آمد که این روزها روزهای امتحان است؛ امتحانی سخت!
خصوصاً برای منی که چند سال است که تحت آموزش‌های کنگره 60 هستم؛ زیرا همانطوری که می‌دانید، یک وقتی امتحان می‌گیرند و در پی امتحان آموزش می‌گیریم و نکاتی را تجربه می‌کنیم و یاد می‌گیریم و انسان از آن موضوع درس می‌گیرد و گاهی اوقات آموزش می‌دهند و بعد امتحان می‌گیرند و به نظرم برای من الان همان زمان است!
یکی از آن آموزش‌هایی که گرفتم مقابله با ترس بوده است؛ البته در ادامه این آموزش را داشتیم و یاد گرفتیم که ترس دو نوع است؛ یکی نگهدارنده و یکی بازدارنده و یک آموزش دیگر هم رسیدگی به جسم و روح به طور همزمان بوده است.
در سی دی بیکران جناب مهندس قصه بسیار آموزنده‌ای را بیان کردند، فرمودند:
« روزی مجلس رقص بود و هزارپا خیلی زیبا می رقصید. بعد خرمگس به ملخ می‌گوید: می‌خواهی کاری کنم که دیگر هزارپا نتواند برقصد؟
می‌گوید اگر می‌توانی انجام بده.
خرمگس پیش هزارپا می‌رود و می‌گوید: تو موقع رقص اول کدام پا را می‌گذاری؟ مثلاً اول پای 345 را می‌گذاری و بعد ... و ترتیب آن را برایم بگو.
هزارپا خواست توضیح بدهد که نتوانست؛ چون تا حالا دقت نمی‌کرد و واقعاً نمی‌دانست که چگونه این کار را انجام می‌داده و دقیقاً خیلی از کارهای ما امروز به این شکل است! »
تازه متوجه شدم که جناب مهندس دقت ما را به دو نعمت جلب می‌نمود که شاکر آن باشیم؛ یکی نعمت امنیت و دیگری سلامتی.
در حال حاضر هر دوی آنها به خطر افتاده و ترس بر ما حاکم شده و همین موضوع باعث دوری از کنگره و به هم ریختن برنامه‌های ما شده است.
این احساس ناامنی بدترین حسی بود که در ابتدای امر به من دست داد. فکر می‌کردم از مرگ نمی‌ترسم و آماده هستم؛ ولی مثل این قصه، بعد از شیوع ویروس کرونا فهمیدم واقعاً دوست دارم زنده باشم و ادامه بدهم و کارهای نیمه تمام دارم و باز آموزش‌های کنگره به کمکم آمد.
آخرین جلسه‌ای که در شعبه داشتیم، دستورجلسه لژیون ما سی دی ایمان بود؛ چون جناب مهندس به تازگی تاکید کرده بودند که حتماً در لژیون ها کار شود. مرور به این سی دی و اینکه بخواهم آن را کاربردی نمایم با این موضوع همخوانی داشت و بسیار تا بسیار کمکم کرد.
ابتدای سی دی راجع به خواست قوی صحبت می‌شود و در ادامه راجع به نظم و دیسیپلین در کارها و در آخر چند سوال را مطرح می‌کنند؛ 
اینکه چه چیزی وجود دارد که ما را از تعلقات خودمان دور می‌کند؟
چه چیزی وجود دارد که ما را از خواسته‌های شخصی دور می‌کند؟
چه چیزی ما را از آن مسائلی که دوست داریم انجام بدهیم و نمی‌دهیم دور می‌کند و باعث می‌شود که سختی‌ها را متحمل شویم؟
آن چیزی نیست به جز عشقِ به نوع دوستی و اینکه دیگران را ترجیح بدهیم بر خودمان! حتی عشق به زنده ماندن باعث می‌شود که از خیلی از چیزهایی که دوست داریم دور بشویم؛ از دورِ هم بودن، از حضور در کنگره و...
اما ایمان و عشق و عقل مثلثی است که به انسان نیرو می‌دهد و البته نیروی عظیم خداوند و قدرت مطلق را که به خوبی ما را حمایت می‌کند را هیچ‌گاه فراموش نکنیم.
کلمه ایمان از امنیت می‌آید. احساس امنیت درونی و امنیت بیرونی و این دو مهم باید با هم باشند و مکمل همدیگر هستند.
ایمان تجلی نور خداوند است در ما و درواقع ایمان داشتن، همان اعتقاد داشتن است، اعتقاد به آنچه که باور می‌کنیم، ما را کمک می‌کند که بدون ترس مسیر را ادامه بدهیم و به امورات برسیم و در صدر تمام باورهای ریز و درشتِ ما، به نظرم ایمان داشتن به قدرت مطلق است. 
ایمان به نیرویی که ما را حمایت می‌کند، جبران می‌کند و بسیار مهربان است.
به قول جناب مهندس: « ایمان چقدر گوارا و ارزشمند است و می‌توانیم دور خودمان دنیایی درست کنیم که مملو از عشق و ایمان باشد.»
از روی محبت و عقل به هم کمک کنیم. زیرِ بال و پرِ هم را بگیریم، چه از لحاظ مالی، چه اندیشه، چه فکر و دلداری و...
به این ترتیب حال خودمان و اطرافیان را خوب کنیم و به حال خوش برسیم.
باید سبک  زندگی را در این مدت تعطیلی و به بیانی قرنطینه تغییر بدهیم؛ مثلاً منی که ورزش می‌کردم، صبح زود بیدار می‌شدم، سی دی می‌نوشتم و... همه را در منزل انجام بدهم و نظم را که در سی دی به آن تاکید شده رعایت کنم و ایمان داشته باشیم خداوند یاری مان می‌کند.
خلاصه مادامی که روحیه ما شاداب و سرزنده باشد می‌توانیم کارها را به خوبی انجام بدهیم؛ ولی خیلی از ما مغلوب استرس و نگرانی می‌شوند. از همه عزیزان می‌خواهم در این وضعیت، خبرهای بد را نشر ندهند و تلاش ما فقط آگاهی دادن در مورد پیشگیری و درمان باشد و بدانیم ترس چه بلایی را به سر ما می‌آورد.
یاد داستانی افتادم که پدرم در بچگی برایم گفته بود؛ 
به شخصی چشم بند می‌زنند و کنار شاهرگ دستش خطی می‌کشند و پوست را فقط خراش می‌دهند. می‌گویند تا 300 قطره که خونت بریزد و از بدنت خارج شود تو دیگر می‌میری و چون شخص ایمان داشته که می‌میرد، از ترس خودش را کاملاً می‌بازد و به راستی بعد از 390 قطره که صدای قطره آب بوده می‌میرد، بدون اینکه خونی از بدنش خارج بشود!
پس هیچ‌وقت از هیچ چیزی نترسیم و ایمان داشته باشیم که می‌توانیم.


نویسنده: همسفر نوشین کمک راهنمای لژیون دوم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عزیزه چهارشنبه 14 اسفند 1398 09:46 ب.ظ
خانم نوشبن مهربانن مطلبتان خیلی عالی بود ممنونم از شما مثل همیشه من از شما درس گرفتم سپاس تز گروه وبلاگ نویسان
چهارشنبه 14 اسفند 1398 07:38 ب.ظ
راهنمای عزیزم مطالبتان را باجان ودل خواندم و مثل همیشه لذت بردم وبه فکر فرورفتم.ترس بازدارنده را فراموش کرده بودم.چه یاداوری زیبایی.مثالهای جالبی در مطلبتان خواندم که تابحال به آن فکر نکرده بودم.خداوند پدر گرامیتان را رحمت کند بخاطر وجود چنین دختری .امیدوارم همیشه سایه شما و همه بزرگان کنگره برسرما وزندگیمان پایدار وسلامت ومستدام باشد که چه نعمتهایی هستید شما عزیزان.
همسفر فاطمه لژیون سوم سه شنبه 13 اسفند 1398 11:08 ب.ظ
خداقوت به شما خانم نوشین عزیز. انشالله ایمان آنقدر قوی شود که از این آزمایش الهی سربلند بیرون بیاییم.
خداقوت به شما وبلاگ نویسان عزیز.
مریم حسینی سه شنبه 13 اسفند 1398 03:01 ب.ظ
خدا قوت به کمک راهنما عزیز نوشین
، بسیار استفاده کردم در این چند روزی که ویروس کرونا در جامعه پخش شده ترس یکی از مهمترین چیزی بود که همه را درگیر کرده و باعث شده که روحیه خود را ببازیم بسیار ممنون از یاداوری مطالب و ناب کنگره برای همه عزیران آرزوی سلامت و دیدار دوباره همه در جمه کنگره را دارم موفق باشید
همسفر زهرا سه شنبه 13 اسفند 1398 12:02 ق.ظ
خانم نوشین ممنون از مطالب ارزشمندتان که در این شرایط بسیار امیدوارکننده بود ،الهی همیشه شاد و سلامت باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
نسرین.اسیستنت دوشنبه 12 اسفند 1398 10:36 ب.ظ
خانم نوشین عزیز بسیار از مطالب ذکر شده در مقاله تان استفاده کردم تذکر شما برای پیشگیری از ترس بازدارنده بسیار مفید فایده استدرسهای مهمی را که اینروزها باید گرفت یادآور شده اید از شما سپاسگزارم
با تشکر از گروه وبلاگ
همسفر حوریه دوشنبه 12 اسفند 1398 09:12 ب.ظ
عرض خدا قوت دارم خدمت خانم نوشین عزیز،بی نهایت آموزنده بود،با یک تیر چند نشانه زدید.
هم نکات مفید سی دی ،هم راجع به دستور جلسه وهم داستان زیبا ،خیلی هوشمندانه وخلاقانه طراحی شده احسنت وسپاسگزارم.
ان شالله همیشه موفق وپیروز باشید.
الهه لژیون ۱۲ دوشنبه 12 اسفند 1398 06:09 ب.ظ
با عرض سلام وخداقوت خدمت خانم نوشین عزیز و مهربون مطالبتون خیلی خیلی عالی بود لذت بردم .وقتی که به یاری خداوند ایمان داشته باشیم دیگر هراسی در دل باقی نمی ماند .خداقوت خدمت وبلاگ نویسان محترم⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 12 اسفند 1398 02:40 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم نوشین عزیز
بسیار عالی نکات سی دی ها را بیان نمودید و همینطور انرژی مثبتی که دادید از شما سپاسگزارم و خوشحالم که عضو کوچکی از کنگره هستم و با آموزشها و امید داشتن و ایمان به خدای مهربان از این مسئله، ترس به خودم راه ندادم و تا جایی که توانستم به خانوادم انرژی مثبت دادم تا نگران چیزی نباشند و خدا را شکر که موثر واقع شدم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر سکینه24 دوشنبه 12 اسفند 1398 10:21 ق.ظ
خانم نوشین عزیز،کمک راهنمای گرامی،عالی بود.لذت بردم.ان شاالله با کاربردی کردن اموزشهای کنگره از این امتحان سر بلند بیرون بیاییم.و عشق و عقل و ایمان را سر لوحه ی همه کارها قرار دهیم.
گروه وبلاگ عزیز،خدا قوت.
همسفر مرضیه لژیون یکم دوشنبه 12 اسفند 1398 10:03 ق.ظ
خانم نوشین عزیزم بسیار مطلبتان عالی و امیدوارکننده بود،
حتما سی دی ایمان را مجددا گوش خواهم کرد، ممنونم از نکات بسیار خوبی که ذکر کردید
سلامت و شاد باشید در پناه خداوند
فریده ی عزیزم سپاس و خدا قوت، با آرزوی سلامتی
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 12 اسفند 1398 09:58 ق.ظ
خداقوت خانم نوشین عزیز مثل همیشه بسیار عالی بیان کردید .
ما با ایمان وامید وتوکل به خدا ورعایت نکات بهداشتی وداشتن ارامش قطعا می توانیم به شلامت از این ازمایش الهی سربلند عبور کنیم .
امروز من باید با انچه از کنگره یاد گرفته ام وداشته هایی که در کوله پشتی خود دارم زندگی کنم .
امیدوارم همه دوستان سلامت باشند ودوباره دورهم جمع شویم وقدرهمدیگر را بدانیم ،همدیگر را دوست داشته باشیم وبه همدیگر بدون توقع عشق ومحبت بورزیم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .

 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic