کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه تاریخ 98/2/9
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 ساعت 11:03 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
این جلسه هفتمین جلسه از دوره پنجاهم سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای دوشنبه در تاریخ 98/2/9 با استادی دیده بان محترم آقای زرکش ، نگهبانی اسیستانت محترم خانم منیره و دبیری همسفر زهرا با دستورجلسه « الهام از رمضان » رأس ساعت 00 : 16 آغاز به کار نمود.
سخنان استاد :
خیلی خوشحالم که در جمع شما دوستان هستم.
یک‌زمانی نمی‌دانی و بازی می‌کنی، زیاد مهم نیست؛ ولی زمانی است که می‌دانی می‌خواهی بازی کنی و بازی سخت تر می‌شود و باید خیلی مراقب باشی که درست بازی کنی.
امروز در محل کارم داشتم لیوانم را می‌شستم که چای بریزم، از پنجره تابش خورشید جوری بود که از پشت سرم می‌تابید و من سر خودم را در آینه‌ای که در آنجا بود دیدم و متوجه شدم که دارم کم مو می‌شوم و تصور کردم اگر کم مو شوم چه شکلی می‌شوم و تصمیم گرفتم که موهایم را کوتاه‌تر کنم. من چندین سال است که این کار را می‌کنم؛ ولی هیچ‌وقت در آن شرایط و زاویه قرار نگرفته بودم و اگر هم قرارگرفته بودم این‌قدر به این موضوع فکر نکرده بودم. ما در زندگی‌هایمان این‌طوری هستیم، شاید بارها موقعیتی را تجربه می‌کنیم ؛ اما در یک‌لحظه و در یک شرایط خاص است که متوجه می‌شویم که چه اتفاق برای ما دارد می‌افتد. 
من علیرضا نمی‌گویم ایراد دارم؛ ولی به شکلی هستم که مختص به خودم هستم، ما خاصیت‌های خودمان را نمی‌دانیم، توانایی و ناتوانایی‌های خودمان را نمی‌دانیم. اگر خودمان را همان جوری که هستیم بدانیم، شرایط در زندگی‌مان خیلی تفاوت خواهد کرد. وقتی به من می‌گویند شامپویت را عوض کن حتماً باید این کار را انجام بدهم، وقتی می‌گویند موهایت کم‌پشت شده است متوجه می‌شوم که من آدم عصبی و پرخاشگری هستم و آدمی هستم که همه را نقد می‌کنم و دوست ندارم که کسی من را نقد کند و هزاران چیز دیگر.
کنگره همان آینه است و نور خورشیدی که از پشت می‌تابد علم کنگره است و این بستگی به من دارد که این موضوع را در این زمان و مکان درک کنم یا نکنم، یا بازهم سعی می‌کنم به دیگران بپردازم!
علمی که در کنگره هست را من جایی ندیده‌ام. من در مورد تک‌تک کلمات دستورجلسه  سرچ می‌کنم؛ اما آن معنی و درکی که در کنگره وجود دارد جایی نمی‌بینم. هزاران مطلب در گوگل هست که به دل نمی‌نشیند که حتی اجازه بدهد که به آن فکر کنیم؛ ولی این قضیه در کنگره خیلی متفاوت است. کنگره خیلی ارزشمند است و حیف است که این ارزش را ارزش ندانیم و این ‌قدر را قدر ندانیم و این اتفاق باید بیفتد.
من قبلاً روزه نمی‌گرفتم؛ ولی وقتی آقای مهندس راجع به این حقیقت صحبت کردند که اگر روزه‌ بگیرید چه اتفاقی برای جسم و سیستم ایکس می‌افتد، چند ماه به رمضان مانده من احساس خوبی دارم و منتظر هستم تا ماه رمضان از راه برسد و یک‌چیزی را درک کردم که هر کاری در کنگره می‌کنیم و هر تفکری که می‌کنیم و هر عملی که انجام می‌دهیم و هر کلامی که از زبانمان خارج می‌شود فقط به درد خودمان می‌خورد، حالا یا سَبُکمان می‌کند یا سنگینمان می‌کند، اگر ما خوشمان بیاید، خداوند هم خوشش می‌آید. خداوند سریع الحساب است، وقتی می‌گوید کارگر تا عرقش خشک نشده حسابش را تسویه کنید، خودش از همه حسابرس تر است و در جا حساب ما را می‌دهد.
همه ما پول را دوست داریم و پول، معادل انرژی است. در جهان خاکی هر کس پول داشته باشد سطح انرژی بالایی دارد، وقتی پول ندارد از کنار دیوار طوری رد می‌شود که تنه‌اش به تنه کسی نخورد؛ ولی وقتی پول دارد خیلی راحت وسط خیابان می‌رود و شاید داد هم بزند؛ یعنی این‌قدر تفاوت دارد و همیشه دوست داریم که پولمان زیادتر شود؛ ولی کم نشود، صفرهای حساب بانکی‌مان بیشتر شود، مدل ماشینمان بالاتر شود و سعی می‌کنیم ببینیم کجا می‌توانیم سرمایه‌گذاری کنیم که این اتفاق برای مالمان بیفتد.
من می‌خواهم بگویم که هیچ جایی را بهتر از کنگره برای سرمایه‌گذاری ندیده‌ام که مالتان را بدهید، وقتی یک درخت را حرس می‌کنند و شاخ و برگ‌هایش را می‌زنند، از کنارش دوتا درمی‌آید و پربارتر می‌شود؛ پس سعی کنیم با مالمان
 این کار را بکنیم و من به این رسیده‌ام که ما می‌توانیم در کنگره این کار را انجام بدهیم . آقای مهندس روز چهارشنبه فرمودند که هیچ خدمتی بالاتر از لژیون سردار نیست. 
حضرت علی علیه‌السلام می‌فرمایند: ما باید به زمانه حکم کنیم. الآن زمان کنگره است، کنگره علمش را دارد، نیروها و نفراتش را دارد؛ ولی در این لحظه نیاز مالی دارد. کنگره آهسته حرکت نمی‌کند بلکه کنگره جهش می‌کند و این جهش نیاز به یک انرژی مضاعف دارد و منی که بچه این محل و این خاک هستم باید کاری انجام بدهم. یادمان نرود که کسی می‌تواند تعلق‌خاطر داشته باشد و کسی می‌تواند متوسل شود که تفکر و اندیشه و عملش با کسی که به آن متوسل می‌شود یکی باشد. کنگره هویت من است و من همیشه می‌گویم همسفر با مسافر هیچ تفاوتی ندارد، من در این ۱۵ سال که در کنگره هستم همسفری دیده‌ام که مسافرش آن‌چنان قوی نبوده یا همسفر دانایی را دیده‌ام که مسافرش این‌چنین نبوده است . شانس در زندگی چند بار درب خانه آدم را می‌زند و من کنگره را برای خودم یک شانس بزرگ می‌دانم، هرچند ما از قبل بهایش را پرداخته‌ایم که امروز اینجا هستیم و امروز باید بپردازیم تا فردا شرایط بهتری را برای خودمان رقم بزنیم.
آقای مهندس می‌فرمایند: طعام دادن خیلی کار مهمی است و اصلاً مهم نیست که طرف تمکن مالی دارد یا ندارد بلکه نفس عمل مهم است، اینکه من اطعام دهم و یک نفر را سیر کنم؛ ولی از همه مهم‌تر این است که نفس آدم‌ها را سیر کنند و ما داریم در کنگره این کار را انجام می‌دهیم.
تهیه گزارش: همسفر زهرا لژیون یکم 
عکاس: همسفر آیدا 
ویراستاری :همسفر الهام 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فریدون جنابی جمعه 13 اردیبهشت 1398 09:35 ب.ظ
بااحترام...وادب خمت دبان محترم جناب زرکش و همسفران گرامی بسیار از این جلسه انرژی و آموختم شاد و سربلند باشید ... یاعلی
فاطمه الیاسی جمعه 13 اردیبهشت 1398 04:14 ق.ظ
تشکر و سپاس خدمت دیده بان محترم و همچنین خانم منیره عزیز و بزرگوار، جلسه ای پر از انرژی وشادی بود خداوند به تمام خدمتگزارن کنگره شصت سلامتی و برکت بدهد.
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 07:04 ب.ظ
ضمن خدا قوت و تشکر از حضور جناب آقای زرکش و قدر دانی از افاضات بسیار تاثیر گذارشان .از درگاه خداوند برایتان موفقیت، برکت عمر و سلامتی روز افزون دارم که همیشه مشعل روشنی بخش کار خیر در هر زمینه ای باشنید بسیار استفاده بردم و با تشکر از جناب نگهبان و دبیر و همه همسفران عزیز و با تشکر از وبلاگ نویسان گل
سمانه ۱۷ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 02:56 ب.ظ
خدا قوت به آقای زرکش و خدا قوت به وبلاگ نویسان محترم.
همسفر فاطمه سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 05:21 ب.ظ
عرض ادب و احترام خدمت دیده بان محترم آقای زرکش.ممنون از حضور شما در جمع همسفران شادآباد. از بیاناتتان استفاده کردیم، مثل همیشه تاثیرگذار بود و به یقین گوشواره گوش خواهد شد. برایتان عمر با عزت همراه با سلامتی و سرافرازی آرزو دارم.
عزیزان وبلاگ، خدا قوت.
مجتبی سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 03:54 ب.ظ
خداقوت خدمت دیده بان محترم آقای زرکش و همه همسفران محترم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات