هفته درختکاری ؛ گفتگو با خانم معصومه
دوشنبه 5 اسفند 1398 ساعت 05:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
به نظرتان چرا موضوع درختکاری در وادی دوازدهم مطرح شده است؟
 در وادی دوازدهم ما یاد می‌گیریم برای رسیدن به هر موضوعی باید زمان را در نظر بگیریم، اگر بخواهیم عجولانه کار خود را پیش ببریم به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم و به خاطر همین موضوع درختکاری در این وادی مطرح شده که زمانی که ما نهالی را می‌کاریم نباید توقع داشت که این نهال یک شبه درخت شود، باید مراقبت کنیم، محافظت و نگهداری کنیم، زمان صرف کنیم و صبوری کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

یا علیم

با عرض سلام و ادب خدمت عزیزانی که این مطلب را می‌خوانند. ضمن تشکر از شما بابت انتخابتان، در خدمت یکی از کمک راهنمایان محترم شعبه شادآباد هستیم تا در باب دستور جلسه درختکاری، مصاحبه‌ای با ایشان داشته باشیم به امید اینکه صحبتهایشان گره ای از گره هایِ وجودی مان را باز نماید.

خانم معصومه، ضمن تشکر از شما بابت قبول زحمت، لطفاً به رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید. 
سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر
تنها آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیشه، مدت ۱۳ ماه و ۲۰ روز به روش DST با داروی اپیوم و با راهنمایی آقای خانکی و سرکار خانم ترانه سفر کردیم و در حال حاضر هشت سال و ۴ ماه و ۸ روز است که آزاد و رها هستیم.

چه صفات و ویژگی‌هایی در درخت هست که برای شما قابل‌تحسین است و دوست دارید آن ویژگی را داشته باشید؟
آقای مهندس همیشه می‌فرمایند از درخت یاد بگیرید که چطور با شرایط سخت کنار می‌آید و حتی با آب شور و خاک نامناسب هم سبز می‌شود و میوه شیرین می‌دهد. 
در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم، خواسته و یا ناخواسته هر روز و هر ساعت درگیر امواج و نیروهای منفی می‌شویم، تلاش می‌کنم تا جایی که می‌توانم حداقل من باعث گسترش این ترس و موج منفی در خودم و دیگران نباشم. 
هر روزم را با این یادآوری شروع می‌کنم که چقدر خوب است که می‌توانم آسمان آبی را ببینم. چقدر خوب است که سالم هستم. چقدر خوب است که خانواده دارم و این یعنی مثل یک درخت عمل کردن و با وجود شرایط سخت و مشکلات، خوب دیدن و خوب زندگی کردن.

 آیا تابه‌حال تجربه‌ای درزمینهٔ کاشت یک گیاه یا نهال و نگهداری از آن را داشته‌اید؟ چه حسی از این کار دریافت می‌کنید؟
 خیر تا به حال تجربه خاصی نداشتم. بارها شده که برای من گلدان زیبایی را هدیه آوردند؛ ولی متاسفانه نتوانستم به درستی از آن مراقبت کنم و یک بار با دادن آب زیاد به گلم باعث شدم ریشه گیاهم خشک شود؛ ولی همیشه وجود گیاه و گل و گلدان حس زندگی و شادی و طراوت را به من می‌دهد.
چند وقت پیش از خانمی شنیدم که می‌گفت تو هفته ای که با همسرم دعوا و جر و بحث می کردم گیاه بامبویی که داشتم ضعیف و پژمرده شد. خیلی جالب است که یک گیاه هم مثل انسان حس دارد و تحت تاثیر شرایط محیط قرار می‌گیرد.


یک باغبان چه تأثیری در رشد یک درخت دارد؟ آیا شما باغبان خوبی برای بذرهای نیکویی که خداوند در وجود شما قرار داده هستید؟
قطع به یقین یک باغبان تاثیری زیادی در رشد یک نهال دارد، اصلاً امروزه برای پرورش درست یک گیاه، به علم نیازمندیم. یک باغبان آگاه و دانا می‌داند چه زمان درخت را هرس کند و یا از چه کودی استفاده کند تا برای رشد گیاه مناسب باشد.
به جرات می‌توانم بگویم در گذشته خیر؛ ولی با توجه به صحبت‌های استاد امین در سی دی بهشت و جهنم که می‌فرمایند: همه، نیروی مثبت؛ یعنی همان بذرهای نیکو درون مان وجود دارد؛ ولی کلیدش دست ما نیست و تا زمانی که در مسیر ارزش‌ها قدم نگذاریم و تزکیه و پالایش را از خودمان شروع نکنیم، کلید نیروهای درونمان را به دست نخواهیم گرفت. به لطف خداوند و با آموزش‌های کنگره سعی می‌کنم امانتدار خوبی برای جسم و روحم باشم و تلاش کنم که اگر با آموزش‌های کنگره تا حدودی توانسته‌ام  بذر محبت، تفکر، بخشش، شجاعت و...‌ را در دلم بکارم، بتوانم با نور امید و ایمان آنها را به درختانی تنومند در وجودم تبدیل کنم که چنان در دلم ریشه کنند که هیچ تبری قادر به قطع آنها نباشد.

یك پیشنهاد به همسفران سفراولى براى سبز شدن در سال جدید؛
کنگره یک فرصت است برای هر فردی که خداوند دوستش دارد و یک بستر مناسب برای بهتر شدن. سفر اول را با عشق طی کنند، از هر فرصتی استفاده کنند و خدمت کنند. خدمت در کنگره هر لحظه حال ما را بهتر می‌کند. به خداوند ایمان داشته باشند و باور کنند که سالی که با کنگره شروع شود هم رحمت هست و هم برکت.
از خداوند خواستارم حال و احوال تمام همسفرهای عزیزِ سفرِ اول سبز شود به برکت کنگره در سال جدید.

به نظرتان چرا موضوع درختکاری در وادی دوازدهم مطرح شده است؟
 در وادی دوازدهم ما یاد می‌گیریم برای رسیدن به هر موضوعی باید زمان را در نظر بگیریم، اگر بخواهیم عجولانه کار خود را پیش ببریم به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم و به خاطر همین موضوع درختکاری در این وادی مطرح شده که زمانی که ما نهالی را می‌کاریم نباید توقع داشت که این نهال یک شبه درخت شود، باید مراقبت کنیم، محافظت و نگهداری کنیم، زمان صرف کنیم و صبوری کنیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

وکلام آخر...
شاکر خداوند هستم بابت اینکه کنگره را در مسیر زندگی‌ام قرار داد. از استاد بزرگوارم آقای دژاکام بابت هر آنچه که از ایشان آموختم ممنونم‌. از راهنمای عزیزم سپاسگزارم که هرچه دارم از زحمات ایشان است‌. از مرزبانها و اسیستانت  محترم کمال تشکر را دارم و از شما ممنونم بابت اینکه بنده را برای این خدمت قابل دانستید.

من نیز از طرف گروه وبلاگ از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم در ادامه راه موفق و سربلند باشید.

تهیه و تنظیم : همسفر سولماز و همسر فاطمه
ویراستاری : همسفر الهام
عکسای : همسفر فاطمه

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیم جمعه 9 اسفند 1398 06:03 ب.ظ
خواهر عزیزم از جواب های دلنشینت استفاده کردم، واقعا خدا را شکر برای حضور و لیاقت خدمت در کنگره
عزیزان وبلاگ سپاس
همسفرسهیلا لژیون دهم پنجشنبه 8 اسفند 1398 06:24 ق.ظ
خانم معصومه عزیز، خدا قوت ،شما مثل همیشه پر از انرژی هستید ومصاحبه عالی بود .من از شما بابت تمامی زحماتتون ممنون هستم واز شما یاد گرفتم برای هر چیزی احتیاج به زمان هست .وباید بذر محبت وعشق را بکارم تا همانها را درو کنم وهمیشه بابت هر چیزی در زندگی شکر گزار باشم، خیلی دوستتون دارم
همسفر حوریه سه شنبه 6 اسفند 1398 11:04 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم فاطمه وخانم معصومه عزیز،وتشکر از مصاحبه وگفتگوی عاشقانه وآموزنده تان.
لیلا طاهری سه شنبه 6 اسفند 1398 10:58 ب.ظ
خانم معصومه عزیز.کمک راهنمای محترم.مصاحبه خوبی بود.قطعا در شما بذر محبت وتفکر رشدخوبی داشته.عشق ومحبت از مشخصه های شماست.امیدوارم این نهال به درخت تنومندی تبدیل شود که با طوفانهاهم قدخم نکند.باتشکرازگروه وبلاگ.
همسفر بهناز سه شنبه 6 اسفند 1398 01:27 ق.ظ
خدا قوت خانم معصومه عزیز ، مصاحبه خیلی خوبی بود پر از آموزش ، استفاده کردم ، برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت در تمام مراحل پیش رو دارم
از دوستان وبلاگ هم کمال تشکر را دارم
نسرین.اسیستنت دوشنبه 5 اسفند 1398 11:19 ب.ظ
خانم معصومه کمک راهنمای بزرگوار و فرمان پذیر شعبه شادآباد،بودن در کنار شما عزیز مهربان، مانند قرار گرفتن در سایه دلپذیر درخت،وبهره بردن از نسیم دلچسبی که از حرکت برگهای سبز و بخشنده، آهنگ گوش نواز عشق را در گوش انسان زمزمه میکند،بهشت برین را یادآور است.تماشای روی چون گل، شکفنه شما،در هر جلسه ای که به شعبه آمده ام برایم منبعی از عشق و انرژی الهی بوده و هست قطعا علاقه شما به درخت و درختکاری ریشه در تشابه صفتی شما با این مخلوق بخشنده الهی ست.برای مصاحبه پربارتان نهایت قدردانی را دارم.
از گروه وبلاگ و گروه بسیار پرتلاش مصاحبه بسیار سپاسگزارم
عزیزه 15 دوشنبه 5 اسفند 1398 09:39 ب.ظ
خدا قوت کمک راهنمای گرانقدرخانم معصومه ممنونم از مصاحبه خوبتان درس های زیادی برای من داشت پایدار باشید سپاس از خانم فاطمه عزیز
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 5 اسفند 1398 08:02 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم معصومه و خدا قوت خدمت مرزبان محترم خانم فاطمه عزیز،ممنون از مصاحبه‌ی خوبتان،خیلی آموزنده بود سپاسگزارم موفق و موید باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر مینا دوشنبه 5 اسفند 1398 06:13 ب.ظ
ممنون از مصاحبه خوبتان ،
خداقوت خانم معصومه عزیز از پاسخ های پر محتوا و پراز امید و طراوتتان .
زندگیتان به سبزی و استواری درختان باد.
پوران همسفرعباس 1 دوشنبه 5 اسفند 1398 06:04 ب.ظ
خداقوت وتبریک خدمت کمک راهنمای عزیز سرکار خانم معصومه
بابت این مصاحبه بسیارعالی بود ممنون از پاسخهای خوبی که بیان کردید خیلی درس گرفتم ومفید بود
شما نهالهایی درکنگره پرورش داده اید که با خدمتگزاری تبدیل به درخت تنومند می شوند بابت خدماتی که درکنگره انحام دادید یسیار از شما سپاسگزارم وامیدوارم درادامه راه موفق باشید .
خداقوت خانم فاطمه ممنون بابت مصاحبه که انجام دادید عالی بود.
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
همسفر رعنا دوشنبه 5 اسفند 1398 05:35 ب.ظ
خانم معصومه کمک راهنمای عزیز و خانم فاطمه مرزبان بزرگوار ممنون از مصاحبه آموزنده و موثرتان.آنچه از درخت میتوانم بیاموزم اینکه از کمترین امکانات بهترین بهره را ببرم و اثرات مفیدی داشته باشم.موفق و موید باشید.
وبلاگ نویسان عزیز خدمتتان سرشار از خیر وبرکت الهی.
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 5 اسفند 1398 04:44 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم معصومه عزیز سپاس از این مصاحبه خوب و مفیدی که راجع به درخت و درختکاری برایمان ارائه دادید و استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic