وظایف رهجو...
دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
رهجو، شخصی است که برای اولین بار که وارد کنگره می‌شود با کوله باری از غم، ناراحتی، کینه، نفرت و چراهاست؛ اما باید رهجویی مطیع و فرمانبردار باشد و هرچه راهنما گفت بدون چون و چرا انجام دهد، به موقع در جلسه حضور داشته باشد. حرمت ها را رعایت کند، در لژیون حاضر بوده و سی دی ها را گوش کند و بنویسد وخدمت کند و به این مرحله که رسید و با آموزشی که از راهنمایش گرفت، غم جای خود را به شادی و کینه به محبت و عشق، گذشت خواهد داد و فردی شکرگذار خواهد بود و در زمان ورودش به کنگره که فردی تنها بود در اینجا به راهنمایش وصل شده و آن دانش را گرفته و به جایگاه های بالاتری خواهد رسید.

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان سهیلا هستم همسفر
خداوند وقتی انسان را آفرید برای رهایی او از جهل ونادانی و تاریکی، پیامبرانی را فرستاد. برای هر قوم و نژادی راهنمایی فرستاد تا چراغ راه آن قوم و ملت باشد و هیچ‌وقت انسان را تنها نگذاشته است.
راهنما؛ یعنی نشان دهنده راه، کسی که مسیر و پیچ و خم راه و مشکلات و سختی‌ها را می‌شناسد و کاملاً به آنها اشراف دارد و خود قبلاً آن مسیر را طی کرده و به این مرحله و جایگاه رسیده است.
رهجو، جوینده راه است، کسی که در تاریکی و جهل است و احتیاج به آموزش دارد و خود نمی‌داند در این مسیر پرتلاطم زندگی چگونه باید راه را طی کند یا چطور از این تاریکی که با ناآگاهی و ندانم کاری به وجود آورده خارج شود؛ اما کنگره ۶۰ این بستر را برای ما همسفران و مسافرانمان فراهم کرده تا خود و خانواده‌مان را نجات دهیم.
یک راهنما در کنگره، اولین چیزی که باید داشته باشد محبت و عشق به خدمت است. خود باید این عشق و محبت را داشته باشد تا به دیگران هدیه بدهد و راهی را که خودش زمانی نه چندان دور طی کرده و برای خروج از تاریکی با آن جنگیده و مسیر را پیدا کرده را به دیگران نشان دهد.
 راهنما وظیفه‌ای سنگین برعهده دارد. درحالی که به رهجو آموزش می‌دهد، خود باید تزکیه و پالایش نفس داشته باشد، وقتی از محبت و عشق سخن می‌گوید به آن رسیده باشد یا درمورد گذشت از کینه و نفرت می‌گوید خود از این صفات دور باشد؛ چون آنچه از دل برآید بر دل نشیند.
وظیفه یک راهنما، رساندن رهجو به مرغزار رهایی است، باید به او آموزش بدهد، در حالی که عاشق رهجوست؛ ولی از رهجو تکلیف بخواهد تا سی دی بنویسد تا ذره ذره آموزش در دل و جان رهجو رسوخ کرده و جهان‌بینی اش کامل شود.
رهجو، شخصی است که برای اولین بار که وارد کنگره می‌شود با کوله باری از غم، ناراحتی، کینه، نفرت و چراهاست؛ اما باید رهجویی مطیع و فرمانبردار باشد و هرچه راهنما گفت بدون چون و چرا انجام دهد، به موقع در جلسه حضور داشته باشد. حرمت ها را رعایت کند، در لژیون حاضر بوده و سی دی ها را گوش کند و بنویسد وخدمت کند و به این مرحله که رسید و با آموزشی که از راهنمایش گرفت، غم جای خود را به شادی و کینه به محبت و عشق، گذشت خواهد داد و فردی شکرگذار خواهد بود و در زمان ورودش به کنگره که فردی تنها بود در اینجا به راهنمایش وصل شده و آن دانش را گرفته و به جایگاه های بالاتری خواهد رسید.
در اینجا از راهنمای عزیزم خانم معصومه تشکر می‌کنم و شکرگذار خداوند مهربان هستم که اذن ورودم به کنگره صادر شد و داشتن راهنمایی همچون خانم معصومه روزی ام شد. بابت تمام آموزش‌هایی که از ایشان گرفتم ممنون هستم واز خداوند برایشان سلامتی و برکت در زندگی‌شان را خواستارم.

نگارنده : همسفر سهیلا لژیون دهم
ویراستاری : همسفر الهام لژیون یکم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رقیه لژیون دهم پنجشنبه 1 اسفند 1398 06:00 ق.ظ
خواهر خوبم رهجوی خدمتگذار وتوانمند خدا قوت
شما نمونه یک رهجوی فرمانبر هستید بسیار از شما آموزش گرفتم بهترین جایگاه خدمتی(کمک راهنمایی)را برایتان آرزومندم
سپاس وتشکر از کمک راهنمای بزرگوار خانم معصومه
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 29 بهمن 1398 08:36 ب.ظ
خداقوت خانم سهیلا عزیز ؛بسیار عالی بود وشما یک رهجوی فرمانبردار وخدمتگزارهستید ،خدمتتان پربرکت خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
لیلا طاهری سه شنبه 29 بهمن 1398 11:41 ق.ظ
خانم سهیلای عزیز شما نمونه یک مادر فداکار ویک رهجوی مطیع هستید وخدمتهای خالصانه شماکه مملو از عشق است، حتما به شمابر خواهد گشت وجواب خوب بودنتان را خواهید گرفت.من از بودن شما بزرگوار لذت میبرم وانرژی میگیرم.تشکر میکنم از گروه وبلاگ.
همسفر ربابه لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 10:49 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم سهیلا ،ممنون از مطالب آموزنده و خوبتان ، موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
مریم نظری سه شنبه 29 بهمن 1398 08:39 ق.ظ
خدا قوت خانم سهیلا عزیزم، شما نمونه بارز یک رهجوی لایق و فرمانبردار هستین و عاشقانه خدمت می کنید، من همیشه از وجود شما در لژیون آموزش می گیرم.
خدا قوت به راهنمای عزیزم خانم معصومه دارم برای داشتن رهجوی همچون شما که آموزشها را کاربری می کنید.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
سمانه همسفر داود سه شنبه 29 بهمن 1398 07:58 ق.ظ
خدا قوت بسیار عالی سپاس.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 29 بهمن 1398 01:30 ق.ظ
خدا قوت خانم سهیلا عزیز بسیار عالی بود امیدوارم همیشه پایدار باشید.خدا قوت به وبلاگ نویسان محترم.
سیده زهرالژیون 2 سه شنبه 29 بهمن 1398 12:56 ق.ظ
خانم سهیلا چقدرمطلبتان ساده روان ودلنشین بود.این رابخوبی قبول دارم که راهنما باید خودش تمام حرفهایش راعمل کرده باشد تا راه رهجوبازشود و عمل کند.من اینرابخوبی درارتباط با راهنمای خودم خانم نوشین حس کرده ام .حرفی میگویند که خودعمل کرده وگذرانده اند .آن لحظه برصفحه دل من خوب مینشیند .خداوند حفظتان کند.
مریم کرمی دوشنبه 28 بهمن 1398 11:01 ب.ظ
خانم سهیلا عزیز، بسیار عالی به وظایف رهجو و راهنما اشاره کردید. پیروز و سربلند باشید.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 28 بهمن 1398 08:48 ب.ظ
خانم سهیلای عزیز حرکت درست و خدمتگزاری خالصانه شما در کنگره نمایانگر آموزش سالم شماست به راهنمای بزرگوارتان،سرکارخانم معصومه،برای تربیت رهجو شایسته ای چون شما تبریک صمیمانه دارم.برایتان جایگاه برتری در کنگره،از خداوند خواستارم.موید باشید.
تشکر از گروه وبلاگ
همسفر سکینه24 دوشنبه 28 بهمن 1398 04:44 ب.ظ
خانم سهیلای عزیز،خدمتگزار بودن شما،نشان دهنده این است که رهجوی خوبی هستید.ان شاالله به راهنمای خوب و لایقی هم تبدیل میشوید.ممنون از مطالب آموزنده تان.
با تشکر از گروه وبلاگ
همسفر حوریه دوشنبه 28 بهمن 1398 03:55 ب.ظ
خانم سهیلای عزیز،شما نمونه یک رهجوی خوب وپرتلاش وصبور وفرمانبردار هستید،ان شالله همیشه موفق وپیروز باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات