عملکرد لژیون سردار با دستور جلسه ؛ تعهد ، وفای به عهد و تاثیر آن روی من
یکشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
ششمین جلسه از دوره دوم لژیون های سردار شعبه شادآباد با نگهبانی مسافر حسین و دبیری همسفر مینا و استادی مسافر محسن با دستور جلسه (تعهد ، وفای به عهد و تاثیر آن روی من ) ۹۸/۱۱/۵ راس ساعت ۱۶ آغاز به کار نمود.

به نام قدرت مطلق

خلاصه سخنان استاد:
سلام دوستان محسن هستم مسافر
در زمان مصرف مواد همیشه شاید شب ها به راحتی می خوابیدم ولی صبح به سختی میتوانستم بیدار شوم . می گفتم آیا روزی میرسد که صبح وقتی بیدار میشوم حالم خوب باشد. حتی حاضر بودم یک دست و پایم را هم بابت آن بدهم.
خدا را شکر میکنم که به واسطه کنگره و سفر دیگر آن حال خرابی ها را ندارم. در آن زمان های تاریکی همیشه با خود می گفتم که اگر از این مشکلات رها شوم حتما بخشی از مالم را انفاق می کنم. درتصورم بخشیدن فقط دست خانواده مستحقی را بگیری یا جهیزیه عروسی را تامین کنی یا اگر فرزندان خانوادهای مشکل تحصیل دارند، آنها را برای ادامه تحصیل کمک نمایید بود. در کنگره باب جدیدی از بخشیدن را آموختم. اینکه با بخشش توهم حال خودت خوب شود و هم با اثری که می گذاری دیگران بهره ببرند و مصداق آن را در خدمت مالی یافتم.
من به تمام تعهداتی که در دوران تاریکی بستم هنوز کامل عمل نکرده ام ،چون آن موقع راضی بودم از جوارح بدنم نیز ببخشم ، پول که در مقابل اینها چیزی نیست. الان تمام تلاشم را می کنم که بتوانم در کنگره مثمر ثمر باشم.
از بزرگی می پرسند که مومن واقعی کیست و چند آیتم مثل نماز خواندن و روزه گرفتن را برای آن می آورند .ولی ایشان در پاسخ میفرمایند: این ها که شما ذکر کردید عادت هستند. آنهایی که می بخشند مومن واقعی می باشند. مومن واقعی یعنی کسی که یک
صفت از خدا را به عاریه گرفته و این همان بخشش است که خداوند روی آن بسیار تاکید دارد چرا که حال این دنیا و آخرت ما را بسیار خوب می کند.


مسافر هادی: همه مصرف کنندگان این حس را داشتند که حاضر بودند همه چیزشان را بدهند ولی از مواد رهایی یابند، که به واسطه کنگره از این موضوع رها شدیم. باید در عوض این سلامتی ببخشیم. بعضیها مالی ندارند ولی تمام توانشان را در خدمت مالی می کنند. تصور می کنیم که باید وضعیت مالی خوبی داشت که بتوان عضو سردارشد ، ولی مهم خواسته شخص است که با شرایط مالی معمولی نیز میتوان بخشید، چرا که دستانی که خدمت میکنند مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند.

مسافر جلیل: قبل از کنگره به هیچ چیزی تعهد نداشتم. زندگی ،خانواده و کار . همیشه به خاطر متعهد نبودن در کار و دیررفتن متضرر می شدم. در کنگره و ارائه آموزشهای آن تعهد را یاد گرفتم و همیشه سعی میکنم که چه در کنگره و چه در بیرون از آن در تمامی سطوح متعهد باشم.
مسافر ایرج: وقتی یک کارگری که آواز میخواند و حال خوبی داشت را دیدم با خود گفتم که حاضرم تمام درجه کاری ام را بدهم ولی حال او را داشته باشم. از کار خود سقوط کردم بدون اینکه حالم بهتر شود. سه سال آخر مصرف حدود ۶۰ میلیون هزینه کردم .حاضر بودم تمام زندگیم را بدهم ولی ده دقیقه بدون شیشه زندگی کنم. ولی متاسفانه بعد از رهایی در کنگره دچار فراموشی و بدعهدی شدم، تفکرم این بود که چون در جایگاه کمک راهنمایی خدمت می کنم نیازی به خدمت مالی ندارم. از سال گذشته که فعالیت این لژیون ها بیشتر شًد خواسته ام قوت گرفت و آرزو کردم که عضو لژیون سردار شوم چون برای عضویت حتما بایستی در قالب آن قرار بگیریم.
جناب مهندس میفرمایند که وقتی کلامی بر زبان جاری می شود یعنی آن تعهد و پیمان بسته شده، چه برسد که نوشته ای نیز بابت آن بدهی. تعهد و وفای به عهد را در کنگره به خوبی همگی آموزش گرفتهایم.

همسفر نوشین : همیشه سعی در وفای به عهد داشتم ولی در مورد لژیون سردار همیشه مردد بودم که آیا می توانم این جایگاه را کسب کنم. تا اینکه در پارک طالقانی بیشتر با لژیون سردار آشنا شدم و با صحبتهای آقای زرکش متوجه شدم که بخشندگی را چگونه بایستی انجام دهم. با کمک راهنمایم احساس بی لیاقتی را که برای این جایگاه میکردم را کنار گذاشته وبا بخشش مالی که از پدرم مانده بود ایشان را وارد این جایگاه کردم و مطمئنم که این بهترین کاری بود که انجام داده ام .

مسافر حبیب: اولین سالی است که در لژیون سردار هستم. حساب کردم و دیدم مبلغ ۶ میلیون حق عضویت در لژیون سردار در مقابل هزینه هایی که در زمان مصرف مواد داشتم چیزی نیست. با این بخشش میتوانیم بستر را برای کسانی که دنبال درمان هستند فراهم کنیم. این که شعبات جدیدی در حال تاسیس است هم از برکت لژیون های مالی است. خوشحالم که پول خود را در جای درستی خرج می کنم.

مسافر فریدون : اگر خواست از درون قوی باشد و بخواهیم حرکت کنیم قطعا خداوند فرمان آن را میدهد ،که بتوانیم عضو لژیون سردار شویم. خیلی ها به من میگویند که میخواهند عضو شوند ولی نمی توانند. در پاسخ آنها می گویم صبر کنید تا خواسته تان قویتر گردد.آنگاه مطمئنًا وارد لژیون می شوید.همیشه خالصانه بخواهیم.طبق آیه قرآن میفرماید : )مما رزقناهم ینفقون( یعنی آنچه که به شما دادیم میتوانید به دیگران بدهید نه آنچه که داری .یعنی از هر چیزی که داریم باید بخشی را به دیگران بدهیم. هیچ چیز کامل برای ما نیست مثل پول و سلامتی و علم .


همسفر فتانه: خوشحالم که گره وجودی ام که بخشش مال را بود امسال با عضویت در لژیون سردار حل و باز کردم .سال پیش با آنکه شرایط مالی خوبی داشتم ولی به عهدی که در زمان مصرف مسافرم با خود بستم وفا نکردم. امسال تصمیم گرفتم که وارد لژیون شوم ولی مشکلاتی پیش آمد که مرا منصرف کرد . با تلنگر دوستان متوجه شدم که اینها همه موانع حرکت من هستند. از اینکه شرایط تعهدی ایجاد شد خوشحالم ، چرا که من وخیلی از دوستان توانستیم با وجود این شرایط وارد لژیون سردار شویم. کل مبلغ را به سه قسمت تقسیم کرده و هر بار که قسطی را دادم ، مبلغ زیادی دریافت کردم و اینها همه از برکات این بخشش مال است .خدا را شاکرم که توانستم موانع را کنار زده و عضو سردار شوم و امیدوارم سال آینده مسافرم نیز وارد شود .

همسفر سولماز: همیشه راهنمایم می گفتند که می توانید با کنگره معامله کنید، ولی من حتی این کار را نکردم. چرا که کنگره همه آن چیزهایی را که می خواستم به من داده است. آرامش و سلامتی در خانواده من بر قرار است .امروز کسانی هستند که حال زندگیشان مثل گذشته ما خراب است ما باید کمک کنیم تا آنها نیز بتوانند رها شوند .

همسفر فریده: ما انسانها اهل بی وفایی هستیم ولی خداوند در هر شرایطی به عهد خود وفامی کند .چند سال پیش زمانی که آقای مهندس فرمود هزینه هر رهاًیی حدود ۱۱ میلیون است ، با خود عهد کردم که به تعداد سالهایی که اینجا بودم حتما این عدد را پرداخت کنم ،از خدا خواستم که به روزی ام برکت دهد تا دینم را ادا نمایم. چون این تکلیف بود تا بارم سبک شود و آموزش ها به جانم رسوخ کند و نمیتوانم اسم آن را بخشش بگذارم . چند سال گذشته و زمانی که استاد جلسه بودم عدد ۷ میلیون تومان را متعهد شدم و با خود گفتم که هر سال این عدد را دو برابر می کنم .مسائل مالی ام امسال طوری شد که اصلا نمی توانستم در لژیون سردار شرکت کنم. دو روز مانده به جشن گلریزان مبلغ ۱۵ میلیون به حسابم واریز شد و نمی دانستم از کجاست. بعدها متوجه شدم که برادرم آن را واریز کرده و فهمیدم که خدا نخواسته که من شرمنده شوم. فردای آن روز قرارداد کاری بستم . آنگاه خدا را حس کردم که به من می گوید از چه میترسی؟ وقتی ۱۰ میلیون میدهی۱۰۰ میلیون به تو برمیگردانم .اگر ۱۰۰ میلیون دهی نمیتوانم یک میلیارد به تو بدهم؟ در جشن گلریزان زبانی تعهد دادم که تا قبل از عید دنور شوم و از خدا میخواهم که بتوانم به عهدم وفا نمایم.

مسافر رضوانی: برای خرید زمین برای شعبه شادآباد کارگروهی تشکیل خواهد شد و اعضایی که امکانش را دارند می خواهیم که کمک نمایند. در مورد وصول مبالغ کسانی که تعهد نموده اند به همکاری کمک راهنماها جهت پیگیری آنها نیاز داریم.
در ادامه رای گیری انجام شد و همسفر آزاده به عنوان دبیر همسفران و مسافر
محمود نوروزی به عنوان دبیر مسافران لژیون سردار انتخاب شدند.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم نظری سه شنبه 29 بهمن 1398 09:03 ب.ظ
خدا قوت خدمت تک تک شما بزرگواران، آموزش گرفتم.
خداوند به مالتان و زندگیتان خیر و برکت ببخشد.
خدا قوت خانم فریده عزیزم
پوران همسفرعباس 1 سه شنبه 29 بهمن 1398 08:23 ب.ظ
خداقوت وعرۻ تبریک به همه ی عزیزان که دراین لژیون دعوت شده اند وخدمت می کنند ؛خداوند به جان ومالتان برکت دهد .
ارامش وسلامتی مهمان همیشگی قلب بزرگ ومهربانتان باشد چراکه بخشیدن پول ووۻع مالی خوب نمی خواهد بلکه قلب بزرگ وخواسته قوی می خواهد .
صحبتهای همه ی بسبار عابی بود .
خیلی دلم می خواهد که خداوند واستاد سردار اجازه حۻور دراین لژیون را به من هم بدهد برای همین هرماه مبلغی را برای اجاره وزمین هدیه می دهم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان
همسفر ربابه لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 10:39 ق.ظ
خدا قوت خدمت همه بزرگواران و خدمت گزاران لژیون سردار،ممنون بابت مشارکتهای آموزنده تان،موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر ربابه لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 10:39 ق.ظ
خدا قوت خدمت همه بزرگواران و خدمت گزاران لژیون سردار،ممنون بابت مشارکتهای آموزنده تان،موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 29 بهمن 1398 01:13 ق.ظ
خدا قوت به همه شما بزرگواران و مومنان واقعی امیدوارم هر کسی که خواسته لژیون سردار را دارد به این خواسته برسد و خدمت کند.خدا قوت به وبلاگ نویسان محترم.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 28 بهمن 1398 02:34 ب.ظ
خداقوت و درود بیکران الهی بر دستان رحمانیت الهی که از آستین شما بزرگواران و بلند همتان بیرون آمده بزرگی می فرماید نشان عاشق سه چیز است:چون دریا سخاوتمند،چون زمین متواضع و چون آسمان سرشار از رحمت.
پس ای عاشقان برکت و شادی بخششهایتان گوارای وجود نازنینتان.
تشکر فراوان از گروه وبلاگ
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 28 بهمن 1398 09:33 ق.ظ
سپاس وخداقوت خدمت همه اعضاهمچنین تشکرازوبلاگ نویسان محترم..
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 27 بهمن 1398 10:24 ب.ظ
درود وخدا قوت به تمام مسافران وهمسفرانی که بالاترین خدمت روزیتان شد.
خدا قوت به تمام مشارکتهای شما بزرگواران.
خدمتتان پربرکت.
توفیقتان روز افزون.
همسفر رعنا یکشنبه 27 بهمن 1398 05:46 ب.ظ
بسیار عالی سپاسگزارم از بیان تجربیات عزیزان لژیون سردار که آموزنده و قطعا تاثیرگذار خواهد بود.موفق و پایدار باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدا قوت.
همسفر حوریه یکشنبه 27 بهمن 1398 05:08 ب.ظ
خداقوت خدمت همه بزرگواران وخدمتگزاران لژیون سردار،جلسه پر از آموزش بود.
امیدوارم با عنایت خداوند وتلاش عزیزن یک زمین خوب در یک جای جوب وبا قیمت خوب نصیب شعبه شاد آباد شود.

 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic