دریافت حس خوب؛ برداشت از لژیون یکم
یکشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
خداوندا؛ ممنونم که هر بار با خروج از کنگره و لژیون دستانم را پر از محبت، آموزش‌های ناب و حس‌های خوب می‌کنی و سپاسگزارم بابت تمام تغییراتی که قرار است به برکت این آموزش‌ها در خودم ایجاد کنم...

یا علیم

در ابتدا خداوند را شاکرم که از نعمت کنگره 60 بهره‌مند هستم و تحت آموزش‌های آن هستم؛ انشاء الله همگی بتوانیم در راستای اهداف کنگره و همین‌طور بهتر شدن حال درونی‌مان قدم برداریم.

خداوندا ممنونم که هر بار ناامید به کنگره آمدم به‌واسطه بندگان خوبت امیدوارم کردی. ممنونم که هر بار با خروج از کنگره و لژیون دستانم را پر از محبت، آموزش‌های ناب و حس‌های خوب می‌کنی و سپاسگزارم بابت تمام تغییراتی که قرار است به برکت این آموزش‌ها در خودم ایجاد کنم؛ چراکه اگر این آموزش‌ها نبود به قول راهنمای عزیزم "روزمرگی‌ها ما را می‌بلعید" البته هرکسی هم که در کنگره حضور دارد هم ممکن است دچار روزمرگی شود اما بایستی هوشیار باشد و دچار رکود نشود.

خانم صبای عزیزم در این باب گفتند: "قدر حضور در کنگره و سفرتان را بدانید و فکر نکنید که این فرصتی که به شما داده‌شده ابدی است. هر مسئله‌ای داشته باشید اینجا شما را نجات می‌دهد و دست از حرکت برندارید، جدی باشید، در انجام تکالیف، به‌موقع آمدن و ... و این‌ها بخشی از رشد شما هستند." ایشان همیشه تأکید زیادی بر مرتب و به‌موقع آمدن دارند و فرمودند: "من ندیدم کسی را که کنگره را رها کند و حالش خوب باشد، کسی که نیاید و دفعه بعد بیاید و شاد باشد." ایشان مثالی در مورد سینوسی آمدن به کنگره زدند که خیلی جالب بود: "سینوسی آمدن ما به کنگره مثل این است که ظرف آب را کمی روی گاز می‌گذاریم و دوباره از روی گاز برمی‌داریم و بعد می‌گوییم این ظرف آب روی گاز است اما چرا نمی‌جوشد؟! چون پیوسته روی حرارت نیست."

اگر می‌خواهیم تغییراتی در ما ایجاد شود و در ادامه زندگی‌مان و اطرافیانمان تغییر کنند، باید به‌صورت مستمر بیابیم و مداومت در کارمان داشته باشیم و آموزش‌ها را جدی بگیریم.

گاهی زمان رسیدن به خواسته‌ها در واقعیت نسبت به آنچه در نظر ما است طولانی‌تر می‌گردد؛ مثلاً از زمانی که وارد کنگره می‌شویم و متوجه طول درمان می‌شویم، تصور می‌کنیم که نهایتاً 10 تا 11 ماه بایستی به رهایی دست‌یابیم که البته این خواسته قلبی هر همسفری هست و انشاء الله که خواستهٔ ما هم منطبق با خواستهٔ خداوند باشد اما گاهی در واقعیت چنین امری میسر نمی‌شود و ما ناامید می‌شویم و یا گاهی احساس می‌کنیم که خداوند صدای ما را نمی‌شنود تا از ما دست‌گیری کند درصورتی‌که؛

هان مشو نومید چون وقف نه ای از سر غیب/ باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور

همان‌طور که در سفر اول هم گفته‌شده:" همسفر در جای خود بنشین و تا مقصد به آنچه علاقه داری مشغول باش." بایستی بدانیم که هر اتفاقی در هرزمانی که می‌افتد، رسیدن‌ها و نرسیدن‌ها حکمتی در خود نهفته دارد و نباید ناامید باشیم و بایستی خودمان را مشغول آموزش‌ها و سفر درونی‌مان کنیم و ایمان داشته باشیم که با حرکت درست در این مسیر اتفاق‌های زیبایی در زمان مناسب برایمان می‌افتد.

راهنمای عزیزم فرمودند: "رهایی در زمان خودش اتفاق می‌افتد، شما بایستی نورتان را خودتان به دست آورید؛ همسفرها اگر خوب حرکت کنند حتی نور صورتشان عوض می‌شود و کنگره مثل پناهگاه است؛ اول شما را نجات می‌دهد بعد همسر و بچه‌تان را! پس قدر این پناهگاه را بدانید و اگر می‌خواهید در این مسیر راه برایتان باز باشد، باید خواسته داشته باشید و تلاش کنید."

گاهی ما احساس می‌کنیم که هر چه تلاش می‌کنیم هیچ‌چیزی تغییری نمی‌کند درصورتی‌که در ظاهر تغییری ایجاد نمی‌شود اما در اصل ما در حال حرکت هستیم اما چون با چشم ظاهر نمی‌توانیم آن را ببینیم ناامید می‌شویم اما درصورتی‌که در همان لحظات که ناامید هستیم و متوقف شدیم یک‌قدم مانده بود تا از آن تاریکی خارج شویم اما چون آن‌یک قدم را برنداشتیم و ناامید شدیم و به تلاش ادامه ندادیم، نتوانستیم تغییری در سرنوشتمان ایجاد کنیم. بایستی حربه‌های شیطان و نیروهایی منفی را به‌خوبی بشناسیم و فقط از خداوند کمک بگیریم و با تمام وجود به حرکتمان در مسیر ارزش‌ها ادامه دهیم.

راهنمای عزیزم اینطور بیان کردند که " اگر ادعا می‌کنیم که کنگره و راهنمایمان را دوست داریم بایستی در این جهت گام برداریم و دوست داشتن صرفاً کافی نیست. اگر من راهنمایم را دوست دارم بایستی هر چه می‌گوید را انجام دهم حتی اگر آن را دوست نداشته باشم" و اگر می‌خواهیم جلو برویم بایستی فرمانبرداری از راهنمایمان را سرلوحهٔ کارمان قرار دهیم یا اگر کنگره را دوست داریم باید حرمت آن را حفظ کنیم.

یکی از مسائلی که در لژیون تکرار می‌کنند و روی آن تاکید دارند شکرگزاری است. ایشان بیان داشتند که "تنها چیزی که می‌تواند راهگشا باشد شکرگزاری است و هر جا دچار رکود شدید و حالتان خراب شد باید ببینید بابت چه چیزهایی می‌توانید از خداوند تشکر کنید، هنوز چه چیزهایی دارید که می‌توانید به راهتان ادامه دهید و همان شما را نجات می‌دهد."

خداوندا برای تمام نعمت‌ها، داده‌ها و نداده‌هایت شکر، شکر، شکر...

راهنمای عزیزم دوستت دارم و سپاس از تمام زحماتت...

سپاس از کنگره؛ راهت سرسبز و پرنور...

 

نگارنده: همسفر مرضیه از لژیون 1

تهیه و تایپ مطلب: همسفر سمانه از لژیون 17

ویراستاری: همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
خدیجه باقری چهارشنبه 30 بهمن 1398 07:15 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز مطالبتان خوب وعالی بود از شما ممنونم واز وبلاگ نویسات هم تشکر میکنم
همسفر ربابه لژیون یکم سه شنبه 29 بهمن 1398 10:31 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم مرضیه عزیز،بسیار برداشتتان عالی بود سپاسگزارم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر مینا سه شنبه 29 بهمن 1398 09:24 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز خداقوت بابت انتقال بسیار خوب آموزشهایی که دریافت کردید .نوع نگاه و قلم بسیار زیبایی دارید ، همیشه مشارکتهایتان برایم جالب است چرا که پر از نکات ظریف و آموزنده است . بهترین ها در مسیرتان...
مریم کرمی دوشنبه 28 بهمن 1398 01:06 ب.ظ
خانم مرضیه عزیزم ممنونم بابت انتقال آموزشهای خوب راهنمای
عزیزمان.بسیار نکات مهم و کلیدی را بیان کردید در پناه خداوند باشید.
سپاس از گروه محترم وبلاگ.
سیده زهرالژیون 2 دوشنبه 28 بهمن 1398 11:28 ق.ظ
مرصیه عزیز چه حس زیبا وتغییرقشنگی.چه راهنمای بزرگ وپرباری.خداوند برایمان حفظشان کند.امروز روزیم بودکه مطالب شما جانی دوباره بمن بدهد.حرکت میکنم و شکرگذارنعمتهاوداشته هایم.ازخداوند اذن ورهایی عزیزانم رامیخواهم ودرجهت آن حرکت میکنم.باشدکه لطف خداشامل حالم شود
همسفر رعنا دوشنبه 28 بهمن 1398 10:16 ق.ظ
خواهر عزیزم مرضیه؛به نکات مهمی اشاره کردید که با امید و فرمانبردار و شاکر بودن، می توانیم از مسائل و گرههایی که داریم راحت تر عبور کنیم.موفق باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدا قوت.
همسفر اکرم دوشنبه 28 بهمن 1398 08:47 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز ، برداشت شما عالی و دارای نکته های آموزنده بسیاراست مثل قدر دانی و شکرگزاری ،صبر، آموزش پذیری... ان شاالله خداوند به قلمتان برکت بدهد و موفق باشید.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
زهرا جدید ی دوشنبه 28 بهمن 1398 08:16 ق.ظ
عالی بود عشقم ، آرامش وجودت بی نظیره سپاسگزارم به خاطر کنگره و میوه‌های شیرین خانم سبا شکر شکر شکر
همسفر بهناز دوشنبه 28 بهمن 1398 06:58 ق.ظ
خانم مرضیه عزیز برداشت بسیار خوب و مفیدی بود و این نشان از آموزش شما در لژیون دارد من هم از شما درس میگیرم و انشاالله بتوانم آموزش ها را کاربردی کنم ، خدا قوت
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز
همسفر حوریه یکشنبه 27 بهمن 1398 05:22 ب.ظ
خواهر خوبم خانم مرضیه عزیز،ممنون از برداشتتان وبیان آن که یاد آوری خوبی بود برایم.
امیدوارم همیشه شکر گزار وفرمانبردار بمانید وبهترین نعمات مادی ومعنوی الهی است روزیتان شود.
شما همسفری هستید که صبرش جمیل است وحرف وعملش یکیست.موفق وپیروز باشید.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 27 بهمن 1398 05:09 ب.ظ
درود وخداا قوت سرکار خانم مرضیه.
بسیار زیبا وستودنیست روحیه ی شکر گزاری شما درمقابل نعمت بزرگ کنگره ،خیلی زیباست رهجویی اینگونه قدردان کنگره وآموزشها وآنچه که پیرامون کنگره است باشد.
این مهم حاصل نمیشود مگر در سایه تسلیم محض وارد این سیستم شدن.
بسیار از مطالبی که ارائه کردید استفاده کردم.
خدمتت پربرکت بانوی عزیز.
وتبریک وخدا قوت به خانم صبا برای وجود چنین رهجویی.
راهت پرستاره موفق وموید باشی.
نسرین.اسیستنت یکشنبه 27 بهمن 1398 04:01 ب.ظ
خانم مرضیه عزیز بسیار عالی و کامل از درسها و آموزشهایتان در لژیون صحبت کرده اید.صبر تا رسیدن زمان رهایی،تلاش برای یافتن نور،همواره در حرکت بودن و گریز از رکود بهترین برداشتهایتان است.همت بیهوده،به از خفتگی.
باتشکر فراوان از گروه وبلاگ خدمتگزار
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 27 بهمن 1398 02:06 ب.ظ
خداقوت خانم مرۻیه عزیز ؛بسیار عالی بود واستفاده کردم .
ان شآلا با دریافت شال نارنجی شاهد لژیون پربار باشیم .
شما باکاربردی کردن وگوش به فرمان بودن تغییرات درمسیر صراط مستقیم بدست اوردید که حرکت روبه پیشرفت بوده است امیدوارم درادامه سربلند وپیروز باشید .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان
همسفر فاطمه لژیون سوم یکشنبه 27 بهمن 1398 01:59 ب.ظ
خداقوت به شما خانم مرضیه عزیز. مطالب خیلی خوب و آموزنده را بیان کردید. خدا را شکر که در مسیر کنگره هستیم و از آموزش‌های آن بهره می بریم.
خدا قوت به شما وبلاگ نویسان عزیز
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 27 بهمن 1398 01:58 ب.ظ
خداقوت خانم مرۻیه عزیز بسیار عالی بود ومفید بود استفاده کردم .
ان شآلا بادریافت شال نارنجی شاهد لژیون پربارشما باشیم .شما با حرکت درمسیر درست وصراط مستقیم تغییراتی را ایجاد کردید که حرکت روبه پیشرفت را داشتید درادامه راه موفق وسربلند باشید .خداقوت به گروه وبلاگ نویسان
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 27 بهمن 1398 12:18 ب.ظ
خدا قوت خانم مرضیه عزیز واقعا عالی بود امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.خدا قوت به گروه وبلاگ.
فاطمه ربی همسفر حمید یکشنبه 27 بهمن 1398 12:09 ب.ظ
خدا قوت خانم مرضیه عزیزم عالی بود خیلی قشنگ وعالی حس خوبت روبیان کردی خیلی عالی بود مثل همیشه انشالله موفق باشی
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic