برداشت از لژیون پزشکان ؛ دستور جلسه ازدواج
یکشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر معصومه | ( نظرات )
همه افراد با هر میزان تفاوت فرهنگی و اجتماعی و... دارای نقاط مشترکی می‌باشند که اگر این نقاط مشترک را شناسایی کنند و توجه و تمرکز خود را روی آنها بگذارند قطعاً مهر و محبت بین آنها بیشتر خواهد شد؛ زیرا تفاهم امری است اکتسابی و به معنای توان تحمل تفاوت‌ها است. فکر می‌کنم یکی از دلایلی که باعث شده در بین همسفران و مسافران کنگره 60 میزان تنش کاهش پیدا کند همین نقاط مشترک است که کنگره 60 در زندگی آنها ایجاد نموده است و صحبت کردن در مورد آموزش‌ها، سی دی ها و جلسات باعث شده که توجه کمتری به تفاوت‌ها داشته باشند.

       
به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر
   
      

در ابتدا از گروه وبلاگ سپاسگزارم که فرصت خدمتگزاری را به بنده دادند.
در لژیون پزشکان بخشی از صحبت‌های جناب مهندس که برایم جالب و قابل تأمل بود را انتخاب کردم که خدمت شما عرض می‌کنم.
آقای مهندس درباره دستور جلسه ازدواج صحبت فرمودند.

در سیستم و به طور کلی در طبیعت، ما یک تک واحدی نداریم، همه چیز به همه بستگی دارد. شما وقتی می‌خواهید یک فاصله را طی کنید یک سرعت است، یک شتاب است و خیلی مسائل دیگر است که می آید و تعیین می‌کند که این فاصله را طی کنید؛ پس در زندگی هم تنها هوش نیست. هوش یک پارامتر است و با هوشِ تنها کاری نمی‌شود کرد؛ مثل تفکر که تفکر باید به انجام در بیاید. در وادی یک تا چهار می‌گوییم تفکر؛ ولی در وادی پنج می‌گوییم در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید؛ یعنی آن تفکری که ما می‌کنیم، اگر تفکر درستی باشد حالا این تفکر باید به اجرا در بیاید. اگر به اجرا در بیاید خوب است. هوش هم مسئله بسیار مهمی است و هوش هم باید به کار گرفته شود. 
چیزی که خیلی می‌تواند مهم باشد استقامت است؛ مثلاً شما اگر هوش داشته باشید؛ ولی استقامت نداشته باشید خوب به درد نمی خورد که! یا هوش، هوش خالی باشد. هوش وقتی خوب است که در تمام سطوح بتوانیم آن را به کار ببریم و همراه با استقامت هم باشد.


اما برداشت من از دستور جلسه ازدواج و صحبت‌های جناب مهندس:

ازدواج از همان روز اول آفرینش انسان و جهان هستی، جزئی از جهان آفرینش بوده و نه فقط برای انسان بلکه برای تمام موجودات قانون زوجیت وجود دارد. انسان هم می‌بایست برای رسیدن به تکامل و آرامش، خودش را با قوانین هستی همگام سازد.
همانطور که در وادی پنجم می‌گوییم که تفکر قدرت مطلق حل نیست و می‌بایست با رفتن و رسیدن آن را کامل نمود، در مورد ازدواج هم این نکته حائز اهمیت است که ایجاد رابطه و ازدواج، اولین مرحله از یک ارتباط دائمی است و آنچه که مهم است حفظ کردن این ارتباط است.
در پیام جلودار واقعی، استاد سردار می‌فرمایند: قله و فتح آن چندان اهمیتی ندارد؛ اما نشانی از خویش در آن مکان گذاشتن مهم است؛ بنابراین به دست آوردن یک مسئله است و نگهداری از آن، مسئله دیگری است که البته نگهداری قطعاً مهمتر و دشوارتر می‌باشد. 
آنچه که حائز اهمیت است این است که ما بتوانیم به آن هوش هیجانی دست پیدا کنیم و ازدواج را حفظ نماییم و با فردی که ممکن است از خیلی لحاظ با ما تفاوت داشته باشد رابطه مان را مستحکم نماییم و این همان علم زندگی کردن و همان دانائی عام است که ما در کنگره می‌آموزیم.
آقای مهندس در سی دی ازدواج به نکات مهمی برای تحکیم خانواده اشاره نمودند که در اینجا به دو نکته که از نظر من اهمیت بسیاری دارند اشاره می‌کنم.
ابتدا، کار کردن روی نقاط مشترک و سپس احترام بین زن و مرد که فکر می‌کنم جزء مهمترین نکاتی باشند که می‌بایست مورد توجه قرار بگیرند.
همه افراد با هر میزان تفاوت فرهنگی و اجتماعی و... دارای نقاط مشترکی می‌باشند که اگر این نقاط مشترک را شناسایی کنند و توجه و تمرکز خود را روی آنها بگذارند قطعاً مهر و محبت بین آنها بیشتر خواهد شد؛ زیرا تفاهم امری است اکتسابی و به معنای توان تحمل تفاوت‌ها است. فکر می‌کنم یکی از دلایلی که باعث شده در بین همسفران و مسافران کنگره 60 میزان تنش کاهش پیدا کند همین نقاط مشترک است که کنگره 60 در زندگی آنها ایجاد نموده است و صحبت کردن در مورد آموزش‌ها، سی دی ها و جلسات باعث شده که توجه کمتری به تفاوت‌ها داشته باشند.
احترام به همسر یک اصل مشترک در تمامی روابط پایدار و سرشار از عشق می‌باشد. رابطه‌ای که از این اصل حیاتی محروم باشد دیر یا زود به ویرانه ای تبدیل خواهد شد که آباد کردن آن اگر ممکن هم باشد زمان زیادی خواهد برد.
جناب آقای مهندس اشاره به مسئله استقامت کردند، من فکر می‌کنم همسفران صبور کنگره 60 به خوبی معنای استقامت را درک کرده‌اند که با وجود مشکلات بسیاری که از اعتیاد در زندگی‌شان ایجاد شده است؛ ولی هرگز تسلیم نمی‌شوند و صبورانه حرکت می‌کنند و قطعاً نشانی ارزشمند از خویش در قله رهایی و آرامش و سعادت به جا خواهند گذاشت.
آنچه که موتور محرک یک همسفر است که صبورانه حرکت کند، محبت و نیروی عشق است که باعث آرامش ما می‌شود.
خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند:
برای شما همسرانی از جنس خودتان آفریدیم تا به واسطه آنها به آرامش برسید و بین شما محبت و دوستی برقرار کردیم.
امیدوارم وجودتان لبریز عشق و محبت باشد و ازدواج شما همان مسیری باشد که برای رسیدن به تکامل و سعادت همیشگی به آن نیاز دارید.

نگارنده؛ کمک راهنمای محترم خانم مریم 
ویراستاری ؛ همسفر الهام 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم نظری سه شنبه 29 بهمن 1398 09:00 ب.ظ
خدا قوت خانم مریم عزیز و توانا، به نکات ارزشمندی اشاره کردید، به راستی که هیچ کس کامل نیست همانطور که اشاره کردید ما باید روی نقاط مشترک همدیگر کار کنیم تا آرامش را در خانواده ایجاد کنیم.
خدا قوت عزیزان گروه پیوند
همسفر مینا سه شنبه 29 بهمن 1398 09:29 ق.ظ
خداقوت خانم مریم عزیز. سپاس از نکاتی موثر و آموزنده ای که عنوان نمودید.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 29 بهمن 1398 01:01 ق.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مریم بسیار عالی بیان نمودید و استفاده کردم امیدوارم همیشه پایدار باشید و برکات این خدمتها همواره در زندگیتان جاری باشد.خدا قوت به گروه وبلاگ نویسان محترم.
همسفر رعنا دوشنبه 28 بهمن 1398 11:13 ق.ظ
کمک راهنمای عزیز خانم مریم؛بسیار عالی.اصل مهمی را مطرح کردید قطعا بااحترام متقابل و کار کردن روی نقاط مشترک،تاثیر شگرفی به عشق و محبت نسبت به یکدیگر خواهد داشت.موفق باشید.
وبلاگ نویسان خدمتگذار خدا قوت.
نسرین.اسیستنت یکشنبه 27 بهمن 1398 09:09 ب.ظ
خانم مریم کمک راهنمای عزیز و پرتلاش بسیار از برداشت و آموزش و نظرتان در مورد ازدواج لذت بردم به نکات کلیدی در قبل و بعد از ازدواج اشاره کردید و مهمترین آنها تفاهم به معنای تحمل تفاوتها برایم عمیق و جالب بود ازینکه برداشت مفید فایده خود را در اختیارمان گذاشتید نهایت تشکر و سپاسگزاری را دارم.
با تشکر از گروه وبلاگ
همسفر حوریه یکشنبه 27 بهمن 1398 05:25 ب.ظ
خانم مریم عزیز ممنون از برداشت پر از آموزشتان،همیشه محبت وعشق در چهره مهربانتان موج میزند.وصبر واستقامت شما ستودنیست.بسیار سپاسگزارم.
پوران همسفرعباس 1 یکشنبه 27 بهمن 1398 01:52 ب.ظ
خداقوت خانم مریم عزیز کمک راهنمای موفق بسیار عالی استفاده کردم .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic