تغییر دیدگاه؛ برداشت از لژیون دوم
دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 07:12 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )
باید دیدگاهم را تغییر می‌دادم تا از صبرم لذت ببرم من با همهٔ این آموزش‌های کنگره آشنایی داشتم اما انگار از مرحله قوه به فعل رساندن این آموزش‌ها را تجربه نکرده بودم یا گاهی فراموش کرده بودم.

به نام قدرت مطلق

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر

در ابتدا خداوند را شکر می‌کنم که با ورود به لژیون دوم درس‌های بسیاری برایم رقم خورد.

همیشه فکر می‌کردم چون ۹ سال است در کنگره هستم و چند بار سفر داشته‌ایم  من صبر را به‌خوبی می‌دانم و عمل کرده‌ام اما با ورود برادرم به کنگره برای شروع سفر، بار دیگر آموزش‌هایم را شروع کردم.

اما هر روز که حال خرابی برادرم و لجاجت‌های برادرم در مسیر درمان را مشاهده می‌کردم بی‌صبری‌ام بیشتر می‌شد و می‌فهمیدم که وقتی راهنمایم گفتند صبر از گیاه تلخی است به نام صبر زرد، صبر می‌تواند هم تلخ و هم شیرین باشد.

باید دیدگاهم را تغییر می‌دادم تا از صبرم لذت ببرم من با همهٔ این آموزش‌های کنگره آشنایی داشتم اما انگار از مرحله قوه به فعل رساندن این آموزش‌ها را تجربه نکرده بودم یا گاهی فراموش کرده بودم.

خانم نوشین راهنمای عزیزم با مهربانی به من آموختند که او را رها کنم تا خودش به انتخاب کنگره، راهنما و خوردن شربت برسد و نظر خودم را به او تحمیل نکنم، برای هر جلسه آمدن به کلاس به او فشار نیاورم.

گاهی باید محبت می‌کردم، گاهی صبر و گاه بی‌توجهی و ندید گرفتن گریزهای او و سکوت کردن در برابر تنش‌هایی که براثر این گریزها پیش می‌آمد.

راهنمایم به ما گفتند که همه باید دوربین و ذره‌بین را از روی مسافران به روی خودتان، درون  اعمال و رفتار خودتان بیندازید تا نتیجه برایتان روشن شود. 

آموزش‌های بسیار زیادی برایم داشت، برگشت از ضد ارزش‌ها را به‌خوبی تجربه کردم. بی‌قراری، استرس، اضطراب و عذاب وجدان را با تمام وجودم درک کردم و با کمک خداوند و یاری اهل‌بیت و امواج دعای خیر راهنمایم و هم لژیونی‌هایم توانستم از این مرحله با سختی فراوان گذر کنم.

درس‌هایم را گرفتم و قوی‌تر شدم و جایگزین‌های خوبی برای آرامش، آموزش و پیشرفت خود و مسافرانم پیدا کردم.

حال هر روز به آموزش‌ها علاقه‌مند و از نوشتن CD ها لذت می‌بردم و گذر زمان را احساس نمی‌کنم. روزهایی را به یاد دارم که خانم نوشین در لژیون از لذت نوشتن می‌گفتند که چقدر دستشان درد می‌گرفته ولی بعداً دیگر هیچ دردی احساس نکردند و همه تبدیل به لذت و عشق شد .

یکی از همسفران در لژیون می‌گفت وقتی مسافرش فهمیده که او را به کس دیگری مثلاً برادرش سپرده و به برادرش گفته هوای مسافرم را داشته باش او را به کلاس ببر و بیار؛ چندین ماه سفرشان خراب و به تأخیر افتاد و مسافرش حالش خراب شد که چرا تو به من اعتماد نکردی و مرا به کس دیگری سپردی!

درسی که برایم داشت این بود که من هم در کار مسافرانم دخالت نکنم، اعتماد کنم و صبر داشته باشم. آن‌ها بااینکه مصرف‌کننده هستند اما به‌خوبی رفتار و احساس ما را درک می‌کنند.

خانم نوشین همیشه می‌گویند شکرگذار باشید تا راه برای شما باز شود و انوار الهی را در زندگی و سفر مسافرانتان مشاهده کنید.

خانم نوشین خاطره‌ای در لژیون تعریف کردند که در زمان سفر مسافرشان باهم در یک رستوران منتظر غذا می‌نشینند ایشان در عالم خود به نقطه‌ای خیره می‌شوند و در فکر بودند بعد از بیرون آمدن از رستوران مسافرشان که هنوز در دوران تاریکی بوده به ایشان بدبین می‌شود و می‌گوید تو حواست به من نبوده، کاری که من بارها و بارها در مورد مسافرم انجام داده بودم و حس او را خراب کرده و پایه‌های اعتماد را درهم‌ریخته بودم .

روزی را به یاد آوردم که من با مسافرم از خیابان عبور کردیم و خانمی که با آرایش ملیح و زیبا با رُژ نارنجی و جیغ خودنمایی می‌کرد، من از حس حسادت و حساسیت زیاد تمام مغازه‌ها را زیرورو کردم تا همان رنگ رُژ را پیدا کنم و به مسافرم ثابت کنم من هم می‌توانم زیبا باشم و تو باید به من توجه کنی.

راهنمایم فرمودند این‌ها گره‌هایی بود که من هم داشته‌ام و عبور کردم و شما هم باید تشخیص دهید عبور کنید و درس بگیرید.

صمیمانه از ایشان سپاسگزارم که با راهکارها، صداقت و مهربانی که نثار همه رهجوها می‌کنند ما را جذب آموزش‌ها و تشنه کنگره کرده‌اند.

در پایان هم از خداوند عزیز که ستارالعیوب است تشکر می‌کنم که مِهر خانم نوشین را در دلم جای داد. با هم لژیونی‌هایم، هم حس هستم و از تک‌تک آنان لذت می‌برم.

باز هم انوار و الطاف الهی شامل این حقیر شد. باشد که از شاکران، توکل‌کنندگان و تسلیم شوندگان حقیقی درگاه الله بشوم.

شکر شکر شکر


نگارنده: همسفر زهرا لژیون 2

تهیه و تایپ: همسفرنجیمه

ویراستاری: همسفر لیلامی توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا جدید ی دوشنبه 28 بهمن 1398 09:19 ق.ظ
خواهرم آرزوی موفقیت برای همه دوستان کنگره دارم خیلی عالی حرکت میکنید پیروزی در انتظار شماست شادباشی
خدیجه باقری یکشنبه 27 بهمن 1398 11:59 ق.ظ
خانم زهرا خدا قوت واز مطالب خوبتان ممنونم واز وبلاگ نویسان هم تشکر میکنم
همسفر رعنا شنبه 26 بهمن 1398 06:15 ب.ظ
خانم زهرا همسفر صبور و عزیز؛تجربیات آموزنده ای را بیان کردید.قطعا با صبوری و رها کردن نتیجه بهتری خواهید گرفت.انشااله به فضل الهی به خواسته قلبیتان خواهید رسید.موفق باشید.
وبلاگ نویسان عزیز انشااله خیر و برکت الهی در سراسر زندگیتان جاری باشد. پاینده باشید.
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 24 بهمن 1398 03:09 ب.ظ
خداقوت خانم زهرا همسفر صبور که به زیبایی مطلب را بیان کردید .
یک رهجو موقعی می تواند تغییر جایگاه وتغییر دیدگاه را یاد بگیرد ودرک کند که خدمت کند .
خداقوت کمک راهنمای موفق خانم نوشین که با اموزشهای بجا روی رهجو تاثیر گذار شد تا بتواند اموزشها را بر روی رفتار وکردار خود پیاده کند وبه این زیبایی حرکت کند .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
همسفر فاطمه چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:21 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم، عالی بود.
همین که نور امیدی در دل خوانندگانت روشن نمودی!
همین که رها کردن را آموختی!
همین که گره هایِ درونیت را می بینی!
همین که دوربین را روی خودت متمرکز کردی!
ووو همه یِ آموزش هاییِ که گرفتی و اینک کاربردیشان می کنی یعنی طی کردن پله هایِ صعود یعنی تکامل یعنی به خود رسیدن
یعنی آرامش.
تبریک می گویم بابت این صعودتان.
خدا قوت خدمت گروه وبلاک.
همسفر مینا چهارشنبه 23 بهمن 1398 01:57 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم، خواهر صبورم خدا قوت ،شما الگوی گذشت و فداکاری و صبر هستی برای من وهمیشه ارامش در چهرتون میبینم و مطمٸن باشید جواب این صبوریتون روی زمین نخواهد ماند وشما به زودی شاهد رهایی برادرتون خواهید بود. من همیشه میگم برادر پناه خواهر و خواهر غمخوار برادرخدا هیچ خواهری بی برادر و بی پناه نکنه و هیچ برادری بدون خواهر بدون غمخوار نکنه. انشالله برکت این زحمات خالصانتون در زندگیتون جاری باشه و همیشه برقرار و مستدام باشید.
همسفر حوریه سه شنبه 22 بهمن 1398 09:28 ب.ظ
خانم زهرای عزیز،از مطلب زیبایتان بسیار آموختم ،وممنونم که تجربیات خود را خالصانه در اختیار ما قرار دادی.
ان شالله در این سفر هم خیر های زیادی نصیبتان شود.
خانم نوشین عزیز ،ان شالله لژیونی پر از خیر وبرکت داشته باشید وموفق باشید.
فاطمه الیاسی سه شنبه 22 بهمن 1398 09:20 ب.ظ
خانم زهرای عزیز عالی بود ،به امید رهایی مسافرانتان.
الهام .ق سه شنبه 22 بهمن 1398 04:17 ب.ظ
خانم زهرای عزیزم؛ ممنون و خداقوت .امروز از خدا پیامی خواستم که برای شرایط سختی که برایم پیش امده مرهمی باشد تا بتوانم بلند شوم و ادامه دهم و از نوشته شما پیام صبر و اعتماد و ستارالعیوب بودن را دریافت کردم.
ممنونم و ان شاءالله به لطف خدا بذر تلاش ها و صبوری هایتان میوه شیرین رهایی را برایتان به ارمغان بیاورد .
خداقوت خدمت وبلاگنویسان عزیز
مریم سه شنبه 22 بهمن 1398 08:18 ق.ظ
خانم زهرای عزیزم عالی بود ان شالله با صبری که در پیش گرفته اید به خواسته هایتان میرسید موفق باشید.خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر سکینه24 سه شنبه 22 بهمن 1398 02:48 ق.ظ
خانم زهرای عزیز،ان شاالله با صبوری و فرمانبرداری،به نتیجه دلخواه که رهایی،درمان و تعادل است،خواهید رسید.ممنون از دل نوشته تان
خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز و خانم نجیمه و خانم لیلا.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 22 بهمن 1398 02:04 ق.ظ
خدا قوت خانم زهرا عزیز بسیار روشن و واضح مطالب را بیان نمودید امیدوارم خداوند به قلمتان برکت دهد و پایدار باشید.خدا قوت به وبلاگ نویسان محترم.
همسفر مرضیه لژیون یکم سه شنبه 22 بهمن 1398 01:40 ق.ظ
خانم زهرای عزیز بسیار عالی بود، سپاس از شما
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
نسرین.اسیستنت دوشنبه 21 بهمن 1398 10:58 ب.ظ
خانم زهرا همسفر صبور حضرت حق فرمود:براستی پس از هر سختی آسانی است.بسیار عالی راه صبر جمیل را درپیش گرفته اید با ایمان به وعده الهی قطعا رهایی مسافرتان پاداش صبر زیبای شما خواهد بود.
همانگونه که مولانا از زبان حضرت حق به آن بنده ای که از دعا واستعانت به بارگاه الهی خسته شده بود فرمود:ترس و عشق تو کمند لطف ماست/زیر هر یا رب تو، لبیک هاست/جان جاهل زین دعا جز دور نیست/چونکه یارب گفتنش دستور نیست/بردهان و بر دلش قفل است و بند/تا ننالد با خدا وقت گزند.
با این ابیات زیبای حضرت مولانا در میابیم که حتی دعا و یاری جستن از اله نیز بایستی با اذن و خواست الهی صورت گیرد و حضرت حق بهترین بندگان خود را برای ابراز نیاز به درگاهش انتخاب میکند خوشنود و راضی باشید که شما قطعا یکی از بندگان مورد لطف خداوند هستید.
مریم نظری دوشنبه 21 بهمن 1398 09:40 ب.ظ
به راستی که خدا با صابرین است.
زهرای عزیزم خدا را شکر که در صبر بی صبری نکردی , انشاءالله جواب صبرت را با رهایی برادرت به زودی دریافت می کنی.
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic