کنگره60؛ خانه ای سراسر سلام و عشق
دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 11:29 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر عاطفه | ( نظرات )
کنگره مکانی مقدس و امن است و اینک کنگره خانهٔ دوم من و مسافرم شده بود. خانه‌ای که سراسر سلام و عشق بود و محبت اعضا و خدمتگزارانش و در صدر همهٔ این‌ها روش dst زندگی را به خانه و خانوادهٔ من جاری و ساری می‌نمود.

یا منان

خداوندا بر ما منت نهادی که دانایی و توانایی بر ما عطا نمودی تا در صراط مستقیم قدم بگذاریم و به‌سوی تعادل و تکامل حرکت نماییم.

خدایا شکر بر من منت نهادی که عضو جمعیت احیای انسانی کنگره 60 باشم و این کنگره 60 بود که علم درمان اعتیاد و چگونه زیستن را به خواست الهی به من آموخت.

با نادانی و اسلحهٔ سرزنش و سختی، پُتک اراده و غیرت را بر سر مصرف‌کننده‌ام می‌کوبیدم که تو می‌توانی اعتیاد را با یک جو غیرت و اینکه اگر زن و بچه و خانواده را دوست داری! پس اعتیاد را کنار بگذار! اگر ترک نمی‌کنی پس نمی‌دانی مهر و محبت چیست و فقط به فکر خودت هستی.

با ورود به کنگره عالِم به علم درمان اعتیاد شدم و دانستم جسم، روان و جهان‌بینی چیست و اینکه این سه فاکتور درمان و متعادل شوند. روش dst تدریجی را شناختم و این یک علمِ وسیع و بزرگ بود که در کنگره فراگرفتم.

از ویزیت‌های بالای پزشکان و مبلغ‌های بالای مشاوره و دارو، هزینه‌های متفاوت برای ترک اعتیاد رها شدم.

من یک همسفر در کنگره 60 هستم. در کنگره 60 موردتکریم و احترام قرار گرفتم، ارمغان و هدیهٔ کنگره فراگیری و آموزش بود. جایگاه بعدی من رهجو شدن بود. آن‌چنان والا شدم که با در نظر گرفتن ارزش والای انسانی، با استقلال تمام و با مهر و محبت و در نظر گرفتن حس، حقِ انتخاب راهنما پیدا کردم.

اینک یک استاد، معلم، مربی و راهنما داشتم که بامحبت به من کمک و یاری می‌رساند و خود را خدمتگزار به منِ رهجو می‌دانست. بدون هیچ حقوق و چشمداشتی درسِ همراهی و پرستاری به من آموخت تا بال پروازی برای مصرف‌کننده‌ام باشد.

در این زمان مصرف‌کننده‌ام مسافر نامیده شد و روزبه‌روز در مسیر سفر درمان، متعادل و احیا می‌شد؛ و برکات حضور در کنگره تمام زندگی‌ام را در برگرفته بود.

گویی مهاجرتی از تاریکی و سرما به‌سوی نور و گرما در سرتاسر جسم، جان و زندگی‌ام شروع‌شده بود.

کنگره مکانی مقدس و امن است و اینک کنگره خانهٔ دوم من و مسافرم شده بود. خانه‌ای که سراسر سلام و عشق بود و محبت اعضا و خدمتگزارانش و در صدر همهٔ این‌ها روش dst زندگی را به خانه و خانوادهٔ من جاری و ساری می‌نمود.

راه و روش درمان را آموختم و داروی درمان را نیز در کنگره شناختم. شربت اوتی که از دل‌درد اعتیاد که همان مواد مصرفی تریاک بود بیرون آمد و داروی درمان در کنگره کشف شد.

کنگره مکانی بود که مصرف‌کننده و خانواده‌اش نباید به دنبال ورودی و پول هنگفت درمان باشند، به‌راستی درمان رایگان با بهترین امکانات با علم و دانش بالا، اشک‌ها را برای مسافر و همسفر به لبخند تبدیل می‌کرد.

کنگره انرژی، کمک‌های مادی که همان هزینهٔ درمان است را به خانواده‌های درگیر اعتیاد هدیه داد و در کنار کمک‌های مادی نور علم و دانش و معنویات را نیز به آنان ارزانی داشت. وقتی مسافر و همسفر علم زندگی کردن را می‌آموزند، خودبه‌خود برکات مادی و معنوی و انرژی‌های مثبت و سالم را به زندگی‌شان دعوت می‌کنند؛ و به‌گونه‌ای احیا در یک خانواده صورت می‌پذیرد؛ و این احیا به جامعه و محل کار و درآمد، محیط ورزش و تحصیل علم بسط و گسترش می‌یابد.

بنیان کنگره آقای مهندس حسین دژاکام می‌فرمایند: درمان اعتیاد و موفقیت کنگره و من به‌عنوان بنیان کنگره و  همگی اعضا، چیزی جز خواست و قدرت خداوند نیست، این توفیقات از زرنگی، عقل یا هوش ما نیست، فقط و فقط خواست و لطف پروردگار است.

اینک منِ عضو کنگره از خود می‌پرسم آیا می‌توانم لطف و نعمت‌ها و رحمت‌های الهی را جبران کنم؟ آیا می‌توانم فضل الهی را آن‌گونه که شایسته و تمام و کمال است پاس بدارم؟ آیا قدردانی در مقابل لطف باری‌تعالی به حدّ اعلا امکان دارد؟

با تمامی کوچکی انسان در مقابل نعمت‌های الهی، اما باید در اندازه و مقدار و توان خودم شکرگزار باشم.

شکرگزاری از مخلوقین، در راستای شکرگزاری خالق است. کنگره وسیله‌ای از سوی خدا برای نجات انسان‌های دربند اعتیاد بود، پس من عضو کنگره که از این امکانات استفاده کردم باید قدردان باشم.

کنگره اعضایش را قدردان و شاکر پرورش داده است، وقتی به درمان، سلامتی و رهایی می‌رسند، با تفکرات والایی که کسب می‌کنند، در  کنگره خدمت می‌کنند. کنگره منابع مالی‌اش را خودش تأمین می‌کند و خودِ اعضا خدمت مالی را به عهده‌دارند و هزینه‌ها را تأمین می‌کنند. این خدمت‌های مالی در عین علم و آگاهی و رضایت کامل است، چون به این نقطه تفکر رسیدند که زنجیرهٔ یاری‌رسانی و خدمت، ممتد و مداوم باشد.

در کنگره امورات اداری، نظم و ترتیب در امورات و برنامه‌ها، رعایت بهداشت، نظافت، قسمت پذیرایی و آبدارخانه همگی با مسئولیت‌پذیری بالا و سالم  بر عهدهٔ اعضا است؛ و این‌ها بر طبق عشق و محبت و رایگان صورت می‌پذیرد، همگی این امورات توسط خودِ اعضا صورت می‌گیرد. خداوند بالاتر از توان من از من تکلیف نمی‌خواهد. پس با همان توان و وسع خودم باید شکرگزاری خود را اثبات نمایم. آنچه از مادیات و توان جسمی دارم باید در راه خدمت در هستی و کنگره بگذارم، این نکته قابل‌توجه است که امواج این خدمت‌ها دوباره به من برمی‌گردد و این یعنی نقطه سر خط، من نباید طلبکار باشم و  منتی بر سر کنگره و خواستاران درمان و کمک از کنگره داشته باشم.

مسافر و همسفر که اعضای کنگره را تشکیل می‌دهند، اگر رهجوی علم کنگره باشند، می‌دانند این چرخهٔ نعمت الهی با دستان انسان‌های رهاشده باید مستمر و مداوم باشد تا گم‌گشتگان اعتیاد که خواستار رهایی هستند مکانی را برای درمان و رهایی داشته باشند.

لژیون‌های سردار «لژیون مالی» در کنگره متشکل از  انسان‌هایی هستند که تفکرات والای بخشش و شهامت را در خود پرورش دادند و بیشتر این بزرگواران از ثروت‌های آن‌چنانی برخوردار نیستند، بلکه به تفکر بخشش و خدمت‌رسانی رسیده‌اند.

دیده‌بانان، اینجت ها و اسیستانت ها، مرزبانان و راهنمایان وزنه‌های قدرت در خدمت به کنگره هستند و بامحبت، عقل و ایمان در راستای خدمت حرکت می‌کنند؛ و آموزش می‌بینند و آموزش می‌دهند.

حافظ قوانین و اصول و حرمت‌های کنگره هستند.

در جلسات کارگاه‌های آموزشی نگهبان، دبیر و استاد خدمت می‌کنند. مهماندار، میکروفون گردان و نگهبانان نظم از خود اعضا هستند که تحت نظر مرزبانان جلسات را برقرار می‌کنند.

این‌ها همگی در حد توان خود خدمت می‌کنند و این خدمت‌ها برای کنگره ارزشمند است.

عده‌ای از همین اعضا خدمتگزاران نظافت سالن، چیدن صندلی و پذیرایی در آبدارخانه هستند.

سبدهایی در جلسات چرخانده می‌شود که نام این امر قانون یازدهم است و افراد کمک‌های هرچند اندک خود را برای مخارج شعبه به‌اندازهٔ پذیرایی خودشان و امورات سالن و مکان کنگره را در آن سبدها قرار می‌دهند و این‌ها نیز از خدمات ارزشمند اعضا هست.

این خدمات حاصل آموزش‌های کنگره است و نفع و سود آن از طرف اعضا، متقابلاً به خودشان برگردانده می‌شود؛ و در اصل عضو کنگره هر خدمتی نماید به خودش برمی‌گردد و باز به نقطه‌ای می‌رسد که  جبرانی برایش نیست!

مشارکت اعضا از خدمت‌های والا هست که اعضا تجربیات خود را که از علم کنگره دریافت کردند به مشارکت می‌گذرانند تا تازه واردین و دیگر اعضا از آن استفاده نمایند.

خدمت والا و رسالت بزرگی که اعضای کنگره بر عهده‌دارند و از بهترین و برترین راه‌های شکرگزاری از کنگره است، خدمت در سایت و وبلاگ‌های کنگره است. رسالت بزرگ سایت اطلاع‌رسانی پیام اهداف کنگره به خواستاران درمان است. پرچم‌داران این خدمت نویسندگان وبلاگ هستند که در این عرصه خدمت می‌کنند و به جمع‌آوری تجربیات درمان شدگان به روش dst  اقدام می‌نمایند و ندای اینکه اعتیاد در کنگره به روش dst درمان دارد را به گوش خواستاران می‌رسانند؛ و خوانندگان این مطالب هم اعضا هستند و هم خواستاران درمان که دنبال رهایی از اعتیاد هستند.

اعضای کنگره با نظر و کامنت گذاشتن می‌توانند خدمت بزرگی به کنگره نمایند، هم تشکر از وبلاگ نویس و هم قدردانی از فردی که تجربه و تفکرش را به‌وسیلهٔ قلم به گوش خواستاران رسانده است.

هم اینکه خواننده با گذاشتن کامنت، تفکرات و تجربیات خود را ابراز می‌نماید و در نشر علم و دانش کنگره سهیم می‌شود.

هزاران نفر عضو درمان شده و رهاشده از اعتیاد، سندهای بدون. نقص کنگره 60 هستند، ورزشکاران در سطح ملی در کنگره خوش می‌درخشند، خانواده‌ها با آرامش و آسایش به لطف درمان در کنگره روزگار سپری می‌کنند. اعضای درمان شده در مراتب عالی در حال تحصیل هستند و در شغل‌های مختلف به جامعه و کشور خود خدمت می‌کنند.

و این‌ها همه مایهٔ سربلندی و سرافرازی است، بر همگی این امورات سجده‌های شکر واجب است، حرکت در این مسیر والا و خدمت‌های علمی و مالی کوچک‌ترین شکرگزاری در مقابل لطف خداوند منان است. خداوند بر ما با ورود به کنگره، درمان و رهایی از اعتیاد و بهتر زندگی کردن منتی بزرگ نهاد.

پس باید با حرکت سالم، رعایت اصول و قوانین در کنگره و اطاعت از کنگره درراه خدمت که یک ارزش والا است گام برداریم.

اینک هر فردی از عضو کنگره در هفتهٔ دستور جلسهٔ کمک کنگره به من و خدمت من به کنگره، (مالی و علمی) بیاید و خودش را موردحسابرسی قرار دهد و منصفانه خود را قضاوت کند که کنگره برای من چه کرده است؟ آیا من کاری برای کنگره انجام داده‌ام؟

و چه برنامه‌ریزی در راه اعتلای این اهداف برای خودم دارم؟

بار پروردگارا مرا شکرگزار فضل، لطف و رحمت واسعه‌ات بگردان، خدایا مرا شاکر بر نعمت‌های بی‌پایان و رحمت‌های بی‌نهایت و بیکرانت بفرما.

آمین یا رب‌العالمین

 

نگارنده: کمک راهنمای محترم همسفر فاطمه لژیون 23

ویراستاری: همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
لیلا طاهری چهارشنبه 22 خرداد 1398 02:02 ب.ظ
خانم فاطمه بسیارعزیزم خدا قوت.شما براستی یکی از خدمتگزاران حقیقی کنگره هستیدوهمیشه در تحقق اهداف کنگره.ازشما ممنونم.خداوند به قلم زیبایتان برکت دهد.موفق باشید وسلامت.سپاس از خدمتگزاران وبلاگ همسفران.
همسفر فاطمه از لژیون 4 یکشنبه 19 خرداد 1398 08:13 ق.ظ
سلام وخداقوت میگم به شما خانم فاطمه عزیز که خیلی کامل وجامع کنگره 60 را برای من ودیگر دوستان تازه وارد توضیح دادید.
صدیقه شنبه 18 خرداد 1398 01:05 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای گرامی من همیشه ازخواندن مطالب شمالذت میبرم خداوند به قلمتان برکت دهد,قصدم ازکامنت گزاشتن برگرداندن انرژی است که همیشه ازکامنت های زیبای شمادریافت کرده ام ,امیدوارم حاصل شود,البته که من قلم وکلام زیبای شماراندارم,موفق وپایدارباشید
همسفر فاطمه چهارشنبه 15 خرداد 1398 08:31 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز، مطلبتان آنقدر کامل بود که هنگام خواندن زمان حال را از یاد برده بودم و همراه با مطلبتان سفری از نو انجام دادم. بابت مطلب کاملتان سپاسگزارم.
هر چه بیشتر فکر می کنم، بیشتر به این موضوع پی میبرم که با هیچ چیز نمی توانم دینم را ادا نمایم.
از خداوند یاری میطلبم تا راه خدمت برایم همچنان باز باشد تا زمانی که هستم.
آمین.
خدا قوت به گروه وبلاگ.
همسفر زینب سه شنبه 14 خرداد 1398 10:30 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه کمک راهنمای مهربان وصدیق از شما خواهر عزیزم خیلی درس آموختم خداوند به قلمت برکت بدهد همیشه زیبا می نویسی از نوشتن شما همیشه لذت میبرم
مریم کرمی سه شنبه 14 خرداد 1398 06:11 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز، به خوبی تمام مسائل مربوط به ساختار کنگره را توضیح دادید ممنون از شما . این دستور جلسه به نوعی بازنگری خود و حسابرسی از اعمال خودمان است. جناب مهندس می فرمایند تا از خود نگذری به خود نرسی پس برای رسیدن به خودشناسی ، باید بتوانیم بی دریغ ببخشیم هم از علم و هم از مالی که خداوند روزی امان کرده. تا ما هم سهمی هر چند کوچک در اعتلا و جهانی شدن کنگره 60 داشته باشیم .
موفق و موید باشید.
نوشین سه شنبه 14 خرداد 1398 11:06 ق.ظ
خانم فاطمه
ممنون از اینکه انقدر کامل نکات را به زیبایی بیان کردید
شما یکی از خدمتگزاران صدیق کنگره هستید
برکاتتان روز افزون
خداقوت
همسفر معصومه کرمی سه شنبه 14 خرداد 1398 02:47 ق.ظ
با عرض سلام و خدا قوت خدمت خانم فاطمه عزیز
خیلی خوب و جامع و کامل در مورد مسایل مالی و علمی کنگره ۶۰ و این سازمان مردم نهاد تو ضیح فرمودید و بیان شما به نحوی بود که حتی شخصی که در کنگره حضور نداشته باشدهم با خواندن این مطالب کاملا واقف بر مسیله میشود و این نشان از دانش و آگاهی شما در مسیله علمی کنگره است .
خانم فاطمه شما در صحبتهایتان خوب اشاره کردید به این که باید هر فردی از عضو کنگره در این هفته خدمت من به کنگره (علمی و مالی)بیاید و و خودش را مورد حسابرسی قرار دهد و منصفانه خودرا قضاوت کند که کنگره برای من چه کرده است .
من هر چقدر بهتر حرکت کرده باشم در سنجش و حسابرسی خود به نتیجه بهتری خواهم رسید و هر قدر این سنجش نتیجه مطلوبی داشته باشد باید جنس رهایی من از زندان درون خود باید ناب تر باشد.و این پاداش حرکت هست
در کنگره آمو ختیم که باید گذشت تا رسید .از مادیات بگذریم تا به حال خوش و معنویات برسیم
و سردار چه زیبا فرمود:
در هدایت و نو شتن و جلو راندن علم پیش رفتار بشوید و این عمل در تداوم قرار های ما سدی محکم می سازد
موفق و پیروز باشید
همسفر رعنا دوشنبه 13 خرداد 1398 04:52 ب.ظ
خانم فاطمه راهنمای عزیز و بزرگوار؛بسیار دقیق و زیبا ساختار کنگره را توصیف و توضیح دادید.شما برای من یک الگوی ارزشمند در تمام جایگاههای خدمت در کنگره هستید.زندگی تان سرشار از خیر و برکت الهی. خدا قوت و همواره موفق باشید.
وبلاگ نویسان عزیز؛خدا قوت. اجرتان با خداوند.پایدار باشید.
رضا از لژیون2 دوشنبه 13 خرداد 1398 01:49 ب.ظ
درود وسلام بر شما همسفر گرامی وکمک راهنمای محترم...نوشته شما بسیار عالی جامع وکامل کنگره 60راشرح داده واین برای هرشخص تازه وارد ونااشنا با کنگره خیلی مناسب وقابل فهم است.موفقیت شما ومسافرتان ارزومندم.
خداقوت خدمت وبلاگ نویسان گروه خانواده ودیگر خدمتگزاران شعبه شاداباد قسمت همسفران.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic