کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزسه شنبه مورخ 98/11/8
سه شنبه 8 بهمن 1398 ساعت 10:14 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

دهمین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ 98/11/8 با استادی همسفر فاطمه، نگهبانی همسفر عزیزه و دبیری همسفر الهام با دستور جلسه «نظم، انضباط و احترام» رأس ساعت  15:000 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام  دوستان فاطمه هستم یک همسفر

ابتدا خدا را شکر می‌کنم که جزء کوچکی از کنگره 60 هستم خدا را شکر می‌کنم بار دیگر این جایگاه را تجربه می‌کنم از نگهبان و دبیر محترم تشکر می‌کنم که اجازه دادن من این خدمت را بپذیرم.

دستور جلسه امروز در مورد نظم و انضباط و احترام است. سه کلمه کلیدی مهم و خیلی خاص که  در کل هستی است. ما اگر هستی را نگاه کنیم می‌بینیم که از کوچک‌ترین جزء هستی که حتی به چشم هم نمی‌آید موجودات تک‌سلولی تا بزرگ‌ترین شئ هستی حتی کهکشان‌ها و کرات و سیارات همه و همه غرق در نظم هستند و حتی تصور هم نمی‌توانیم کنیم یک‌لحظه و آنی این نظم به هم بریزد و به نظر من اصلاً کن‌فیکون بشود .ما در کنگره یاد گرفتیم کلمه‌ای را می‌توانیم اجرایی کنیم که مفهوم آن را بلد باشیم آن را بفهمیم آن را درک و کاربرد آن را در زندگی‌مان بدانیم که چی هست.

ابتدا تعریف نظم را می‌گویم: نظم عبارت است از  یک مجموعه‌ای که  پیوندی با همدیگر دارند و در پی و راستای یک هدف مشخصی هستند و روی‌هم تأثیر می‌گذارند، این نظم می‌شود. حالا خود نظم یک ارکانی دارد که  این نظم به وجود بیاید اولاً این اجزایش باید کیفیت و کمیت خوبی داشته باشند یعنی اجزایش خوب باشند مرغوب باشند.

دوم اینکه چینش و آرایش منظم و مشخصی داشته باشند هر چیز در جای خودش باشد این خیلی مهم هست.

سوم اینکه یک عامل ربط دهنده بین این‌ها باشد مثلاً می‌تواند علم باشد.  یک علم مشخص، یک علم و یک نوع باشد و این مجموعه هدف مشخصی داشته باشد و تأثیر نسبی روی همدیگر داشته باشند به صورتی که اگر یکی از این مجموعه نباشد آن مجموعه هدفش مختل می‌شود، گم می کند. 

در کنگره ما سیستم مدیریتی فوق‌العاده منظمی داریم چه طور مشخص می‌شود ؟ من خودم به‌عنوان یک همسفر زمانی که وارد کنگره شدم این نظم را کاملاً درک کردم رهجویی که وارد کنگره می‌شود لباس‌های سفید را می‌بیند، شال‌های سفید را می‌بیند، هر شالی جایگاه خودش را دارد، هر لژیون جایگاه خودش را دارد یعنی این نظم کامل درک می‌شود حالا رهجو می‌آید، وظیفه رهجو چی هست؟ آیا می‌تواند به این نظم وصل شود؟   زمانی می‌تواند به این نظم وصل شود که خودش هم منظم باشد. نمی‌تواند بگوید حالا همه بانظم هستند من هر کاری که دلم خواست می‌کنم ولی این نظم این‌طور نیست به قول آقای مهندس می‌گویند ماکسی را از کنگره بیرون نمی‌کنیم خودش می‌ رود، چه جوری می‌رود؟ من اگر بی‌نظم باشم بیاییم به کنگره خودبه‌خود توی این دایره نمی‌توانم شرکت کنم چون این دایره منظم به هم ربط دارد خودبه‌خود به قول خودمان شوت می‌شوم. به قول آقای مهندس می‌گویند ما  در کنگره درمانمان، درمان مواد حل‌شده است یعنی ما هیچ مشکلی نداریم درمان مشخص است روی هزاران نفر پایلوت شده و هیچ مشکلی ازلحاظ درمان نداریم درمان هیچ نقصی ندارد نقص ما در کجا هست در نظم آن است چطوری؟ مثلاً مسافری می‌آید راهنمایش به او می‌گوید ۶ صبح باید این دارو را بخوری مسافر می‌گوید نه می‌خوابم ۷ صبح بلند می‌شوم راهنما می‌گوید درست نیست، اگر مسافر گوش بدهد درمان می‌شود اگر گوش ندهد راهنما کاری نمی‌تواند انجام بدهد به قول خودمان باز شوت می‌شود این زمان مناسب است و این نظم را رعایت نمی‌کند. 

مقدار دارو را راهنمایش می‌گوید این مقدار مثلاً  ۱ سی‌سی ۲ سی‌سی یا هرچند سی‌سی باید بخورد ممکن بگوید من ۲۰۰ کیلو وزن دارم این چه‌کار برای من می‌تواند بکند یک دیازپام هم می‌خورد این می‌شود خارج از نظم پس این مقدار مناسب می‌شود که رعایت نمی کند. 

داروی مناسب، داروی مناسب همان شربت شفابخش OT هست شربتی که روی هزاران نفر آزمایش‌شده و جواب گرفته است یکی می‌گوید من شربت را خالی نمی‌توانم بخورم حالم بد می‌شود با نوشابه می‌خورم با آب خورشت می‌خورم این نظم می‌شود بی‌نظمی. پس مسافر اگر مثلث درمان را رعایت نکند به درمان نمی‌رسد حالا من با مسافرها زیاد کار ندارم.

می‌روم روی بحث شیرین خودمآن‌همسفرها؛ به من همسفر می‌گویند که باید لباس سفید بپوشی حداقل باید روسری سفید بپوشی بعد می‌گوید اگر روسری سفید نپوشم مثلاً مسافرم درمان نمی‌شود چه ربطی به اوتی و درمان آن دارد و باقی قضایا، من به آن‌ها می‌گویم اولین قدم آرایش شماست یعنی نظافت، نزاکت و طرز لباس پوشیدن شماست و قانون کنگره همین سفید است. حالا شما رعایت کردی آن قدم اول را محکم گذاشتی اگر رعایت نکردی آن پای سست است به قول آقای مهندس در سی دی پای‌شکسته می‌گوید پای‌شکسته متزلزل است می‌رسد به مقصد ولی یکجایی کم می‌آورد باز اوت می‌شود پس با پای‌شکسته نمی‌توانیم. پس قدم اول سفر هزار فرسنگی با اولین قدم شکل می‌گیرد آن‌هم قدم محکم، پس اولین قدم می‌شود.

دومین قدم برای من همسفر چیست؟ اینکه تکالیفم را به‌موقع انجام بدهم وقتی‌که راهنمایم می‌گوید تکالیف برای این هفته است یعنی واقعاً برای این هفته است وقتی می‌گوید صحبت‌های آقای مهندس چهارشنبه این هفته، یعنی چهارشنبه این هفته را باید گوش بدهم. ق

قسمت‌های اول صحبتهای آقای مهندس در مورد من همسفر و مسافر در کنگره است پس اگر گوش بدهم خیلی از مشکلات حل می‌شود، خیلی کلیدها به من داده می‌شود پس این بی‌بروبرگرد واجب است. 

سی دی هفته؛ می‌گوییم سی دی هفته را گوش بده می‌گوید حالا نه! من همیشه در لژیون به بچه‌ها می‌گویم که آقای مهندس شنود دارد چون تمام مسائلی که در لژیون گفته می‌شود در سی دی همان هفته عنوان می‌شود می‌توانید امتحان کنید .تمام مسائل حل می‌شود بدون اینکه آدم بخواهد بال‌بال بزند پس می‌شود سی دی هفته. 

مطالبی  که کمک راهنما می‌گوید و تمام مطالبی که تحت عنوان تکالیف گفته می‌شود مختص آن هفته است اگر من همسفر انجام دادم آن قدم دوم محکم است اگر انجام ندادم بازهم آن تزلزل پیش می‌آید یعنی نگویند که چرا من حرکت نمی‌کنم به خاطر قدم‌های من است.

قدم سوم حضور در جلسه می‌شود. من همسفر وقتی می‌خواهم ساعت ۳ امروز جلسه بیایم، از شب قبل آماده می‌شوم یعنی شب ساعت ۸ و ۹ دیگر شام خورده آماده خوابم ساعت ۱۰ من باید بخوابم نه ۱۱ بخوابم چرا؟ چون ۸ صبح باید بیدار شوم چرا؟ چون باید صبحانه بخورم کارهایم را انجام دهم و ساعت ۲: ۳۰ باید اینجا باشم تا به جلسه برسم حالا نظم در خیلی چیزها است نظم در خواب است مثلاً اینکه چرا باید زود بخوابیم از ساعت ۹ تا ۱۱ شب عروق پاک‌سازی می‌شود ۱۱ تا ۱ کیسه صفرا پاک‌سازی می‌شود ۱ تا ۳ صبح کبد پاک‌سازی می‌شود کسانی که دیر بیدار می‌شوند اگر نگاه کنید رنگ و روی آن‌ها همیشه تیره است کسل هستند و سردر دارند این سموم دفع نشده و ۵ تا ۷ صبح روده بازسازی می‌شود یعنی سموم کاملاً وارد روده می‌شود و دفع می‌شود و اگر این سموم دفع نشود به بدن برمی‌گردد و همان حالت رنگ گزیدگی و سردرد و باقی قضایا.

پس نظم در خوردن، در مهمانی رفتن در صحبت کردن و آخرش این می‌شود که وقتی من به این‌ها نظم دهم من آدم منضبطی می‌شوم انضباط در بدن من به وجود می‌آید ما در مسافرها می‌گوییم حکمرانی که مواد مخدر گرفته باید بگیرد من هم حکمرانی را از نیروهای منفی که دور من را احاطه کردند بگیرم و دیگر خودم تصمیم می‌گیرم کی بخوابم و کی بیدار شوم کی صحبت کنم کی مهمانی بدهم و حکمرانی جسم خود را بدست می گیرم و بعد محترم می‌شوم حریم دور من می‌شود دیگر هیچ‌کس بدون اجازه من تلفن بی‌موقع به من نمی‌کند و بی‌موقع خانه من نمی‌آید پس من می‌توانم به سی دی و کارهایم برسم این‌جوری من محترم می‌شوم آقای مهندس بارها گفتند و چهارشنبه دوباره گفتند که سال ۷۸ که به تلویزیون رفتند برای مصاحبه یک آقایی گفتند که شما خجالت نکشیدید که در تلویزیون  گفتید که معتاد هستم گفتند من با همین اعتیادم کاری می‌کنم که همه به من احترام بگذارند نه بازور باانضباط خودم و با کارکرد خودم. الآن هم که وقتی اسم آقای مهندس می‌آید من خودم در هرکجا که باشم احساس می‌کنم دوست دارم نیم‌خیز شوم پس قابل‌احترام است پس من فاطمه اگر بخواهم نظم، انضباط و محترم باشم باید ابتدا نظم را رعایت کنم

 

تهیه و تایپ گزارش: همسفر سمانه و همسفر نجیمه

مرزبان کشیک: همسفر فاظمه

عکس: همسفر فاطمه

ویراستاری و تنظیم: همسفر لیلا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 13 بهمن 1398 08:30 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز
بسیار عالی راجع به دستور جلسه صحبت کردید واستفاده کردیم امیدوارم نظم و انضباط در زندگی تک تک ما سر لوحه باشد تا به احترام برسیم.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم شنبه 12 بهمن 1398 01:33 ب.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای گرامی سرکار خانم فاطمه.
خانم فاطمه به صحبتهای شما در باب نظم واحترام نرسیدم ولی مطالب را مطالعه کردم وبسیار بهره بردم از مطالب جامع وروان شما جلسه پر انرژی داشتید مثل همیشه خوش درخشیدید ،قطعا پشتوانه آن نظم درونی وبیرونی شما بزرگوار است.
برایتان بهترینها را آرزومندم خدمتتان پربرکت موفق وموید باشید.
عاطفه همسفر مجید از لژیون ششم پنجشنبه 10 بهمن 1398 06:45 ق.ظ
سلام و خداقوت عرض می‌کنم خدمت دوستان وبلاگ‌نویس! ممنون خانم فاطمه‌ عزیر بسیار صحبت‌های مفیدی بود. استفاده کردیم. خواسته‌ی من این است که بتوانم نکات مفید و صحیحی را که از جلسات و سی‌دی‌های کنگره می‌گیرم کاربردی کنم و به نظم، انضباط و احترام برسم.
همسفر فاطمه پنجشنبه 10 بهمن 1398 01:11 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم فاطمه.
جلسه پر انرژیی برگزار نمودید از این بابت از شما سپاسگزارم
به دست گرفتن حکمرانی از دست نیروهای منفی یکی از نکاتی است که اگر خوب به آن توجه نماییم می توانیم به سخت بودن سفر مسافر پی ببریم زیرا این موضوع به من در درک این مطلب کمک بسیار نمود.
ممنونم از یادآوری نکات کلیدی در باب دستور جلسه.
سپاس از گروه وبلاگ
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 9 بهمن 1398 04:02 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز به درستی انچه که از لحظه ورود باعث ایجاد نظم در اپور همسفر میشود فرمانبرداری از سیستم کنگره است.
از توضیحات بسیار خوب شمادر جلسه آموزشی بسیار استفاده کردم.تشکر فراوانم را بپذیرید.
با تشکر از گروه وبلاگ
ثریا۱۲ چهارشنبه 9 بهمن 1398 09:38 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز بسیار عالی بود .بسیار زیبا با ارامش و با نظم دستور جلسه نظم را توضیح دادین برای همه قابل فهم ودرک بود .
واقعا این دستور جلسه مصداق خود شما بود .
امیدوارم همواره موفق باشید ودر جایگاههای خدمتی بالاتر قرار بگیرید .
باتشکر و سپاس از گروه وبلاگ‌.
همسفر مینا چهارشنبه 9 بهمن 1398 08:28 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز خداقوت ، چقدر زیبا صحبت کردید چراکه خودتان نمونه عملی این دستور جلسه و سنبل نظم و انظباط هستید. سپاس از نکات کلیدی که عنوان نمودید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات