گفتگو با همسفران نیکوکار
سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 ساعت 08:05 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر شمسیان | ( نظرات )
به نظرم بخشش کردن اصلاً نیازی به داشتن مال زیاد ندارد، من خودم سطح مالی خوبی ندارم؛ اما بخشی از درآمدم را اختصاص دادم به کارهای  همیشه شروع یک حرکت کمی سخت است و نباید به این فکر کنند که اگر مقداری از درآمدشان را صرف کار خیر کنند در پایان ماه کم خواهند آورد. خداوند خودش خوب می‌داند در کجا گره از کار بندگانش باز کند و برکتی به مال می‌دهد که اصلاً فکرش را هم نمی‌توانیم بکنیم و من این را بارها و بارها در زندگی خودم تجربه کردم.پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم: 
نِعْمَ الْعَوْنُ عَلی تَقوَی اللّهِ ، اَلمال .
مال و دارایی، انسان را به تقوی و پرهیزکاری یاری می‌‌نماید و به راستی که چه خوب مُعین و نیکو یاوری است. (مواعظ عددّیه، ص ١٩)

یا علیم
با درود و سلام خدمت خوانندگان عزیز و گرامی.
در خدمت چند تن از همسفران نیکوکار شعبه شادآباد هستیم تا با طرح چند سوال از احساس و هدف این عزیزان بابت عمل خیری که انجام می دهند با خبر شویم باشد که سخنانشان چراغ راه شود.

۱-  در این شرایط اقتصادی که همه طبقات جامعه در حال گله و شکایت از گرانی و مدیریت هزینه‌هایشان هستند، چه تفکری یا حسی در شما سبب شده تا بخواهید به‌صورت مداوم زمین کنگره را حمایت کنید، کاری که هیچ اجباری به آن ندارید!
سلام دوستان ربابه هستم یک همسفر
بخشش کردن به داشتن مال زیاد نیست، به داشتن دل بزرگ است که من تلاش می‌کنم بتوانم روزی به این خصوصیت مثبت برسم. اعتقاد من این است که اگر من توانستم در شرایط نامساعد از قسمتی از مال خودم دل بکنم آن موقع می‌توانم قدمی برای تزکیه و پالایش خودم انجام دهم. در بخشش نعمت‌های زیادی نهفته است که وقتی این کار به‌صورت عملی صورت بگیرد می‌توان آن را به‌خوبی لمس کرد.

۲-  کمی از اثرات خوب و حس‌های خوب این عمل برای ما بگویید.
زمانی که بخششی هرچند کم را انجام می‌دهم حس خوشایند و سبک بودن به من دست می‌دهد، حس می‌کنم می‌توانم با این حرکت کوچک خود فرد مفیدی باشم و برای کمک به زمین کنگره این اعتقاد را دارم که وقتی کنگره کمک کرد تا مسافرم به رهایی برسد و زندگی را به او هدیه کرد، چرا من کمک نکنم تا یک فرد دیگر این حس و لذت رهایی را تجربه کند و خیلی دوست دارم این طعم خوب رهایی را با دیگران شریک شوم.

۳-  چه پیشنهادی برای افرادی دارید که توان مالی کمی دارند؛ اما دوست دارند در این امر خیر شرکت کنند و می‌ترسند که در هزینه‌های خود دچار چالش شوند.
به نظرم بخشش کردن اصلاً نیازی به داشتن مال زیاد ندارد، من خودم سطح مالی خوبی ندارم؛ اما بخشی از درآمدم را اختصاص دادم به کارهای خیر. همیشه شروع یک حرکت کمی سخت است و نباید به این فکر کنند که اگر مقداری از درآمدشان را صرف کار خیر کنند در پایان ماه کم خواهند آورد. خداوند خودش خوب می‌داند در کجا گره از کار بندگانش باز کند و برکتی به مال می‌دهد که اصلاً فکرش را هم نمی‌توانیم بکنیم و من این را بارها و بارها در زندگی خودم تجربه کردم.

۴ - برای این امر خیر آیا بخشی از میزان درآمدتان را در نظر گرفته‌اید یا بدون برنامه خاص این را انجام می‌دهید؟
همیشه در ذهن خودم برنامه‌ریزی می‌کنم که هرماه مبلغی را به زمین کنگره و موسسه خیریه بدهم. گاهی اوقات بیشتر می‌توانم این کار خیر را انجام دهم گاهی اوقات کمتر.

۵-  آیا تاکنون بعد از کمک مالی اثرات مادی و معنوی در زندگی تجربه کرده‌اید؟
قطعاً چنین بوده و هست، وقتی عملی خالصانه و از روی رضایت صورت بگیرد بازخورد این عمل خوب چندین برابر به خودمان بازگشت دارد. در زندگی شخصی خودم برکت مالم را همیشه تجربه می‌کنم؛ حتی اگر اثرات مادی نداشته باشد، همین اثرات معنوی؛ مثل حس خوبی که از کار خودم دارم و اینکه فقط برای این دنیا کار نمی‌کنم و کوله بارم را با کارهای ارزشمند  پر می‌کنم برایم کافی است. سعی می‌کنم الگوی مناسبی برای فرزندانم باشم و امیدوارم که بتوانم خوب رفتار کنم.۱ - در این شرایط اقتصادی که همه طبقات جامعه در حال گله و شکایت از گرانی و مدیریت هزینه‌هایشان هستند چه تفکری در شما سبب شده تا بخواهید به‌صورت مدام زمین کنگره را حمایت کنید؟ کاری که هیچ اجباری به آن ندارید!
سلام دوستان فرشته هستم یک همسفر
ضمن خدا قوت و سلامی همراه با سلامتی و لطف خدا به شما خانم فاطمه مرزبان عزیز و همه خدمتگزاران کنگره. من خودم را لایق این نمی‌دانم که از حمایت کنگره حرفی بزنم بلکه برگ سبزی است تحفه درویش که در حد سرانگشتی در امر خیرخواهانه جناب مهندس ما هم سهیم باشیم. وقتی الگوی بزرگی مثل آقای مهندس و خانواده محترمشان راهگشای اهداف زندگی من شده‌اند و فرامین ایشان، گره از تمام جدال‌ها و ناامیدی‌ها در زندگی‌ام باز کردند؛ پس در حد توانایی‌ام سعی می‌کنم دنباله‌رو قدم‌های محکم و زندگی سازشان باشم.
به نظرم به خواسته هر فرد ارتباط دارد که مشکلات را چگونه ببیند، به قول استاد امین؛ اگر زندگی را بدبختی ببینی؛ پس همان است، اگر دائم فکر کنی قرض داری؛ پس همانی و اگر فکر کنی مشکلات به‌راحتی حل می‌شود؛ پس همان می‌شود. من هم با افکار خودم این مبالغ را سهم خود نمی‌دانم و مثل بقیه بدهی‌ها کنار گذاشته می شود هرچند ارجح‌تر؛ مثل اجاره خانه، پول آب و برق و ... نیازی به فکر کردن و مدیریت هزینه ندارد؛ حتی به‌صورت معجزه‌آسا جدا از درآمد حقوق است که دریافت می‌کنی خودش جور می‌شود. هر چیزی که در ذهن و نیت خیرخواهانه ات داشته باشی سروقت تعیین‌شده جور می‌شود. نیروی منفی به سراغت می‌آیند که حالا که این پول به دستت رسیده برو فلان چیز را بخر و این بستگی به این دارد که از زندگی چه می‌خواهی و در آینده به دنبال چه اهدافی هستی تا در سال‌های بعد غبطه انجام ندادنش را نخوری. این حس را من آینده‌نگری و توشه برای آخرت و باز شدن گره برای کسانی که راه خود را گم‌کرده‌اند می دانم. باید چیزی را بکاری تا چندین برابر آن را برداشت کنی(طبق قانون کائنات)

۲- کمی از اثرات خوب و حس‌های خوب این عمل برای ما بگوئید!
اثرات این کار قبل از اینکه این عمل را انجام دهی پدیدار می‌شود، زمانی که روی این قضیه فکر می‌کنید از همان لحظه انرژی مثبت، حس شادابی، نیروی خیرخواهانه در ما پدیدار می‌شود، کارها به‌صورت منظم پیش می‌روند بدون اینکه از قبل هدف‌گذاری کرده باشی، زندگی خودش بانظم و آرامش سپری می‌شود و برکت آن چندین برابر جایگزین می‌شود. من ماهیانه این پول را به نیت کنگره درجایی کنار می‌گذارم و وقتی پرداخت می‌کنم فوری دو برابر آن جایگزین می‌شود و این حس خوب برای من دنیایی آرامش به همراه دارد.

۳- چه پیشنهادی برای افرادی دارید که توان مالی کمی دارند؛ اما دوست دارند در این امر شرکت کنند ولی می‌ترسند که در هزینه‌های خود دچار چالش شوند دارید .
پیشنهاد و ایده‌ای که می‌توانم بدهم این است که اولاً بابت داشته‌هایشان خداوند را بسیار شاکر باشند و فکر نکنند که توان مالی ندارند؛ زیرا خداوند ثروتمند است و انسان غنی را دوست دارد و بهترین کار برای وسعت رزق این است که بخشش بدون ترس و اضطراب را انجام دهند، بدون اینکه ذره‌ای فکر و یا خیالی به سراغشان بیاید؛ حتی مبلغ اندکی را ببخشند و همان لحظه شاکر خداوند منان باشند که این چرخش هستی بنام آنها رقم خورده تا با نیت خیرشان آن را به گردش درآورند. من خداوند را شاکرم که این لیاقت را در حد کم نصیبم کرده تا سهمی در چرخیدن این مال داشته باشم و به هستی و کائنات کمک کنم و این چرخه آنقدر می‌چرخد تا دوباره به نقطه سر خط به دست خودمان بهتر و تازه‌تر حتی چندین برابر می‌رسد.

۴- برای این امر خیر آیا میزان یا بخشی از درآمدتان را در نظر گرفته‌اید یا بدون برنامه‌ریزی خاصی این را انجام می‌دهید؟

همان‌طور که توضیح دادم مبلغ ناچیزی است و نیاز به برنامه‌ریزی ندارد و لطمه‌ای به درآمد ماهانه نمی‌زند؛ چون خودش می‌رسد. وقتی جزء تمام بندبند زندگی‌تان باشد دیگر آن را جداگانه در نظر نمی‌گیریم.

۵- آیا تاکنون بعد از کمک مالی از اثرات مادی و معنوی آن در زندگی تجربه کرده‌اید؟
اگر بگویم که چقدر اثرات آن را دیده‌ام شاید اغراق‌آمیز به نظر بیاید؛ اما بزرگ‌ترین اثرات معنوی آن را هر بار در شادابی و آرامش و میل به زندگی و جاودانگی را در دو مسافرم مشاهده کرده‌ام و روزی هزار بار خدا را شاکرم. چاکر حلقه‌به‌گوش آن رب لایزال هستم. وقتی این‌همه گرانی، بیکاری، بیماری و حقوق ندادن‌ها را می‌بینم خدا را شکر می‌کنند که نه هزینه درمان می‌دهم ، نه بیکار و یا محتاج کسی هستم و نه طلبکاری عرصه را بر ما سخت می‌کند و همه اینها نشان از وجود خداوند در زندگی و نشان از رحمت، آرامش روح و روان و برکت است و نشانه معنویت و به خدا نزدیک شدن و بازهم لطف بی‌حدومرز خدای منان است. از برکات مادی آن‌هم در سختی و سربالایی‌های زندگی وقتی بدهکار می‌شوم از جایی که حتی فکرش را نمی‌کنم به دستم می‌رسد و از لحاظ فکر هم چنان دیدگاهم را روشن می‌کند تا با تفکر و تصمیمی خردمندانه مشکل را حل نمایم و تسلیم طوفان‌های زندگی نشوم. اینها همه نشان از لطف و اثرات معنوی و مادی در زندگی‌ام است و خداوند را هزاران بار شاکرم که مرا لایق این‌همه آرامش و صمیمیت دانست تا بتوانم اثر مطلوبی برای خانواده، اجتماع، دوستان و عزیزانم باشم و از این انعکاس مثبت، آرامش را در زندگی‌ام چندین برابر نمایم.۱- در این شرایط اقتصادی که همه طبقات جامعه در حال گله و شکایت از گرانی و مدیریت هزینه هایشان هستند چه تفکری یا حسی در شما سبب شده تا بخواهید به‌صورت مداوم زمین کنگره را حمایت کنید ؟
سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
تقریباً از سه سال پیش بود که دستور جلسه هفتگی راجع به  کمک کنگره به من وکمک من به کنگره  بود، در واقع استارت این کار از آنجا زده شد و با صحبت‌هایی که راهنمای عزیزم در لژیون داشتند واقعاً من را به فکر انداخت که من برای مکانی که این همه عشق و محبت از آن دریافت کردم چه کار کردم و از اینکه بخواهم هیچ کاری نکنم خجالت کشیدم .

۲- کمی از اثرات خوب و حس های خوب این عمل برای ما بگویید. 
حسی را که از این کار به‌دست می‌آورم خیلی لذت بخش، خوب و جذاب است و بخششم بیشتر شده و توانستم تا حدودی روی بخشیدنم کار کنم.

۳- چه پیشنهادی برای افرادی دارید که توان مالی کمی دارند؛ اما دوست دارند در این امر خیر شرکت کنند و می ترسند  که در هزینه های خود دچار چالش شوند.
 به نظر من با پس انداز  و صرفه جویی می‌شود در این امر خیر شرکت کرد، اگر یک مقدار هزینه ها  را درست مدیریت کنیم و با صرف نظر کردن از چیزهایی که واقعاً ضروری نیست، راحت می شود یک بخشی از آن را به این مکان امن اختصاص داد؛ چون واقعاً این کمک به خودمان برمی گردد.

۴- برای این امر خیر آیا بخشی از میزان درآمدتان را در نظر گرفته اید یا بدون برنامه خاص این کار را انجام می‌دهید؟
  با برنامه ریزی است، من خودم شاغل نیستم و اگر از خودم درآمد مستقلی داشتم صددرصد مقدار کمکم خیلی بیشتر بود؛ ولی سعی می‌کنم هزینه های روزمره را درست مدیریت کنم و تا آنجا که امکان داشته باشد از چیزهایی که ضروری نیست چشم پوشی می‌کنم و اگر کسی واقعاً خواسته این کار را داشته باشد می‌شود و خیلی سخت نیست و خداوند بزرگ چندین برابرش را به او خواهد داد.

۵- آیا تاکنون بعد از کمک مالی، اثرات مادی و معنوی را در زندگی تجربه کرده اید ؟
خیلی زیاد و یکی از اثراتش این است که خیلی کم پیش آمده که در مخارج زندگی کم بیاورم و اثر معنوی اش را که خیلی بیشتر دوست دارم و اینکه خدای بزرگ از من راضی باشد و ان شاءالله بتوانم به کنگره ۶۰، این مکان امن کمکی کرده باشم هر چند که خیلی ناچیز است و به قول راهنمای عزیزم، حتی اگر به اندازه یک مشت خاک از زمین باشد.

تایپ : همسفر ربابه از لژیون پنجم
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر پروانه شنبه 21 اردیبهشت 1398 10:35 ق.ظ
خداقوت و احسنت به شما عزیزان بابت حس خوب بخشش که شامل حالتان شده است انشالله من هم روزی به این جایگاه برسم
همسفر حوریه چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 05:49 ب.ظ
خداقوت به همه عزیزان خداوند به علم ومالتان برکت وفراوانی عنایت کند.
از خانم فاطمه عزیزم سپاسگزارم بابت انجام این مصاحبه پر از آموزش.
3169
سمانه ۱۷ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 02:28 ب.ظ
خدا قوت به شما همسفران بخشنده
مریم حسینی سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 10:34 ق.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز
خانم ربابه عزیز امیدوارم با این بخشیدن های که به کنگره می کنید بهترینها به زندگیتان برگردد و همیشه سلامت و شاد باشید
موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات