همسفری ؛ همراهی با انسان های عاشق
چهارشنبه 25 دی 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
زمانی که خداوند یک جایگاهی را به کسی می‌دهد؛ پس لیاقتش را داریم و باید به درستی ایفای نقش کنیم.


به نام قدرت مطلق الله


سلام دوستان سمیه هستم کمک راهنما، یک همسفر
در زندگی، نقش ها و جایگاه های مختلفی؛  مانند مادر بودن، همسر بودن، فرزند بودن و... تجربه می‌کنیم که هر جایگاهی برای ما مسئولیت‌هایی دارد. همین‌طور با آموزش‌هایی که در آن جایگاه می‌گیریم، تجربه‌هایی که می‌کنیم و دانایی هایی که کسب می‌کنیم باعث می‌شود که برمبنای تلاش و آموزش هایمان رتبه بگیریم و رشد کنیم.
 باید بگویم جایگاه همسفری برای من، جایگاهی بود که بیشترین آموزش را داشت و من در این جایگاه بیشتر به خودم نزدیک شدم و توانستم به گره های وجودی ام که کاملاً پنهان بودند پی ببرم و سعی کنم با آموزش‌هایی که در این جایگاه کسب می‌کنم، به حل و بازکردن این گره ها بپردازم.
 همسفر بودن به من درس های زیادی داد، اول درس عشق و محبت؛ محبتی بدون توقع، همان چیزی که در کنگره به من آموختند که نیاز تو در دل نیاز دیگران است.
 من در جایگاه همسفری تلاش می‌کردم که مسافرم را به رهایی از اعتیاد برسانم؛  درصورتی که بندهای تاریکی های خودم ذره ذره باز می‌شدند. 
درس دوم صبر و استقامت در رسیدن به هدف است؛ صبری که جمیل است و من در نقش همسفری، صبر واقعی را می‌آموزم .
 درس سوم دانایی و آگاهی است، همسفر باید در مسیر دانایی گام بردارد؛ چراکه یک پرستار همیشه نسبت به بیماری دانایی بالاتری داشته باشد تا بتواند از عفونت‌ها و زخم‌های بیماری، نه تنها خودش آسیب نبیند بلکه بتواند مرهمی برای آنها باشد و این نیاز به دانایی و آموزش دارد.
 درس چهارم، اعتماد به نفس است. نقش همسفری تقویت باورها و اعتماد به نفس از دست رفته‌ام را برایم به ارمغان آورد. همسفر باید خودش را باور داشته باشد تا بتواند نقش کمکی داشته باشد.
 جایگاه همسفری برایم خیروبرکت های زیادی داشته و دارد و شاید جایگاهی بوده که من خودم این جایگاه را انتخاب نکردم؛ ولی بیشترین آموزش‌ها و محبت‌ها وگذشت ها را در این جایگاه و نقش همسفری ام تجربه کردم. 
امروز که می‌خواهم از نقش همسفری ام بنویسم بیشتر احساساتم به سمت همسفران کوچک کنگره 60 است، بچه‌هایی که باوجود سنِ کم شان، روح و قلب بزرگی دارند، گچه بال های کوچکشان در آتش اعتیاد سوخت؛ اما روح بزرگ و قلب‌های مهربانشان همیشه نور امیدی برای حرکت مادران و پدرهایشان بوده و هست. 
امروز می‌خواهم اولین تبریک روز همسفر را به دخترم بگویم که در این سفر سخت همیشه همسفر ما بود و با قدم های کوچکش و قلب بزرگش صبر را به زیبایی به من آموخت و به تمامی همسفران کوچک تبریک می‌گویم و به تمامی همسفران کنگره 60 چه در گذشته و چه در حال و چه در آینده تبریک می‌گویم و در راس به اولین همسفران کنگره 60 خانم آنی و فرزندانشان تبریک می‌گویم. هفته همسفر مبارک 

سلام دوستان مریم هستم همسفر علی 
یک مسافر می‌تواند دو بال پرواز به سوی بلندی ها برای همسفرش باشد.
من از زمانی که همسفر نامیده شدم احساس کردم می‌توانم مسافرم را درک کنم و آرامش را در وجودش می دیدم که یک همدم و یک همسفر پیدا کرده و دیگر  تتها نیست و بدون ترس می‌تواند حرکت کند‌ و با درک موقعیت مسافرم بیشتر می‌توانستم او را در مسیر راه و برای رهایی یاری کنم.
متوجه شدم که چقدر رفتارها و کارهایی که قبلاً می کردم اشتباه و سمی برای مسافرم بوده است و نه تنها او را یاری نمی‌کردم بلکه به سمت تاریکی ها سوق می دادم و یا مانعی بودم که او را از حرکت به سمت روشنایی ها باز می‌داشت. هم اکنون خود را همسفری موفق نمی‌دانم؛‌ ولی حداقل او را به سمت پرتگاه هدایت نمی‌کنم.
همسفر؛ یعنی همراه، همدم، همسو، همرنگ، هم صدا...


سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر
اولین باری که خودم را همسفر نامیدم را به خوبی یادم هست، یادم هست در چه دوران سختی زندگی می کردم، یادم هست در تاریکی وجودم فرو رفته بودم و به هرچیزی چنگ می زدم تا راه حلی بیابم.
خداوند خواست و درِ رحمتش را به رویم گشود و وارد کنگره شدم و سفرم را آغاز کردم و شدم یک همسفر.
آری من یک همسفرم، کسی که ناامیدی، تنفر، حسادت و.... در وجودم رخنه کرده بود؛ اما با همسفر شدن، همه این صفات به آرامی جای خودش را به امیدواری و عشق و اعتماد به نفس و خیلی از صفات خوب دیگر داد تا شدم همسفر واقعی. همسفری که پرستار شد برای بیمارش، همسفری که برای آرامش دادن به بیمارش باید خودش هم آرام می‌شد . 
الان سه سالی هست که از همسفر شدنم می‌گذرد و این سه سال با تمام سال‌های  عمرم فرق می‌کند. این مدت سعی کردم دو بال پرواز برای مسافرم باشم؛ چون قبل از این فقط مانع پرواز بودم نه بال پرواز؛ اما حالا خودم هم دارم پرواز را یاد می‌گیرم. 
همسفر بودن خیلی مهم است؛ اما مهمتر همسفر ماندن است و امیدوارم خداوند کمکم کند تا بتوانم همیشه همسفر بمانم،انشاالله
هفته همسفر را به تمام همسفران عاشق  کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم .


سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
هفته همسفر را به تمامی اعضای کنگره 60 مخصوصاً به همسفران شعبه شادآباد تبریک می‌گویم. 
ابتدا از این بابت خوشحال هستم که توانستم در نقشی به جز نقش دختر، خواهر، همسر و مادر داشته باشم و این نقش بسیار باارزش با آمدن به کنگره 60 شکوفا شد و آن نقش همسفر بود و توانستم در کنگره این نقش بسیار پرمعنا را تجربه کنم.
 نقش همسفر، نقشی پر از مسئولیت است و باید به درستی آموزش‌ها را گرفته تا هم به خودمان کمک کنیم و هم به مسافرمان . باید پرستاری کردن درست فرا بگیریم و در نهایت حال خوش را به خودمان و خانوادمان هدیه بدهیم.
ازاینکه همسفر هستم احساس بسیار لذتبخشی دارم و همین که راه برای آمدن به کنگره برایم باز شده است و با انسان‌های عاشق همراه هستم و انرژی‌های زیادی از اعضای کنگره دریافت می‌کنم و جای بسی شکرگزاری است.
زمانی که خداوند یک جایگاهی را به کسی می‌دهد؛ پس لیاقتش را داریم و باید به درستی ایفای نقش کنیم.
همانطور که آقای مهندس، کنگره بدون همسفر را به باغی بدون درخت تشبیه کردند؛ پس ما همسفرها نقش بسیار حساسی داریم؛ البته من از همراهی کردن مسافرم هنوز محروم هستم و امیدوارم که ان شاالله تمام مسافرانی که بد سفر می‌کنند یا هنوز به کنگره نیامده‌اند هرچه زودتر اذن ورودشان به کنگره صادر شود و این دعا شامل حال مسافر من هم باشد تا سفری آگاهانه و با عشق و محبت را در طول 11ماه به خوبی و خوشی طی کنیم و مطمئن هستم سفری امن را به همراه مسافرم خواهم داشت. به امید آن روز


سلام دوستان سمیرا هستم یک همسفر
من از وقتی که وارد کنگره شده ام دیدگاهم نسبت به اعتیاد و فرد مصرف‌کننده تغییر زیادی کرده است قبل از کنگره فکر می کردم که اعتیاد یا فرد مصرف‌کننده درگیر بیماری است که درمان ندارد و چون در اطرافیان همیشه فردی که مصرف‌کننده بود هیچ وقت به درمان نمی‌رسید؛ ولی در کنگره آموزش می‌بینیم که چگونه با فرد مصرف‌کننده  رفتار کنیم و شناخت بیشتری نسبت ‌به آن پیدا می‌کنیم و سعی در حل مشکل خود داریم و به دنبال مقصر نیستیم.
در کنگره با جهان‌بینی آشنا می‌شویم و نسبت به اطرافمان شناخت بیشتری پیدا می‌کنیم.
 کنگره به من و مسافرم سبک زندگی درست، صبر و جهان‌بینی و نقطه تحمل را آموخت.


سلام دوستان رقیه هستم یک همسفر
اوایل که به کنگره امده بودم حالم خیلی خراب بود. همه ما می‌دانیم که سفرکردن سخت است و باید صبر کنیم و به حرف راهنما گوش کنیم و هرچه درکنگره آموزش می‌گیریم را در زندگیمان پیاده کنیم تا بگذرد و من سعی کردم خودم  را خوب کنم تا مسافرم هم حالش خوب شود که الحمدلله حالا خیلی حالش خوب است و خیلی تلاش کردم و  در مقابل حال خرابی‌های مسافرم صبر کردم و به او گیر ندادم تا حالش خوب شود.  الان هم همین کار را می کنم و سعی می‌کنم صحبت‌های آقای مهندس و آقای امین را خوب گوش کنم و از آنها درس بگیرم و در زندگی به کار ببرم.


تهیه و تایپ : همسفر رقیه می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 26 دی 1398 12:50 ق.ظ
خانم سمیه عزیز این هفته را که به شایستگی هفته تقدیر از همسفر و عشق بلاعوض و بی مانند اوست خدمت شما و شاگردانتان تبریک عرض میکنم برایتان سلامتی و موفقیت آرزو دارم
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 25 دی 1398 03:48 ب.ظ
خدا قوت به راهنمای محترم خانم سمیه عزیز
این روز را به شما بزرگواران تبریک میگم و امیدوارم همیشه پایدار باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic