دقایقی با اعضای لژیون پنجم در هفته همسفر
سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 04:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
هر روزی که دامنه فرماندهی بر جسم و جانم بیشتر می‌شود، هر روزی که در اجرای فرامین الهی فرمانبردارتر عمل می‌کنم، هر روزی که یکی دیگر از تاریکی هایم را می‌بینم، درحال دریافت هدیه‌های  الهی هستم که همه را از برکات جایگاه همسفری و آموزش‌های الهی کنگره می‌دانم.


سلام دوستان سمیرا هستم همسفر( کمک راهنما)

یک دعایی از امام رضا (ع) است که می‌فرماید: خدایا تو و حجتت، به نقش آفرینی من نیاز نداری و این منم که به حضور در این میدان محتاجم. 
او که امام رضاست اینطور دعا می‌کند، بقیه دیگر تکلیفمان معلوم است.
نمی‌دانم؛ ولی قطعاً خداوند، از سر لطف و امیدی که به تغییر من به واسطه این جایگاه داشت، بودن در این جایگاه را روزی ام کرد.
از من سوال کردند دوست داری با این نقش چه صفتی از خداوند را متجلی کنی؟!
وقتی خود را از لحظه ورود به کنگره مرور می‌کنم می‌بینم من کجا و تجلی اسما الهی، کجا! 
ما بدین در، نه پیِ حشمت و جاه آمده ایم 
از بدِ حادثه، اینجا به پناه آمده ایم 
ما همسفر شدیم  تا رویای درمان اعتیاد عزیزانمان محقق شود، تنها خواسته‌ام  رهایی بود و بی‌خبر از هزار نیاز و خواسته در وجودم! من فقط یک خواسته را می‌دیدم و ناآگاه از هزاران نیاز که در تصورم هم نبود و می‌توانست تبدیل به عقده و آتشی شود و مرا بسوزاند؛ ولی بعد با دیدن عظمت کنگره متوجه شدم کنگره بستری است که می‌تواند تمام خواسته هایم را محقق کند، مشروط به آنکه ظرف وجودی ام را بزرگتر کنم.
 ما خیلی از خواسته هایمان را نمی‌دانیم،  از خداوند می‌خواهم آنقدر رشد کنیم تا بفهمیم و تلاشمان این باشد که هر آرزو و نیازمان با صفات الهی پر شوند، نه کمتر. 
من در نقش همسفری، میل به خوب بودن را در خود کشف کردم، میل به عبد بودن، میل به خوبی‌ها.
 تازه ذائقه ام را کشف کردم، امیدوارم خداوند ما را توانا کند و استعدادهایی به ما عطا کند که در راستای نقشی باشد که برای ما در نظر گرفته است؛ چون ما ممکن است خیلی توانایی‌ها داشته باشیم؛ ولی به دردمان نخورد. 
دعایی از حضرت زهرا (س) هست که می‌فرمایند:
خداوندا بر محمد و آل محمد درود فرست و آنچه خود می‌پسندی بر ما عطا فرما و نیروی ما را در آنجا که خود دوست داری صرف کن، ای مهربان‌ترین مهربانان.
هر روزی که دامنه فرماندهی بر جسم و جانم بیشتر می‌شود، هر روزی که در اجرای فرامین الهی فرمانبردارتر عمل می‌کنم، هر روزی که یکی دیگر از تاریکی هایم را می‌بینم، درحال دریافت هدیه‌های  الهی هستم که همه را از برکات جایگاه همسفری و آموزش‌های الهی کنگره می‌دانم.
هفته همسفر بر تمامی همسفران کنگره ۶۰ مبارک.


سلام دوستان مریم هستم همسفر 
همسفر نامی است که من در کنگره درکنار مسافرم استفاده می‌کنم و این نام را دوست دارم. در خانه به‌عنوان زن و مادر خوانده می‌شوم .
 از خودم می پرسم خداوند چرا من را در این مسیر قرار داد؟!
 در کنگره، باتوجه به آموزش‌هایی که گرفته‌ام توانستم جایگاهی که خداوند به من داده را پیدا و شاکر باشم و آن را درجهت پیدا کردن خودم استفاده کنم.
یک زمانی برایم سخت بود که همسرم یک مصرف‌کننده باشم؛ ولی زمانی که می‌بینی در آن چیزهایی هست که تو را به جلو هدایت می‌کند، احساس آرامش می کنی. 
 از خداوند می‌خواهم تا زمانی که در این نقش بازی می‌کنم، از صفت خودش که عشق و گذشت می‌باشد به من بدهد تا در جهت مسیری که رسیدن به اوست استفاده کنم .
یک زمانی نقش یک قربانی را داشتم؛ ولی الان جایگاه خودم را می‌دانم و اینکه به چه فکر کنم و از قدرت مطلق به خاطر هدفی که در خلقت ما داشته بسیار شاکر هستم . 
هرچقدر می‌گذرد و با آموزش‌های کنگره آشنا می‌شوم می‌بینم چقدر هنوز راه است تا به هدف برسم .
 انسان وقتی در جهل و نادانی است دنیا را از دیدِ خود کوچک می‌بیند و نمی‌تواند  به راحتی مسائل خود را حل کند؛ ولی وقتی با رنج و دردها مواجه می‌شود با خود می‌گوید چه درس و یا درس هایی باید بگیرم که هر کدام پله ای برای بالا رفتن شود.
 از خداوند برای تمامی همسفران، خصوصاً همسفر عالیقدر در کنگره، خانم آنی بزرگوار، طول عمر و سلامتی خواستارم .


سلام دوستان فرزانه هستم همسفر 
من با قرار گرفتن در جایگاه همسفری اول از همه این را فهمیدم که می‌توانم در برابر سختی‌ها صبور باشم. می‌توانم مسافرم را با همه خوبی‌ها و بدی هایش دوست داشته باشم‌. می‌توانم مایه آرامش خانواده و فرزندانم  باشم و در نهایت می‌توانم باوجود مشکلات، در زندگی آرام بوده و آرامش داشته باشم.
اگر هدیه ای را در این روز بخواهم بگیرم دوست دارم آن هدیه خنده از ته دل عزیزانم باشد و آن هدیه، کنار هم بودن‌ها  بدون هیچ دغدغه و نگرانی باشد‌.


سلام دوستان فاطمه نیکپور هستم  همسفر
خدا را شکر برای نقش همسفر و شکر برای وجود کنگره و راهنماهای عاشقش.
همسفر بودن فقط مختص کنگره نیست، زندگی زیباست، اگر من در همه حال برای خانواده‌ام خود را در نقش همسفر ببینم.
همسفر؛ یعنی عشق و محبت بی انتها.
خداوند این نقش دوست‌داشتنی را برایم انتخاب کرد که عاشق تر باشم تا بهترین صفاتش را در این نقش بازی کنم؛ مثل مهربانی، گذشت، چشم پوشی، بخشش و محبت.
در این سفرِ عشق، یکی از صفات خوب خدا که رحیم بودن است را دوست دارم؛  البته برای رحیم بودن صفات دیگری هم باید داشت و این کار بسیار سختی است؛ اما شدنی است؛ چون هرکدام از ما قطره ای از دریای بیکران خداوند هستیم.
در این سفر تغییراتی که توانستم در خود ایجاد کنم و جایگاه همسفری هم خیلی خوب کمکم کرد این بود که پذیرفتم  دیگران را همانگونه که هستند دوست داشته باشم و به آنها عشق بورزم و این پذیرش، آرامش خاصی برای خودم و اطرافیانم در پی داشت.
بهترین هدیه در این هفته، خدمت در لژیون سردار است و این را از اعماق وجودم می‌خواهم و انشاءالله هرچه زودتر به این هدف برسم. 


سلام دوستان پروانه هستم همسفر 
هفته همسفر و این جشن را به همه همسفران خوب کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم ‌‌و بهترین برکات را از خداوند برایشان خواستارم‌.
در این روز از خداوند طلب می‌کنم تمام  مسافران سفرشان را شروع کنند و در این مکان مقدس به درمان و رهایی برسند‌.
خداوند به این دلیل من را همسفر  انتخاب کرد تا در این مسیر آموزش بگیرم و رشد کنم و بتوانم الگوی صبر و آرامش برای مسافرم و فرزندانم باشم و بال پروازی باشم برای کسانی که ناامید هستند‌.
خدواند این نقش را به من داده که بتوانم  ضعف‌هایم را ببینم و آنها را به قوت تبدیل کنم و عیب های خودم را پیدا کنم و از قیاس و قضاوت کردن بپرهیزم. 
خدایا از تو می‌خواهم شوق خدمت را در من متجلی نمایی تا به واسطه خدمت به دیگران بتوانم گره های وجودی ام را باز نمایم.


سلام دوستان ربابه هستم همسفر
برای هر سفری که قصد شروعش را داری باید مسیری را طی نمایی تا به مقصد معلوم برسی  .
درمان اعتیاد در کنگره ۶۰ هم یک سفر است که نیاز به یک مسافر و همسفر دارد. این سفر سختی‌های خاص خود را دارد؛ اما در پایان نتیجه خوب رهایی را به ارمغان دارد. 
هر سختی، برای انسان تجربه، آموزش و خاطراتی را به یادگار دارد و هستی هیچ چیزی را به آسانی به انسان نخواهد داد، مگر هزینه آن را پرداخت کنی و درس لازم را بگیری.
سفرِ درمان اعتیاد هم هزینه دارد و هزینه آن برای یک همسفر، بردباری، گذشت، صبوری و ازخودگذشتگی اوست و برای  همین است که کنگره ۶۰ برای جایگاه همسفر ارزش زیادی قائل است.
همسفر بودن برای من هدیه خداوند است که مرا لایق آن دانست. این جایگاه را مثل جایگاه همسری و مادری دوست دارم و برایش احترام خاصی قائل هستم؛ چون برایم آموزش‌های زیادی داشت؛ مثل شناخت خویشتن خویش، تغییر نوع نگاهم به زندگی و مشکلات آن، نزدیک شدن به خودم و یاد گرفتم که در زندگی نقش اولِ بازی به عهده خودم بوده و بازیگری این نقش را باید خوب اجرا کنم و ...
جایگاه همسفر بودن برای من سراسر عشق و محبت بوده و این محبت را به خوبی حس می‌کنم و می‌دانم که هر درد بی‌درمانی را می‌توان با محبت خالص  درمان کرد و چیزی است که تمامی ندارد و هرچقدر بدهی بیشتر خواهد شد.
من بهترین هدیه‌ها را بابت جایگاه همسفری از کنگره ۶۰ دریافت نمودم و بهترین هدیه کنگره، قبولی در آزمون راهنمای تازه‌واردین بود. چه هدیه‌ای  دلنشین تر ازاینکه بتوانی خدمتی خالصانه همراه با محبت و عشق به هم درد و همنوع خودت انجام دهی .
از این بابت خدای خودم را شاکرم و این هفته مبارک را به تمام همسفران ‌کنگره ۶۰ تبریک می‌گویم و برای تمام عزیزان  آرامش و آسایش را آرزو می‌کنم.


سلام دوستان فاطمه شمس هست همسفر 
نقش همسفری چندین صفت انسانی را تقویت می‌کند؛ از جمله صبر، ایمان قلبی  به خداوند و اینکه خدواند در لحظات سخت به فریادت می‌رسد فقط باید در مسیر صراط مستقیم حرکت کنی .
قلب جایگاه خداوند است و باید آن را از هرگونه تاریکی پاکیزه نگهداری تا بتوانی انوار الهی را بیشتر و بیشتر جذب کنی. من در این جایگاه قرار گرفتم تا ارتقاء یابم و این صفات را تقویت کنم .صفت گذشت، صبر، مهربانی و شفای قلب از جمله صفات پسندیده ای است که دوست دارم از خداوند دریافت کنم.
جایگاه همسفر بودن می‌تواند کمک کند تا بتوانیم توانایی‌های خود را کشف نماییم.  این جایگاه به من کمک کرد تا انسان فکورتر و صبوری باشم و قدرت مدیریت ذهنم را بالاببرم و قدرت فرمان عقل را با کارهای کوچک شروع کنم و تصویر زیبایی برای زندگی ترسیم کنم.
شکرگزاری و قدردانی در من تقویت شد و توانستم در زندگی برنامه‌ریزی بهتری داشته باشم و برای رسیدن به اهدافم تلاش بیشتری کنم.
بهترین هدیه را در این هفته از خداوند می‌خواهم که کمک نماید که بتوانم قلبم  را شفا داده و به حقیقت نزدیک شوم و قلبم خالی از بخل، حسد و کینه باشد و قدرت بخشش را در من تقویت کند.
خدایا من از تو رضایت و نزدیکی به خودت را می‌خواهم، از تو می‌خواهم  کمکم کنی‌.


سلام دوستان فاطمه آل طه هستم  همسفر
نقش همسفری را دوست دارم و این نقش سختی است؛ چون خداوند می‌داند که سختی و مشکلات باعث خواهد شد بندگانش به او نزدیک تر شوند و با او ارتباط برقرار کنند. 
نقش همسفری، توانایی هایی را در من زنده کرد؛ از جمله صبر، بردباری و استقامت و از خداوند می‌خواهم که صفت بخشندگی را در من تقویت کند و این صفت باعث آرامش من در زندگی باشد.
از خداوند می‌خواهم و طلب می‌کنم که سلامتی برای مسافرم و خودم را در این هفته به من هدیه کند.


سلام دوستان رقیه هستم همسفر 
من هم مثل تمام همسفران کنگره ۶۰، حتماً خداوند این توانایی را در من دیده که می‌توانم یک همسفر، یک همراه و مردمی برای زخمها و دردهای مسافرم باشم و مثل یک پرستار دلسوز همراهی اش کنم‌.
کنگره به من آموزش داد که خداوند طبق ظرفیت و گنجایشی که هر فرد در خود دارد، او را مورد امتحان و آزمایش قرار می‌دهد تا با حل مشکلات و درد و رنجی  که تحمل می‌کند پیروز و سربلند از این امتحان بیرون بیاید و یک انسان کارآزموده شود.
قبل از ورود به کنگره فردی بودم که خیلی سخت می‌توانستم اطرافیانم را ببخشم و اگر بدرفتاری و توهینی از کسی می دیدم، بخشیدن برایم سخت و غیرممکن بود؛ ولی زمانی که وارد کنگره شدم و نقش همسفری را گرفتم، آموختن که خیلی از رفتارهای مسافرم  را ندید بگیرم و ببخشم؛ مثل حرفها و یا رفتارهایی که با من داشت و توانایی برآورده کردن خواسته های روحی و عاطفی مرا نداشت.
 من یاد گرفتم که ببخشم و بگذرم و این رفتارها را به حساب حال خرابی و سفر اولی بودنش می‌گذارم؛ البته  هنوز نسبت به اطرافیانم به این درجه نرسیدم و امیدوارم بتوانم صفت زیبای خداوند؛ یعنی بخشش را در خود تقویت کنم.
با نقش همسفری توانستم یکسری توانایی ها را در خودم تقویت کنم؛ مثلاً قبل از ازدواج هر خواسته‌ای که داشتم برآورده  می‌شد و از طرف والدینم حمایت می شدم و پس انداز کردن را بلد نبودم؛ اما  بعد از ازدواج رفته رفته با مصرف مواد، اوضاع مالی مان خراب شد؛ چون مسافرم توانایی کارکردن نداشت و روز به روز اوضاع مالی مان خرابتر می شد و یاد گرفتم صرفه جویی و قناعت کنم و اینجا معنی پس انداز را یاد گرفتم. با پول‌های اندکی که داشتیم پس انداز کردم تا در مواقع بحرانی بتوانم از آنها استفاده کنم و پس انداز ناچیزی را همیشه داشته باشم ‌.
من به‌عنوان یک همسفر در این روزها بهترین آرزو و هدیه ای که می‌خواهم، سلامتی و رهایی مسافرم از هرگونه موادمخدر می‌باشد و هیچ چیز مرا خوشحال نمی‌کند جزاینکه روزی را ببینم که درمان شده و به رهایی رسیده و امیدوارم خداوند مرا لایق این هدیه بداند و این هدیه را نصیب تمام افراد سفراولی گرداند.


سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر 
خداوند را شاکر و سپاسگزارم که بودن در کنگره 60 را روزی ام کرد. هفته همسفر را به تمامی همسفران عزیز کنگره 60 تبریک می‌گویم. 
ازاینکه خداوند من را لایق همسفری دانست سپاسگزارم. خداوند نقشی که برایم درنظر گرفت اینکه بتوانم با کمک آموزش‌های کنگره و کمک راهنمایم، تاریکی‌های خودم را بشناسم و باخبر شوم و همه مسائل و مشکلات را در مسافرم نبینم و بتوانم در جهت روشنایی ها حرکت کنم و بال پروازی باشم در کنار مسافرم .
خداوند با نقشی که به من داده است، می‌خواهد سعی، تلاش و کوشش من را در برابر سختی و مشکلات بیشتر کند و تفکر صحیح که در وادی اول است را به من بیاموزد که به تجربه و دانش لازم برسم و اعتماد به نفس از دست رفته‌ام را دوباره به دست آورم .
قلمی که جوهرش تمام شده است، دیگر تراوشی ندارد .
هدیه‌های زیادی دریافت کرده‌ام؛ اما هیچ کدام به اندازه آموزش‌های ناب کنگره 60 باارزش نبوده که همیشه همراهی ام کرده باشند و در هر جا و مکانی بتوانم از آنها استفاده کنم .
همیشه خود را محتاج این هدایای ناب می‌دانم و از مسافرم تشکر و قدردانی می‌کنم که این هدایای گرانبها را به من داده است .


تهیه و تنظیم: همسفر ربابه
ویراستاری : همسفر الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم حسینی چهارشنبه 25 دی 1398 09:50 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان و خواهر خوبم ربابه
این هفته را به تمامی همسفران الخصوص راهنما عزیزم خانم سمیرا وبه خواهرهای عزیزم تبریک میگوییم و برایتان بهترینها را آرزومندم موفق باشید
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 25 دی 1398 08:51 ق.ظ
سرکار خانم سمیرا هفته،هفته ابراز عشق و محبت است تا امواج محبت تا بیکران هستی شعاع افزون نماید.
برای شما و شاگردانتان در این مسیر توفیق الهی مسئلت دارم.مشارکت زیبای این عزیزان نشانه آموزش راستینشان است.
گروه وبلاگ تشکر
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 25 دی 1398 07:52 ق.ظ
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم سمیرا عزیز
بسیار عالی بود واقعا لذت بردم از دل نوشته هایی که همه از دل برآمدند و این هفته را به همه شما بزرگوارن تبریک میگم وامیدوارم بهترینها برایتان رقم بخورد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic