همسفری؛ تلاشی برای جاودانگی
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )
سپاسگذار خداوند باشیم؛ حتی اگر از خیلی از چیزهایی که دوستشان داشتیم  گذشتیم تا به راهمان ادامه دهیم که اوست در پایان سفر، بندعشق و...
شاید روزی که به مسیر هزاران ساله مان نگاه کنیم خوشحال شویم که بودن در جایگاه همسفری و خدمت در کنگره را اولویتمان قرار دادیم! 
همسفران سرافراز، هفته تان مبارک. شما بسیار بزرگید که برای حفظ خانواده و جاودانگی تان می‌جنگید و پیروزی‌های  کوچک را، قربانی، آن فتحِ بزرگ ( رسیدن به قدرت مطلق ) می‌نمایید.


سلام دوستان صبا هستم یک همسفر ( کمک راهنما) 
هفته همسفر و جشن و تجلیل از این مقام است، باید این جایگاه ها تجلیل شوند، قدردانی از این جایگاه، نفسهای بسیاری را مشتاق کسب این جایگاه خواهد کرد و روز به روز بر تعداد انسان هایی که مشتاق این مقام هستند اضافه خواهد شد. 
من هم هفته همسفر را به همه عزیزانی که با گذشتن از خودشان، در مسیر رسیدن به خودشان قدم برمی‌دارند تبریک می‌گویم و امیدوارم روز به روز با عملکردهای سالم به خویشتنِ خویش نزدیکتر شوند .
در هستی برای هر کس متناسب با خواسته و نیازش به رشد، مسیری طراحی می‌شود، نه خواسته های الان و نه نیاز الان، بلکه خواسته هایی که فراموش کرده ایم و نیازهایی که درکشان نمی‌کنیم، نیازهایی که شاید علاوه بر این سفر، در سفرهای بعدی هم هستند . 
من که به یاد نمی آورم که خواسته‌ام چه بوده است و در درک نیازهای هزاران ساله ام ناتوانم؛ ولی به خالقم ایمان دارم که بر من مهربانتر از من است و خیر مرا می‌خواهد .
درک اینکه چرا باز هم دوست داشته باشی، ببخشی و بگذری، علیرغم اینکه بارها شنیده‌ای که : من نمی‌خواهم همسفر داشته باشم؟ من نمی‌خواهم تو در کنارم باشی؟ من تو را به همسفری قبول ندارم و... و سخت تر آنکه می‌گویی مگر من بد تو را می‌خواهم؟ من می‌خواهم کمکت کنم که نجات پیدا کنی، من می‌ترسم از اینکه تو را از دست بدهم، من از این فاصله ها بیزارم، من دوستت دارم؛ حتی زمانهایی که تمام وجودم را نفرت فرا می‌گیرد و این خشم ها همه‌اش  از ترس از دست دادن تو و تنهایی است، من بدون تو چیزی کم دارم و با تو حالم خوب است و ... 
نجواها و ناله‌هایی که شنیده نمی‌شوند توسط آن که دوست داری بشنود و باورت  کند...
و این رنج همسفری است و رنج هیچ انسانی بیهوده نیست. من ایمان دارم که این رنج‌ها از آغاز خلقت وجود داشته‌اند  و همسفرانی که در جستجوی راهی، نوری، کلامی و... برای عبور بوده‌اند به ارتقا رسیده‌اند، همانهایی که در آن مکان لامکان ما را یاری می‌کنند. آنها می‌دانند که همه اینها شعبده بازی روزگار است برای رسیدن به گنج عشق!
 نمی‌دانم، شاید خداوند نزدیکترین راه را برای رسیدن ما به وادی چهاردهم  برایمان درنظر گرفته است، چیزی که شاید می‌خواهیم و نیاز داریم؛ ولی از یاد برده آیم  .
سپاسگذار خداوند باشیم؛ حتی اگر از خیلی از چیزهایی که دوستشان داشتیم  گذشتیم تا به راهمان ادامه دهیم که اوست در پایان سفر، بندعشق و...
شاید روزی که به مسیر هزاران ساله مان نگاه کنیم خوشحال شویم که بودن در جایگاه همسفری و خدمت در کنگره را اولویتمان قرار دادیم! 
همسفران سرافراز، هفته تان مبارک. شما بسیار بزرگید که برای حفظ خانواده و جاودانگی تان می‌جنگید و پیروزی‌های  کوچک را، قربانی، آن فتحِ بزرگ ( رسیدن به قدرت مطلق ) می‌نمایید.


سلام دوستان فریده هستم همسفر آرش
سخن از عشق بگویم به مدد خواهی عشق
جز به خدمت نتوان شد به جهان ساقی عشق

همواره در وادی حیرت بودم بابت این نقشی که برخلاف میلم برایم تعیین شده بود؛ برای من خیلی زمان برد تا تسلیم این نقش شوم و بپذیرمش؛ اما هنوز هم نمی‌دانم کدام دستاورد و برداشت از این نقشِ بسیار سخت؛ اما مقدس، قرار است مرا برای مأموریت اصلی در این حیاتم آماده کند و خداوند چه انتظاری از من دارد و چه مرتبه ای از بندگی و تغییر را در این نقش برایم درنظر گرفته است؟!
خالق من؛ من فراموش کردم و نمی‌دانم؛ اما تو خوب می دانی و به یاد داری که چه طلب کردم و برای چه هدفی به این دنیا آمده ام؛ پس خودم را به تو می‌سپارم تا رهنمونم کنی و به یادم آوری، نه بدین معنا که خود نخواهم تلاشی کنم یا سهم خود را از این طرح و سفر پرمخاطره نادیده بگیرم؛ اما گردنه های مسیر بسیار تاریک و سخت است و وجود من هم تاریک و ایمانم سست.
 بارها و بارها سقوط کردم و گاهی دیگر نخواستم ادامه دهم. بارها بابت این نقش و این مسیر از تو گلایه کردم و خسته راه شدم؛ اما تو محدودیت‌های مرا ببخشیدی و می بخشی...
اغلب ضعف جسمم و غالب شدن نفس اماره بر جانم، مرا منصرف یا منحرف می‌کرد تا دیگر ادامه ندهم؛ اما تو رهایم نکردی و هزاران بار با نشانه ها و القائاتت به من فهماندی که من می‌توانم و باید ادامه دهم؛ چون این مسیر جزئی از طرح الهی من است، در مسیر تکاملِ انسانی ام.
باید در این سفر، از چهارده وادی عبور کنم تا به خودم نزدیک تر شوم و وحدت و یگانگی را حس کنم؛ توحید را!
پس اول باید جسمم را قوی تر کنم برای این سفر، سپس با زدودن هر آنچه بارِ مرا سنگین کرده، سبک شوم و ادامه دهم تا به وادی عشق برسم.
باید این جایگاه را درک کنم، باید بتوانم هم به سفرِ فردی خود بپردازم و هم به نیمه دیگرم (مسافرم) عشق بورزم؛ زیرا که او نزدیک ترین آیینه و جلوه، از درون خودِ من است!
باید با توجه به ماهیت زن بودنم شبیه به یک ملکه باشم تا او قدرت پادشاهی خود را باز پس گیرد، نه وزیر و مشاورش!
باید تمرین عاشقی کنم برای درک عشقی بزرگ تر ، باید به افرادی از جنس خودم خدمت کنم برای کسب انرژی و اینقدر ادامه دهم تا به مرتبه ای برسم که تو نشان همسفری را بر قلبم حک کنی.
معبودِ بنده نوازم؛ 
دانایی و توانایی لازم برای دریافت نشان یک همسفر را به من عطا کن و خودت این نشان را بر سینه‌ام بزن تا بدرخشد و حقیقتِ عشق و امید را ساطع کند در این عالم و همه عالم ها...
جشن همسفر بر همه همسفران هستی در زمین و آسمان مبارک باد.


سلام دوستان الهام هستم همسفر جواد
هفته ، هفته تکریم و قدردانی از جایگاه همسفر است، جایگاهی که شان و ارزش بالایی دارد، جایگاهی که اگر عملکرد درستی در آن داشته باشیم دنیا را و دنیا ها را متحول خواهد کرد...
این هفته را در ابتدا به اولین همسفر کنگره، خانم آنی بزرگوار تبریک می‌گویم. انسان بزرگ و وارسته‌ای که ماند، صبوری کرد و از خودش گذشت تا امروز، من و من های دیگر از داشتن عنوان همسفری بر خود ببالیم و علاوه بر آرامش و حال خوشِ خود، مایه آرامش انسان‌های دیگری هم شویم. 
در ادامه این هفته را به راهنمای عزیزم تبریک می‌گویم؛ همسفر روزهای سخت و تاریکم، همسفرِ راه پر فراز و نشیبی که ناتوان بودم در پیمودن آن؛ ولی پا به پایم آمد و هر جا بریدم و کم آوردم با نوای مهر، امید، دلگرمی ها و حمایت هایش، توان ادامه یافتم و اگر امروز قوی تر و محکمتر به راهم ادامه می‌دهم همه را مدیون زحمات ایشان هستم؛ هرچند که هنوز و همیشه نیازمند وجودِ پرمهرشان هستم.  
می‌خواهم از همسفری و جایگاه رفیع همسفر بنویسم؛ جایگاهی که هنوز هم وقتی به آن فکر می‌کنم در دنیایی از بهت و حیرت فرو می روم! هنوز بودن در این جایگاه برایم باورکردنی نیست و نمی‌دانم که چرا و به چه علت، بودن در این جایگاه روزی ام شده است ؟! چه طلب کردم و چه خواستم را نمی‌دانم؛ فقط این را می‌دانم که خدایم آگاه و بصیر در کنارم هست و می داند آنچه من نمی‌دانم. خداوندی که رحمان و رحیم است و لطفش همیشه و در همه حال شامل حالم بوده و هست . خدای مهربانی که بی حساب می‌بخشد و مهربانی و فضل و کرمش بی انتهاست ...
خداوند، منِ انسان را به‌عنوان اشرف مخلوقات خلق کرد و تمام صفاتش را در منِ انسان قرار داد و امروز من باید متجلی صفات خداوندم در زمین باشم؛ ولی مهمتر از آن، بودنم در جایگاه زن و باز هم مهمتر جایگاه همسفری است و قطعاً و قطعاً هدف خداوند از خلقت من به‌عنوان یک زن، تجلی صفت مهر، عطوفت، رفعت و محبت در هستی است. 
محبت؛ گوهر نایابی که امروزِ روز، هستی و حیات بیشتر از هر زمان دیگری به آن نیازمند است و به این فکر می‌کنم که شاید یکی از  رسالت های من در جایگاه یک زن و همسفر، چه در کنگره و چه در خارج از کنگره، تبلور و تجلی عشق و محبت در هستی و کائنات است. قطعاً و قطعاً رسالتم در این بعد و در نقش همسفری همین است؛ تجلی امید، بخشندگی، محبت، صبوری و ستارالعیوب بودن ... 
ولی نکته اینجاست که تا چه حد توانسته‌ام در راستای رسالتم حرکت کنم؟ 
شاید با آموزش‌های کنگره توانسته باشم تا حدی، هرچند کم، به اینها بپردازم؛ ولی یقیناً هنوز راه زیادی در پیش دارم و هنوز ذره ای از تمام آنچه خداوند در وجودم به ودیعه نهاده و از من انتظار دارد را هم نتوانستم به هستی و مخلوقاتش هدیه کنم . 
خداوندا؛ تو مرا لایق این جایگاه دانستی؛ پس یاری ام کن و دانایی و علم اینکه سربلند از آزمونت خارج شوم را بر من عطا کن .
خداوندا ؛ یاری ام کن هر آنچه از من به هستی و مخلوقاتت می‌رسد، جز خیر و نیکی نباشد و حضورم و بودنم، یادآور وجود پرمهرت باشد .
خدایا؛ درک جایگاهی که روزی ام کرده ای را بر من عطا کن و مرا شکرگذار نعمت عظیمی که در اختیارم قرار دادی بگردان .
در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان و تمام عزیزان خدمتگزار در این مسیر و مسافر عزیزم تشکر می‌کنم و امیدوارم بتوانم رهجویی قابل برای کنگره و همسفری قابل قبول برای مسافرم باشم .
هفته همسفر بر تمامی همسفران زمینی و آسمانی مبارک. اندیشه تان بلند، قدمهایتان چون همیشه پرتوان و استوار و رسیدن به ساحل امن آرامش روزیتان .


سلام دوستان مرضیه هستم همسفر علی
هفته همسفر یادآور صبوری، فداکاری، امیدواری، محبت و ... است و همسفران نقش پر رنگ کردن این صفات را در زمین دارند و امیدوارم من هم در ایفای نقشم در جایگاه همسفری تا به الان توانسته باشم این صفات را زنده کنم و زنده نگه دارم.
وقتی به این فکر می‌کردم که با ایفای نقش همسفری دلم می‌خواهد خداوند به برکت این هفته چه چیزی به من عنایت کند، اول از همه به این فکر کردم که خوب است از خدا بخواهم که این توان را به من بدهد تا در ادامه مسیرم در جایگاه کمک راهنمایی برای کنگره موثر باشم؛ اما بعد یاد فرزندم افتادم و دلم نیامد خوب بودن در جایگاه مادری را طلب نکنم و از خداوند خواستم که مادری کافی و موثر برای فرزندم باشم. بعد آرام آرام نقش‌های دیگر هم در ذهنم پررنگ شدند؛ نقش همسری، همسفری، فرزندی و... و از خداوند خواستم که بتوانم نقش هایم را در تمام جایگاه هایم  همانطور که او می‌خواهد بازی کنم و بتوانم منشأ عشق و محبت و آرامش برای اطرافیانم باشم. 
گاهی باید به این مسئله فکر کرد که شاید فرصت‌ها برای جبران و برای خوب بودن کم باشد؛ پس آن کنیم که فرمان است.
این هفته بر همسفر بزرگ و صبور کنگره 60، خانم آنی بزرگ و تمامی همسفران مبارک باشد. امیدوارم تمام همسفران سفر اولی با سفر خوب مسافرشان پر از شور و نشاط و دلگرم شوند.

سلام دوستان اعظم هستم همسفر علی
خداوندا شاکرم که من را لایق آن دانستی که یک همسفر باشم. خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که به عنوان یک همسفر می توانم در کنگره باشم.
 همسفر؛ یعنی کامل شدن. من با عشق به مسافرم زندگی ام را شروع کردم، عاشق مسافرم بودم؛ ولی رفته رفته با اعتیاد مسافرم این عشق کمرنگ تر شد؛ ولی الان که در کنگره هستم با رهایی مسافرم این عشق دوباره کم کم پر رنگ تر شده است.
 همیشه می‌گفتم چرا زود ازدواج کردم؟ چرا این همه سختی را تحمل کردم؟ دیر ازدواج می‌کردم خوشبخت تر بودم .
با خدای خودم که صحبت می‌کنم، می‌گویم: خدایا من که کاری در این دنیا نکردم، برای چه به دنیا آمدم؛ ولی الان که   به زندگی‌ام نگاه می‌کنم خدا برای فرزندانی که دارم شکر می‌کنم و می‌گویم   اگر کاری هم نکرده باشم؛ ولی باز دو تا بچه که بزرگ کردم و خدا را به خاطر وجودِ دختران گلم و مسافرم شکر می‌کنم.
از اینکه خدا مرا همسفر و خانم آفرید شکر می‌کنم. از اینکه خانم هستم لذت می‌برم.  از اینکه مادر هستم و از اینکه ازدواج کردم خوشحالم. خداوند را از این بابت شکر می‌کنم؛ ولی دوست دارم بهترین همسفر برای مسافرم باشم که هم خودم از این زندگی لذت ببرم و هم مسافرم به وجود من افتخار کند و هم الگوی خوبی برای دخترانم باشم که آنها هم در آینده همسفر خوبی برای همسرانشان باشند و هم اینکه از بودن با من که مادرشان هستم لذت ببرند و از من انرژی بگیرند و در نهایت خداوند هم از من راضی و خشنود باشد، ان شاءالله.


سلام دوستان ربابه هستم همسفر ناصر
هفته همسفر را به همه عزیزان تبریک می‌گویم.
اولین چیزی که در نقش همسفر بودن باید داشته باشیم مهربانی است. کسی که به کنگره 60 می‌آید باید خیلی زحمت بکشد تا یک همسفر خوب باشد.
 به‌عنوان یک مادر و همسفر، حاضر بودم با تمام وجودم بسوزم و روشنایی راه فرزندم باشم.
واقعاً محبت و عشقی که در یک همسفر وجود دارد باعث می‌شود تمام پستی و بلندی‌ها و فراز و نشیب های سفر را به خوبی طی کند.
این هفته بوی محبت و عشق می‌دهد. واقعاً دیروزمان، چشمانمان گریان و هر لحظه مان آه و ناله بود هم برای مسافرمان و هم برای خودمان؛ اما امروز با آموزش‌ها و کاربردی کردن آنها حالمان خوب و خوش است و نور امید به تک تک ما همسفرها تابیده و احساس شعف و خوشحالی داریم.
شکرگذارم برای همسفر بودن در این مکان مقدس و باید سعی کنیم در هر جایگاهی که هستیم اشتیاق یادگیری داشته باشیم تا قدرت احیاگری ما بالاتر برود.
همسفر خوب هم در کنگره و هم در همه ابعاد زندگی هر چقدر آگاه تر باشد بهتر است.
از آقای مهندس و خانم آنی بزرگوار که اولین همسفر بودند سپاسگزارم و امیدوارم سالیان سال، سایه شان بالای سر ما باشد.
خداوندا به همه ما همسفران، صبر و بردباری عطا کن تا بتوانیم در کنار مسافرانمان عاشقانه بمانیم و به آنها انرژی بدهیم.


سلام دوستان ناهید هستم همسفر  ناصر
درطی این چند سالی که در کنگره حضور دارم، هرچه زمان می‌گذرد بیشتر متوجه این قضیه می‌شوم که سفر مسافرم یک بازی است و در اصل مهره این بازی من هستم که باید بتوانم بهترین نقش را بازی کنم. باید تمام ضد ارزش هایی که تبدیل به رسوب شده را لایه به لایه از درونم بردارم تا نقش همسفر بودنم پررنگ تر شود . 
در آخر از خداوند خواهانم که مثل همیشه دستانم را بگیرد و امسال بهترین و بزگترین هدیه‌ای که خودش در روز همسفر برایم برگزیده را روزی زندگی‌ام  کند. به امید شال کمک راهنمایی.


سلام دوستان بهناز هستم همسفر ابوالفضل
خدایا با نام زیبای تو آغاز می‌کنم که همیشه راهگشای مشکلات در زندگی‌ام بودی و هیچ وقت توقعی از من نداشتی و بی‌دریغ لطفت را شامل حالم کردی . خدایا تویی که همواره به یادم بودی و با من همراه بودی و همسفر من در سختی‌هایم، در خوشی هایم و حالا هم بیشتر از قبل مرا یاری می کنی و تنهایم نگذاشتی و نمی گذاری. 
آری، خداوند اذن ورود من به کنگره را صادر کرد. منی که شاهد دیدن روزهای تلخ مسافرم؛ یعنی فرزندم بودم .
روزهایی که می دیدم پسرم حال خوبی ندارد و چه روزهای سختی بود. همیشه عادت داشتم در مشکلاتم نذر می‌کردم و مشکلم حل می‌شد؛ اما کم کم با زیاد شدن مشکل پسرم حتی دیگر نذر هم نمی‌توانستم بکنم. از خدا می‌خواستم که راهی نشانم دهد و دری به رویم باز کند و فقط از خودش کمک می‌خواستم و در کمال ناباوری دری به رویم باز کرد، به نام کنگره ۶۰ .
وقتی وارد کنگره شدم گفتند : مسافرت برای رسیدن به رهایی به همسفر و بال پرواز نیاز دارد. اوایل پیش خودم می‌گفتم این درمان انجام می‌شود چه من باشم و چه نباشم؛ اما کم کم که آمدم واژه همسفر و بال پرواز برایم معنا شد.
مسافران ما برای رهایی از بند اعتیاد، یک بال دارند و وقتی ما با آنها همراه می‌شویم بال دیگرشان شده و کامل می‌شویم؛ اما وقتی بیشتر دقیق می‌شوم می‌بینم که مسافرم باعث شد که من هم همراه با او از تاریکی و جهل و نادانی درون خودم به سمت روشنایی و نور و دانایی اوج بگیرم و این سفر بهترین و زیباترین سفری است که تجربه می‌کنم .
خداوند دری به روی من و مسافرم باز کرد که ما را به خودش نزدیک کند، چیزی که همیشه از خدای خودم می‌خواستم ؛ اینکه خدایا اگر مرا آفریدی؛ پس راه را هم نشانم بده .
وقتی دو بال کامل شدیم مثل پرنده ای شدیم که از زندان جهل و ناآگاهی به سمت روشنایی و دانایی پرواز می‌کنیم، هر دو با هم و اگر هر جا، هر کدام از پرواز خسته شدیم، دیگری تلنگری می‌شود برای ادامه سفر .
 خداوند مسافرم را بهانه‌ای قرار داد برای من که من هم با او اوج پرواز کنم و تا رسیدن با خودش ما را هدایت می کند ، ان شاءالله 
خداوند فرشته راهنمایی به نام آقای دژاکام و فرشته های راهنمایی به نام کمک راهنما در روی زمین و کنگره برای ما قرار داد تا پرواز را به من و مسافرم آموزش دهند و ما را در این سفر رهایی هدایت کنند تا به سر منزل مقصود برسیم .
در آخر از خدای خودم سپاسگذارم. از فرشته نجات ، آقای مهندس و خانواده گرانقدرشان سپاسگذارم و از فرشته دیگر، کمک راهنمای عزیزم خانم صبا سپاسگذارم و در نهایت از مسافرم سپاسگذارم که در این پرواز عاشقانه، در رسیدن به اوج و نزدیک شدنم به خداوند مرا همسفر خود کرد . 
خداوند کمک کند به آن نقطه‌ای برسم که باید برسم و خودش بهتر می داند کجاست! امیدوارم همسفر خوبی برای مسافرم باشم.


سلام دوستان حوریه هستم همسفر محمد
خدایا دستهای ما را قوی کن تا به واسطه تو، دستهای دیگران را محکم بگیریم.
همسفران عاشق، هفته همسفر مبارک
هدف از مشارکت من فقط سپاسگذاری از جایگاه مقدس همسفری است.
خداوندا؛ نمی‌دانم چه خواسته و یا گره‌ای داشتم که راه رسیدن به آن خواسته و یا دیدن و باز شدن گره ام را خدمت در جایگاه همسفری قرار دادی! 
شاید هم علتش این بود که همیشه می‌خواستم قلب مهربان و پر از عشقی داشته باشم و مسیرش آموزش‌های ناب کنگره بود.
من بی‌نهایت سپاسگذارم، هم سپاسگذار خدای حکیم و هم سپاسگذار این جایگاه مقدس که من را لایق خدمت دانستند.
امیدوارم و تمام تلاشم را می کنم و از خداوند یاری می‌خواهم تا بتوانم از این جایگاه استفاده کرده تا به خودم و خداوند نزدیکتر شوم.
 با عشق خدمت هایم را تقدیم خداوند  می‌کنم.


سلام دوستان اکرم هستم همسفر محسن
خداوندا تنها تو را می‌پرستم و تنها از تو یاری می‌جویم .
هفته همسفر را به تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم، خصوصاً همسفران شعبه شادآباد.
در کلمه همسفر معانی زیادی نهفته است؛ مثل امید، گذشت، بخشش، فداکاری، پرستاری ، شناختن خود، هدف، محبت، عشق و ...
همه اینها برای من بهترین هستند و یکی از این بهترین ها، شناختن خودم است که قدم به راهی گذاشتم که بتوانم با آموزش‌های ناب کنگره 60، کم کم خودم را بشناسم و به خودم نزدیک شوم؛ چون این نزدیک شدن باعث می‌شود به قدرت مطلق نزدیک شوم تا با گذشت، بخشش به محبت و عشق واقعی برسم و بتوانم بدون هیچ توقع و چشمداشتی به تمام موجودات خالق محبت کنم و عشق بورزم؛ مثل خورشید عالمتاب .
خداوندا؛ آقای مهندس و خانواده ایشان و تمامی اعضای کنگره 60 را در پناه خود حفظ بفرما.آمین


سلام دوستان مریم هستم همسفر رضا
در ابتدا هفته همسفر را حضور خانم آنی گرانقدر و راهنمای عزیزم تبریک می‌گویم .
در ادامه این هفته را نه تنها به همسفران کنگره بلکه به تمام همسفرانی که دوشادوش همسرانشان در پیچ وخم جاده پرفراز و نشیب زندگی در کنار هم هستند و بد وخوب را با هم سپری می‌کنند هم تبریک می‌گویم.   
خانم آنی عزیز و بزرگوار خوشا به حال مسافر شما، با آنکه شما در مدت طولانی مشکلات خود را داشتید و با آنها دست و پنجه نرم می‌کردید، با اینحال تا می خواستید رنگ زندگی را از نزدیک ببینید، کمر همت را بسته و به سراغ مشکلات همنوعان خود رفتید.  ریز به ریز جهان‌بینی در شما خلاصه می‌شود،خداوند خیر هر دو جهان را نصیبتان کند.
راهنمای مهربان و زحمتکشم با اینکه شما شاغل هستید و مشغول درس و دانشگاه،  با اینحال زحمت و دردسر ما را به استراحت خود ترجیح می‌دهید. شما ما را از خودِ ما بهتر درک می کنید، امیدوارم همیشه آرامش در زندگی شما جاری باشد. از اینکه مسافرم به درمان رسیده و دیگر از حقه زدن و مچ گرفتن خبری نیست؛ ولی بیشتر برای خودم خوشحالم؛ زیرا اگر دو کلمه هم هر از گاهی یاد بگیرم و مرا یک ذره به جلو هدایت کند و بینش و کردارم را به سمت انسانیت نزدیک کند بسیار خوب و لذت بخش است.
گره ها روی هم انباشته شده و آنها را با دست خود زده‌ام، از منیت و جهالت کمک گرفته‌ام و حالا دیگر وقت آن رسیده که از جهان‌بینی و دانایی کمک بگیرم. مسافرم بهانه‌ای شد برای به درمان رسیدن و پرورش دادن تفکر و حس و برداشت‌های من از اینکه بدانم من تافته جدابافته از دیگران نیستم.
 خداوند خواست که من خودنگری را یاد بگیرم. گاهی وقتها لازم است خودمان روی خودمان چشم بگذاریم و از خودمان انتقاد کنیم، اینگونه راحت تر ضعف‌های  خود را قبول می‌کنیم و پردازش می‌کنیم.  در این مدت مدام ذهنم یک لحظه به گذشته ها می‌رفت و دوباره به زمان حال برمی‌گشت و این بسیار بد است که انسان با آنکه اختیارش را دارد بلاتکلیف و یا سردرگم باشد.
 از آقای مهندس و استاد امین بسیار سپاسگذارم، با گوش دادن به صحبت‌های  پربار ایشان تاحدودی توانسته‌ام از ضد ارزش‌های خود هرچند کم بکاهم و به جهت سلامتی قدمی بردارم.
 همسفران عزیز امیدوارم همگی سفری پربار و پربرکت داشته باشیم، انشاالله.


سلام دوستان خدیجه هستم همسفر ماشاءالله 
خدا قوت و تبریک به تمام همسفران به خصوص خانم آنی و خانواده محترمشان‌ خدا را بابت جایگاه همسفری شکر می‌کنم. من با قرارگرفتن در این جایگاه توانستم خودم را پیدا کنم که من کیستم و چرا در این هستی قرار دارم.
 تا قبل از این نمی‌دانستم که آمده ام مسیری را طی کنم تا به تکامل برسم  و برای رسیدن به این گنج، باید رنج‌ها برد و برای دیدن این بندها نیاز به قرار گرفتن در کنار یک مسافر حال خراب بود تا بتوانم خودم را پیدا کنم و کنگره این بستر را برای من فراهم کرد و من را در جایگاه همسفر قرار داد تا بتوانم آموزش لازم را بگیرم و حرکت کنم؛ پس باید خدا را شاکر باشم که این جایگاه را روزی من کرد.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بهناز سه شنبه 24 دی 1398 03:06 ب.ظ
خانم صبای عزیزم کمک راهنمای گرانقدر و همسفر عاشق این هفته زیبا را به شما و همه همسفران عزیز که عاشقانه همراه و همقدم مسافرانشان هستند تبربک عرض میکنم
خدمت وبلاگ نویسان همسفر هم عرض تبریک و خدا قوت دارم
همسفر رعنا سه شنبه 24 دی 1398 12:30 ب.ظ
سرکار خانم صبا راهنمای عزیزم هفته همسفر بر شما همسفرعاشق و مهربان مبارک باد. بسیار سپاس از تمام زحمات و تلاشهای عاشقانه و خالصانه تان.
هفته همسفر بر همه عزیزان همسفر که با صبوری و بخشش و ایثار سفر پر فراز ونشیب را طی می کنند؛مبارک.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 24 دی 1398 09:30 ق.ظ
سلام وخداقوت به همسفران عزیز این هفته مقدس را به شما تبریک
همسفر فاطمه سه شنبه 24 دی 1398 07:36 ق.ظ
جشن همسفر بر همه همسفران هستی، همسفران آسمان ها و زمین میمون و مبارک باد.
همسفر حوریه سه شنبه 24 دی 1398 07:35 ق.ظ
بهترین راهنماونور وهمسفر راه تاریکم خانم صبای عزیز هفته همسفر بر شما مبارک.
خواهر های خوب وعاشقم این هفته وو واژه زیبای همسفر مبارکتان باد .
همسفران کنگره ۶۰ همیشه عاشق وعاشقتر بمانید.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 24 دی 1398 12:15 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم صبای عزیز کمک راهنمای محترم این هفته باشکوه را به شما و رهجوهای عاشقتان تبریک میگم و امیدوارم همیشه پایدار باشید.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 23 دی 1398 11:45 ب.ظ
کمک راهنمای عاشق،صبورودانا سرکار خانم صبا صحبتهای دلنشین شما بسیار بر دلم نشست شما یکی از عاشقترین همسفرها در کنگره هستید عشق به خانواده و مسافر،عشق به خدمت وعشق به کائنات و هستی در لحظه لحظه حرکت شما در مسیر زندگی نمایان است.خدمتتان مستدام و تلاشتان سرشار از برکت در ادامه وادی عشق.
از راهنمای توانمندی چون شما شاگردانی اینچنین خدمتگزار و حال خوش انتظار میرود.عاشقترین مخلوقات الهی هفته تان مبارک و میمون باد.
گروه وبلاگ عزیز برای تلاش بی وقفه شما بی نهایت سپاسگزارم
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 23 دی 1398 11:29 ب.ظ
خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا تبریک میگم این روز قشنگ را.
و تبریک به همه همسفران و به تک تک خواهر های خوبم.خدا قوت خدمت خانم الهام عزیز
همگی موفق و موید باشید.
خدیجه باقری دوشنبه 23 دی 1398 10:04 ب.ظ
هفته همسفر رابه تمام همسفران به خصوص راهنمای عزیزم خانم صبا تبریک می گویم
خدیجه باقری دوشنبه 23 دی 1398 10:04 ب.ظ
هفته همسفر رابه تمام همسفران به خصوص راهنمای عزیزم خانم صبا تبریک می گویم
مریم نظری دوشنبه 23 دی 1398 07:45 ب.ظ
خدا قوت و تبریک هفته همسفر خدمت تک تک لژیون یکم
آموزش گرفتم.
خدا قوت خانم الهام
همسفر اکرم دوشنبه 23 دی 1398 07:29 ب.ظ
کمک راهنمای عزیز و مهربانم ،خانم صبا ،هفته همسفر را به شما و همه همسفران شعبه شاد آباد خیلی تبریک می گویم .
یک تبریک ویژه خدمت وبلاگ نویسان همسفر دارم .
موفق و پیروز باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic