مشارکت لژیون یازدهم (همسفر توصیف عشق بیکران)
سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 10:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
خیلی قشنگ است انسان بداند برای چه به دنیا آمده و خط زندگی‌اش را باید با چه تفکری بپیماید و همیشه تشنه آموختن باشد و جناب مهندس بال پرواز مسافران را به پرواز درآوردند تا در کنار هم طعم شیرین زندگی زیبا را با بهترین شکل بچشند و با خدمتگزاری به همه بی هیچ چشمداشتی مسیر آرامش دیگران را هم مهیا کنند و خود را به خدا نزدیک کنند.
 همه حس امروزِ من، آرامش و امیدواری و آگاهانه قدم برداشتن است، با تکیه بر الله و دوری از تاریکی و نادرستی و ناامید نشدن در مقابل مشکلات و آسیب‌ها و تخریبهای زندگی و روزگار و اجتماع و دیگران .‌

سلام دوستان نسیم هستم یک همسفر (کمک راهنما)
جایگاه همسفری قبل از تجربه جایگاه کمک راهنمایی و بعد از آن برای من بسیار متفاوت بود.
پیش از آن و در سال‌های اول ورودم، همیشه حس می‌کردم خیلی ازخودگذشتگی کردم که در کنار مسافرم او را همراهی می‌کنم، چه در کنگره و چه در زندگی؛ اما پس از دریافت شال و قرارگرفتن در همان صندلی؛ اما با جایگاهی دیگر، وقتی مادران دل شکسته و رنج کشیده‌ای که شیره جانشان دربند مواد بود یا همسرانی که بسیار صبورانه و بی هیچ‌منتی مسیرهای طولانی را در سرما و گرما با کودکانشان طی می‌کردند تا برای نجات زندگی‌شان مسافرانشان را همراهی کنند، در کنارم قرار می‌گرفتند با همه وجود تقدیسشان می‌کردم و با ورود هر عزیزِ تازه‌وارد، خدا را شکر می‌کردم که لایق حضور در کنگره و خدمت در این جایگاه شدم.
تعبیر فرشته بهترین کلمه‌ای است که توصیفِ عشقِ بیکران همسفران است، مخصوصاً پوشش سفید که انعکاس نور درونشان را بیشتر می‌کند، امیدوارم بهترین برداشت‌ها و دریافت‌ها را در این جایگاه داشته باشیم و قدردان روزهای نابی که در کنگره تجربه می‌کنیم باشیم.
هفته همسفر را در راس به سرکار خانم آنی، استاد امین، خانم کماندار و خانم شانی عزیز و همه عاشقان بی تکرار کنگره ۶۰ تبریک و شادباش عرض می‌کنم.


سلام دوستان بیتا هستم یک همسفر
من زمان زیادی نیست که وارد کنگره شدم؛ اما مهمترین تجربه‌ای که از کنگره گرفتم این بود که یاد گرفتم گذشته را ببخشم .
بیرون رفتن مسافرم برایم آزاردهنده بود و هنگام برگشت، نگاهم به او آزاردهنده تر. عصبی و پرخاشگر می‌شدم؛ ولی بعد از آمدن به کنگره یاد گرفتم اولین کسی که باید رها شود خودم هستم و بعد مسافرم. حال من خرابتر از حال او بود؛ ولی امروز زمانی که او حال خوب مرا می‌بیند، احساس می‌کنم حالش بهتر است.
خدای بزرگ را سپاس برای وجود کنگره و حضور ما در این مکان آرامش بخش و به امید رهایی از کلیه اشتباهات و نادرستی‌ها.


سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر
اگر بخواهم از گذشته‌ام بگویم، مسافرم اصلاً حال خوبی نداشت، درحدی که کارتن خواب شده بود.
صبوری می کردم؛ اما خودم هم حال خوبی نداشتم. روزهای بسیار سختی بود که یادآوری اش هم دردناک است، تااینکه یکی از دوستانِ مشاورم کنگره ۶۰ را به من معرفی کرد.
به کنگره آمدیم و ذره ذره همه چیز تغییر کرد، جهان‌بینی ام قوی تر شد، به زندگی امیدوار شدم، اعتماد به نفسم بالا رفت و توانستم تحصیلاتم را ادامه بدهم.
امروز در برابر مشکلات بسیار پخته تر برخورد می‌کنم، می‌دانم این انتظار که دیگر همه چیز قرار است عالی پیش برود اشتباه است و مشکلات همچنان برای آموزش و ارتقاء من وجود دارند و من باید از آنها درس بگیرم و جایگاه خودم را بالا ببرم.
اکنون ۴ سال است که مسافرم به رهایی رسیده و هر دوی ما به تعادل و آرامش نسبی رسیده‌ایم .
ما آرامشمان را در ابتدا مدیون خداوند بزرگ و بعد از آن کنگره ۶۰ و راهنمایان صبورمان هستیم. همه ما همیشه در هر سطحی که باشیم در حال یادگیری هستیم. وظیفه ماست که سخنان راهنمایان خوبمان را گوش کنیم و به آنان احترام بگذاریم. این عزیزان هستند که می‌توانند با صبوری، حالِ خراب ما را تحمل کنند.
خدا را سپاس که لایق حضور در کنگره بودم و هستم. هفته همسفر بر همه همسفران صبور مبارک.


سلام دوستان فرشته هستم یک همسفر
 اول از هر چیزی باید کمال تشکر خودم را از خانواده بزرگ کنگره، جناب مهندس، استاد امین و خانم آنی و دختران فرهیخته شان بکنم و بعد هم از کمک راهنمای عزیز و صبور و زحمت کش خودم خانم نسیم گل و همینطور تشکر از تمامی خدمتگزاران کنگره . 
 قبل از کنگره، از جهت رفتارم با مسافرانم خیلی ناآگاهانه عمل می‌کردم،  در رفتارم با همکاران خیلی احساسی بودم و برخوردم در مقابله با مشکلات بسیار شکننده بود و برداشتم از حادثه و مرگ عزیزان بسیار تهاجمی و غیرقابل تحمل. احساسم در برابر مشکلات ناامیدانه و برنامه کاری‌ام در پیشبرد اهداف بسیار عجولانه و بدون برنامه بود. تحملم در مقابل حاشیه‌های زندگی که اطرافیان ایجاد می‌کردند بسیار باخشونت بود. خوابم نامناسب، سلامتی  در خطر؛  اما به شکرانه همسفر بودنم با آموزه های ارزشمند و عبرت آمیز جناب مهندس دژاکام و تمامی کتاب‌ها و سی دی ها و مطالب گهربارشان، این نقایصم برطرف و ویرانه هایم به آبادی تبدیل شد. خانه قلب و روح و روان و زندگی ام به باغی پر از آرامش و نشاط و آبادانی تبدیل شد و مسیر درست پیمایش زندگی را آموختم و همچنان می‌آموزم.
خیلی قشنگ است انسان بداند برای چه به دنیا آمده و خط زندگی‌اش را باید با چه تفکری بپیماید و همیشه تشنه آموختن باشد و جناب مهندس بال پرواز مسافران را به پرواز درآوردند تا در کنار هم طعم شیرین زندگی زیبا را با بهترین شکل بچشند و با خدمتگزاری به همه بی هیچ چشمداشتی مسیر آرامش دیگران را هم مهیا کنند و خود را به خدا نزدیک کنند.
 همه حس امروزِ من، آرامش و امیدواری و آگاهانه قدم برداشتن است، با تکیه بر الله و دوری از تاریکی و نادرستی و ناامید نشدن در مقابل مشکلات و آسیب‌ها و تخریبهای زندگی و روزگار و اجتماع و دیگران .‌
امیدوارم بتوانم این محبت را با بهترین شکل پاسخگو باشم. سپاس فراوان از همه عزیزان زحمتکش کنگره .


سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر
همسفر مانند پرستاری است که اگر بیمارش در بدترین شرایط هم باشد با تمام عشق از او پرستاری کند و حالش را درک کند و در کنارش باشد. امیدوار باشد و به مسافرش امید بدهد و ایمان داشته باشد که مسافرش حتماً درمان خواهد شد.
زمانی که متوجه بیماری مسافرم شدم خودم را فراموش کرده بودم و روزها و شب‌های سختی را گذراندم؛ اما به لطف خداوند با ورودم به کنگره و همسفر شدنم آموختم که اول خودم را دوست داشته باشم و به ارزش هایم پی ببرم تا در ادامه بتوانم مسافرم را در این راه همراهی کنم.
عاشقانه جایگاهم را دوست دارم و از صمیم قلب به تمامی همسفران، این هفته را تبریک می‌گویم و آرزو دارم که همه به حال خوش برسیم.

سلام دوستان صغری هستم یک همسفر
خداوند را شاکر و سپاسگزارم که روزی ام  کرد در کنگره60 باشم و نام همسفر را داشته باشم.
همسفر بودن؛ یعنی عشق، محبت، ایثار، صبر، امید، عشق، همراه بودن و رهایی.
چند سالی است که در کنگره حضور دارم و از آموزش‌های ناب آن بهره مند هستم،  درحالیکه مدتی است مسافرم به کنگره نمی‌آید؛ ولی هیچ‌وقت ناامید نشدم بلکه سعی کردم قدم هایم را محکم تر بردارم؛ چون در همان کلمه ناامیدی هم امید است و باید همسفری باشم تا بتوانم به مسافرم کمک کنم.
از خداوند می‌خواهم که اذن ورود دوباره  مسافرم به کنگره صادر شود تا بال پروازی باشم تا به رهایی برسیم.


سلام دوستان سمیه هستم همسفر
در کنگره ۶۰، همسفر مفهومی فراتر از این دارد که باید بار سنگین اعتیاد مسافر را به دوش بکشد، چه بسا بارها تکرار شده است که همسفر بال پرواز مسافر است و مسافر خود باید خواست و تصمیم به سفر داشته باشد و مبدا، مقصد و هدف را خوب بشناسد و در این سفر، همسفر، پشتیبان و حامی او خواهد بود.
یک همسفر خوب مانند یک صافی عمل می کند، ناخالصی های حاشیه سفر را می زداید و سختی‌های راه را مرهمی خواهد بود که البته انجام این مسئولیت مهم در سایه آموزش و کسب آموزش امکان پذیر می‌شود که زمینه ساز این آگاهی، حضور به موقع و منظم در کلاس‌های آموزشی و خدمت و مشارکت و رعایت حرمت‌های  کنگره ۶۰ است.
یکی از علت‌های عاطفی و مشکلات جسمانی هر کس می‌تواند حس تملک یا دلبستگی شما به شخص یا موقعیت یا یکی از اوضاع و شرایط زندگیتان باشد. عواطف شما بر سلامتی تان تاثیر می‌گذارد و در پس هر بیماری می‌توان  مسیری از عواطف نادرست را ردیابی کرد، عواطفی که به راه نادرست افتاده اند و سلامت انسان را نامتوازن می‌کنند، اگرچه اغلب اوقات دلبستگی عاطفی را والاترین شکل عشق می‌پنداریم.
عکس آن نیز صادق است؛ زیرا وابستگی رنگ و بوی تعلق به خود می‌گیرد، حال آنکه عشق واقعی و راستین؛ یعنی آزاد و رها ساختن آنچه دوستش داریم. 
رهایی؛ یعنی آزاد ساختن، اغلب اوقات این نه دشمن که خویشاوندی یا دوستی است که باید از نظر عاطفی آزاد و رهایش کنید.
یکی از موثرترین راهها این است که دشمنانتان را ببخشید و دوستانتان را رها کنید.
و اما همسفر؛ 
 در قالب همسفر بودن، مسئولیت بزرگ و ظریفی است. سال‌ها امنیت خانواده متزلزل شده است و در شرایط سخت و بحرانی گذشته، همسفر تنها مانده است، طعم شیرین خوشبختی و لذت باهم بودن فراموش شده بود، همسفر هم به دلیل عدم امنیت از تواناییِ ایجاد آرامش در خانواده عاجز بوده است؛ اما او امروز در مکانی قرار گرفته است که به او وعده پیروزی در انتهای مسیر را داده‌اند و تجربه گذشتگان در این مکان امن به همسفر نشان داده است که این وعده دروغ نیست و باوری است در ناباوری ها.
همسفر باید اعتماد کند به مسافری که سال‌ها از او سلب اطمینان کرده است. قرار است عشق را سرلوحه کار خود کند.
همسفر و مسافر اگر در تعادل باشند قطعاً خانواده ای منسجم و شاد خواهند داشت که این خانواده از کلیدی ترین خواسته‌های حال خوش است و بستر را برای تربیت فرزندانی صالح و شاد فراهم خواهد کرد.
هستم تا آخرش، اگر تو نیز در این راه نفس گیر با من باشی. اگر خسته شدی تو را بر روی شانه‌هایم می برم به جایی که شهر عاشقان است. پا به پایت می‌آیم ای همسفر، مرا از خودت رها نکن.
 همسفرم باش؛ زیرا که من عاشق سفر با تو هستم. به پایان جاده بیندیش که همه این سختی‌ها آسان است، به پایان جاده بیندیش که همین سفر خیلی زیباست.
با تشکر از راهنمای خوبم خانم نسیم

ویراستاری: همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر نسیم پنجشنبه 26 دی 1398 11:45 ق.ظ
گروه وبلاگ و خانم فاطمه ی عزیزم سپاس ویژه برای زحماتتان
هفته همسفر بازهم بر همه ی عزیزان مبارک و پر برکت
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 25 دی 1398 12:50 ب.ظ
خدا قوت به راهنمای محترم خانم نسیم این هفته را به شما و رهجوهای خوبتون تبریک میگم و امیدوارم همیشه پایدار باشید.بسیار از دل نوشته ها لذت بردم.
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 25 دی 1398 08:41 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم نسیم عزیز از مطالعه نوشتارهای شاگردانتان بهره وافی بردم به شما تبریک صمیمانه برای تربیت چنین شاگردانی میگویم و هفته همسفر را به همه اعضا لژیون شما
برای تک تک عزیزان آرزوی توفیق دارم
با تشکر از گروه وبلاگ
فاطمه لژیون یازدهم سه شنبه 24 دی 1398 11:48 ب.ظ
راهنمای عزیز و مهربانم بابت تمام آموزش های خوب و بی دریغتان از شما متشکرم از خداوند برایتان بهترین ها را خواستارم و این هفته را به شما و هم لژیونرهای عزیزم تبریک می گویم.
عزیزان وبلاگ تشکر.
همسفر اکرم لژیون ۱۱ سه شنبه 24 دی 1398 09:46 ب.ظ
عزیزانم منم به نوبه خود این هفته رو به همه تبریک

میگم بخصوص کمک راهنمای عزیزم سرکار خانوم نسیم مطالب بسیار زیبا ودلنشین بود
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 24 دی 1398 10:57 ق.ظ
سلام وخداقوت خدمت همسفران عزیز این هفته مقدس را به شما تبریک
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات