دقایقی با اعضای لژیون دوم در هفته همسفر
شنبه 21 دی 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
وقتی اسم هسفر را روی خودت گذاشتی باید بدانی در این راه باید خیلی خیلی قوی عمل کنی . بدان که ناملایماتِی بیشتر سراغت می‌آید، مشکلات مسافرت و خودت، خانواده، اطرافیان، همه و همه روی دوشِ تو همسفرِ عزیز خواهد بود و تویی که چراغ راه می شوی تا هم خودت و هم مسافرت به مقصد برسی .


سلام دوستان نوشین هستم همسفر کمک راهنمای لژیون دوم
شاید خیلی از ما با فرا رسیدن این دستور جلسه، این سوال برایمان مطرح شود که خب من کجای راه هستم؟
آیا همسفر خوبی هستم؟
آیا خطوط درست و پر رنگی را از خودم به جا گذاشته‌ام؟
آیا متوجه آموزش‌های ناب کنگره شدم؟
آیا صفاتم را تغییر دادم و وادی دهم را عملی کردم؟
آیا حرفهایی که می زنم با توجه به وادی اول هست؟
آیا به وادی عشق و محبت رسیدم؟
و اینکه آیا خودم را همسفر می‌دانم یا مسافر؟
با شروع این دستور جلسه، برای خودم این سوالات مطرح شد.
به خوبی به خاطر دارم اولین جشن همسفر، مسافرم پاکت به من داد و من نیروی بیشتری برای ادامه مسیر گرفتم؛
اما وقتی پاکت را باز کردم خالی بود و فقط نوشته بود روزت مبارک. 
روزهای سختی از لحاظ مالی داشتیم و 
من نه تنها ناراحت نشدم بلکه سرمست شدم و فهمیدم که کمی از زیر صفر به طرف صفر در حال حرکتیم .
باید بگویم که همیشه خودم را بیشتر مسافر حس می‌کنم؛ ولی این امر باعث نشده که از همسفر بودنم دور بمانم و غافل باشم . 
اولین گام برای همسفر بودن، برای پر و بال سفر شدن، این است که خواستی برای سفر باشد تا هر دو سفر کنند هم مسافر و هم همسفر .
خدا را هزاران بار شکر برای وجود کنگره که چنان بستری دارد که حتی اگر خواست هم در مسافر در ابتدا نباشد، تسکین و محل امنی برای دلِ شکسته همسفر است و سفری را برای او محیا می‌کند . سپاس بابت وجود کنگره 60، مستحکم باشد پایه‌های آن، مستدام باشد و جاویدان .
وقتی سفر می کنی زنده تر می شوی. با آغاز سفرم در جونز متوجه نقش همسفر بودن از طرف مسافرم شدم . خدا را شکر مسافرم این نقش را به خوبی اجرا کرد و من تازه متوجه نقش همسفری شدم که کجا رها کنم، کجا تشویق کنم، کجا به خودم بپردازم و محبتم را چگونه ابراز کنم.
  سال گذشته مسافرم همراه پاکتِ پول، نوشته‌ای هم به من دادند و در مشارکت خود هم گفتند که :
آدم‌هایی که دوست داشتنی می‌شوند، هم رنجِ شکستن کشیدند و هم دوست داشتن حقیقی را تجربه کردند و مسیر دشواری را طی کردند و اینها قابل تحسین هستند .
این نوشته نیروی بیشتری در من ایجاد کرد.
شاید خیلی از ما در مرحله‌ای باشیم که حتی ندانیم چه می‌خواهیم؛ اما در همان وضعیت نیز در آغاز راهی تازه هستیم و لطف خداوند مانند باران شامل حال همه ما می‌شود.
در کنگره 60 همه برای درمانِ اعتیادِ یک فرد کمک می‌کنند و بالاترین کمک همسفر این است که بیاید و آموزش بگیرد و علم خودش را بالا ببرد تا به تعادل، تکامل و در آخر به تعالی برسد .
خودسازی، شیرین ترین بهره من از همسفر بودنم بود . پیدا کردن خودم بهترین پاداش آن بود و اینکه در همسفر بودن توانستم تغییرات بنیادی به خودم بدهم و می‌دانم که هنوز اول راه هستم .
ایمانم و باورم قویتر شد، نگرشم به جهان و پیرامون و اطرافیانم عوض شد، با خدا آشتی کردم و ارتباطاتم بهتر شد و در ادامه توانستم سکان کشتی زندگی را تا اندازه زیادی به دست بگیرم. توانستم آموزش‌های خودم را باخدمت با دیگران تقسیم کنم و انتقال بدهم .
و در جایگاه همسفر بودن، آموختم بذرهای نیکو بکارم تا محصول خوبی برداشت کنم و درک خوبی از بخشش پیدا کردم، چه مادی و چه معنوی.
آموختم که عظمت روشنایی در درک تاریکی است و اینکه چگونه مکمل باشم .
آموختم که عظمت من در این است که جهان‌بینی را در منزل و با فرزندانم کاربردی کنم و اگر نتوانم با محبت فرزندم را در آغوش بگیرم ناتوان ترین انسانم و فهمیدم که بدون عشق و محبت به هیچ انسانی؛ حتی مسافرمان نمیتوانیم کمک کنیم.
و اینها را مدیون بودن در  این جایگاه؛ یعنی همسفر بودن خودم می‌دانم.
روزتان مبارک همسفران عاشق ، مهرتان افزون


سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر
کنگره 60 به موضوع شکرگزاری خیلی اهمیت می‌دهد . ابتدا از انسانهایی که در این راه بدون چشمداشت به ما کمک می‌کنند تشکر می‌کنم.
من به‌عنوان یک همسفر، با آموزش‌ها یاد گرفتم صبر و حوصله به خرج بدهم که صبر، نقش خیلی مهمی دارد .
یک همسفر یاد می‌گیرد در ابتدا دست از نمک پاشیدن روی زخم مسافرش بردارد.
یاد می‌گیرد مرحمی روی زخم مسافرش باشد.
زیباترین کلمه ای که در کنگره شنیده می‌شود همین کلمه مسافر و همسفر است.
نقشِ منِ همسفر در خانه این است که محیط را آرام کنم تا مسافرم با آرامش سفر کند.
 با حس خوب به مسافرم نگاه کنم، نه با حسِ بدِ گذشته که تخریب ایجاد کرده است. اگر به چشم بیمار به مسافرمان نگاه کنیم، مطمئناً پرستارخوبی خواهیم شد .
اگر منِ همسفر به این باور برسم که مسافرم حتماً در این مسیر با یاری خدا درمان می‌شود، شکی در دلم نیست که باز هم مرتب کنترل کنم که کجا رفت؟!شربتش را خورد یا نه؟!
منِ همسفر باید نقطه تحملم را بالا ببرم  و به قدرت بالایی از علم برسم که اگر مسافرم از تعادل خارج و دچار جنون شد به او کمک کنم، نه اینکه با گفتار زهرآلود وضعیت را بدتر کنم.
 اگر یکی از صفات خداوند را داشته باشم کافی است. دوست دارم مهربان باشم و جواب بدی را با خوبی بدهم؛ مثل خداوند رئوف و مهربان .سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
خداوند مرا برای یاری رساندن به یک مسافر آفریده است. خداوند مرا برای همسفر شدن در جاده رهایی از ضد ارزش‌ها آفریده است ؛ پس من مهم هستم. من خیلی توانا هستم . من فرمانروای وجودم هستم.
مسافرم فرمانروای خانه و من مدیر داخلی خانه مان هستیم . ما در کنار هم با خوشی سفر می‌کنیم و بالاخره موفق می‌شویم .
باشد که اذن و فرمان الهی نیز همین باشد .


سلام دوستان مینا هستم یک همسفر 
همسفر؛ یعنی بال پرواز، بال پروازی که هم خودِ همسفر بالِ شکسته دارد و هم مسافرش .
بال شکسته ای که هر کدام، هرچقدر هم تلاش کنند هیچ یک به تنهایی به اوج نخواهند رسید .
روزی که به کنگره آمدم اصلاً از واژه همسفر سر درنمی‌آوردم و نمی دانستم  که چه وظایفی دارم و چه کارهایی باید انجام دهم؛ ولی بعد از مدتی دیدم این انسان‌های الهی و دعوت شده از طرف خداوند که هر یک همسفرانی پر از درد دارند؟ چه تلاشی برای مسافران خود می‌کنند که هم خود و هم مسافرانِ 
تک بال و بال شکسته خود را به اوج برسانند و شهد شیرین رهایی را روزی خود و مسافر خود کنند که این همت والای همسفران که همه برای ساختن یک خانه ویرانه و به آبادی رساندن آن است چیزی جز آموزش‌های کنگره 60 در برندارد .سلام دوستان کبری هستم یک همسفر
حسرت جزئی از وجودم شده بود و من روی این خواسته ام که عملی نشده بود سرپوش می‌گذاشتم .
سرم را گرم می کردم؛ ولی حسرت ادامه دادن درس و دانشگاه و معلم شدن در وجود من همچنان بود و به هیچ طریقی از من جدا نمی شد .
بعد از سال‌ها، خواب معلم و مدرسه را می‌دیدم و آرام نمی گرفتم . همیشه دلم می‌خواست در مسیر تکامل قراربگیرم، تلاش کنم و اینکه کسی باشد که مرا همراهی کند،کمکم کند ،ایراد مرا بگیرد، 
عیبهای مرا تذکر بدهد.
ناامیدی در وجودم نبود؛ ولی سکون مرا دیوانه می‌کرد و همت انجام کاری را نداشتم؛ البته صبر در مشکلات  را یاد گرفته بودم و اینکه بی تردید برای هر مشکلی راهی وجود دارد؛ ولی برای اعتیاد، راهی به نظرم نمیرسید و هیچ راهی را درک نکرده بودم .
خداوند را هزاران بار شکر که راه کنگره را پیش روی من قرار داد. از خداوند سپاسگزارم که راهی برای نجات و رهایی پسرم پیش روی من قرار داد و با آمدنم به کنگره، آن حسرتها تمام شد .
با آمدن به کنگره قرار است خود رابشناسم که بزرگترین آرزوی من بود.  قرار است پروردگارم را بشناسم که این نهایت آرزوی من است . من خلیفه خداوند روی زمین هستم و باید کارِ خدایی بکنم.سلام دوستان زری هستم یک همسفر
هفته همسفر را به شما راهنمای عزیزم و همچنین همسفران دیگر تبریک می‌گویم.
به نظر من، آمدن به کنگره و ۱۱ ماه سفر کردن مسافرانمان، دقیقاً مثل سفر کردن و رفتن خانواده به یک شهر یا یک مکان دیگر است که مسافران ما احتیاج به یک همسفر خوب و خوش اخلاق دارند که در طول این سفر، آرامش داشته باشند و این رابطه مستقیم با همسفر دارد.
من اگر همسفر بدخلق و خویی باشم، در مقابل، اعصاب و روان مسافرم را و همچنین همسفران دیگر را(فرزندان)تحت تاثیر قرار می‌دهم و مجبور می‌شویم که از سفرمان بی نتیجه برگردیم؛ ولی اگر خوش خلق و آرام و خنده رو باشم ،همراه با مسافرم، با آرامش به سفرمان ادامه می‌دهیم و به امید خدا به خوبی و با موفقیت سفرمان را به پایان می‌رسانیم.
امیدوارم بتوانم همسفر خوبی برای مسافرم در طول این سفر پر فراز و نشیب باشم .


سلام دوستان الهه هستم یک همسفر
همه انسان‌ها تصور می‌کنند بهترین راه کوتاهترین راه است، درنتیجه به درستی یا نادرستی آن تفکر ندارند، راهی را می‌روند که زودتر به خواسته های خود برسند؛ لذا مشقهایشان همیشه ناتمام و بی محتوا باقی می‌ماند و مجبورند دوباره بنویسند؛ غذای نیمه پخته و یا به عبارتی خام، قابل خوردن نیست.  «سردار»

هفته همسفر نزدیک است؛ مثل بچه‌ها  ذوق این هفته را دارم . وقتی مسافرم از ته دل خودش را معرفی می‌کند و از من به‌عنوان یک همسفر تشکر می‌کند به خودم می‌بالم .
همسفر، کلمه‌ای به‌ظاهر ساده؛ ولی در عمق، بسیار پرمحتواست.
قبل از ورود به کنگره شاید همسفربودن فقط در سفرها در نظرم پدیدار می‌شد، در حد یک مسافرت چند ساعتی و با هم؛ 
اما از وقتی به کنگره آمدم از اینکه خودم را یک همسفر معرفی می‌کنم به خودم می‌بالم ( سلام دوستان الهه هستم یک همسفر )
در کنگره آموختم همسفری؛ یعنی صبر و شکیبایی، آموختم قدم به قدم راه رفتن تا رسیدن به هدف و به مقصد .
قبل از اینکه وارد کنگره شوم بسیار شکننده از درد و رنج، عصبانی و خیلی خیلی خصلت‌های دیگر داشتم .
از مسافرم ممنونم که من را به‌عنوان یک همسفر برای خودش در کنگره انتخاب کرد . می‌خواهم کاری کنم که لیاقت اسم همسفر را داشته باشم .
اگر ما همسفرها قوی و توانمند باشیم، مسافرانمان قدمهای محکمتری را برمی‌دارند .
همسفر در کنگره، جایگاه خاصی دارد، به نظر من، همسفر می‌تواند مسافرش را به رهایی برساند؛ چون به‌عنوان یک نیروی محرکه عمل می‌کند و این نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشیم .
وقتی اسم هسفر را روی خودت گذاشتی باید بدانی در این راه باید خیلی خیلی قوی عمل کنی . بدان که ناملایماتِی بیشتر سراغت می‌آید، مشکلات مسافرت و خودت، خانواده، اطرافیان، همه و همه روی دوشِ تو همسفرِ عزیز خواهد بود و تویی که چراغ راه می شوی تا هم خودت و هم مسافرت به مقصد برسی .
به امید رهایی 


سلام دوستان مریم هستم یک همسفر 
خداوندا تو را شکر می‌کنم که می‌توانم به عنوان همسفر در زندگی بمانم و امیدوار باشم و بدانم آخر راه نیستم و می‌توانم دیگر به جدایی فکر نکنم و بمانم .
فرزندانم پدری مصرف‌کننده دارند؛ ولی من که مصرف‌کننده نیستم. اگر بروم در آینده می‌گویند : پدرمان مصرف‌کننده  بود و متوجه نبود، تو که مصرف نمیکردی، چرا ما را رها کردی؟!
با خانواده‌ام فعلاً قطع رابطه کردم و همسفری را پذیرفتم و این اولین قدمی بوده که برداشتم .
خداوندا تو را شکر می‌کنم که می‌توانم  مادری باشم مهربان و دلسوز .
تو را شکر می‌کنم با توانایی مادر بودنم و زاد و ولدم، می‌توانم نزدیک ترین خلقت به تو باشم .
به راستی که تو تواناترین و مهربانترین  مهربانان هستی و بیشترین مهربانی خودت را درون سرشت مادرها قرار داده‌ای .
مادر، همیشه آرزوی سلامتی خانواده‌اش و موفقیت بچه‌های خود را دارد. من نیز مانند مادرهای دیگر همیشه در نمازهایم و ذکرهایم روزانه به فکر زندگی بچه‌هایم  و مسافرم هستم و از خدای بزرگ و توانا می‌خواهم زندگی با آرامش را به من و همه خانواده‌های جهان عنایت کند .


تهیه و تنظیم: همسفر فریده
ویراستاری: همسفر: الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 23 دی 1398 08:05 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خدا قوت
این هفته مبارک را به شما و تمامی همسفران عزیز تبریک میگویم چه زیبا جهان بینی را بطور کامل کاربردی کردید و به خوبی نقش همسفر را اجرایی کردید انشالله من هم به این نقطه تفکر برسم.
از دل نوشته تمامی عزیزان استفاده کردم و از همگی تشکر میکنم .
گروه وبلاگ خدا قوت
لیلا طاهری دوشنبه 23 دی 1398 11:17 ق.ظ
سلام وخدا قوت وعرض تبریک هفته همسفر خدمت کمک راهنمای عزیز خانم نوشین و همراهان ایشان.موفق وپیروز باشید.خداقوت وتبریک وتشکر خدمت وبلاگ نویسان محترم.
دوشنبه 23 دی 1398 11:14 ق.ظ
عرض سلام خداقوت وتبریک فراوان خدمت کمک راهنمای نازنین خانم نوشین و همراهان ایشان.موفق وپیروز باشید.خدا قوت.تبریک وتشکر از گروه وبلاگ
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 22 دی 1398 08:14 ب.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای عزیز سرکار خانم نوشین.
درود به همت بلندت به اندیشه زیبایت،همین طور تواضعت که در انتقال این خصیصه به رهجوهایت در مقام همسفر بی دریغ تلاش می کنی.
هفته ی همسفر برشما عزیزان گرامی باد .
موفق وموید باشید.
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 22 دی 1398 03:43 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای پرانرژی و خنده روی عزیزم خانم نوشین که همیشه ازتون انرژی می گیرم.بسیار دلنشین بود دل نوشته ها تبریک میگم بخاطر لژیون پربارتون و همچنین هفته همسفر را تبریک میگم.
همسفر مینا یکشنبه 22 دی 1398 12:53 ق.ظ
عرض سلام و خدا قوت خدمت راهنمایی بزرگوارم وخواهرهای خوبم ، انشالله برکت این قلم ها در زندگی ها جاری باشه ودر زیر سایه الله صبر و استقامت را پیشه سفر خود کنیم.
همسفر سکینه 24 شنبه 21 دی 1398 12:29 ب.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم نوشین این روز برشما و رهجویانتان مبارک باشد.ان شاالله همگی بتوانیم نقش همسفر ی مان را پیدا کنیم و درآن جهت حرکت کنیم.
با تشکر از عکاس و وبلاگ نویسان شعبه
همسفر فاطمه شنبه 21 دی 1398 09:46 ق.ظ
همسفران گرامی روز، هفته، ماه، سال، روزگارتان مملو از عشق.
پیروز و سربلند باشید انشا
همسفر مهدیه از لژیون ۴ شنبه 21 دی 1398 09:06 ق.ظ
سلام وخداقوت به همسفرهای عزیز ممنون بابت دلنوشته های زیباتون واین هفته مقدس را به همگی تبریک میگم
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic