همسفر ؛ همراه و پشتیبان روزهای سخت
پنجشنبه 19 دی 1398 ساعت 01:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
در آموزش‌های کنگره ۶۰، همسفر می‌آموزد  که نقش همسفر در درمان اعتیاد نقش بازرس، مفتش و مراقب نیست که لحظه به لحظه بخواهد به مسافر خود گیر بدهد یا جیب های او را تفتیش کند یا دقت کند که چشمان مسافرش امروز اندکی قرمز است و ... بلکه همسفر در کنگره ۶۰ می‌آموزد که نقش او نقش همراه، پشتیبان و حمایت کننده است. کسی که در لحظه‌های سخت به مسافرش امید، قوت قلب و اعتماد به نفس می‌دهد.

د

به نام قدرت مطلق  الله


زمانی که کلمه همسفر به گوش می‌رسد اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند  سفری است که در آن مسافری وجود دارد، جاده ای، همسفری و در نهایت مقصدی معلوم . همین مصداق یک سفر در کنگره است؛ درمانی به نام سفر و معرف کننده‌ای به نام مسافر و شخصی که خود سابقه اعتیاد ندارد؛ اما برای کمک به درمانِ اعتیادِ فردِ مصرف‌کننده در کنارش قرار می‌گیرد به نام همسفر و در این سفر، قدم به قدم مسافر را همراهی می‌کند و می‌آموزد سفری که در آن قدم نهاده است سفری است هم سخت و هم سهل.  سفری است از تاریکی به روشنایی ها، سفری است از قهر به مهر و در نهایت می‌آموزد که چگونه زندگی کند و از زندگی‌اش با تمام سختی‌ها لذت ببرد.

همسفر درصورتی می‌تواند به مسافرِ خود در این سفر کمک کند که از شرایط سفر آگاهی داشته و بداند که مسافرش در چه مسیری حرکت می‌کند و در چه وضعیتی قرار دارد. اگر همسفر آگاهی و شناختی نسبت به صورت مسئله اعتیاد و چگونگی درمان این بیماری نداشته باشد قطعاً همسفر خوبی برای مسافر خود نخواهد بود، در این حالت نه تنها به  مسافر خود کمک نمی‌کند بلکه دائماً در مسیر او مانع ایجاد کرده و او را از رسیدن به درمان باز می‌دارد ‌.

در کنگره ۶۰ ، همسفران زیادی هستند که با شرکت در گروه خانواده و آموزش گرفتن و شناختن صورت مسئله اعتیاد توانسته‌اند همسفران بسیار خوبی برای مسافر خود باشند و درنهایت خودشان به جایگاه کمک راهنمایی در گروه همسفران رسیده‌اند و به دیگر خانواده‌ها آموزش می‌دهند .

در آموزش‌های کنگره ۶۰، همسفر می‌آموزد  که نقش همسفر در درمان اعتیاد نقش بازرس، مفتش و مراقب نیست که لحظه به لحظه بخواهد به مسافر خود گیر بدهد یا جیب های او را تفتیش کند یا دقت کند که چشمان مسافرش امروز اندکی قرمز است و ... بلکه همسفر در کنگره ۶۰ می‌آموزد که نقش او نقش همراه، پشتیبان و حمایت کننده است. کسی که در لحظه‌های سخت به مسافرش امید، قوت قلب و اعتماد به نفس می‌دهد.

به تعبیر بنیان کنگره ۶۰، عملکرد همسفر،  بسان بال پرواز است و اگر همسفر نقش خود را به درستی ایفا نماید، پرواز و موفقیتی باشکوه در انتظار او و مسافرش خواهد بود .

همسفر می‌تواند در غالب همسر، مادر و پدر، خواهر و برادر و یا دوست باشد که هر کدام در جایگاه خود نقش بسزایی دارند .

همسفر باید اعتماد کند به مسافری که سال‌ها از او سلب اطمینان کرده و باید عشق را سرلوحه کار خود کند، نباید ناکامی‌های گذشته، او را از ادامه مسیر ناامید کند، چه بسا هرچه جلوتر می رود، آگاهی بیشتری کسب ‌می‌کند که عدالت را پذیرا باشد، از آینده نترسد، نگرش خود را نسبت به مسافرش تغییر دهد و با حضور مستمر و منظم در کلاس‌های آموزشی کمکی موثر برای ایجاد امنیت و آرامش در خانواده داشته باشد.

همسفر و مسافری که در تعادل باشند قطعاً خانواده‌ای منسجم و شاد خواهند بود که این خانواده بستری را برای تربیت فرزندانی صالح و شاد را فراهم می‌کنند.
اولین روزی که به کنگره آمدیم من بیرون کنگره منتظر مسافرم ماندم؛ چون آن روز جلسه ویژه مسافران بود و پس از مدتی مسافرم با انرژی مثبت برگشت و گفت اگر دوست داشته باشی تو هم می توانی به‌عنوان همسفر مرا همراهی کنی و من معنی همسفر را آن لحظه متوجه نشدم؛ اما همین که فهمیدم می‌توانم در راه درمان همسرم همراهش باشم خوشحال شدم .

بعد از ورود به کنگره با آموزش‌هایی که گرفتم دریافتم که باید بستری مناسب و امن در خانه ایجاد کنم و شرایطی را در منزل ایجاد کنم که مسافرم بتواند سفر خودش را با آرامش انجام دهد؛ پس باید اول خودم آرامش داشته باشم که بتوانم به مسافرم آرامش دهم، باید در درونم محبت باشد که بتوانم محبت کنم و نگرانی‌ها، خشم، نفرت، بدبینی و درگیری‌ها هیچ کمکی به مسافرم نخواهد   کرد.

آموختم که در پروسه درمان مسافرم نباید هیچ دخالتی داشته باشم و در طول سفر، مسافرم را به راهنما و کنگره ۶۰ بسپارم و منتظر رسیدن روز رهایی باشم.

متوجه شدم که هر انرژی منفی و تفکر منفی که در ذهن من خطور می‌کند این انرژی منفی را به مسافرم انتقال می‌دهم و این کار، پروسه درمان را به تعویق می‌اندازد. 

جمله ای در کنگره تکرار می‌شود که " رها  کن تا رها شوی" پس باید برای بهبودی  حال خودم آموزش بگیرم و برای آمدن  خودم به کنگره، منتی بر سر مسافرم نداشته باشم.

به لطف خدا مدت ۹ ماه است که آرامش و امنیت در زندگی ما جاری است. مسافرم با خواست، ایمان و باور قلبی خود وارد کنگره شد و از همان ابتدای سفرش عاشق کنگره و راهنمایش شد. بسیار خوشحالم که اذن ورود ما به کنگره صادر شد و مشتاقانه منتظر روز رهایی هستیم. 

آموختم که نباید در سفر مسافرم عجله داشته باشم؛ زیرا اولویت درمان است نه رهایی از مواد.

خداوند را هزاران بار شکر به خاطر این حرکت عظیم و وجود مبارک آقای مهندس حسین دژاکام. خداوند به ایشان عمر با عزت عطا فرماید و سایه ایشان بر سر کنگره ۶۰ مستدام باد.


نویسنده: همسفر الهه از لژیون ۱۲
تهیه و تایپ: همسفر ربابه از لژیون ۵
ویراستاری : همسفر الهام از لژیون ۱


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم جمعه 20 دی 1398 11:44 ب.ظ
درود وخدا قوت دوست عزیزم سرکار خانم الهه.
چه زیبا نقش یک همسفر را دراین سفر توضیح دادی این نشان از اندیشه ی بلند شماست،آفرین برشما که صبورانه جایگاه خود را پیدا کردید ودر جهت رسیدن به مقصد در کنار مسافرت قرار گرفته ای تا به امید خدا به روشنایی برسید.
دوست عزیزم برایت بهترینها را آرزومندم وبه امید روزیکه شکفته شدن گل رهایی را در دستتان شاهد باشم.
تبریک وخدا قوت به راهنمای عزیزم سرکار خانم منیره داشتن رهجویی با چنین تفکری قطعا پشتوانه اش چراغی روشن است که در دستان شما بزرگوار می باشد.
سبز وسلانت وسرافراز باشید.
راه همگیتان پرستاره.
خدا قوت به همه عزیزانی که در وبلاگ تلاش می کنند.
جمعه 20 دی 1398 04:37 ب.ظ
خانم الهه عزیز
از شما متشکرم بابت مقاله خوبتان .در این مدت به خوبی آموزش گرفتید و وظایف یک همسفر را اجرایی کردید‌.انشالله به زودی شاهد رهایی شما خواهیم بود ‌.
این هفته را به تمامی همسفران تبریک میگویم و حال خوش را برایتان آرزو میکنم .
گروه وبلاگ خدا قوت
زهرا بیگدلی لژیون 12 جمعه 20 دی 1398 12:35 ق.ظ
سلام و خداقوت به الهه عزیزم.
به راستی که همسفری خوب و لایق برای مسافرتان و خدمتگزاری صادق برای کنگره هستید.برای رسیدن روز رهاییتان لحظه شماری می کنم و از خداوند متعال برایتان بهترینها را آرزو دارم.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 20 دی 1398 12:26 ق.ظ
خانم الهه عزیز بسیار عالی بیان نمودید خداوند به قلمتان برکت دهد و امیدوارم طعم خوش رهایی را بچشید و پایدار باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic