گزیده مشارکت همسفران در باب دستور جلسه کمک کنگره به من و کمک من به کنگره
پنجشنبه 19 دی 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
یک سفراولی و در کل یک همسفر باید مطیع و فرمانبردار راهنما باشد و این یک خدمت بزرگ است، قدردان جایگاهها باشد. ناسپاسی، نعمت را از ما دور می‌کند، اگر قدردان و شکرگزار کنگره 60 نباشیم به یکباره چنان از کنگره دور می‌شویم که نمی‌دانیم چه شد و چگونه این دوری اتفاق افتاد !!
.

 این دستور جلسه مانند تمام دستور جلسات می خواهد جهان بینی را بالا ببرد و رمز و راز نهفته در خود را دارد که باعث تکامل رهجو می شود . 
اگر بخواهیم ارتباط موثر در روابط اجتماعی و خانوادگی و کاری برقرار کنیم باید از افرادی که برای موفقیت و بالا بردن آگاهی ما تلاش کرده اند تا ما از ظلمتی که برای خود ساخته بودیم وبه سمت روشنایی حرکت کنیم قدردانی وتشکر کنیم تا ثابت کنیم که حق شناسی وارزش گذاری را آموخته ایم .
با آموزش های کنگره دریافته ایم که اگر در دنیا از نعمت ها وافرادی که برای ما تلاش نموده اند قدردانی وتشکر نماییم بی شک شاکر خداوند هم خواهیم بود.


سلام دوستان عاطفه هستم همسفر :
این چند روز خیلی فکر کردم تا بدانم کمک کنگره به من و کمک من به کنگره چه بوده است؟
برگشتم به سال‌های قبل، برادر من سالها قبل مصرف کننده شیشه بود، با تخریب و شرایط خیلی بد و آن روزها زندگی ما  از نظر مالی و اقتصادی و ... صفر رسیده بود و شرایط خیلی سخت بود و در آن شرایط سخت، خیلی جاها رفتیم؛ ولی درمانی صورت نگرفت تااینکه به کنگره آمدیم و در کنگره یک سفر خیلی خوب و عالی و رهایی خیلی خوب داشتیم و بعد از آن زندگی برگشت و همه چیز خوب شد.
بعد از آن متوجه اعتیاد همسرم شدم و به کنگره آمدم و این بار نه تنها ناامید نبودم بلکه امیدوارتر بودم. 
کنگره دو تا از قشنگترین دارایی‌های زندگی را به من برگرداند و این روزها وقتی فرزندان برادرم و خودم را می‌بینم  که چقدر شرایطشان خوب است و چه آرامشی به زندگی مان برگشته یا
وقتی امروز خواهرم را می‌بینم که با وجوداینکه زمان کمی است که به کنگره آمده؛ ولی آرامش به زندگی اش برگشته و زندگی اش از یک پرتگاه نجات پیدا کرده و اینها هدیه و کمک کنگره به من است . حالا اگر من و همسرم کمک ناچیزی به کنگره می‌کنیم و اگر دو روز در هفته می‌آیم، اینها در مقابل کمک کنگره به من هیچ است.
جایی در کتاب 60 درجه خواندم که تزکیه و پالایش در جهان خاکی و فیزیکی خیلی راحت تر از جهان های دیگر است، 
به قول استاد سردار اگر آموزش می‌بینیم  و خدمت می‌کنیم، این خدمت کردن چوب دوسر طلاست.


سلام دوستان ناهید هستم همسفر: 
بزرگترین چیزی که به انسان داده می‌شود، توان حرکت و امید است و چیزی که سال‌ها در وجود من بود ناامیدی بود؛ چون تمام همسفرهایی که در اعتیاد زندگی می‌کنند، اولین چیزی که از دست می‌دهند امید است.
من هم با ناامیدی زیادی وارد کنگره شدم. من آمدم و با خودم گفتم اگر مسافرم خوب نشد از او جدا می شوم؛ ولی الان مسافرم نیست و من هستم. 
امروز من امید دارم و چیزی که به دست آوردم محبت، عشق و بخشش است. من اینها را با آموزش‌های کنگره به دست آوردم و امروز آرامش دارم و حالم خوب است . اگر کنگره نبود من و فرزندانم  و مسافرم الان کجا بودیم؟!
خدا را هزاران بار برای وجود آقای مهندس، کنگره و تمام خدمتگزاران کنگره که در حال خدمت هستند سپاسگذارم.


سلام دوستان مهناز هستم همسفر : 
هیچ حرفی نمی‌شود درباره کنگره زد؛  فقط اینکه بسیار مقدس است؛ چون همه آدم‌های دل شکسته و حال خراب وارد کنگره می‌شوند. 
 یک هفته مانده بود و می‌خواستم از همسرم جدا شوم و خیلی حالم بد بود که خواهرم به من گفت به کنگره بیا، حالت خوب می‌شود. وقتی وارد اینجا شدم اشک در چشمانم جمع شد و گفتم خدایا فقط تو کمکم کن و بعد از یک هفته مسافرم به کنگره آمد و حالش خوب شد. الان حالم خوب است و همه اینها را مدیون کنگره هستم، مدیون خدا هستم که اذن ورودم به کنگره را صادر کرد.


سلام دوستان سیمین هستم همسفر :
من مدتها به دنبال چنین جایی می‌گشتم  و نمی‌دانستم چنین سیستمی وجود دارد و مدام به دنبال دانشی بودم که بدانم من چه هستم و اصلاً برای چه به دنیا آمدم و درست مثل اینکه در وادی دوم بودم و 
از خدا هیچ نمی دانستم و انسان از خودشناسی به خداشناسی می‌رسد و مدام می خواستم بدانم این جهان چیست؟
من خیلی سوال کردم و به من گفتند برو درس بخوان؛ ولی من به دنبال تاریخ و جغرافیا نبودم!
وقتی وارد کنگره شدم فهمیدم برای به دست آوردن هرچیزی باید بهایی داد، من هم برای به دست آوردن این علم کنگره بهای زیادی دادم و فرزندم مصرف‌کننده  شد. 
 بعد از ورودم تازه فهمیدم جایگاه من کجاست و جایگاه خدا کجاست! از خدا چیزی ساخته بودم که به مانند اینکه یک چوب برداشته و اگر جایی خطا کردیم این چوب را بر سر ما می‌زند و نمی‌دانستم هر اتفاق خوب و بدی که برای من می‌افتد مقصر خودم هستم. خدا را شکر که جهان‌بینی را فهمیدم. 
کمک من به کنگره؛ هر کمکی می‌کنم به خودم برمی‌گردد، چه مالی و چه معنوی. کوچکترین لبخندی که به هم لژیونی ام بزنم، بزرگترین کمک به کنگره است.


سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر : 
شکر نعمت، نعمتت افزون کند    کفر، نعمت از کفّت بیرون کند.
کنگره 60 یک نعمت و رحمت الهی است که باید شکرگذار آن باشیم، اگر شاکر نباشیم این نعمت را از دست می‌دهیم. در مقابل نعمت های الهی نمی‌توان حق شکرگزاری را بجا آورد. در مقابل نعمتها، وجود پیامبران، امامان، بزرگان و راهنمایان و نعمت کنگره 60 نیز به واقع نمی‌توان شکر واقعی را بجا آورد. همین ابراز عجز و ناتوانی در مقابل نعمت های الهی، خود به نوعی شکرگزاری است؛ چون اعتراف و ابراز می‌کنیم که نمی‌توانیم این همه بزرگی را شکر بگوییم. بزرگان کنگره 60 این موضوع را بارها بیان نمودند.  
ما حال خوب و خوش را در کنگره دریافت کردیم؛ پس باید آن را به خواستارانِ این حال خوب هدیه بدهیم و تقدیم کنیم و من که این حال خوب را تجربه کردم نباید آن را تنها برای خودم بخواهم بلکه باید آن را به دیگران تقدیم کنم. خوشروئی، بهترین خدمت و اولین خدمتی است که ما در ابتدای ورود به کنگره شاهد آن هستیم. 
در عین حال که نمی‌توانیم شکرگزاری را تمام و کمال انجام دهیم؛ اما نباید خدمتهای خود را کوچک بشماریم و بگویم چون خدمتم کوچک است؛ پس انجام ندهم. جمع کردن صندلی و ... اینها را ارزش بگذاریم.
 یک سفراولی و در کل یک همسفر باید مطیع و فرمانبردار راهنما باشد و این یک خدمت بزرگ است، قدردان جایگاهها باشد. ناسپاسی، نعمت را از ما دور می‌کند، اگر قدردان و شکرگزار کنگره 60 نباشیم به یکباره چنان از کنگره دور می‌شویم که نمی‌دانیم چه شد و چگونه این دوری اتفاق افتاد !! 
از تمامی خدمتگزاران، بزرگان کنگره 60، اسیستانت ها، مرزبانان و راهنمایان تشکر می‌کنم و انشاءالله در مسیر خدمت شکرگزار باشم.
تهیهگزارش و تایپ : همسفر رقیه 
ویراستاری : همسفر الهام
عکاس : همسفر فاطمه

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 19 دی 1398 02:12 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم مینا جلسه بسیار عالی وپر بار بود مطالبی که فرمودید بسیار مفید بود لذتبردم واستفاده کردم .
ازگروه وبلاگ نویسان هم سپاسگزاری می کنم خداقوت .
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 19 دی 1398 10:46 ق.ظ
از همه شما عزیزان که با مشارکت خوب و ارزشمندتان یادآور کمک های بی دریغ کنگره که چون باران برهمه میبارد و هیچ از آئین و مسلک و اعتقاد نمیپرسد، شدیدنهایت تشکر را دارم.این تواضع شما در خدمتهایی که در کنگره نمودید نشانه حال خوبتان و دریافت درست آموزشهاست.از خداوند برای همگی مان استدعای حالی هر روز بهتر از دیروز دارم.گروه وبلاگ خداوند عوض خیر عطایتان فرماید
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 19 دی 1398 10:09 ق.ظ
خدا قوت به همه شما بزرگواران ممنون از مشارکتهای پربارتون انشاء الله که به خواسته دلتان برسید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات