پذیرش ؛ بهترین آموزش
سه شنبه 17 دی 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مرجان | ( نظرات )
بهترین آموزش من پذیرش بود. متوجه شدم اگر در زندگی مشکلاتی هست، بیماری هست مقصر اصلی خودم بودم که نتوانستم خوب تفکر کنم؛ چون افکار منفی مانع درست فکر کردن می‌شود. آموزش بعدی شکرگزاری و بخشش بود و سعی می‌کنم که یکی از صفات خوب خداوند که رحمان و رحیم است را در خود زنده کنم‌.


با سلام و عرض ادب خدمت مخاطبین همیشه همراه که شوق خدمت را در وجود وبلاگنویسان شکوفا و استوار می‌نمایند. در دستور جلسه کمک کنگره به من و کمک من به کنگره قرار داریم و دررابطه با این دستور جلسه در خدمت عزیزِ خدمتگزاری هستیم که از حس، تجربیات و از تاثیرات آموخته ها و خدمتهایشان سخن می‌گویند.

لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی نمایید. 
سلام دوستان ربابه هستم همسفر 
آنتی ایکس مسافرم شیشه، به روش DST با داروی OT، مدت  ۱۲ ماه سفر کردیم و در حال حاضر مدت یکسال و دوماه و ۱۸ روز است که به لطف جناب مهندس آزاد و رها هستیم. در ادامه سفر سیگار داشتند که رهایی از سیگار هم حدوداً ۴ ماه.

خانم ربابه عزیز؛ لطفاً کمی از روزهای قبل از کنگره برایمان بگویید؟
روزهای قبل از کنگره فردی با منیت بالا  و درعین حال ناامید و با افکار منفی زیاد  بودم و هیچ امیدی به آینده نداشتم؛ چون همیشه به دنبال نقاط منفی بودم و هیچ وقت نقاط خوب پیرامون خودم را نمی دیدم و همین مسئله اجازه نمی داد که بتوانم خوب فکر کنم و همیشه اگر مشکلی داشتم همه را مقصر می دانستم.


لطفاً برداشتان را در مورد جمله « دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم، ما بکاریم تا دیگران برداشت کنند» بفرمایید.
 برداشت من از این جمله این است که گذشتگان زحمات زیادی کشیدند که ما بهره لازم و کافی را ببریم، حال که ما به نتایج خوب رسیدیم باید سعی کنیم که این راه را ادامه دهیم و در این دنیا کارهای خیر و معنوی را بدون هیچ چشمداشتی انجام دهیم تا هم در این دنیا و هم آن دنیا برای خود باقیات  صالحات را به یادگار بگذاریم.


خانم ربابه عزیز شما به تازگی در جایگاه راهنمای تازه واردین قبول شده اید، لطفاً احساستان به این جایگاه را برایمان بازگو کنید.
 حس خیلی خوبی دارم و احساس مفید بودن می کنم؛ چون برای به دست آوردن جایگاه با برنامه‌ریزی خوبی پیش رفتم و از عملکرد خودم راضی هستم. زمانی که  انسان چیزی را به دست می‌آورد، احساس رضایت و لذت دارد و وقتی به دیگران کمک می‌کند این احساس چند برابر می‌شود.‌


 به نظرتان چه ارتباطی بین حس سپاسگزاری و قدرشناسی و این دستور وجود دارد؟
سپاسگزاری، مهارت و ابزاری است که وقتی به موقع و درست استفاده شود در انسان حس شاد بودن، رضایت و اعتماد به نفس را ایجاد می‌کند که این مهارت  را در کنگره در خودم تقویت کردم.
با سپاسگزاری، می‌توان حس و حال  درون خود را شاد کرد و باعث می‌شود  که نسبت به خود و پیرامون خود و حتی اطرافیان رضایت بیشتری داشته باشی و کمتر قضاوت کنی و یا انتظار داشته باشی. انسانی که قدرشناس است از خود و زندگی و حتی مسائل خود راضی است و کمتر شکوه و شکایت دارد؛ چون سپاسگزاری باعث می‌شود افکار مثبت را در ذهن خود پرورش بدهی و همین حس و حال، شادی را برایت به وجود می‌آورد و قطعاً بهتر و سالم تر و با آرامش بیشتری خواهی بود و امید بهتری به آینده خواهی داشت.


راز موفقیت و خودکفایی کنگره ۶۰ از نظر شما چیست؟
 به عقیده من دلیل موفقیت کنگره ۶۰ همان وادی هفتم می‌باشد که رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت  می‌نماییم و آقای مهندس هم حقیقت درمان اعتیاد را کشف کردند و برداشتی که از درمان  خود داشتند این بود که باید این حقیقت به کسانی که راه را پیدا نکردند نشان داده شود و این خدمت را با عشق قبول کردند و حقیقتِ محبت، خدمت و عمل سالم را اساس و پایه کار کنگره قرار دارند.


از روزی که وارد کنگره شدید تا به امروز شاهد چه تغییرات ( مادی یا معنوی) در زندگی خود بوده اید ؟
 در طول دو سالی که در کنگره حضور دارم تغییرات شخصیتی و درونی زیادی را در خود حس می‌کنم. بهترین تاثیری که حس می‌کنم این بوده که نوع نگاهم را به زندگی و خودم تغییر دادم و یکسری باورهای اشتباه که در جهان ذهن خودم بارور کرده بودم را شناسایی کرده و آرام آرام تغییر دادم و بطور کل می‌توانم بگویم وادی پنجم یک حرکت و تحول خوبی را در من به وجود‌ آورد و خیلی از پله های آن را توانستم درک کرده و کاربردی کنم و این وادی را خیلی دوست دارم‌.


با توجه به دستور جلسه " کمک من به کنگره و کمک کنگره به من " ما به عنوان همسفران کنگره ۶۰ چگونه می‌توانیم در جهت درمان اعتیاد به یکدیگر و سایر خانواده های دردمند کمک کنیم؟
جناب آقای مهندس در روز چهارشنبه  فرمودند که هرکس در هر جایگاهی که هست مسئول است و باید شان آن جایگاه را حفظ نماید. همسفر بودن هم یک جایگاه بسیار مهم و قابل احترام است و همه ما همسفران برای مسافران خود بال پرواز هستیم و این جایگاه را نباید دست کم بگیریم. یک همسفر خوب باید جهان‌بینی را اول در خود کاربردی کند و این کاربردی کردن کاملاً در اعمال و رفتار ما دیده می‌شود و افرادی که در بیرون از کنکره هستند وقتی رفتار و خلق و خوی ما را می‌بینند، متوجه خواهند شد کنگره مکانی است که علم درست زندگی کردن و انسانی زندگی کردن را به خوبی آموزش می‌دهد و ما همسفران می‌توانیم بهترین ویترین کنگره ۶۰ باشیم‌.


آموزشی که در کنگره آموختید و باعث امید و آرامشتان می‌شود را برایمان بازگو کنید. 
بهترین آموزش من پذیرش بود. متوجه شدم اگر در زندگی مشکلاتی هست، بیماری هست مقصر اصلی خودم بودم که نتوانستم خوب تفکر کنم؛ چون افکار منفی مانع درست فکر کردن می‌شود.
آموزش بعدی شکرگزاری و بخشش بود و سعی می‌کنم که یکی از صفات خوب خداوند که رحمان و رحیم است را در خود زنده کنم‌.


سخن پایانی‌؛
 در پایان از شما عزیزان که به من اجازه دادید که خدمت کنم  تشکر می‌کنم و از خداوند می‌خواهم که علم کنگره را به تمام کسانی که گمکرده راه هستند نشان بدهد و با باز شدن گره اعتیاد، هم خود و هم خانواده‌هایشان به آرامش برسند و از زندگی خود لذت ببرند.


خانم ربابه عزیز بسیار بهره‌مند شدیم، ممنون از پاسخ‌های مفید و خوبتان. به فضل الهی در راه آموزش و خدمت، همچنان شما بزرگوار را درخشان نظاره گر باشیم. امیدواریم به لطف خداوند منان، در گفتگوی بعدی شما را با شال نارنجی در خدمت والای کمک راهنمایی دیدار نماییم. از خدمت و همکاری شما سپاسگزاریم.

تهیه مطلب : همسفر فاطمه ، همسفر سولماز، همسفر مرجان
ویراستاری : همسفر الهام
عکس : همسفر فاطمه 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 18 دی 1398 11:40 ب.ظ
خدا قوت خانم ربابه عزیز بسیار عالی بود استفاده کردم و قبولی شما را در راهنمایان تازه واردین تبریک میگم امیدوارم در ادامه راه شال کمک راهنمایی را دریافت کنید.
نسرین اسیستنت سه شنبه 17 دی 1398 08:13 ب.ظ
خانم ربابه عزیز قبولی شما در جایگاه کمک راهنمای تازه واردین را تبریک میگویم وبرایتان جایگاه کمک راهنمایی آرزو دارم سعی و تلاشتان برای خدمت درکنگره بیانگر شکرگزاریتان از این خوان نعمت است واین آموزش قطعا نعمات بیشماری از آموزشهای کنگره را نصیب شما خواهد کردامیدوارم باریتعالی عوض خیر نصیبتان کند.گروه مصاحبه و وبلاگ ممنون و خداقوت
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic