کنگره 60 دریای عظیمی است که بدون منت می‌بخشد
یکشنبه 15 دی 1398 ساعت 12:21 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
کمک در کنگره 60 طیف وسیعی دارد و انواع کمک‌ها را در خود نهفته دارد. کمکی را که کنگره به ما برای شناخت درمان اعتیاد کرده را نمی‌توان اندازه‌گیری کرد و روی آن قیمت گذاشت.  با علم کنگره، صورت‌مسئله اعتیاد را آموختیم، چگونگی درمان را آموزش گرفتیم. علمی که هنوز هیچ کجای دنیا کشف نشده است.


بسم‌الله الرحمن الرحیم
 الحمدالله رب‌العالمین

کنگره آغازی است که پایانش در اختیار ما نیست. تلاشی است ادامه دار و آموزش جاوید. نامش برای انسان‌های پاک‌سیرت، اسطوره.

کنگره 60،  یک ‌نهاد مردمی و غیردولتی است و بودجه‌ای به آن اختصاص پیدا نکرده و خود اعضاء آن را حمایت می‌کنند تا افراد از دام اعتیاد رها شوند.
کمک در کنگره 60 طیف وسیعی دارد و انواع کمک‌ها را در خود نهفته دارد. کمکی را که کنگره به ما برای شناخت درمان اعتیاد کرده را نمی‌توان اندازه‌گیری کرد و روی آن قیمت گذاشت.

علم درمان اعتیاد از هستی به نیستی نشات گرفته و انسان‌های بسیاری در تولید و انتقال آن نقش دارند. با علم کنگره، صورت‌مسئله اعتیاد را آموختیم، چگونگی درمان را آموزش گرفتیم. علمی که هنوز هیچ کجای دنیا کشف نشده است.

در کنگره 60 حق انتخاب راهنما به ما داده‌شده است که یکی از بزرگ‌ترین کمک‌هاست. امکانات مادی برای آسایش و راحتی ما مهیا شده است و دوستانی یافتیم که از شادمانی ما شاد و از ناراحتی ما غمگین می‌شوند و در موفقیت ما نقش بسزایی دارند.

آقای مهندس که بنیان کنگره 60 هستند، حسابشان را با کنگره صفر می‌دانند و می‌گویند من طلبکار نیستم و منتی بر سر کسی ندارم. با این اوصاف ما چگونه می‌توانیم بگوییم کمکی به کنگره 60 کردیم، درحالی‌که کوچک‌ترین کمک ما برایمان چندین برابر خیر داشته است.

و اما فراموشی، بخشی از طراحی خلقت انسان توسط خداوند است که بار مثبت و منفی دارد که گاهی مفید و گاهی مضر است و انسان موجودی فراموش‌کار است. شخص مصرف‌کننده زمانی که به درمان می‌رسد رنج‌ها و گرفتاری‌هایش را در زمان اعتیاد و جایگاه قبلی خود را فراموش می‌کند و این دستور جلسات سبب می‌شود تا فرد، مروری به گذشته خود داشته باشند.

کنگره 60 دریای عظیمی است که بدون منت می‌بخشد و هر کس به میزان تشنگی و نیاز برداشت می‌کند و اگر کسی به حال خوش و جایگاهی نمی‌رسد از کوتاهی خودش است و همه‌چیز در کنگره به عدالت به افراد داده می‌شود.

من کمک خاصی به کنگره 60 نکردم و طی چندین سال فقط دریافت کردم. خجالت می‌کشم که در مورد این دستور جلسه مطلبی بنویسم.
من با حال خراب وارد کنگره شدم و  خدمتگذاران، پذیرای حالِ خراب من شدند و آنقدر محبت و حس خوب داشتند که ماندگار شدم و با گرفتن آموزش‌ها حالم خوب شد و تغییرات در زندگی‌ام به وجود آمد؛ ولی به آن درک و  فهم نرسیده بودم و برایم سؤال بود که چرا رایگان خدمت می‌کنند؟! بعدها دریافتم که هر خدمتی که می‌کنیم ضد ارزش‌ها و گره‌هایمان، در صور پنهان و آشکار باز و حل می‌شود. هر خدمت مالی که انجام می‌دهیم، خیروبرکت آن به زندگی ما برمی‌گردد؛ درواقع هر کمک و هر خدمت در کنگره 60، در اصل خدمت به خودمان است.

راهنمای تازه‌واردین بودم و بهترین لحظات را طی کردم و بسیار خوشحال می‌شدم که تازه‌واردین را بعد از چند جلسه شاد می‌دیدم و لذت می‌بردم و گذشته‌ام را در چهره آنها می‌دیدم. یادم نمی‌رود زمانی که دستور جلسه شیشه بود و در سایت خواندم شخصی مصرف شیشه داشته و چشمانش را از حدقه درآورده بود؛ چون احساس کرده بود، شنود در چشمانش است و این موضوع را برای مسافرم تعریف کردم و مسافرم گفت شاید من تا الآن مصرف می‌کردم اتفاقات بدتر برایم افتاده بود.

گاهی در تنهایی‌ام فکر می‌کنم اگر مسیر کنگره 60 را پیدا نمی‌کردیم چه بلایی سرزندگی‌مان آمده بود!! ممنون که به لطف خداوند در جایگاه کمک راهنمایی خدمت می‌کنم و به این باور رسیدم که کسب هر جایگاهی در کنگره 60 در واقع پروسهٔ درمان را کامل و به خودشناسی ما کمک می‌کند.

عضو شدن در لژیون سردار و دنور آرزوی من است، امیدوارم بتوانم در این جایگاه که بالاترین خدمت در کنگره 60 است باشم.

با یک جمله صحبت خود را به پایان می‌رسانم؛ کنگره 60 به من زندگی بخشید، روزهای قبل از کنگره را به‌حساب عمرم نمی‌آورم، آن روزها در بی‌خبری و پوچی بودم.
ان شاءالله خداوند توانایی و قدرت علمی و مالی بدهد تا از خدمتگذاران کنگره باشم. 

خدایا یاری ام کن آرامش، آسایش، توفیق خدمت، دانایی و رهایی ای که روزی‌ام شده را درک کنم تا بهای آن را بپردازم و همیشه شکرگذارت باشم. 

از همه خدمتگزاران کنگره 60، آقای مهندس و خانواده محترمشان، اسیستانت ها، مرزبانان و راهنمای بزرگوارم خانم صبای عزیز بی‌نهایت سپاسگزارم.


نویسنده: کمک راهنما همسفر سکینه
تهیه و تایپ: همسفر اکرم
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 18 دی 1398 05:46 ب.ظ
خانم سکینه عزیز کمک راهنمای محترم خدمتتان پر برکت واقعا از مطالبی که نوشتید آموختم و امیدوارم برکات این خدمات همواره در زندگیتان جاری باشد و به خواسته دلتان برسید.
لیلا محمدلو سه شنبه 17 دی 1398 09:50 ق.ظ
خداقوت و سپاس خانم سکینه عزیزم, مقاله تان بسیار عالی و اموزنده بود, موفق باشید.
خداقوت وبلاگنویسان عزیز
همسفر اکرم دوشنبه 16 دی 1398 06:12 ب.ظ
کمک راهنمای عزیز،خانم سکینه از مقاله شما بسیار آموختم .به یاری حق همیشه موفق و سربلند باشید .
ان شاالله خداوند توفیق خوب خدمت کردن را روز یمان کند.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت
مریم دوشنبه 16 دی 1398 02:25 ب.ظ
راهنمای عزیز سر کار خانم سکینه از نوشته بسیار خوب شما لذت بردم وبرایم اموزنده بود امیدوارم به خواسته هایتان برسید .خدا قوت
نسرین.اسیستنت دوشنبه 16 دی 1398 10:21 ق.ظ
کمک راهنمای آرام و متین سرکارخانم سکینه از دلنوشته زیبایتان که رد پای عشق بر آن بود دلم را به بالاترین نقطه هستی به پیشگاه الهی پرواز داد و زبانم را به شکرانه خوان نعمت عظیم کنگره گشود چند صباحی از کنگره رفتم به خیال اینکه دیگر به اندازه کافی خدمت کردم تا اینکه یک روز سرد زمستان با یک کارتن خواب که در گوشه پارک کز کرده بود وبیخبر از توهینهایی که ناآگاهان اعتیاد به او میکردند روبرو شدم در یک آن یادم آمد که کنگره چه خدمت عظیمی در حقم کرده و من با تنگ نظری با این خیال که من هم کاری برای کنگره کرده ام دست از خدمت کشیدم با شرمساری به کنگره بازگشتم و طلب خدمت کردم و خداوند منان منت خدمت به همسفر کوچولوهای کنگره را بر سرم گذاشت .الهی به حق بخشندگی ات ما را از این خوان عظیم محروم نفرما.خدا را بر آن بنده بخشایش است/که خلق از وجودش در آسایش است.
تشکر فراوان از شما بزرگوار و تشکر از گروه وبلاگ عزیز
ثریا ۱۲ دوشنبه 16 دی 1398 09:48 ق.ظ
کمک راهنمای عزیز خانم سکینه
خداقوت چقدر مشارکت شما آموزنده و دلنشین بود .انرژی خاصی در مشارکتتان وجود داشت .برای دعاهایتان آمین میگویم .
با تشکرو سپاس از گروه وبلاگ.
ربابه لژیون پنجم یکشنبه 15 دی 1398 10:52 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم سکینه
مقاله شما هم حالب بود و هم برای من یک تکانه که به راستی بعد از رهایی من چه خدمتی کردم .انشالله با خدمتی که در پیش دارم من هم بتوانم گره های درونی خود را پیدا کنم و بهای رهایی خود را پرداخت کنم.
گروه وبلاگ خدمتتان پر برکت و خدا قوت
ربابه لژیون پنجم یکشنبه 15 دی 1398 10:51 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم سکینه
مقاله شما هم حالب بود و هم برای من یک تکانه که به راستی بعد از رهایی من چه خدمتی کردم .انشالله با خدمتی که در پیش دارم من هم بتوانم گره های درونی خود را پیدا کنم و بهای رهایی خود را پرداخت کنم.
گروه وبلاگ خدمتتان پر برکت و خدا قوت
همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 15 دی 1398 10:11 ب.ظ
خانم سکینه عزیز کمک راهنمای محترم ممنون بابت صحبتهای
صعری همسفر یوسف یکشنبه 15 دی 1398 09:55 ب.ظ
خانم سکنیه عزیز کمک راهنما ی محترم بسیار عالی بود خدا قوت انشا ا.به آرزوهایی خود برسید موفق باشید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic