گزیده مشارکت همسفران در باب دستور جلسه جهان بینی ورزش
چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
من فکر نمی‌کنم هیچ برنامه‌ای داشته باشیم که بتوانیم جایگزین این برنامه بکنیم که بخواهد این قدر به ما انرژی بدهد و آموزنده باشد . 
شعار ما در جهان‌بینی آموزشی این است یا می بریم یا می‌آموزیم .
اگر این تفکر را در مسائل زندگی‌مان  بیاوریم و این را داشته باشیم که هر مسئله را یا می‌توانیم حل بکنیم یا اینکه به بخش آموزشی آن نگاه بکنیم حتماً یک آموزشی برایمان دارد . اگر در جائی نمی‌توانیم از پس مشکلات و مسائلمان بربیاییم به دنبال نکات آموزشی آن باشیم و این می‌تواند خیلی به ما کمک بکند که به یک تفکر درستی در تکامل زندگی برسیم .


دید و نگرش کنگره به ورزش بسیار متفاوت با آن چیزی است که در جوامع شاهد آن هستیم؛ چراکه نگاهی که کنگره به ورزش دارد برای سالم‌سازی جسم و روان و پویایی و تحرک و لذت است که فرد را به تعادل و حال خوش برساند، به‌عبارت‌دیگر در کنگره، نوع نگاه به ورزش، نگاه قهرمانی نیست بلکه نگاه پهلوانی است؛ یعنی اخلاق و رعایت حرمت‌ها و احترام به پیشکسوتان و جایگاه‌ها در اولویت است و بردوباخت چندان مهم نیست و مهم آموزش گرفتن از شرایط مختلف است

سلام دوستان منیر هستم همسفر : 
مسافر من که به کنگره نمی آمد، راهنمایم مرا برای رفتن به پارک طالقانی تشویق کرد. من، دخترم و پسرم هر سه، جمعه ها به پارک می رفتیم و وقتی که به خانه برمی‌گشتیم مسافرم هنوز خوابیده بود. 
بعدها آن شادی وشعف و انرژی که ما از پارک رفتن می‌گرفتیم را می دید .
دخترم ورزش والیبال را انتخاب کرد و خودم هم دوست داشتم این رشته را انتخاب کنم؛ ولی چون قلبم را عمل کرده بودم نمی توانستم و ورزش دارت را انتخاب کردم که خیلی به من انرژی می‌دهد و اینکه آن انرژی که از پارک به خانه می‌بردیم خیلی برای مسافرم جالب بود و باعث شد دوباره جذب کنگره شود و تقریباً دو ماه است که همگی به پارک می‌رویم .
انرژی که یک روز جمعه از پارک طالقانی می‌گیریم، انرژی کل هفته ما را تامین می‌کند . بازگشت مسافرم را مدیون پارک طالقانی هستم و همچنین انرژی هایی که از آنجا می گیرم.

 سلام دوستان فاطمه سبک خیز هستم همسفر :
ابتدا خدا را شکر می‌کنم که در کنگره هستم. اینجا تنها جایی است که روی جسم و روان من دارد فکر می‌شود و دستور جلسات ارائه و کار بردی می‌شود . 
یکی از چیزهایی که برای انسان خیلی مهم است جسم سالم است . آقای مهندس خیلی روی ورزش خصوصاً ورزش همسفران تاکید دارند.
زمانی فعالیت من در پارک طالقانی شروع شد که انرژی گرفتم و رشته ورزشی اتخاب کردم؛ ولی باز حرکتم سست بود تا زمانی که در مرزبانی رفتم .
من خودم وقتی که مرزبان بودم گروههای ورزشی اینقدر پابرجا نبودند تا اینکه خانم کماندار اسیستانت پارک شدند و خیلی کار می‌کردند و من شاهد بودم که آقای مهندس و کسانی دیگری برای تهیه  وسایل ورزشی بانی می‌شدند.
مجموعه ای که الانه در پارک طالقانی می‌بینیم خیلی کارها رویش انجام شده، خیلی زحمات کشیده شده و حیف است که استفاده نکنیم و به قول آقای امین از آن نگهبانی نکنیم که برای آیندگان بماند . 
از سال پیش تا به الان هم ورزش بسکتبال و شنا هم به ورزش های کنگره اضافه شده و خدا را شکر مربی های قَدَری هم برای این ورزش ها در نظر گرفته شده که با جان و دل زحمت می کشند که به ما آموزش بدهند . 
من خودم خیلی استفاده می‌کنم و از تمام دوستان هم می‌خواهم که حرکت بکنند و بیایند، خصوصاً ورزش شنا . 
آقای مهندس هم تاکید می‌کنند برای همسفران و برای حال خوب خودمان . وقتی ورزش می‌کنیم حال خودمان خوب می‌شود .

 سلام دوستان فاطمه شمس هستم همسفر : 
از همه همسفران تشکر می‌کنم که برای ورزش به پارک می‌آیند و همچنین تشکر از همسفرانی که برای ورزش بدمینتون می‌آیند. 
واقعاً پارک رفتن بهترین برنامه‌ای است  که برای جمعه صبح می‌توانیم داشته باشیم که اول یک نظم و انضباطی به زندگی خود ما می‌دهد و اینکه در کنار بچه هایمان و همسرمان، در یک مکان و فضای بیرونی، در کنار آقای مهندس باشیم .
من فکر نمی‌کنم هیچ برنامه‌ای داشته باشیم که بتوانیم جایگزین این برنامه بکنیم که بخواهد این قدر به ما انرژی بدهد و آموزنده باشد . 
شعار ما در جهان‌بینی آموزشی این است یا می بریم یا می‌آموزیم .
اگر این تفکر را در مسائل زندگی‌مان  بیاوریم و این را داشته باشیم که هر مسئله را یا می‌توانیم حل بکنیم یا اینکه به بخش آموزشی آن نگاه بکنیم حتماً یک آموزشی برایمان دارد . اگر در جائی نمی‌توانیم از پس مشکلات و مسائلمان بربیاییم به دنبال نکات آموزشی آن باشیم و این می‌تواند خیلی به ما کمک بکند که به یک تفکر درستی در تکامل زندگی برسیم .

 سلام دوستان الهام هستم یک همسفر :
اوایل که به پارک می‌رفتم فقط یک گوشه می‌نشستم و هیچ کاری نمی‌کردم . راهنمایم خانم سمیه وقتی می‌گفت برویم پیاده روی، می‌گفتم نه من کمرم درد می‌کند، پایم درد می‌کند و فقط می‌نشستم و بقیه را نگاه می‌کردم .
دیدگاهم به ورزش این گونه بود که فقط افراد چاق باید ورزش کنند . بچه هایی که ایروبیک کار می‌کردند را می دیدم و  می‌گفتم شما که لاغر هستید چرا ورزش می‌کنید؟خودم اضافه وزن داشتم؛ ولی ورزش نمی‌کردم و جهان‌بینی من نسبت به ورزش اینگونه بود .
بعد یک مدتی چند باری که دارت زدم دیدم که چقدر انرژی گرفتم تا اینکه پیشنهاد ورزش بانی دارت داده شد و خیلی خوشحال شدم و این خدمت را قبول کردم .
خیلی آموزش‌ها در این خدمت گرفتم که اولی نظم و دوم وظیفه شناسی بود .
وقتی کسی یک مسئولیتی را قبول می‌کند باید با تمام وجود آن را به بهترین نحو انجام بدهد و کوتاهی نکند و نقطه تحملم بالا رفت .
دین اسلام هم به ورزش کردن سفارش کرده است .

 سلام دوستان فاطمه ربی هستم همسفر :
من خودم بعد بیست و پنج سال دوباره توانستم والیبال بازی کنم . عاشق والیبال بودم .
زمانی که به کنگره آمدم مسافرم را هم آوردم و با هم به پارک طالقانی رفتیم . همان اول که مسافرم پا به پارک طالقانی گذاشت عاشق پارک و کنگره 60 شد . هر هفته جمعه صبحانه را در کنار دوستانش می‌خورد و خیلی حال خوبی داشت . 
خود من هم والیبال بازی می کردم و بعد 25 سال خیلی روحیه‌ام  عوض شده بود و حالم خوب شده بود . در
آخر هم که مسافرم به خاطر عشق به کنگره و پارک طالقانی، سال پیش در پارک دار فانی را وداع گفت .

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر : 
قصدم از مشارکت شکرگذاری و تشکر از خانم منیره بود .
وقتی وارد کنگره شدم به من گفتند اگر ذهن شلوغ و پریشان داری می توانی در قسمت دارت فعالیت داشته باشی و من این رشته را انتخاب کردم و دو سال خدمت خانم منیره بودم و از نزدیک شاهد زحمات ایشان بودم که چطور به یک همسفری که دارتش به خطا رفته دوباره انگیزه می‌دهید که دوباره بزند .
از نزدیک شاهد بودم چطور  در گرمای تابستان و در سرمای زمستان با شوق و علاقه  از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر در پارک حضور داشتید و بدون اینکه خستگی در چهره شما دیده بشود مسابقات را برگزار می کردید . 
این لحظات را که می دیدم انرژی و آموزش می‌گرفتم. برای شما آرزوی سلامتی می‌کنم .
تهیه و تایپ : همسفر اکرم کرمی
ویراستاری : همسفر الهام
عکاس : همسفر فاطمه

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه شاداباد پنجشنبه 12 دی 1398 07:45 ب.ظ
با سپاس از تجربه همه ی همسفران عزیز.
خدا قوت خدمت عکاس و وبلاگ نویسان عزیز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic