کارگاه آموزشی همسفران روزهای سه شنبه مورخ 98/10/10
سه شنبه 10 دی 1398 ساعت 11:36 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا | ( نظرات )

ششمین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ 98/10/10 با استادی همسفر منیره، نگهبانی همسفر عزیزه و دبیری همسفر سمیه با ستور جلسه «جهان‌بینی ورزش» رأس ساعت  15:000 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان منیره هستم یک همسفر

خیلی خوشحالم امروز در این جایگاه حضور دارم. از خانم صدیقه عزیزم و خانم عزیزه بسیار سپاسگزارم که بنده را لایق این جایگاه دانستند. موضوع امروز ما در رابطه با جهان‌بینی در ورزش است.

هر موقع این موضوع تا ۶ سال پیش در کنگره اتفاق می‌افتاد برای من جز حسرت چیزی نداشت و هر موقع این دستور جلسه می‌آمد می‌گفتم منیره کجایی؟ پس چرا دوباره این دستور جلسه آمد و تو سر جای خود نشسته‌ای. من کنگره را از طریق پارک طالقانی شناختم یعنی شروع من از پارک طالقانی شد و اصلاً نمی‌دانستم نمایندگی هست و راهنمایی است.

از طریق پارک توسط یکی از آشناها معرفی شدم و آمدیم. آن موقع خانم‌ها در قسمت باستانی در شیب پارک می‌نشستند در آلاچیق‌ها و ورزش به آن صورت که امروز است نبود وقتی‌که آقای مهندس گفتند همسفرها قسمت پایین بروند. والیبال استارت خورد و چند تا رشته دیگر هم بودند که حالا یک سری از آن‌ها ماندند و یک سری نماندند.

من جز آن دسته افرادی بودم که وقتی به پارک طالقانی می‌رفتم همیشه با خانم‌ها در یک دسته در یکجا می‌نشستیم و صحبت می‌کردیم و وقتی به خانه می‌رفتم می‌دیدم که خیلی خسته‌ام و چقدر بار روی دوش من است و همیشه می‌گفتم من باید بگردم دنبال اینکه وقتی‌که پارک می‌آیم حالم خوب شود. زمانی که تصمیم گرفتم؛ چون به خاطر شرایط فیزیکی که داشتم نمی‌توانستم فعالیت کنم یعنی خیلی نمی‌توانستم به خودم فشار بیاورم؛ اما کنگره بستر خیلی خوبی را برای ما فراهم کرده همین جمعه خانمی پیش من آمد و گفت که زمین خوردم و گردن و دستم آسیب‌دیده که گفتم شطرنج هست یعنی نمی‌توانی بدون رشته ورزشی از پارک طالقانی بیرون بروی. همین‌که من دقیقاً در ذهنم این بود که منیره باید به پارک و رشته ورزشی وصل شوی یک‌چیزی در تو لنگ میزند وقتی من در این گیرودار بودم دقیقاً یک روزی آقای مهندس و خانم آنی کماندار آمدند در قسمت دارت و گفتند که ما می‌خواهیم ورزشبان دارت انتخاب کنیم در دوره‌های قبل چند تا خانم آمده بودند و کارهایشان را انجام داده بودند من دقیقاً پیش همان خانم‌هایی که همیشه می‌نشستیم نشسته بودم که من باعجله بلند شدم و به سمت دارت رفتم و اصلاً فکرش را نمی‌کردم که من را به‌عنوان ورزشبان انتخاب کنند هیچ‌چیزی از دارت نمی‌دانستم اما آن روز آقای مهندس لطف کردند و این مسئولیت را به من دادند و آشنایی من و خانم کماندار از دارت شروع شد و تا آن روز اصلاً همدیگر را ندیده بودیم یعنی ارتباط نزدیک نداشتیم و خدا را شکر می‌کنم وقتی خدمت دارت را قبول کردم و وارد دارت شدم اتفاق‌های خیلی خوبی برای من افتاد. همسفرها شرکت می‌کردند و خودم هم در کنار آن‌ها داشتم آموزش می‌گرفتم یعنی شاید دو قدم از آن‌ها جلوتر بودم، آموزش می‌گرفتم و شروع به کار کردن دارت می‌کردم فقط یادم است که یک‌بار آقای مهندس و خانم آنی کماندار فرمان دادند که تیمی باید شود من هیچ‌چیز نمی‌دانستم حالا چون همسرم در شورای ورزش بود در این زمینه به من کمک کرد.

وادی هشتم در دارت برای من عملی شد یعنی فهمیدم و با تمام وجود لمس کردم که با حرکت راه نمایان می‌شود من وقتی آمدم و در دارت قرار گرفتم دیدم قدم‌به‌قدمی که بر می‌دارم راه عظیمی برای من باز می‌شود و اصلاً فکرش را نمی‌کردم یعنی من یک وسیله‌ای بودم شاید آن نوع انرژی که من برای این کار گذاشتم اصلاً فکرش را نمی‌کردم دارت امروز به این‌جایی برسد که اتوبوس از اصفهان بیاید و تیمی بخواهند مسابقه بدهند و یازده تیم چهار نفره از آبادان، ز اهواز، تبریز و مشهد با عشق بخواهند بیایند؛ یعنی من واقعاً لذت می‌برم. ما در تهران هستیم و پارک طالقانی کنار گوشمان است از این رشته استفاده نمی‌کنیم و بعد از شهرستان می‌آیند تازه کلاس بیرون هم رفتند و آن‌قدر قوی وارد می‌شوند. من واقعاً لذت می‌برم از اینکه بچه‌ها با این شور و اشتیاق می‌آیند.

این تقریباً یک فلش بکی بود به گذشته من که چگونه با دارت آشنا شدم و وارد دارت شدم؛ اما من داشتم در این چند روز فکر می‌کردم که چرا جهان‌بینی در ورزش.

ما همه‌جا ورزش داریم در باشگاه‌داریم خیلی‌ها هم به پارک‌های نزدیک منزلشان می‌روند ورزش هست، ولی جهان‌بینی در ورزش نیست.

چرا ما در کنگره می‌گوییم جهان‌بینی در ورزش، به خاطر اینکه آقای مهندس می‌خواهند ما این را متوجه بشویم، لمس کنیم و درک کنیم که احترام، مردم‌داری، گذشت و بخشش این‌ها در اولویت هستند.

یعنی شما باید این را در خودتان کاربردی کنید وقتی می‌آیید در زمین اگر کسی رفتار بد با شما داشت شما بتوانید ببخشید بتوانید گذشت کنید.

اگر واقعاً آمدید و دیدید حالا به فرض اینکه داور اشتباه کرد شما بتوانید و این توانایی را داشته باشید که روی حرف داور حرف نزنید.

آقای مهندس می‌خواهد ما در کنار ورزش یک پله دیگر از جهان‌بینی را بالا برویم. من همیشه در لژیون به رهجوهایم می‌گویم که وقتی می‌گویند ما این مشکل را داریم می‌گویم مگر شما در لژیون آموزش ندیدید؟ کجا می‌خواهید کاربردی‌اش کنید؟ کجا می‌خواهید امتحان پس بدهید؟ در مشکلات باید این امتحان را پس بدهید.

زمانی هم که آقای مهندس این دستور جلسه را گذاشتند تا یک جرقه‌ای ایجاد بشود. من هم مثل شما روی همین صندلی‌ها نشسته بودم و شاید دو بار سه بار یعنی دو سه سال از جلسه گذشت و تکان نخوردم بعد که تکان خوردم خدا را شکر توانستم.

شاید خیلی‌ها بگویند دارت ورزش نیست ولی از دیدگاه من ورزش هست چون زمینه‌ای برای من فراهم می‌کند.

کسی را می‌شناسم که اصلاً کنگره‌ای نیست اما برای تمرکز بیشتر و برای اینکه در کارش تمرکز داشته باشد دارت تمرین می‌کند.

من همیشه و سال‌های پیش هم گفته‌ام کسی که می‌خواهد واقعاً در رشته‌های دیگر موفق باشد حتی در یادگیری می‌خواهد موفق باشد رشته دارت یک‌رشته تمرکزی هست راحت می‌تواند از این رشته استفاده کند.

شطرنج هم همین‌طور، شطرنج حافظه را بیشتر و تمرکز را زیاد می‌کند و این باعث می‌شود که پیش‌زمینه‌ای برایتان در رشته‌های ورزشی دیگر فراهم بشود و این بستر برای ما در کنگره فراهم هست که نسبت به شرایط فیزیکی نسبت به حس و حالی که حالا نسبت به آن ورزش داریم رشته‌مان را انتخاب کنیم.

ببینید، ما در کنگره خدا را شکر، آقای مهندس خیلی از بسترها را برای ما فراهم کردند خوب ما گل‌ریزان را پشت سر گذاشتیم بستری بود که بخشیدن را به ما یاد داد.

انتخاب کردن رشته ورزشی هم در کنگره، ببینید  وقتی آقای مهندس احساس مسئولیت کردن و این بستر را برای ما فراهم کردند آمدند مسئول‌هایی هم گذاشتند که ما در قبال آن‌ها احساس مسئولیت کنیم که از این مسئولیت بتوانیم به‌خوبی بر بیاییم.

یک بخش هم‌ دست شماهاست که در کنگره حضور دارید و باید از این بستر استفاده کنید آن موقع هست که آقای مهندس خستگی از تنش بیرون می‌رود و می‌گوید نسبت به آن چیزی که فکر می‌کردم نتیجه گرفتم.

خدمت کردن در کنگره برای همه یک فرصت هست من خدا را شکر می‌کنم از فرصت دارت به‌خوبی توانستم استفاده کنم خیلی چیزهای خوب دریافت کردمان ان‌شاءالله برای بقیه هم از این اتفاق‌ها بیفتد.

آقای مهندس در سی دی گم‌گشته فرمودند همه ما یکسانیم هیچ فرقی نداریم تنها فرقی که بین همهٔ ما وجود دارد این هست که آن‌کسی که بیشتر خدمت می‌کند بیشتر به خداوند نزدیک هست و از این صحبت آقای مهندس واقعاً لذت بردم.

از اینکه به حرف‌های من گوش دادید سپاسگزارم. 

در ادامه از ورزشبانان دارت، والیبال، شطرنج، بدمینتون، شنا و تمام همسفران که حضور فعال در پارک طالقانی را دارند، توسط اسیستنت محترم شعبه خانم نسرین، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

تهیه و تایپ گزارش: همسفر سمانه و همسفر نجیمه

مرزبان کشیک: همسفر فاطمه

لژیون خدمتگزار: لژیون آزاد

ویراستاری: همسفر لیلا

عکاس: همسفر فاطمه


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا بیگدلی لژیون 12 یکشنبه 15 دی 1398 12:04 ق.ظ
عرض سلام و خدا قوت خدمت راهنمای عزیز و گرانقدرم خانم منیره دارم.
همیشه از صحبت های شما لذت می برم و آموزش میگیرم. امیدوارم برکات خدمتت در زندگیتان جاری و ساری باشد و به آرزوهای زیبایتان برسید.
تشکر فراوان از وبلاگ نویسان عزیز و گرامی.
نسرین.اسیستنت جمعه 13 دی 1398 06:23 ب.ظ
سرکار خانم منیره نگهبان پرانگیزه دارت در پارک طالقانی از صحبتهای شما درمورد جهان بینی ورزش لذت و استفاده بردم امیدوارم همسفران شعبه شاداباد با حضور پررنگ خود در ورزش دارت قدردان زحمات بی دریغ شما باشند.به همه عزیزانی که در رشته های مختلف ورزشی در کنگره فعالند تبریک صمیمانه وخدا قوت ویژه دارم و برای همه عزیزان موفقیت وافر آرزومندم.از گروه وبلاگ عزیز ،از عکاس محترم وبلاگ و ویراستار محترم تشکر صمیمانه برای پوشش خبری بی نقص دارم.خداوند نگهدار و یار همه شما باشد.
همسفر اکرم پنجشنبه 12 دی 1398 11:29 ب.ظ
خانم منیره عزیز بسیار عالی ،از صحبت های شما استفاده کردم و از زحمات شما سپاسگزارم.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ پنجشنبه 12 دی 1398 09:31 ق.ظ
خداقوت خانم منیره ممنون بابت صحبتهای زیباتون
صعری همسفر یوسف چهارشنبه 11 دی 1398 08:11 ب.ظ
خانم منیره عزیز بسیار عالی بود بسیار استفاده کردم ولذت بردم موفق باشید و بلا ک نویسان خدا قوت
مریم حسینی چهارشنبه 11 دی 1398 02:16 ب.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان
خانم منیره عزیز ممنون از صحبت های کردید.استفاده نمودم و این هفته را به شما و همه ورزشگاران کنگره 60 تبریک می گوییم و برای یتان موفقیت و سلامتی آرزومندیم
زهرا جدید ی گچ چهارشنبه 11 دی 1398 10:22 ق.ظ
عالی بود با درایت و جدی خداقوت
ثریا ۱۲ چهارشنبه 11 دی 1398 08:15 ق.ظ
راهنمای عزیزم خداقوت جلسه بسیار آموزنده و پر باری بود .خدمتتان پر برکت .همیشه سلامت و موفق باشید .
باتشکرو سپاس از گروه وبلاگ.
همسفر سکینه 24 چهارشنبه 11 دی 1398 01:10 ق.ظ
با سپاس از صحبتهای استاد گرامی.خدا قوت خدمت ورزشکاران پارک طالقانی.موفق و پیروز باشید.
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 11 دی 1398 12:42 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم منیره عزیز بسیار عالی بیان نمودید و از خدمات شما در ورزش دارت بی نهایت سپاسگزارم امیدوارم برکت این خدمتها همیشه در زندگی شما جاری باشد و همیشه پایدار باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic