پایگاه سلامت ؛ پارک طالقانی
سه شنبه 10 دی 1398 ساعت 07:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فتانه | ( نظرات )
سلامتی یک عضو کنگره ۶۰ برای بنیان کنگره بسیار مهم و ضروری می‌باشد . جسم سالم، یک روان سالم را به دنبال دارد و در مسیر آموزش جهان‌بینی و‌ کاربردی کردن دانایی های کسب شده، مسافر و همسفر را یاری می‌دهد . 

به نام خدا

همسفرِ کنگره ۶۰ بال پرواز است و بال پرواز باید قوی و پرتوان باشد . همسفر در کنگره ۶۰ در مسیر خودشناسی و خودسازی به خودش و مسافرش خدمت می کند . آموزش و خدمت در کنگره ۶۰ در واقع خدمتی بزرگ به من همسفر است  و مثلث درمان در کنگره ۶۰ که شامل جسم، روان و جهان‌بینی است، در مورد من همسفر نیز صدق می کند؛ چراکه در مسیر آموزش، جسم خود را بیشتر و بهتر می‌شناسم.
 جسم سالم به تغذیه مناسب و به اندازه و به موقع نیازمند است که تمامی این موارد در سی دی های آموزشی به نوعی تدریس می‌شود و همسفر پابه پای مسافر در مسیر آموزش و یادگیری قرار می‌گیرد . تحرک و فعالیت بدنی، در سایه یک ورزشِ منظم، تکمیل کننده ضلع جسم در مثلث درمان می‌باشد .
تغذیه خوب و سالم، ورزش و تحرک، ضامن سلامتی و تندرستی جسم است . 
پایگاه سلامت و‌ ورزش در کنگره ۶۰، در پارک طالقانی است که هر جمعه در آنجا در چندین رشته ورزشی برای مسافر و همسفر فراهم می‌باشد .
یک همسفر در آرامش در قسمت ورزش همسفران می‌تواند به ورزش مورد علاقه خود بپردازد . خانم آنی کماندار دیده‌ بان محترم ورزشِ بخشِ همسفران، هر هفته نظارت کامل بر نظم و آرامشِ بخشِ ورزش همسفران دارند و حضور و همراهی مرزبانان پرتلاش پارک این محیط را آرام و امن تر نموده است . 
هر ورزش، ورزشبان مخصوص دارد و در هر قسمت آموزشِ آن ورزش، برقراری مسابقات و ورزش‌های منظم ادامه دار است . 
حضور بنده به عنوان یک همسفر در پارک طالقانی در طول سالیان مداوم، مایه آرامش، سلامتی و نشاط در زندگی‌ام شده است . چهار روز در ماه، حضور منظم در یک ورزش، ضامن نظم در جسم و روان من همسفر گشته و سلامتی، مایه حرکت بهترم در جهت اهدافم در زندگی شده است . 
استفاده از هوای پاک و سالم، سحرخیزی، دیدار دوستان، دیدن مسافران و همسفران سلامت و پرشور کنگره که روزگاری غم و اندوه و ناامیدی و بیماری مونس زندگی انسان بوده است واقعاً انسان را شادمان می‌نماید که این گونه به سلامت و شادمانی خود اهمیت می‌دهند. اوایل ورودم به پارک، به اطاعت از راهنمایم، بیشتر به‌عنوان یک حضور و فرمانبرداری بود و فقط به‌عنوان یک تماشاگر بودم؛ اما همین نظاره و مشاهده و حضور منظم کم کم مرا در مسیر درست قرار داد و به اطاعت از راهنمایم، ورزش تعیین کردم و با ورزش دارت آغاز کردم که بسیار در سلامتی، تمرکز، دقت و نشاط جسم و روانم تاثیرگزار بود.
اولین فاکتوری که باید در ورزش پارک طالقانی مدنظر قرار بگیرد، حضور منظم و اطاعت از ورزشبان ورزش مورد نظر و علاقه همسفر است. در پارک نیز باید فرمانبردار اصول و قوانین کنگره بود . 
سلامتی یک عضو کنگره ۶۰ برای بنیان کنگره بسیار مهم و ضروری می‌باشد . جسم سالم، یک روان سالم را به دنبال دارد و در مسیر آموزش جهان‌بینی و‌ کاربردی کردن دانایی های کسب شده، مسافر و همسفر را یاری می‌دهد . 
تمامی ورزش ها، سلامت و ‌نشاط را به دنبال دارند و در تمرکز و دقت و تقویت حافظه موثر و‌ مفید می‌باشند . 
بنده هم اکنون فعال در ورزش تنیس روی میز هستم . در قسمت تنیس روی میز، ورزشبانان و عزیزانِ بسیار با محبت و‌ متفکری مشغول خدمت هستند و به نحو احسن همسفران را یاری می‌نمایند ‌.
بنیان کنگره و خانم آنی کماندار مانند سایر ورزش ها اهمیت بسیار زیادی به این قسمت از ورزش همسفران داده‌اند و نظارت کامل در امورات این ورزش دارند . 
ورزشِ تنیس روی میز فوائد فراوانی  دارد . از ورزش های شاد و پرفعالیت است که آسیب جسمی و برخورد فیزیکی در آن وجود ندارد . از درد کمر و زانو به مرور زمان جلوگیری می‌کند؛ چون این ورزش برای ماهیچه‌ها عالی می‌باشد . 
این ورزش برای تمام اعضای بدن مفید است؛ چون از تمام اعضای بدن استفاده می‌شود . این ورزش برای تقویت حافظه و ذهن بی‌نظیر می‌باشد و همچنین باعث تقویت قوه بینایی می‌شود . تمرکز و دقت را افزایش می‌دهد و از بیماری آلزایمر جلوگیری می‌کند . از بیماری مهلک و شایعِ سرطان سینه در خانم‌ها به طور معجزه آسایی جلوگیری کرده و به خاطر فعالیت زیاد و نیاز به سرعت عمل باعث نشاط در فرد می‌شود و از افسردگی جلوگیری می‌کند .
چون در این ورزش، فعالیت سنگین نداریم، بازیکن اذیت نمی‌شود و همه افراد در هر سنی می‌توانند به این ورزش بپردازند .
از ازدیاد وزن جلوگیری می‌کند و سبب کاهش چشمگیر وزن هم می‌شود، مخصوصاً در قسمت‌های پهلو و ران . 
در این ورزش، بازیکن اساساً در یک جا ایستاده است؛ اما تمرین قلبی و عروقی عالی را به وجود می‌آورد . همچنین تحرکِ مفاصل در هر دو قسمت بالا و پایین بدن را ارتقا بخشیده و به افزایش
انرژی در گذر زمان کمک می‌کند و به این علت به تفکرِ سریع و هماهنگی دست و چشم نیاز دارد و همین امر فعالیت مغزی را تا حد بسیاری تحریک می‌کند . 
امیدوارم به فضل و لطف خداوند، شاکر این امکانات در فضای پارک طالقانی در کنگره ۶۰ باشیم .
 حضور ما همسفران در عرصه فعالیت‌های  ورزشی و‌ به دست آوردن سلامت، نشاط و قدرت بالای حافظه و کارآیی این فاکتورها در زندگی مان، بهترین نوع قدردانی و شکرگزاری می‌باشد . باید برای وجودِ انسانی خود ارزش قائل باشیم، خودمان را دوست داشته باشیم، با ورزش به وجودِ خودمان محبت کنیم تا بتوانیم همسر، مادر و همسفری سالم و عاشق باشیم . 
ان شاءالله شاهد حضور دوستان و همسفران گرامی در پارک طالقانی و ورزش مورد علاقه شان باشیم .
ورزش تنیس روی میز را نیز امتحان کنید و ‌در صورت علاقه در این ورزش فعال باشید و با حضورمان در عرصه سلامتی، اول به خودمان احترام بگذاریم و شاکر و نگهبان ارزش های والای اهداف کنگره ۶۰ در جهت درمان، رهایی، تعادل و احیای انسانی باشیم . 
خداوند منان را شکر شکر شکر 


نویسنده : کمک راهنما همسفر فاطمه 
ویراستار : همسفر الهام
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 11 دی 1398 07:51 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز سپاسگزارم بابت مطالب ارزشمندی که از ورزش تنیس روی میز بیان نمودید.امیدوارم همیشه در صحت و سلامت باشید و همواره ورزش کنید.
ربابه لژیون پنجم سه شنبه 10 دی 1398 12:04 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فاطمه
از مطلب خوب شما بسیار سپاسگزارم
تجربه آموزش تنیس روی میز برای من تجربه خیلی دلچسبی بود و این ورزش به نیروی تمرکز بالایی نیاز دارد .امیدوارم بتوانم دوباره به این ورزش ادامه بدهم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات