گزیده مشارکت همسفران در باب دستور جلسه ازدواج
چهارشنبه 4 دی 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

وقتی این دستور جلسات در کنگره گنجانده می‌شود برای این است که کسانی که مجرد هستند و یا سن ازدواجشان بالا رفته و کسانی که ازدواج‌کرده‌اند یک تلنگری به خودشان بزنند و روی نقاط مشترک خودشان کار بکنند و اگر من به‌شخصه روی زندگی خودم مشکل‌دارم باید بگردم با توجه به آن مشکلات، تغییرات را برای خودم ایجاد کنم، حال چه خانم و چه آقا.

به نام قدرت مطلق الله 


ازدواج مبنای مشخصی دارد که در قرآن نیز به آن اشاره شده است و دین اسلام، به آرامش رسیدنِ زن و مرد در کنار هم، کامل شدن و دستیابی به رشد و تحول در طول‌ زندگی مشترک را هدف اصلی ازدواج می‌داند. در زمینه هدف‌گذاری برای ازدواج حتی باید خانواده‌ها را آموزش بدهیم؛ چون خانواده‌ها هم بیشتر به معیارهای ظاهری توجه دارند و جای بسی تاسف است که پرده های ضخیم غفلت و نادانی چشم و گوش و دل برخی افراد ظاهر بین را چنان بسته است که همه ارزشها و سعادت و عاقبت و عافیت و راحتی فرزندان خود را در سایه پول، تجمل و ژست و خوش تیپ بودن و حسن قیافه می جویند و همین امر باعث شده است که هدف واقعی و مقدس ازدواج دچار انحراف شده و متأسفانه دوام ازدواج‌ها بسیار پایین آمده است؛ چون جوانان با باورهای نادرستی وارد رابطه ازدواج شده‌اند و سازگاری آنان طی زندگی مشترک بسیار کاهش یافته است و در این شرایط به همت جمعی برای کاهش آسیب نیازداریم. گزیده مشارکت ها : 

سلام دوستان اکرم هستم همسفر

در کتاب آسمانی آمده است که با ازدواج، دین کامل می‌شود و ازدواج باعث تکامل می‌شود و همیشه در ازدواج و هر کاری خداوند مثل همهٔ کارهای دیگر حق انتخاب داده است که امیدوارم دخترها و پسرهایی که ازدواج می‌کنند احساسی تصمیم نگیرند؛ البته در این امر، تقدیر را نمی‌توان نادیده گرفت؛ چون بعضی وقت‌ها هر کاری هم کنی که ازدواج صورت نگیرد؛ ولی تحت هر شرایطی انجام می‌گیرد.

ازدواج امر مهمی است و باید در انتخاب خود دقت داشته باشیم؛ چون در آینده حاصل ازدواج، هدیه‌ای از جانب خداوند می‌شود که بازهم پدر و مادر در کنار این فرزند تکامل و رشد می‌کنند.


سلام دوستان الهام هستم همسفر
 خداوند ازدواج را مایه آرامش روان و ایجاد انس و الفت بین زوجین قرار داده و مؤمنین را به ازدواج توصیه کرده است؛ اما نکته‌ای که برای رسیدن به این آرامش و الفت می‌بایست مدنظر قرار داد، این است که قبل از شناخت دیگران باید خودمان را بشناسیم و بر اساس درکی که از خودمان پیدا کرده ایم به سراغ شناخت و انتخاب همسر برویم. فرد باید خودش، حالات درونی، شخصیت واقعی و باطنی، نیازها و خواسته های خود را به دور از تظاهر بشناسد تا متوجه شود که خواسته و هدفش از ازدواج چیست و چطور باید به آن برسد و به این ترتیب است که با ازدواج درست، اثرات مثبتی در زندگی خودش و طرف مقابلش خواهد داشت.
امیدوارم که جوانان با دیدگاه درست و واقع بینانه به این مقوله بپردازند و یک خانواده موفق و در ادامه جامعه ای سالم را رقم بزنند .


 

سلام دوستان عشرت هستم همسفر

به نظر من عشق مهم‌ترین مسئله در ازدواج است. همان‌طوری که در بعضی از ازدواج‌ها دیدیم که اولِ زندگی براثر بعضی از مسائل و اختلافات، زن و شوهر از هم جدا می‌شون؛د ولی این عشق است که حتی ما و امثال ما را در کنگره جمع کرده که به‌پای تمام سختی‌ها و مشکلات مسافرهای خودمان ماندیم تا زندگی مان را از نابودی نجات بدهیم.


 

سلام دوستان حوریه هستم همسفر

خانم صبا همیشه می‌فرمایند: انسان‌های باهوش هرگز ازدواج نمی‌کنند؛ ولی آدم‌های عاقل ازدواج می‌کنند؛ چون ازدواج باعث تکامل انسان می‌شود.

همه ما می‌دانیم که مؤمن آینه مؤمن است و در زندگی هم همسر آینه همسر است؛ پس در زندگی مشترک است که ما نقطه قوت و نقطه‌ضعف‌های خود را پیدا می‌کنیم. خودِ من قبل ازدواج خیلی راحت فکر می‌کردم که خیلی کارها را می‌توانم انجام دهم و مغرور بودم؛ ولی بعد ازدواج دیدم که از پس خیلی از مسئولیت‌هایم نمی‌توانم بربیایم و بالعکس، خیلی کارهایی که فکر می‌کردم از پس آنها برنمی‌آیم؛ ولی الآن می‌بینم که توانسته‌ام انجام دهم و شاکر خداوند را بابت ازدواج موفقم شاکرم و و پیامم به جوان‌ترها هم این است که قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کنند تا ان‌شاءالله در آینده به مشکل جدی برخورد نکنند.


 

سلام دوستان منیره هستم همسفر

وقتی این دستور جلسات در کنگره گنجانده می‌شود برای این است که کسانی که مجرد هستند و یا سن ازدواجشان بالا رفته و کسانی که ازدواج‌کرده‌اند یک تلنگری به خودشان بزنند و روی نقاط مشترک خودشان کار بکنند و اگر من به‌شخصه روی زندگی خودم مشکل‌دارم باید بگردم با توجه به آن مشکلات، تغییرات را برای خودم ایجاد کنم، حال چه خانم و چه آقا.

دیروز با یک آشنا که از همسر خودش جداشده بود صحبت می‌کردم و چون یک زمینه‌ای از قبل داشتیم که همسر این خانم خیلی آرام بود، برای من یک علامت سؤال بزرگ‌شده بود که چرا این اتفاق افتاده است؟

خیلی جالب بود، تعریف می‌کرد و می‌گفت که آرام بودن این فرد باعث جدایی ما شد. اصلاً به من گیر نمی‌داد و اگر خانه کثیف بود و یا اگر بیرون می‌رفتم و تا دیروقت بیرون می‌ماندم هیچ چیزی نمی گفت؛ یعنی هیچ‌گونه اصطکاکی با این فرد نداشتم.

 خیلی جالب بود که شاید خیلی از ما توی ذهن و قلبمان می‌گوییم مگر می‌شود یک آدم توی زندگی این‌قدر خوب باشد؛ ولی از دیدگاه ما آدم خوشبختی نبود!

آقای مهندس می‌فرماید شما سه روز پشت سر هم نمی‌توانید بدون مشکل زندگی کنید؛ چون با مشکلات است که رشد پیدا می کنیم. من خودم از زود ازدواج کردن خودم و خواهرانم ناراحت بودم؛ ولی الآن فکر می‌کنم اگر زود ازدواج نمی‌کردم به این پختگی و به این جایگاه نمی‌رسیدم.

آقای امین می‌فرماید: زمانی که قدرت فیزیکی و سلامتی از شخصی گرفته می‌شود این را مطمئن باشید که به بهترین نحو به او برگشت خواهد خورد. ما هم اگر در زندگی دچار مشکل می‌شویم نباید ناراحت شویم و باید بدانیم که به یک زندگی سراسر صلح و آرامش و ناب دست پیدا می‌کنیم؛ پس باید خیلی تلاش کنیم و درحرکت باشیم و روی نقاط مشترک کارکنیم و ذهن و امواجمان مثبت باشد.


 

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر

در قدیم، بیشتر خانواده‌ها برای ازدواج فرزندشان تصمیم می‌گرفتند. من خودم در سن 13 سالگی ازدواج کردم که پدرم تصمیم انتخاب را گرفت و آن وقت ها طوری بود که نمی‌توانستم مخالفت کنم و بگویم نه و من نمی‌خواهم ازدواج کنم و چون سکوت می‌کردم پدرم می‌گفت سکوت علامت رضایت است. به هر حال ازدواج کردم و چیزی از عشق و محبت و زندگی نمی‌دانستم تا اینکه یک فرزند ثمره زندگی بدون عشقمان بود و خانواده همسرم در زندگی‌ام دخالت داشتند و همسرم تابع آنها بود و هیچ اراده‌ای از خودش نداشت و در آخر باعث جدایی ما شد و فرزندم هنگامی‌که بزرگ شد به جبهه رفت و به شهادت رسید که باعث افتخار من و جامعه است.

 توصیه می‌کنم به جوان‌های امروزی که هرگز روی احساس و ترحم، همسرشان را انتخاب نکنند بلکه با دیدِ باز و آگاهانه تصمیم بگیرند. با آرزوی خوشبختی تمام جوان‌ها.


 

سلام دوستان صغری هستم همسفر

من زمانی که ازدواج کردم نه عشقی وجود داشت و نه حسی و ازدواج ها فقط برمبنای انتخاب بزرگ‌ترها بود که قبول کردم و بعدها فهمیدم که همسرم اعتیاد دارد سوختم و ساختم ؛ ولی زندگی اگر همیشه آرام باشد خوب نیست . با سختی‌ها و مشکلات  است که انسان صیقل داده می‌شود و پخته می‌شود و تجربه‌های زندگی خودم را در اختیار بچه‌هایم گذاشتم و زمانی که برای دخترانم خواستگار می‌آمد می‌گفتم با چشم‌باز انتخاب کنید و به مال و اموال نگاه نکنید بلکه  به‌سلامتی و اعتقاد و کاری بودن طرف نگاه کنید و الآن می‌بینم که دادگاه‌های کشور ما پر از طلاق است که یا طرف مهریه خودش را به اجرا گذاشته یا چون پدر طرف پولدار نیست از هم جدا می‌شوند.

از خداوند برای تمام جوانان کشور آرزوی خوشبختی می‌کنم و امیدوارم انتخاب درستی داشته باشند.


 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

ازدواج؛ یعنی داشتن تفاهم و تفاهم؛ یعنی درک تفاوت‌ها . ازدواج این نیست که ما فانتزی‌های ذهنمان را و یا کمبودهای خانه پدری خود را در ازدواج پیاده کنیم و باید صادق و متعهد باشیم و حتی عقدنامه‌ای که امضا می‌کنیم باید موبه‌مو و با دقت خوانده شود و بعد امضا شود.

 

تهیه و تایپ : همسفر رقیه

ویراستاری : همسفر الهام

عکس :همسفر فاطمه 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر اکرم جمعه 6 دی 1398 11:50 ب.ظ
مشارکت های همه عزیزان بسیار عالی بود.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 6 دی 1398 05:46 ب.ظ
خدا قوت به همه عزیزان واقعا مشارکتها پربار و دلنشین بودند استفاده کردم امیدوارم همه جوانها با چشم باز انتخاب خود را انجام دهند و خوشبخت شوند.
مریم نظری پنجشنبه 5 دی 1398 05:43 ب.ظ
خدا قوت به همگی شما عزیزان
مشارکتها عالی بود.
خدا قوت خانم رقیه و خانم الهام
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 5 دی 1398 09:57 ق.ظ
مشارکتهای همگی عالی بود انشالله همگی در صلح و آرامش و تفاهم کامل زندگی خوبی را داشته باشند و با تفکر سالم بتوانیم مشکلات را حل نماییم .
گروه وبلاگ خدا قوت
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 4 دی 1398 11:26 ب.ظ
خانمهای همسفر گرامی از همه مشارکتها لذت بردم چقدر زیباو ساده بهترین و ارزشمندترین تجربه تان را در اختیار همگان قرار دادید مسیر زندگیتان همواره پرنور و سبز باد.گروه وبلاگ عزیز خداقوت.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic