گزارش آموزشی همسفران سه شنبه مورخ 98/09/26
سه شنبه 26 آذر 1398 ساعت 11:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
سومین جلسه از دوره جهل و نهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ98/09/26 با استادی همسفر آزاده، نگهبانی  همسفر مینا و دبیری همسفر الهام با ستور جلسه « گلریزان » رأس ساعت  15:000 آغاز به کار نمود.


به نام قدرت مطلق الله
سلام دوستان آزاده هستم همسفر
خیلی خدا را شکر می‌کنم از اینکه امروز در این جایگاه قرار گرفتم و هرچقدر بگویم کم هست و خدا شاهد است که آنقدر حس خوب و شادی دارم که در مجالس شادی در من آنقدر شادی برقرار نمی‌شود.
از خانم نسرین سپاسگزارم که من را برای این جایگاه انتخاب کردند. ان‌شاءالله که بتوانم هم به خودم خدمت کنم و هم به لژیون سردار و ان‌شاءالله با همکاری شما عزیزان، همگی پیش جناب آقای مهندس و سردار روسفید باشیم.
صحبت‌های خودم را به دو بخش تقسیم می‌کنم. بخش اول برای عزیزانی است که اولین بار است که در این جشن شرکت می‌کنند و لازم است که بدانند فلسفهٔ آن چیست؟
کنگره یک سازمان مردم‌نهاد است و می‌دانیم که در یک سازمان مردم‌نهاد و NGO، همهٔ مسائل چه ازلحاظ مالی و چه ازلحاظ اداری باید توسط خود اعضا تأمین بشود. جناب مهندس سه آیتم را برای کارایی بالاتر هر سازمان معرفی کردند؛ یکی پول است و یکی علم و یکی دیگر هم تخصص است.
ازلحاظ علمی و تخصص همگی ما شاهد هستیم که علم کنگره به‌روز است. سی‌دی‌ها و جهان‌بینی و روش Dst  که مدام آپدیت  و به‌روز می‌شود و همچنین همکاری با پزشکان، لژیون پزشکان و دانشگاه‌های مختلف همه دال بر همین است و همچنین نیروهای متخصصی که در خود کنگره پرورش پیدا می‌کنند. ان‌شاءالله که بتوانند همه خودشان را آماده کنند برای آکادمی که در حال تأسیس است.
یک بخش هم بخش پول است که واقعاً خیلی اهمیت دارد و آنقدر اهمیت دارد که جناب مهندس فرمودند که هیچ خدمتی بالاتر از خدمت در لژیون سردار نیست، نه به این معنا که بقیه خدمت‌ها جایگاه خوبی ندارند، چرا دارند؛ ولی در حال حاضر و در مقطع فعلی، ما به پول خیلی نیازمندیم، به دلیل اینکه برای تأسیس آکادمی و گسترش شعب ما نیازمند به پول و کمک خود اعضاء هستیم.

من خودم در یک سازمان دولتی کار می‌کنم و می‌بینم که خیلی وقت‌ها از ارگان های مختلف می‌آیند و درخواست می‌کنند که به آنها کمک بشود، وقتی هم که می‌خواهند کمک کنند باید چقدر بروند و تبلیغات کنند و چقدر با شرط و شروط قبول می کنند.
وقتی فلسفه جناب مهندس را می‌بینم چقدر ایشان آینده گر و چقدر تیزبین هستند و چقدر واقعاً دیدگاهشان بلند است که از هیچ ارگانی کمک مالی نمی‌گیرند. شاید کمک‌های رابطه‌ای بگیرند؛ ولی کمک مالی نمی‌گیرند و حفظ استقلال کنگره ۶۰ در جامعه و اذهان عمومی خیلی مهم است و بر ما فرض است مخصوصاً افرادی که بالاخره مدت بیشتری هست که به کنگره می‌آیند و حال خوش را دارند در کنگره تجربه می‌کنند و سفر دومی‌ها بالأخص و آنهایی که قدیمی‌تر هستند. به عقیدهٔ شخصی خودِ بنده افرادی که زمان بیشتری در کنگره هستند و حال بهتری را دریافت کردند بیشتر موظف هستند هر جوری که در توانشان هست به کنگره کمک کنند. 
من خودم امسال یک اقدام مالی کردم و مقداری حسابم خالی شد؛ ولی واقعاً قصد داشتم که دنور بشوم و متأسفانه نشد؛ ولی در اولین فرصت این کار را خواهم کرد؛ چون به کنگره اعتقاددارم و برکات کنگره را در زندگی خودم و هم اطرافیانم که وارد لژیون سردار شده‌اند دیدم. من قصد داشتم همان مبلغی را که در کنگره تصویب‌شده پرداخت کنم؛ ولی ازآنجایی‌که آقای امین در صحبت‌های خودشان فرمودند که برای بخشش این‌طوری نیست که ما بگوییم بخشی از پولمان را می‌بخشیم باید طوری باشد که یک مقدار فشار بیاید و شما تحت‌فشار مالی قرار بگیرید و واقعاً امسال توان مالی من همان شش میلیون بود؛ ولی شنبه با خودم کلنجار رفتم که دو دو تا چهارتا نکن. اصلاً مهم نیست خب فوقش از یکسری چیزهای دیگر می‌گذری و من امسال اصلاً برای خودم خرید نکردم؛ ولی گفتم که از خودت بگذر که وقتی می‌خواهی بروی آنجا و در مقام استاد بنشینی باید حرفت نفوذ داشته باشد و کاری را که خودت انجام داده‌ای را بگویی تا دیگران هم انجام بدهند و من بیشتر از آن چیزی که در توانم بود کارت کشیدم.
خیلی خوشحالم و مطمئن هستم که شما همگی تجربه کرده‌اید که تا آن لحظهٔ کارت کشیدن نیروهای منفی هستند که حالا مهم نیست، حالا توان تو آنقدر است، حالا بقیه هستند و کمک می‌کنند تو شرایط و توانت این‌قدر است و ...  خدا شاهد است که دارم می‌گویم هر سری که دارم این کار را انجام می‌دهم و مطمئن هستم که تجربهٔ همگی شما هم هست و همهٔ آن کارهایی را هم که فکر نمی‌کردم انجام داده‌ام و انجام شد و به بهترین شکل هم انجام شد.

اتفاقاً خریدی را می‌خواستم برای خانواده‌ام انجام بدهم گفتم نه بگذار بعداً، دم عید و واقعاً وقتی نیت این کار را کردم، پولش هم جور شد. همهٔ ما این تجربیات را داریم؛ ولی شاید نمی‌گویم صددرصد؛ چون هرکسی باید خودش باور کند که وعده خداوند دروغ نیست و می‌فرماید که اگر می‌خواهید ما بدون حساب‌وکتاب به شما ببخشیم(همان کاری که ما در ذهنمان می‌کنیم و برای بخشش هایمان حساب و کتاب می‌کنیم) در حد خودت بی‌حساب‌وکتاب باید ببخشی. یکی توان مالی اش بیست هزار تومان و دیگری دویست و یکی بیست میلیون است، مهم توان مالی هر شخصی است. همه مبالغ کیف و دریافتی‌های خودمان را می‌دانیم. چیزی که مهم است و بارها در لژیون هم گفتم این است که از سال قبل باید برای امروز برنامه‌ریزی کنیم، برای امسالم و نگذارم برسد و بگویم ندارم. یک‌زمانی اهمیت ندارد؛ ولی مثلاً برای عید برنامه‌ریزی می‌کنم که آجیل بخرم ، گوشت و مرغ بخرم، این‌جوری کنم، آن‌جوری کنم. این هم یک جشن بزرگ است و باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم و مطمئنم امروز همهٔ ما سردار را خوشحال خواهیم کرد.
 
واقعاً من در اینجا بخشش را به معنای واقعی یاد گرفتم. شاید قبل از کنگره هم کمک می‌کردم و دوست داشتم؛ ولی اینجا باعث می‌شود آدم خلوص پیدا کند و می‌فهمم که برای چه دارم انجام می دهم؛ چون اینجا نه تقدیر می شود، نه منافع مادی دارد و نه خودنمایی در کنگره انجام می‌شود و شما با میل و رغبت انجام می‌دهید و جالب اینجاست که وقتی می‌بخشید خوشحال‌تر می‌شوید و واقعاً کجا می‌شود این کار را انجام داد!
شده که من به کسانی کمک کردم و آخرش گفتم شما چه زمانی این پول را پرداخت می‌کنید و از من ناراحت شدند؛ ولی کنگره اصلاً این معامله را با شما نمی کند و حالا اصلاً شما با سردار معامله کنید و بگویید من می‌بخشم و از شما این را می‌خواهم، من مسئولیتش را به عهده می‌گیرم. امکان ندارد که خواسته قلبی شما برآورده نشود. ان‌شاءالله امروز همهٔ ما مشارکت کنیم و واقعاً مهم نیست خجالت نکشید، پارسال که رقم‌ها را می‌نوشتم خانم مسنی آمد و با خیلی خجالت چند تا ده‌هزارتومانی به من داد و گفت شرمنده؛  ولی من بغض کردم که چرا باید اینگونه فکر کند. اصلاً به مبلغ نیست و ربطی ندارد هر چه در توانمان هست ببخشم و من مطمئنم که روز فوق‌العاده خوبی را رقم می‌زنید با توکل به خدا و اینکه من جمله‌ای امروز از جناب مهندس شنیدم که اگر ببخشی و خودت را هرس کنی زیباتر می‌شوی و این خیلی قشنگ است و جمله‌ای است که باید در ذهن همهٔ ما باشد برای امروز.
فکر کنم جناب زرکش فرمودند به برکت عدد ۶۰ چه زمینی و ماورایی وجود دارد و جلودار کنگره ۶۰ هم در سماء استاد سردار هستند، عددی را که می‌خواهید اهداء کنید عدد ۶۰ را به آن اضافه کنید. 
ببینیم امروز همه مان چه‌کاره هستیم.
ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید

در ادامه جلسه ؛ جشن گلریزان با زیبایی و شکوه برگزار شد و سرکار خانم نسرین اسیستانت محترم شعبه از عزیزانی که امسال به لژیون سردار توفیق پیدا کرده بودند و همچنین از دیگر عزیزان گروه سردار تشکر و قدردانی کردند.


جشن گلریزان به روایت تصویر

لژیون خدمتگزار : لژیون سردار
مرزبان کشیک : همسفر فاطمه
تهیه گزارش : همسفر نوشین
ویراستار : همسفر الهام
عکاس : همسفر فاطمه و همسفر مهناز

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه9 یکشنبه 1 دی 1398 01:31 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم آزاده راهنمای گرانقدر شعبه شادآباد .بسیار زیبا حس خود رابیان کردید.
امیدوارم خداوند به مال شما همانند ببخش بی کرانتان برکت ببخشد.
نسرین.اسیستنت جمعه 29 آذر 1398 08:09 ق.ظ
خانم آزاده عزیز درود و سپاس فراوان برای انتقال حس بخشش در کنگره ۶۰ ازشما سپاسگزارم سعبه شادآباد به حضور همسفران پر از عشقی همچون شما افتخار میکند برای شما برکت سرشار از بخششهای بی دریغتان از خداوند خواستارم.از گروه وبلاگ برای پوشش بسیار خوب جشن گلریزان سپاس فراوان دارم
پوران همسفرعباس 1 پنجشنبه 28 آذر 1398 06:53 ب.ظ
عرۻ خداقوت وتبریک به همه ی اعۻا کنگره وشعبه شادابادولژیون سردار وتبریک به عزیزانی که امسال عۻولژیون سردار شدند خدا وند به جان ومالتان برکت دهد واز اسیستانت ومرزبانهای عزیز تشکر می کنم برای این جشن زیبا
بسیار روز پر شور شوقی بود همه دوست داشتند با تنام قدرت توان مالی دراین جشن سهیم باشند وعۻولژیون شوند وبعۻیها هم به اندازه توان مالی که داشتتدکمک کردند ولی برای اینکه نمی توانند عۻو لژیون شوند اشک می ریختند امیدوارم استاد سردار به همه ی عزیزانی که دوست داشتند دعا کند وانها را جزو رهجوی لژیون سردار قبول کند تا درمحۻر ایشان ما هم بتوانیم درس بگیریم وتحت اموزشهای استاد قرار بگیریم .از همه ی عزیران سپاسگزارم .ازهمسفر کوچولو ها هم بسیار سپاسگزارم که به چه شور وحالی دوست داشتند دراین کار بزرگ سهیم باشتد .
ثریا ۱۲ پنجشنبه 28 آذر 1398 01:59 ق.ظ
عرض ادب و احترام دارم خدمت استاد محترم خانم آزاده عزیز جلسه بسیار پربار وپر انرژی بود خدمت نگهبان خانم مینای عزیز و دبیر جلسه خانم الهام عزیز هم عرض خداقوت دارم جایگاه هرسه بزرگوار را تبریک عرض می کنم امیدوارم پاداش این خدمت بهترینهای قدرت مطلق باشد .
خدمت اعضا لژیون سردار تبریک عرض میکنم و عرض تبریک ویژه دارم خدمت اعضا جدید امیدوارم خیر و برکت این خدمت در زندگیتان جاری و ساری باشد .
باتشکر و سپاس از گروه وبلاگ.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم پنجشنبه 28 آذر 1398 12:45 ق.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای محترم سرکار خانم آزاده.
بسیار پر انرژی وبانشاط جلسه را اداره کردید.
شنیدنی ولذت بخش است این همه تجربه ی زیبا از بخششتان.
خداوند به تمام خدمتهایی که در کنگره انجام داده اید برکت ارزانی گرداند.به خصوص خدمتتان در لژیون سردار که به گفته ی مهندس در کنگره هیچ خدمتی بالاتر از عضویت در لژیون سردار نیست.
وجود شما عزیزان درشعبه باعث خشنودی وقوت قلب است.
برای شما بانوی بزرگوار ودیگر اعضای لژیون سردار شعبه شادآباد آرزومند توفیق روز افزون سلامتی وسرافرازی می باشم.
راهتان پر نور.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 27 آذر 1398 11:46 ب.ظ
سلام وخداقوت به خانم آزاده عزیز واقعا عالی صحبت کردید امیدوارم روزی من هم بشود عضو لژیون سردار شدن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic