ارزش هر چیزی در داشتن آن نیست بلکه در درست استفاده کردن از آن است
دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 04:30 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

حضرت محمد (ص) می‌فرماید: بخشش، درختی از درختان بهشت است که شاخه‌هایش به‌سوی زمین آویخته شده و هر کس شاخه‌ای از آن را بگیرد، آن شاخه او را به بهشت خواهد برد.به نام قدرت مطلق الله 


با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآباد . در دستور جلسه گلریزان هستیم و به این بهانه خدمت یکی دیگر از اعضای محترم لژیون سردار رسیدیم تا دررابطه با حس و حال و تجربه ایشان از خدمت در این جایگاه گفتگویی داشته باشیم. دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید .


لطفاً خودتان را معرفی و اعلام سفر بفرمایید.

سلام دوستان الهام هستم همسفر حسین، عضو لژیون سردار

آخرین آنتی ایکس مسافرم تزریق کراک و هروئین، روش درمان DST با داروی OT با راهنمایی‌های آقای ایرج ورمرزیار و خانم الهام سفر کردیم، ورزش مسافرم والیبال و خودم دارت، رهایی ۱۸ ماه. در ادامه سفر سیگار داشتند که ۱۵ ماه و ۱۰ روز است که آزاد و رها هستند.

 

خانم الهام عزیز،  بفرمایید چه مدت هست که عضو لژیون سردار هستید و با چه تفکری وارد این خدمت شدید؟

کنگره به ما زندگی دوباره بخشید و آرامش را به خانه‌هایمان آورد. همه ما مسئول هستیم که در حفظ و بقا و رشد کنگره با تمام توان کمک کنیم و بدانیم که اگر خداوند به ما برکتی داده و در شرایط مناسبی هستیم باید به فکر دیگران هم باشیم و بتوانیم بخشش کنیم. گاهی اوقات فقط گفتن خدایا شکرت کافی نیست. گاهی وقت‌ها باید کاری کرد، دلی را شاد کرد و دستی را گرفت.

من در سال ۹۷ عضو لژیون سردار شدم و اگر خدا بخواهد امسال هم شرکت می‌کنم و نیتم فقط کمک به انسان‌های همدرد خودم است که گرفتار این بلای خانمان‌سوز شده‌اند.

 

به نظر شما گذشتن از مال چه تأثیری در رشد و تعالی افراد دارد؟

ارزش هر چیزی در داشتن آن نیست بلکه در درست استفاده کردن از آن است. دارایی ما طلا، پول و ملک‌هایی نیست که داریم بلکه آن مقدار چیزی است که برای کمک و یاری‌رساندن به دیگران از آن استفاده می‌کنیم.

با بخشش می‌توان با کمترین تلاش به بالاترین بی‌کرانگی دست‌یافت. بخشیدن یک هنر و بخشندگی یک مهارت است و مهارت را باید آرام‌آرام آموخت. کائنات و خداوند به بخشندگی پاسخ می‌دهند و می‌توان صادقانه با خدا حرف زد و از نسیم عشق او، روح و جسم خود را نوازش و ارتقا دهیم.

 

لطفاً بفرمایید تفکر و عملکرد یک عضو باید به چه نحوی باشد که باعث جذب اعضای بیشتری در لژیون سردار شود؟

هر زمان صحبت جذب و دعوت به لژیون سردار می‌شود، یاد صحبت‌های زیبای آقای زرکش می‌افتم که گفتند: وقتی مؤذن، اذان می‌گوید همه را دعوت می‌کند و برخی این دعوت را می‌شنوند و می‌آیند و برخی دیگر نمی‌شنوند و یا می‌شنوند و نمی‌آیند. لژیون سردار هم همین‌طور است، از همه دعوت می‌شود و اجباری در کار نیست.

به نظر من این دعوتی از بهشت است و هر کس به این دعوت پاسخ دهد ضرر نمی‌کند. کسانی که می‌بخشند صددرصد در آنها تزکیه و پالایش اتفاق می‌افتد و وقتی انسان از درون پالایش شود این تغییر در رفتار و گفتار و کردارش نمایان می‌شود. بوی گل و چمن اگر حقیقی باشد نیازی به توصیف نیست.

 

به نظر شما یک همسفر چگونه می‌تواند در توانمندی لژیون سردار نقش داشته باشد؟

نقش همسفران در کنگره همیشه پررنگ بوده است و در همه‌جا بال پرواز مسافران بوده‌اند. در خانه معمولاً خانم‌ها مسئول امور مالی هستند که می‌توانند با کاهش هزینه‌های اضافی و پس‌انداز کردن، شرایط ورود به لژیون سردار را برای خود یا مسافرشان مهیا کنند.

ممکن است ترس از مشکلات آینده، مانع ورود به لژیون سردار شود؛ اما اگر همسفر به مسافر خود قوت قلب بدهد که اگر مشکلی پیش آمد خدا هست و ما را حمایت می‌کند مطمئناً مسافر می‌تواند با خیال آسوده‌تری عضو شود.

 

بیشتر افراد فکر می‌کنند باید انسان ثروتمندی باشند که در لژیون سردار قرار بگیرند و درواقع دچار ترس از خدمت مالی هستند، نظر شما در این رابطه چیست و چه توصیه‌ای برای این افراد دارید؟

حضور در لژیون سردار نیازمند دانایی و توانایی است، درواقع کسانی می‌توانند ببخشند که به آن دانایی رسیده باشند که بخشش تماماً خیروبرکت است. شاید در ظاهر فکر کنند که چیزی را از دست می‌دهند؛ ولی در باطن این‌طور نیست و چندین برابر آن برمی‌گردد و این وعده خداوند است.

حضرت محمد (ص) می‌فرماید: بخشش، درختی از درختان بهشت است که شاخه‌هایش به‌سوی زمین آویخته شده و هر کس شاخه‌ای از آن را بگیرد، آن شاخه او را به بهشت خواهد برد.

بخشش از مال همچون هرس کردن درخت است و پول هم همین‌طور است، پول هم با بخشش، زیاد و زیادتر می‌شود.

وقتی انسان می‌خواهد در مسیر صراط مستقیم حرکت کند، نیروهای منفی بیکار نمی‌نشینند و با زیرکی تمام سعی می‌کنند که جلوی انسان را شد کنند و با هزاران نوع القاء منفی که این وظیفه تو نیست، دیگران باید ببخشند، بچه‌های خودت واجب‌تر هستند، خودت مستأجر هستی و غیره جلوی انسان را می‌گیرند و ما باید قدرت تشخیص داشته باشیم و بدانیم که این صدای نفس است یا عقل.

 

ما در کنگره به این اعتقادداریم که برکت خدمت به زندگی‌مان برمی‌گردد، آیا شما بعد از عضویت  در لژیون سردار تأثیر آن را در زندگی‌تان احساس کرده‌اید؟

خدمت کردن، سطح انرژی انسان را بالا می‌برد، وقتی سطح انرژی انسان بالا باشد حس‌هایش هم بهتر کار می‌کند و باعث می‌شود فرد تصمیمات بهتری بگیرد. خدمت در کنگره، یکی از باارزش‌ترین خدمت‌ها نزد خداوند است ‌. ما باید یاد بگیریم علاوه بر خدمت‌هایی که می‌کنیم، خدمت مالی را نیز انجام دهیم.

خدمت در لژیون سردار برای من و مسافرم خیروبرکت‌های فراوانی داشت، چه مادی و چه معنوی، چه در صور آشکار و چه در صور پنهان و خدا را شکر می‌کنم که برکت معنوی‌اش برای ما بیشتر بود.

 

بهترین آموزشی که خدمت در این جایگاه برایتان داشته چه بوده است؟

تجربه نشان داده که بین بخشش و شادی، رابطه مستقیم وجود دارد. شادی هدیه دادن و بخشیدن به دیگران بسیار بیشتر از زمانی است که پول را برای خودمان خرج می‌کنیم. بخشش درراه خدا، آجری نیست که از ساختمانی برداری و جایش خالی شود بلکه مانند برداشتن سطلی آب از رودخانه است که جایش پر می‌شود.

انسان با باز کردن گره‌های دیگران می‌تواند مایه آرامش خودش باشد و به همان اندازه که می‌بخشد، از محبت دیگران بهره‌مند شود. بخشش، درس‌های زیادی به انسان می‌دهد که تا هر کس خودش تجربه نکند نمی‌تواند درک و حسش کند.

 

علمی که کنگره جاری کرده تماماً محبت است و همه ما از این محبت سیراب می‌شویم، شما به‌عنوان یک همسفر چگونه توانستید از این علم و رهایی خود محافظت و مراقبت نمایید؟

علم ناب کنگره بسیار گسترده است و مانند سفره‌ای پهن‌شده است که هر کس بر اساس میزان دانایی‌اش از این سفره بهره می‌برد.  همیشه سعی کردم علمی که اینجا می‌آموزم را اجرایی کنم؛ زیرا آموختن تنها و عمل نکردن، هیچ ارزشی ندارد و انسان هر چیزی را که به دست می آورد باید از آن مراقبت کند؛ در غیر این صورت آن را از دست خواهد داد.

سعی می‌کنم از آموزش‌ها عقب نمانم و علم خود را با کنگره جلو ببرم؛ چون نیروهای منفی بسیار زیرک و قدرتمند هستند و اگر جهان‌بینی ما رشد و تغییر نکند صددرصد در دام آنها گرفتار خواهیم شد؛ پس باید دانایی خود افزایش دهیم و بهترین راه، گرفتن آموزش‌ها و اجرایی کردن آنهاست.

  

سخن پایانی؛ در پایان بنده به‌عنوان یک عضو کوچک از لژیون سردار از همه عزیزان دعوت می‌کنم که با همه وجود و توان در این جشن آسمانی شرکت کنند. بعد از خدا، کنگره خانه امید همه ماست و همه ما باید برای آبادی این بنا تلاش کنیم. باید شکر گذار واقعی باشیم.

خدایا برای وجود آقای مهندس سپاسگزاریم. شکر شکر شکر


 

تهیه مطلب : همسفر الهام ، همسفر ربابه ، همسفر معصومه

تایپ و ویراستاری : همسفر الهام

عکس : همسفر دیبا

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 27 آذر 1398 08:12 ق.ظ
خانم الهام عزیزم زیباتر از این نمیشد که پیام بخشش که همان پیام عشق است را بیان کرد بسیار لذت بردم و بر دلم نشست این همه عشق و این دیدگاه زیبا.آفرین بر دست بخشنده ات که واسطه بخشش الهی شده.آفرین بر همه اعضای بی ادعای لژیون سردار.وآفرین بر گروه وبلاگ
فاطمه شمس سه شنبه 26 آذر 1398 10:32 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت خدمتگزاران صدیق کنگره
گفتگوی زیبایی بود ولذت بردم .
ازنکاتی که درباره بخشش بیان نمودید آموزش گرفتم.
خدا قوت به گروه وبلاگ نویسان.
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 25 آذر 1398 11:51 ب.ظ
خانم الهام عزیز بسیار بااحساس و دلنشین بود انشاء الله روزی برسد که همه اعضای کنگره عضو لژیون سردار شوند وبه آرامش واقعی دست یابند و برکات زیادی در زندگیشان سرشار شود چه مادی و چه معنوی.
فرشته لژیون یازده دوشنبه 25 آذر 1398 10:51 ب.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز بسیار زیبا و آموزند پر از آموزش بود امیدوارم همه ما هم در عرصه رسیدن به خداوند و بخشش و خدمت و کمک به دیگران همیشه آماده به رزم باشیم و نیروهای بازدارنده بر ما غلیه نکنن انشاالله که باز خورد نیکویتان با برکت فراوان به زندگیتان برگردد آمین با تشکر از تمام زحمت کشان وبلاک
سمیه9 دوشنبه 25 آذر 1398 10:07 ب.ظ
الهام عزیز خداقوت. چقدر زیبا حس وحال خودرا بیان کردید.امیدوارم همه مابه این حس خوب برسیم وقدرت بخشش راداشته باشیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic