نمی‌گذارم ذهنم، حرکت روحم را بگیرد
یکشنبه 24 آذر 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

مسئله‌ای که خیلی مهم است، در به دست آوردن یا از دست دادن ما هیچ نقشی نداریم. در قرآن آمده که هر دوی اینها امتحان است و انسان نسبت به هرکدام ضعف نشان دهد، امتحان می‌شود؛ پس چرا باید در بخشش از مال و ثروتی که هیچ نقشی در آن ندارم، بترسم، وقتی‌که خودِ خداوند وعده داده که با بخشیدن، آن مال ۷۰ برابر می‌شود!


به نام قدرت مطلق الله 


با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآباد . در دستور جلسه گلریزان هستیم و به این بهانه خدمت یکی از اعضای محترم لژیون سردار رسیدیم تا دررابطه با حس و حال و تجربه ایشان از خدمت در این جایگاه گفتگویی داشته باشیم. دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید .


لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی بفرمایید.

سلام دوستان منیره هستم یک همسفر

آنتی ایکس مسافرم شیشه و شیره، روش درمان DST، با شربت OT، مدت سفر یک سال، رهایی از اعتیاد ۹ سال و ۶ ماه و رهایی از سیگار ۶ سال و ۲ ماه، راهنمای مسافرم آقای رضا و راهنمای خودم خانم سارا، ورزش مسافرم والیبال و ورزش خودم دارت.

 

خانم منیره عزیز؛ چه مدت هست که عضو لژیون سردار هستید و با چه تفکری وارد این خدمت شدید؟

در سال ۹۷ وارد لژیون سردار شدم و با امسال به امید خدا دو دوره می‌شود؛ اما در سال ۹۶ اسیستانت شعبه شادآباد بودم و همسفران خیلی کم و شاید اصلاً در لژیون سردار عضو نبودند و یک روز آقای مهندس در جلسه هماهنگی اسیستانت ها فرمودند: شعبه‌ای که همسفرانش عضو لژیون سردار نباشند را باید خاک گرفت و در آنجا جرقه‌ای در ذهنم خورد که باید به‌عنوان اسیستانت شعبه، کاری بکنم؛ چون تا به آن روز در ذهن خودم هم هیچ‌چیزی درباره لژیون سردار نبود. همان سال همسرم وارد شد و من فقط توانستم با مبلغ یک‌میلیون و پانصد شرکت کنم.

به سه نفر از همسفران که می‌دانستم ازنظر مالی در وضعیت خوبی هستند و شاغل‌اند پیشنهاد دادم و به‌نوعی دعوتشان کردم و خوشبختانه هر سه عزیز بعد فکر کردن وارد شدند که لذتش برایم زیاد بود، انگار که خودم وارد شدم و همان‌جا گفتم سال بعد به امید خدا وارد می‌شوم که به لطف خدا میسر شد. خیلی حس آن روزهایم جالب بود و انگارنه‌انگار سال اول ورودم است، آنقدر به این کار اطمینان و ایمان داشتم که ذره‌ای شک در وجودم نبود. در سال ۹۷ همراه با مسافرم وارد شدیم و پولی که برای خریدن خانه کنار گذاشته بودیم را برداشتیم و هم برکات مالی‌اش و هم تزکیه و پالایش حسم را به‌خوبی درک و حس کردم و بهترین حال را تجربه کردم.

از خداوند و آقای مهندس بسیار سپاسگزارم که این بستر را فراهم کردند تا ما بخشش را یاد بگیریم و تمام حس‌های خوب را تجربه کنیم. کاش همه انسان‌ها بتوانند این بخشش زیبا را انجام بدهند، کاش همه بتوانند قبلش حس کنند که چه اتفاقات زیبایی برایشان رخ می‌دهد. امیدوارم امسال اعضای لژیون سردار بیشتر و بیشتر شوند و نشان‌های دنور هم افزایش پیدا کند.

 

در کنگره ۶۰ علم و آموزشی که ارائه می‌شود به‌صورت یکسان است، چه اتفاق و رویکردی باعث می‌شود که در بعضی از شعب کنگره، رشد مالی خوبی صورت گرفته است؟

همه ما به‌طور یکسان و هماهنگ آموزش می‌گیریم؛ اما کسانی که خدمت می‌کنند و گره‌های وجودی‌شان را باز می‌کنند و به خودشان می‌پردازند و در حاشیه کنگره نیستند و تمام تلاششان را برای تغییرات خودشان انجام می‌دهند و آموزش‌ها را برای خودشان کاربردی می‌کنند، در کنگره موفق‌تر هستند و درونشان زودتر به صلح و آرامش می‌رسد و زودتر اذن ورود به لژیون سردار برایشان صادر می‌شوند.

یکی دیگر از مسائلی که باعث می‌شود یک شعبه در رشد مالی خوب بوده و پیشرفت داشته باشد، جمع مبالغ سبد آن شعبه و جمع مبالغ کمک‌های ماهیانه است که خوب باشد. درواقع حمایت از سبدها و کمک ماهیانه به زمین کنگره، بستر و زمینه‌ای را فراهم می‌کند که فرد وارد لژیون سردار و بعد جایگاه دنور شود.

یک پیشنهاد؛ امتحانش مجانی است، کسانی که می‌خواهند به مالشان برکت دهند و وارد لژیون سردار شوند، اول از پرداخت هزینه در سبد با مبلغ مشخص شروع کنند. دوم به‌طور منظم هرماه مبلغی را به زمین کنگره واریز کنند و آن موقع معجزه را به زیبایی مشاهده خواهند کرد و بستر لژیون سردار برایشان فراهم می‌شود و سوم اینکه حتماً طلب سردار شدن را داشته باشند.

 

تفکر و عملکرد یک عضو باید به چه نحوی باشد که باعث جذب اعضای بیشتری در لژیون سردار شود؟

تجربه‌ای که من در این یک سال کسب کردم، سال ۹۷ در شعبه شادآباد سه نفر داشتیم که یک سال از عضویتشان در لژیون سردار گذشته بود و پر از تجربه و حس‌های زیبا بودند و در سال ۹۷ من و این افراد فقط از حس و تجربه‌مان گفتیم و تعداد اعضای سردار شعبه شادآباد ۸ برابر شد و اصلاً باورکردنی نبود. یک بخش قضیه این بود و یک بخش دیگر این بود که تک‌تک اعضاء با تمام وجود می‌خواستند این بخشش را انجام بدهند و آموزششان را کاربردی بکنند و خودشان هم کنجکاوِ تجربه و حس‌های زیبا بودند و حسی که من داشتم، هرکسی که معرفی می‌شد و شرکت می‌کرد، انگار خودت داشتی شرکت می‌کردی و شاید هم به این دلیل لذت‌بخش‌تر بود که می‌توانی روی دیگران تأثیر بگذاری و دعوتت را می‌پذیرند. جا دارد از خانم صبا، خانم آزاده و خانم فریده تشکر کنم که به‌خوبی در این امر درخشیدند.

 

ما در کنگره به این اعتقادداریم که برکت خدمت به زندگی‌مان برمی‌گردد، آیا شما بعد از عضویت در لژیون سردار تأثیر آن را در زندگی‌تان احساس کرده‌اید؟

قطعاً لژیون سردار برکت دارد و شکی در آن نیست. یکی از دلایلی که در کمک به زمین شرکت می‌کنم، پاک‌سازی و تزکیه و پالایش حسم است؛ اما قربان خدا بروم، آنقدر بخشنده و مهربان است که هم به نیت من پاسخ داد، هم برکت این کار را نشانم داد و هم رشد معنوی را نشان می‌دهد و هم رشد مالی.

 در یک‌زمان کوتاه ازنظر مالی چند اتفاق زیبا برایمان افتاد که شاید سال‌ها بود که نمی‌توانستیم این حرکت را انجام دهیم و کلیدش شرکت در لژیون سردار بود. از خداوند و آقای مهندس بابت این تغییرات زیبا سپاسگزارم.

 

شما سال پیش در جایگاه اسیستانتی شعبه شادآباد نقش بسیار پررنگی در جذب همسفران در لژیون سردار داشتید، چه تفکری در شما باعث انجام این امر شد؟

فقط عشق. عشق به انسان‌هایی که دوست داشتم تمام آن چیزی را که خودم لمس کردم، آنها هم لمس کنند. من همان سال خودم واردشده بودم؛ اما خداوند حس و حال زیبایی در من نهاده بود که به‌عنوان الگوی بی‌نقص، دعوت‌کننده بنده‌های نابش شوم و خودِ خداوند این مسیر را به زیبایی برایم باز کرد. من فقط وسیله‌ای برای این کار بودم و چقدر آن حس و حال زیبا و لذت‌بخش بود که در بخش همسفران، شعبه شادآباد اول شده بود و درس بزرگی در این زمینه گرفتم؛ چون من تعداد پایین‌تری طلب کرده بودم که ۱۴ نفر از همسفران وارد شوند و خداوند درسی بزرگ به من داد که در خواستن نترسم و طلب بزرگ‌تر داشته باشم. از آن روز یاد گرفتم که خواسته‌های بزرگ را با ایمان و اعتقاد کامل داشته باشم و نمی‌گذارم ذهنم، حرکت روحم را بگیرد و هیچ ترسی ندارم. خداوند را هزاران بار شکر که بنده را لایق این امر بزرگ دانست. ان‌شاءالله این حس ناب روزی تمام خدمتگزاران شود.

 

یکی از خواسته‌های نفس، ثروت‌اندوزی است، چگونه می‌توانیم این خواسته را اصلاح و در جهت درست هدایت کنیم؟

ثروت‌اندوزی اصلاً بد نیست و خیلی هم خوب است که انسان این فکر را داشته باشد؛ اما باید در کنارش این آموزش باشد که از این ثروت ببخشی و نترسی .

مسئله‌ای که خیلی مهم است، در به دست آوردن یا از دست دادن ما هیچ نقشی نداریم. در قرآن آمده که هر دوی اینها امتحان است و انسان نسبت به هرکدام ضعف نشان دهد، امتحان می‌شود؛ پس چرا باید در بخشش از مال و ثروتی که هیچ نقشی در آن ندارم، بترسم، وقتی‌که خودِ خداوند وعده داده که با بخشیدن، آن مال ۷۰ برابر می‌شود!

اعتقاد شخصی من این است که وقتی این مال را می‌بخشی، اصلاً چیزی از مالت کم نمی‌شود و از پیش برای بخشیدن تعیین‌شده است و نباید ذهن جلوی این کار را بگیرد؛ چون بخشیدن مال هم امتحان و هم آموزش است. ان‌شاءالله همه انسان‌ها به باور زیبای بخشش که بسیار زیبا و لذت‌بخش است برسند.

 

بهترین آموزشی که خدمت در این جایگاه برایتان داشته چه بوده است؟

ازنظر من تمام تجربه‌ها و حس‌ها در این جایگاه، بهترین است؛ اما من به چند مورد می‌پردازم؛

یکی از آنها این است که راه خدمت کردن برایت باز می‌شود. دیگری اینکه حست به زیبایی تزکیه و پالایش می‌شود. ازنظر مالی هم برکات زیادی شامل حالت می‌شود و در آخر، اینکه با تمام وجود می‌خواهی دیگران را به این جایگاه دعوت کنی که لذتی وصف‌نشدنی دارد که می‌خواهی فریاد بزنی من حالم خوب شده، تو هم بیا و حالِ درونت را با این خدمت زیبا خوب کن.

 

سخن پایانی؛ نترسید، سیستم خیلی حساب‌شده و دقیق است و اصلاً به این فکر نکنید که این پول کجا می‌رود؛ چون اگر سیستم اشتباه بود این‌همه نتایج زیبا نداشت. به قول استاد عزیزم، آقای مهندس که می‌گویند: هر کاری می‌خواهی انجام دهی، ببین نتیجه آن چگونه است. نتیجه این کار آنقدر زیباست که اصلاً وصف کردنی نیست.

خدا جان با تمام وجود می‌گویم و فریاد می‌زنم که به تمام فرشته‌های زمینی‌ات کمک کن تا تجربه سردار شدن را داشته باشند و حس و حال خوبی را که من تجربه کردم را تجربه کنند. الهی آمین

نوبت باران محفوظ است.

 

تهیه مطلب : همسفر الهام ، همسفر ربابه، همسفر معصومه

تایپ و ویراستاری : همسفر الهام

عکس : همسفر دیبا


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عزیزه 15 پنجشنبه 28 آذر 1398 10:16 ب.ظ
خداقوت خدمت راهنمای گرانقدذ خانم منیره عزیزم چه عالی ب سوالات پاسخ گفتید امدوارم من هم روزی عضو لژیون سردار شوم وان حس را درک کنم سپاس از خانم معصومه عزیز
همسفر رعنا سه شنبه 26 آذر 1398 09:24 ق.ظ
خام منیره کمک راهنمای عزیز؛چه با درک عمیق و حس زیبایی از عشق و ایثار و بخشش گفتید.برایتان از بارگاه الهی عافیت وسلامتی و نور خواهانم.
وبلاک نویسان گرامی خدا قوت.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم دوشنبه 25 آذر 1398 11:49 ب.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای عزیزم سرکار خانم منیره.
مثل همیشه درخشان کامل وجامع به بیان مطالب ارزنده ی خود پرداختیدوچه زیبا ودلنشین حال خوش خودرا بیان کردید.
خوب به یاد دارم تلاش وجدیت ودرایت شما را در روز گلریزان سال ۹۷ که بهترین روز را رقم زد وتعداد زیادی از همسفران شعبه شادآباد با عضویت در لژیون سردار این حال خوش نصیبشان شد.
راهنمای عزیزم خدمتت پربرکت.
برایت بهترینها را از قدرت مطلق خواستارم.
خدا قوت خانم معصومه عزیز که این گفتگوی زیبا را ترتیب دادید موفق وموید باشی.
خدا قوت به تمام دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند راه همگیتان پرستاره.
سمیه9 دوشنبه 25 آذر 1398 10:21 ب.ظ
خداقوت خانم منیره عزیز.خیلی عالی حس خود رابیان کردید.امیدوارم خداوند به وسعت قلب بزرگتان به شما بهترینها راببخشد.سربلند وپیروز باشید.
ثریا ۱۲ دوشنبه 25 آذر 1398 05:36 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت دارم خدمت راهنمای گرانقدرم خانم منیره .ورود دوباره شما را به لژیون سردار تبریک عرض میکنم امیدوارم همچنان خیروبرکت این کار در زندگیتان ساری و جاری باشد و به آن تزکیه و پالایش مورد نظرتان برسید .
با تشکروسپاس فراوان ازگروه وبلاگ.
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 25 آذر 1398 04:07 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم منیره عزیز بسیار عالی بود صحبتهاتون مثل همیشه به دل نشست امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد و هر کس که خواسته و طلب سردار شدن را دارد به آن برسد.
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 25 آذر 1398 11:12 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم منیره عزیز کمک راهنمای محترم ،مثل همیشه زیبا بیان کردید و من لذت بردم از صحبتها ی خوبتان انرژی گرفتم،انشاءالله خدا به من هم کمک کند که من هم بتوانم عضو لژیون سردار بشم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر لیلا از لژیون شش یکشنبه 24 آذر 1398 03:25 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت خانم منیره عزیز ان شاالله خیر و برکت این خدمت ها در زندگیتان جاری باشد
همسفر مهدیه از لژیون ۴ یکشنبه 24 آذر 1398 11:06 ق.ظ
سلام وخداقوت به خانم منیره عزیز کمک راهنمای محترم وامیدوارم روزی برسه که من هم لیاقت اینا داشته باشم وارد لژیون سردار بشم وخدا به شما و تمام اعضای لژیون سردار سلامتی وروزی فراوان بدهد
نسرین.اسیستنت یکشنبه 24 آذر 1398 08:33 ق.ظ
خانم منیره عزیز شما در شکل گیری لژیون سردار همسفران شعبه شادآباد نقش بسزایی را داشتید برایتان عوض خیر در زندگی و همچنان حضور پررنگ در لژیون سردار را از ایزد رحمان دارم دعای آخر مصاحبه شما دلم را قرص کرد و امیدوار الهی همواره در مسیر کنگره موفق باشید با تشکر فراوان از خانمها الهام،ربابه، معصومه و دیبا برای تهیه این مصاحبه خوب.وتشکر فراوان از گروه وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic