گزیده مشارکت ها در باب دستور جلسه بنیان کنگره 60
چهارشنبه 20 آذر 1398 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

داشتم به صحبت‌های آقای مهندس فکر می‌کردم ، وقتی‌که صحبت می‌کردند می‌گفتند که کنگره‌ای که الآن می‌بینید همین نیست که الآن هست. زمانی که از صفر شروع کردیم و شاید زیر صفر هیچ چیزی نداشتیم، واقعاً هیچ چیزی! نه پولی، نه جایی، حتی فرهنگسرایی که به ما می‌دادند مدیریت که عوض می‌شد ما را  بیرون می‌انداختند و بارها شده بود که گوشه خیابان نشسته بودیم . می‌نشستیم و صحبت می‌کردیم؛ اما ناامید نمی‌شدیم.


به نام قدرت مطلق الله 

مردی هست که پاسخی برای یکی از غامض‌ترین سؤالات جهان کشف کرده است، پس‌ازآنکه پاسخ یافته شده را بر سنگ محک تجربیات خویشتن آزمود، او رؤیایی در سر داشت و آن رؤیا التیام دادن دنیا از طریق به اشتراک گذاشتن این کشف بود؛ چراکه این مشکل، عاقل‌ترین مردان در دوران‌های مختلف را آزرده بود. 

بودند افرادی که باور نداشتند و پرسیدند: مدرک شما کجاست؟ در پاسخ، آن مرد متواضعانه سکوت کرد؛ اما هزاران تن که با او بودند یک‌صدا اعلام کردند ما مدرک زنده هستیم!آن صداها نماینده تحولی جدید در درمان و ریکاوری هستند که در حال گسترش در کشور آن مرد و حتی مرزهای فراتر از آن است، نام آن مرد دوست و برادر من حسین دژاکام است؛ بنیان‌گذار کنگره 60 ، ما امروز کنار او ایستاده‌ایم تا قدرت ریکاوری از اعتیاد و حقیقت آن را تائید کنیم.

" دکتر بیل ویلیام وایت "


گزیده مشارکت ها:

سلام دوستان مینا هستم همسفر

 این هفته را به تمام اعضای کنگره 60 تبریک می‌گویم.

از اول هفته احساس بسیار خوبی داشته‌ام، باورش برایم سخت بود که 22 سال از رهایی آقای مهندس گذشته است. از اول هفته مدام شکرگزاری کردم، مثل همهٔ افرادی که این حس را داشته‌اند که چقدر خوب است که آقای مهندس مانده‌اند و این اتفاق خوب را فقط برای خودشان نگه نداشته‌اند.

یکی از بارزترین ویژگی‌های آقای مهندس بخشش ایشان است که از محبت درونشان جوشش پیدا می‌کند. ایشان علمی را که پیداکرده‌اند فقط برای خودشان نگه نداشتند و انسان های دیگر را هم مطلع کردند و چون در این مسیر نمی‌خواستند به‌تنهایی سفر کنند به افراد دیگری هم نیاز داشتند. در ابتدا خانواده‌شان همراهی‌شان کردند و آنها هم قطعاً بخشیدند و از خیلی چیزها بخشیدند؛ ولی در ادامه، اینکه کنگره 60 مدام بزرگ می‌شد شاید یک روز آرزوی آقای مهندس یک شعبه بود و بعد تبدیل شد به تعدادی شعبه در سطح کشور و آرزوی آقای مهندس امروز خیلی بزرگ‌تر شده؛ چون جناب مهندس خیلی جلوتر از علم و اتفاقات روز دارند حرکت می‌کنند. امروز دارند به جهانی‌شدن کنگره 60 فکر می‌کنند، به اینکه کنگره را بیرون از کشور به‌جاهای دیگر و نقاط دور از این بفرستند؛ چون خیلی از دوستان هستند که دردمند هستند و نیاز به این علم دارند و امروز به کمک بیشتری از این افراد نیاز داریم.

خیلی اتفاق میمون و مبارکی است که بعد از هفته بنیان کنگره دقیقاً جشن گل‌ریزان برگزار می‌شود. جناب مهندس به کمک‌های بیشتری نیاز دارند و همینطور که همه افراد دعا می‌کنند، فقط آقای مهندس را دعا نمی‌کنند بلکه تمام اعضایی را که کمک کرده‌اند که کنگره 60 به این جایگاه برسد و به این اتفاق امروز برسد را دعا می کنند.

ما هم در جهانی‌شدن کنگره می‌توانیم کمک کنیم؛ حتی به‌اندازهٔ یک خشت؛ حتی به‌اندازه صد هزار تومان می‌توانیم کمک کنیم.

امیدوارم که همه اعضا خودشان را آماده کرده باشند. یک وقفه‌ای افتاد که افراد با توان بیشتری در این جشن شرکت بکنند و امیدوارم بهترین اتفاق‌ها در هفته گل‌ریزان شکل بگیرد و بهترین اتفاقی که می‌تواند شکل بگیرد این است که جناب آقای مهندس را به آرزویشان نزدیک‌تر بکنیم.


 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

هفته بنیان کنگره 60 است. ابتدا می‌خواهم خدا را شکر کنم، هزاران بار شکر که این جایگاه را دارم، این صندلی را دارم، یک سقفی اینجا هست، آموزش‌ها را داریم و تشکر کنم از خدای خودم. بعد از جناب آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان که اجازه دادند که دراین جایگاه باشم.

داشتم به صحبت‌های آقای مهندس فکر می‌کردم ، وقتی‌که صحبت می‌کردند می‌گفتند که کنگره‌ای که الآن می‌بینید همین نیست که الآن هست. زمانی که از صفر شروع کردیم و شاید زیر صفر هیچ چیزی نداشتیم، واقعاً هیچ چیزی! نه پولی، نه جایی، حتی فرهنگسرایی که به ما می‌دادند مدیریت که عوض می‌شد ما را  بیرون می‌انداختند و بارها شده بود که گوشه خیابان نشسته بودیم . می‌نشستیم و صحبت می‌کردیم؛ اما ناامید نمی‌شدیم.

تشکر می‌کنم از آقای مهندس به خاطر وجود ایشان که من الآن به واسطه ایشان توانستم اینجا باشم و درمان شوم و چه‌بسا که آیندگان من هم اینجا درمان بشوند.

ایشان فرمودند زمانی که ما شروع به این کار کردیم خیلی شرایطِ زمان سخت بود، در واقع زمان والعادیات بود. زمانی بود که اگر کمی تریاک دست کسی می‌گرفتند می‌فرستادند جزیره و تبعید می‌کردند یا می‌گفتند که معتادان را باید در آب بیندازند، در چاه بیندازند و مدفونشان کنند؛ ولی در دست بچه‌های کنگره 60 هر جا که مواد می‌دیدند کاری نداشتند و می‌گفتند چون کنگره‌ای هستید اشکالی ندارد؛ چون می‌دانستند که ما صراط مستقیم را می‌رویم و خداوند پشت‌وپناه ما بود. این برای ما باعث افتخار بود، الآن هم همین‌طور.

الآن ناظر هستید در همین شعبه شادآباد وقتی‌که جلسه تمام می‌شود می‌بینید که چه جمعیتی است یا در پارک طالقانی چه جمعیتی است؛ ولی هیچ‌کس اعتراض نمی‌کند، به خاطر اینکه بنیان اینجا در صراط مستقیم است. خداوند پشت‌وپناه آقای مهندس و ماست و همه دعاگوی ما هستند و هیچ مشکلی برای ما پیش نمی‌آید.

مطلبی که برایم جالب و مهم بود گفتند که ما اینجا کتاب 60 درجه را داریم. کتاب 60 درجه کلاً ما را پیش‌گویی می‌کند. با تصاویر و با مطالب می‌گوید که من الآن در چه مقطعی هستم و به کجا می‌رسم. آخر کتاب را که من بخوانم می‌توانم بگویم که من باید به آنجا برسم و می‌رسم اگر سفرم درست باشد و فرمان‌بردار و تسلیم باشم. گفتند که من کتاب را ویراستاری نکردم و هیچ تغییری ندادیماصل و مستند است برای مطالعه  که بدانیم به کجا می‌رسیم، خصوصاً برای تازه واردین تأکید کردند.

بازهم خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه هستم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم و واقعاً سپاسگزارم.


 

سلام دوستان سیما هستم همسفر

چندی پیش بسیاری از خانه‌ها بنیانشان سست شده بود، پدری که ستون خانه بود خمیده شده بود. دیوارها ترک برداشته بود و اهل خانه آشفته بودند، بچه‌ها گریان بودند...

چندین بارهم تلاش کردند دیوارها را ترمیم کنند؛ ولی جواب نداد.

در این میان خداوند مردی را برای ترمیم خانه‌ها انتخاب کرد که بندهٔ خوب خدا بود. مرد گفت: این خانه‌ها باید از بنیان شروع شود و درست شود. شروع کرد و خانه‌ها را درست کرد، دیوارها را به‌مرورزمان ترمیم کرد.

خانه‌ها آباد شد .

مرد خانه که خمیده بود قامتش استوار شد و راست ایستاد و سقف خانه را محکم نگه داشت.

دیگر بچه‌ها گریان نبودند، اهل خانه هم شب آسوده می‌خوابیدند...

و حالا جا دارد که هزاران بار بگوییم برای این عمل عظیم شکر شکر شکر


 

تهیه و تایپ : همسفر اکرم کریمی

ویراستاری : همسفر الهام

عکس: همسفر فاطمه ربیمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 21 آذر 1398 01:26 ب.ظ
هفته بنیان کنگره ۶۰ را به جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان تبریک میگویم و برای آقای مهندس زندگی سرشار از خیر و برکت و سلامتی خواستارم.
از مشارکت تمامی عزیزان سپاسگزارم و خدا را شاکرم که در این مکان حضور دارم امیدوارم من هم بتوانم در حفظ بنیان کنگره نقشی را ایفا نمایم.
از گروه وبلاگ هم تشکر میکنم.
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 20 آذر 1398 11:54 ب.ظ
خدا قوت بسیار مشارکتهای عزیزان پراحساس بود و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم به امید جهانی شدن کنگره ۶۰
این هفته پربرکت هفته بنیان کنگره را به تمامی اعضای کنگره تبریک میگم و امیدوارم سایه جناب مهندس عزیز همیشه بر سرمان مستدام باشد.
چهارشنبه 20 آذر 1398 05:09 ب.ظ
بنیان کنگره را خدمت جناب مهندس و خانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض میکنم. همچنین به اعضاکنگره تبریک عرص میکنم از خداوند منان خواستارم تا به عمر باعزت مهندس برکت بدهد وسایه این پدر مهربان سالیان سال بر سر اعضا کنگره مستدام باشد .مثل روز برایم روشن است که روزی کنگره جهانی می شود به امید اینکه هر چه زودتر پدر مهربانمان به آرزوی دلش برسد .آمین
بسیار خوشحال و خرسندم که در عصری هستم که این فرشتگان آسمانی حضور دارند وخداوندم را شاکرم که حضور در کنگره را روزیم کرد .شکر شکر شکر .
باتشکر و سپاس از گروه وبلاگ ‌ .
همسفر رعنا چهارشنبه 20 آذر 1398 04:43 ب.ظ
از نکات ارزشمند و آموزنده همه عزیزان که مطرح نمودند؛ استفاده کردم.انشااله به لطف خداوند علم کنگره جهانی شود.درپناه حق باشید.
سمیه9 چهارشنبه 20 آذر 1398 03:37 ب.ظ
خداقوت به تمام عزیزان خیلی عالی بود موفق باشید.
پوران همسفر عباس لژیون 1 چهارشنبه 20 آذر 1398 02:01 ب.ظ
خداقوت به همه ی دوستان مشارکتها بسیار عالی بود امیدوارم خداوتد اجازه حۻور درکنگره را به من بدهد تا درکنار این عزیزان دزکنگره درس بگیرم وبتوانم کاربردی کنم .
خداقوت خانم اکرم ؛الهام وفاطمه عزیز خدمتتان پر برکت
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 20 آذر 1398 01:54 ب.ظ
باردیگر هفته بنیان کنگره را به همه اعضا خانواده بزرگ کنگره ۶۰ تبریک میگویم از همه عزیزانی که روز سه شنبه احساس زیبای خود را به مشارکت گذاشتند تا دیگران را نیز در این شادی مضاعف سهیم شوند کمال سپاسگزاری را دارم با تشکر بی حد از گروه وبلاگ بسیار فعال شعبه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات