بنیان کنگره
شنبه 16 آذر 1398 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
طبق فرمایش خود جناب مهندس، از مشکلات ریز گرفته تا بزرگ‌ترین آنها که برخورد با دولتمردان بوده برای داروی درمان و یا جا و مکان مناسب، همه و همه این دردسرها بوده تا زمان حال که بحمدالله خیلی راحت می‌توان سفر کرد.


به نام خدا 

 

از من خواسته شد از بنیان کنگره ۶۰ مطلبی بنویسم، من هم به دیده منت قبول کردم؛ اما به راستی من از پس آن برمی‌آیم؟

 حرف زدن درباره بزرگ مردی همچون جناب مهندس دژاکام خوب، کار هر کسی نیست. مرد بزرگی که با عنایت و توکل بر خداوند، اول خودش حرکت کرد و سپس گروهی را با خود هم آوازه کرد تا بر ظلمت غلبه کنند و نوری باشند که انشاءالله بر همه بتابند.

 به راستی نوشتن از درایت و بزرگی این مرد سخت است؛ اما امیدوارم که خداوند مرا یاری کند تا بتوانم اندکی در مورد بنیان کنگره ۶۰ سخن بگویم.

 بنیان به معنای ریشه است، به این دلیل گفته می‌شود بنیان؛ چراکه ایشان پایه گذار علمِ درمانِ اعتیاد هستند. درمان اعتیاد با ترک خیلی فرق می‌کند. ترک، کنار گذاشتن است؛ اما درمان، معنای ریشه‌ای دارد و به این دلیل است که می‌گوئیم بنیان.

 در حال حاضر بیست و دو سال است که جناب مهندس به رهایی دست یافتند، رهایی از چنگالی تاریک که سال‌ها درگیر آن بودند و هرچه تلاش می‌کردند نمی‌توانستند از این بند رها شوند تا با خواست و اراده خداوند متعال، به همراه استادانی که از جانب خداوند مأمور شدند، حرکت نوین خود را که همان روش تدریجی یا Dst است را به اجرا درآوردند.

 در این روش نه تنها جسم بلکه همزمان روان و جهان‌بینی هم حائز اهمیت است و بسیار مهم است که در این مقوله به هر سه پارامتر؛ یعنی جسم، روان و جهان‌بینی اهمیت داده شود؛ چراکه اگر یکی از اینها رشد نکند طولی نخواهد کشید که فرد مصرف کننده دوباره به اعتیاد بازخواهد گشت؛ چراکه درمان به صورت قطعی صورت نگرفته است.

 حال گریزی می‌زنم به سی دی بنیان کنگره ۶۰. کنگره ۶۰ به راحتی به وجود نیامده و زحمات بسیار زیادی برای شروع کنگره ۶۰ توسط جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره کشیده شده و شاید بتوان گفت از آغاز ورود بشر به روی کره خاکی، اعتیاد و تاریکی هم شروع شد؛ چراکه انسان همیشه توسط نیروهای بازدارنده به دنبال راهی بوده برای کسب شادی و به اصطلاح انرژی مضاعف و همانطور که گفته شد شیطان به زیباترین شکل ممکن وارد افکار آدمی شده و او را از صراط مستقیم دور می‌سازد؛ البته شاید که نه حتماً برای بعضی افراد لازم بوده که مصرف کننده باشند تا خلق خدا از دست آنها راحت باشند؛ زیرا ممکن است که خواب یک آدم مصرف کننده بهتر از بیداری و آسیب‌هایش باشد. منظور خواب فیزکی نیست و بودن در عالم هپروت است.

  در دنیا هنوز راه درمان اعتیاد پیدا نشده؛ البته ترک زیاد است؛ اما ترک‌هایی که همیشه با مشکلات زیادی روبرو هستند که مهم‌ترین آنها مشکل زناشویی است که نشانه حب ذات و حب بقاست که نسل بشر توسط مسائل جنسی تکثیر پیدا می‌کند و مهم‌ترین قضیه در این اختلالات وجود دارد و این افراد گویی همیشه خمار هستند و اما در کنگره ۶۰ راه درمان توسط جناب مهندس کشف‌شده و ایشان در سال ۷۵ در ماه رمضان، در بهار قرآن به این موهبات الهی دست یافتند و نشان دادند که اعتیاد درمان دارد و ما اعضای کنگره ۶۰ به عقیده من بسیار خوش‌شانس و خوشبخت هستیم که خداوند مهربان این‌چنین فرد بزرگ و لایق و فهیمی را بر سر راه ما قرار داد تا بتوانیم نه‌تنها از تاریکی اعتیاد بلکه از تمامی تاریکی‌ها نجات یابیم و این فرایند روی نمی‌دهد مگر اینکه حرکت را آغاز کنیم و از این سفره پرنعمتی که برایمان پهن‌شده است استفاده کنیم و به آرامش و رهایی برسیم و امروزه که به این راحتی مسافران و همسفران عزیز سفر می‌کنند بدانند که کنگره ۶۰ به‌راحتی به وجود نیامده و مشکلات و مصائب بسیاری کشیده شده تا امروز به‌راحتی بتوان سفر کرد.

  طبق فرمایش خود جناب مهندس، از مشکلات ریز گرفته تا بزرگ‌ترین آنها که برخورد با دولتمردان بوده برای داروی درمان و یا جا و مکان مناسب، همه و همه این دردسرها بوده تا زمان حال که بحمدالله خیلی راحت می‌توان سفر کرد و نه‌تنها زحمات آقای مهندس بلکه همراهان ایشان اعم از کمک راهنمایان، دیده‌بانان و مرزبانان محترم که همه و همه بدون چشم‌داشتی زحمت فراوان کشیدند و کنگره را ساختند و خوشا به حال آنان که قدر بدانند و سفر خوبی آغاز کنند و با عقاب‌ها پرواز کنند که به بلندای آسمان برسند و بازهم قدر این عزیزان زحمتکش را بدانیم و همیشه محترمشان بداریم و به قوانین و حرمت‌ها احترام بگذاریم و بدانیم که بهشت را به بها دهنده نه به بهانه. از مشکلات به‌عنوان لعنت یاد نکنیم بلکه مشکلات را رحمت بدانیم.

 من هم به‌نوبه خود، بیست و دومین سالروز بنیان کنگره ۶۰ را ابتدا به خانواده   دژاکام و سپس به همه اعضای کنگره ۶۰ که محصول این بنیان هستند تبریک و شادباش عرض می‌کنم و در پایان از تمامی خدمتگزاران بسیار بسیار سپاسگزارم.

 عاشق را حساب با عشق است، با معشوق چه حساب دارد.

 

 نگارنده: لیلا طاهری کمک راهنمای لژیون ۲۲

تهیه و تنظیم: همسفر نجیمه

ویراستار: همسفر الهام 

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نسرین.اسیستنت یکشنبه 17 آذر 1398 10:30 ب.ظ
کمک راهنمای بسیار مهربان و متواضع و دوست داشتنی شعبه سرکارخانم لیلا بعداز چندین سال دوباره دلم به دیدن قلم زیبای شما روشن شد مثل همیشه ساده و روان وبی هیچ تکلف اضافی از دلتان آموزشی به زبان آوردید که صد درصد به دلم نشست همواره مثل گل زیبا و دوست داشتنی بمانی. خداقوت گروه وبلاگ عزیز
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 17 آذر 1398 07:15 ب.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای محترم سرکار خانم لیلا.
مثل همیشه درخشان همچون ستاره.
بسیار زیبا مطالب را بیان فرمودید وبه نکات بسیار خوبی اشاره فرمودید این اندیشه زیبا در بیان مطالب پشتوانه اش دانایی موثر شما بانوی بزرگوار است،تحسین برانگیز است اشتیاق شما بانوی بزرگواربرای خدمت به این بنیان عظیم وبی نظیرشما قدر دان آنچه که کنگره به شما داده هستید واین از جدیت وتلاش شما در کنگره کاملا آشکار است.
خدمتتان پربرکت راهتان پرنور سبزو سلامت وسر افراز باشید.
هزاران تبریک وشاد باش به جناب آقای مهندس وخانواده گران قدر ایشان برای بیست ودومین سالروز این بنیان عظیم .
وخدا قوت به خانم نجیمه وخانم الهام.
مریم حسینی یکشنبه 17 آذر 1398 09:04 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
خانم لیلا عزیز بسیار عالی و کامل در مورد بنیان صحبت کردید خدا را شکر بایت اقای مهندس
و بسیار خوشحالم که در کنگره هستم و ازآموزش جناب مهندس استفاده میکنم در همین جا سالگرد بیست دومین بنیان گنکره را به خانواده مهندس و تمامی اعضاء کنگره تبریک می گویم و برایشان سلامتی آرزومندم
مریم کرمی یکشنبه 17 آذر 1398 07:05 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم لیلای عزیز و مهربان، ممنون از مطلب خوبی که در مورد بنیان کنگره بیان کردید، در پناه خداوند باشید.
خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز
همسفر ربابه لژیون یکم یکشنبه 17 آذر 1398 01:21 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلا کمک راهنمای محترم ، سپاسگزارم بسیار عالی بود ،بهترینها را برای شما خواستارم از خداوند منان
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر ربابه لژیون یکم یکشنبه 17 آذر 1398 01:20 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم لیلا کمک راهنمای محترم ، سپاسگزارم بسیار عالی بود ،بهترینها را برای شما خواستارم از خداوند منان
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 17 آذر 1398 12:43 ق.ظ
خانم لیلای عزیز کمک راهنمای محترم بسیار عالی بود واقعا زیبا و دلنشین بود لذت بردم.خداوند بهترینها را برایتان رقم بزند.
صعری همسفر یوسف شنبه 16 آذر 1398 10:43 ب.ظ
خانم لیلا ی عزیز بسیار عالی ودلنشین مطلب خوبی را بیان کردید بابت زحماتی که می کشید سپاسگزارم خدا قوت موفق باشید وبلاک نویسان خدا قوت
همسفرخدیجه م شنبه 16 آذر 1398 04:25 ب.ظ
سلام و خداقوت ممنون از مطالب آموزنده تان خواهرعزیزم لیلا جان از اینکه هستید خداراشکر میکنم شما درانجام خدمتها و وظایف مربوطه خصوصا در جایگاه مرزبانی نیز بسیار خوش درخشیدید زحماتتان را ارج مینهم
سمانه همسفر داود شنبه 16 آذر 1398 02:12 ب.ظ
بسیار عالی بود خانم لیلا عزیز خدا قوت.
همسفرنسیم لژیون بیستم شنبه 16 آذر 1398 01:28 ب.ظ
خداقوت خانم لیلای عزیز...بسیارلذت بردم وعالی بیان کردید...چهره پرازآرامش شماروخیلی دوست دارم...امیدوارم همیشه موفق وسلامت باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات