گزیده مشارکت ها؛ نقش سی دی ها و نوشتن آنها در آموزش
چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 10:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

زمانی که شروع به نوشتن می‌کنیم خواه‌ناخواه ذهن ما از افکار منفی و از آن امواج بازدارنده آزاد و رها می‌شود و فقط روی نوشتن تمرکز می‌کنیم و وقتی می‌نویسیم مثل این می‌ماند که روی دلمان حک می‌کنیم و آموزشی، آموزش می‌شود که واقعاً روی دل انسان حک شود، آن زمان است که فرد، هر صحبتی از آن آموزش‌ها بکند واقعاً از دلش برمی‌آید.به نام قدرت مطلق الله 

با آموزش است که انسان به شناخت و معرفت می‌رسد و با کسب معرفت است که می‌توان وارد وادی بی‌انتهای دانایی شد. 


گزیده مشارکت ها : 

سلام دوستان نسرین هستم همسفر

ما در آموزش مثلث دانایی را داریم که شامل سه ضلع تفکر، تجربه و آموزش است. اگر بخواهیم ضلع آموزشِ ما به نحو عالی و احسن رشد کند حتماً باید تمامی اعضا و جوارح ما در خدمت این آموزش باشد؛ یعنی با تمام وجود خودمان و با سلول‌های وجودمان باید که آن آموزش را بگیریم تا ملکه ذهنمان شود تا کم‌کم بتوانیم در مرحله عمل آنها را به ضلع تجربه تبدیلش کنیم و بعد تازه  به وادی دانایی می‌رسیم و بعدازآن دانایی مؤثر است.

در قدیم زمانی که ما وارد کنگره شدیم کاست بود و هم من و هم مسافرم این کاست‌ها را می‌گرفتیم و گوش می‌کردیم و با گوش کردن خیلی از مطالب دستگیرم می‌شد؛ ولی زمانی که شروع به نوشتن ونت برداری کردم انگار که آموزش‌ها برای من ده برابر شد و خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کردم آموزش گرفتم و این اتفاق منجر به این شد که زمانی که خودم در جایگاه کمک راهنمایی قرار گرفتم رهجوهای خودم را مجبور به نوشتن سی‌دی‌ها کردم و گفتم اگر شده خلاصه بنویسید. الآن آقای مهندس دستورشان این است که واو به واو بنویسید، حالا چرا این را می‌گویند؟ به خاطر اینکه زمانی که شروع به نوشتن می‌کنیم خواه‌ناخواه ذهن ما از افکار منفی و از آن امواج بازدارنده آزاد و رها می‌شود و فقط روی نوشتن تمرکز می‌کنیم و وقتی می‌نویسیم مثل این می‌ماند که روی دلمان حک می‌کنیم و آموزشی، آموزش می‌شود که واقعاً روی دل انسان حک شود، آن زمان است که فرد، هر صحبتی از آن آموزش‌ها بکند واقعاً از دلش برمی‌آید.

 امیدوارم حالا که خداوند اذن این آموزش‌ها و قرار گرفتن در این بستر مناسب را به ما داده ، همه ما شکرگزار باشیم و بهترین شکرگزاری این است که بهترین برداشت‌ها را و بهترین سعی و تلاش را در جهت آموزش بکنیم. برای همه آرزوی موفقیت را دارم.


 

سلام دوستان آرزو هستم همسفر

یکی از بهترین و ناب‌ترین منابع آموزش‌ها در کنگره استفاده از سی‌دی‌هاست که به‌طور مستقیم از آموزش‌های آقای مهندس بهره‌مند می‌شویم. درواقع این سی‌دی‌ها به ما علم خودشناسی و روش درست زندگی کردن را آموزش می‌دهد. یک مصرف‌کننده با OT خوب می‌شود و به حال خوش می‌رسد؛ ولی یک همسفر با سی دی گوش کردن و سی‌دی‌ها یک داروی شفابخش برای ما همسفرهاست که روح و روان ما را به آرامش می‌رساند و وقتی روح و روان ما آرامش داشته باشد جسم ما هم سالم می‌شود.

من خودم وقتی مشکل داشتم پیش دکتر اعصاب و روان رفتم و دارو مصرف کردم و هیچ توفیری برای من نداشت؛ ولی از زمانی که به کنگره آمدم، در همین زمان کوتاه شش ماهه با کمک سی‌دی‌های آقای مهندس و گوش کردن به آنها توانستم به آرامش حداقل برسم و حدودی از مشکلات را حل کنم. با کمک این سی‌دی‌ها می‌توانیم به جواب سؤالاتی و مشکلاتی که داریم برسیم.

 از آقای مهندس تشکر می‌کنم که این مکان و امکانات را برای ما و همه اعضای کنگره فراهم کرده که بتوانیم در هر زمانی که می‌خواهیم در گوشی یا ماشین یا خانه به سی دی ها گوش کنیم و از آنها بهره ببریم. خدا را شکر می‌کنم که با کنگره آشنا شدم.


 

سلام دوستان زهرا هستم همسفر

درست است که سی دی نوشتن و آموزش گرفتن اینها همه در جایگاه خودش خیلی به ما انرژی می‌دهد و کمک می‌کند و از سی دی نوشتن واقعاً انرژی می‌گرفتم؛ اما موقعی که آقای مهندس گفتند که واو به واو کلمات را بنویسید جا خوردم و گفتم من این‌همه سال سی‌دی‌ها را نوشته‌ام و صد  تا خلاصه سی‌دی‌ را طی این نه یا ده سالی که از آمدنم به کنگره می‌گذرد داشته‌ام و خیلی از سی‌دی‌ها را نوشته‌ام؛ ولی چرا باز آقای مهندس این دستور جلسه را گذاشته‌اند و یک جای سؤالی برایم بود .

 وقتی‌که انجام دادم آن‌قدر انرژی و نکاتی داشت که متوجه شدم الآن که دارم دقیق می‌نویسم واقعاً نکاتی هست که الآن به دردم می‌خورد و در خلاصه‌نویسی‌ها نمی‌توانستم آن نکات را پیدا کنم و دوباره همان سی‌دی‌هایی را که داشتم را دارم دوباره می‌نویسم و واقعاً دارم می‌بینم که چقدر نکته‌های قشنگی به دست می‌آورم و انرژی فوق‌العاده زیادی دارد، تمرکز فوق‌العاده‌ای دارد.

من همیشه وقتی‌که فیلمی را می‌دیدم یا حتی سی دی که گوش می‌کردم می‌خواستم برای کسی توضیح دهم اصلاً نمی‌توانستم. تمرکز پایین و حواس‌پرتی داشتم؛ ولی الآن با این کار، آقای مهندس می‌خواهد ذهن ما را متمرکز کند که فقط به درمان خودتان فکر کنید. هر چیزی یا نکته‌ای که پیدا می‌کنید نباید بگویید فقط برای مسافر است و ما همسفرها هم باید به خودمان برسیم.


 

سلام دوستان سمانه هستم همسفر

من هم خدا را شکر می‌کنم در این بستر هستم که از آموزش‌های آقای مهندس بهره می‌برم.

وقتی‌که گفتند سی‌دی‌ها را کامل بنویسید من اول مقاومت می‌کردم و میگفتم من نمی‌توانم و اگر هم می‌نوشتم خیلی دست‌وپاشکسته خلاصه‌نویسی می‌کردم؛ ولی وقتی‌که شروع کردم به کامل نوشتن ، این کار در برداشت از سی‌دی‌ها در لژیون و مشارکت کردن خیلی خیلی به من کمک کرد.

یکی از بهترین کمک‌ها و آموزش سی‌دی‌ها به من این بود که من تا قبل از ورود به کنگره 60 همیشه از مرگ عزیزانم خیلی متأثر می‌شدم و همیشه ذهن من درگیر بود و اذیتم می‌کرد و روی روانم تأثیر می‌گذاشت و وقتی روان آدم به هم می‌ریزد مطمئناً خلق‌وخوی بدی هم دارد؛ ولی از وقتی‌که وارد کنگره شده‌ام و با آموزش‌هایی که از آقای مهندس گرفته‌ام دیدم که جهانی بعدازاین جهان وجود دارد،گرچه قبلاً به ما چنین چیزی گفته بودند؛ ولی ملموس نبود و باور قلبی نسبت به این موضوع نداشتیم؛ ولی با آموزش‌های آقای مهندس این را باور کرده‌ام و خیلی خیلی راحت‌تر با این قضیه کنار آمده‌ام و اصلاً این دیگر به ذهنم نمی‌آید که حالا فلانی رفته دکتر اتفاق بدی برایش پیش نیاید. خدا را شکر که اصلاً این فکر و افکار بد به سراغم نمی‌آید و خدا را شکر می‌کنم که در این بستر هستم و از این آموزش‌ها بهترین بهره را می‌برم.


 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

خدا را شکر که در کنگره 60، در یک مسیر هدفمند قرار داریم.

سی‌دی‌ها و کتاب‌ها واقعاً کمک می‌کنند که خیلی هدفمند به مطالبی که در زندگی نیاز داریم برسیم. ممکن است یک کتابی را چند بار مطالعه بکنیم و یا برای بعضی از کتاب‌ها نیاز است کتاب‌های پیش‌نیازش را بخوانیم تا یک مطلبی را از آنها درک بکنیم؛ ولی منابع آموزشی که در کنگره‌داریم چه کتاب، چه سی‌دی‌ها وقتی‌که می‌خوانیم یا گوش می‌دهیم یا می‌نویسیم، مطالب خیلی عمیق را در قالب کلمات خیلی ساده و خیلی روان و خیلی کاربردی می‌توانیم درک بکنیم و این ساده بودن باعث می شود هم در فهمیدن آن مطالب و هم در زمان ما صرفه‌جویی شود که بتوانیم خیلی سریع و زودتر یاد بگیریم.

نوشتن هم مطمئناً تأثیر را چند برابر می‌کند؛ چون وقتی‌که ما گوش می‌دهیم یک مطلبی را یاد می‌گیریم؛ ولی وقتی‌که می‌نویسیم یک مطلب دیگر.

دقیقاً ساعاتی را که سی دی می‌نویسی زمانی است که خودت با درون خودت در چالش هستی؛ چون آنجا مجبور هستی که با خودت کاملاً روراست باشی و این را که می‌نویسی، تک‌تک نکته‌ها و تک‌تک آن تاریکی‌ها و روشنایی‌ها و ضدونقیض‌ها را در وجود خودت به عینه می‌بینی و در پذیرفتن و نپذیرفتن آنها با خودت روراست هستی و اینها همه لطف خداوند است که ما در این مسیر هدفمند قرار داریم. امیدوارم که روزبه‌روز بتوانیم درک بیشتری از این آموزش‌ها داشته باشیم.

 

تهیه و تایپ : همسفر اکرم ، همسفر سمانه

ویراستاری : همسفر الهام

عکس : همسفر فاطمه

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر ربابه لژیون یکم شنبه 16 آذر 1398 12:58 ق.ظ
خدا قوت به همه عزیزان و امیدوارم که بتوانیم بالاترین برداشتها را از این سی دی ها داشته باشیم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
عزیزه 15 پنجشنبه 14 آذر 1398 11:28 ب.ظ
خداقوت خدمت همه ی مشارکت کنندگان ممنونم از صحبت هاینان اموزش گرفتم با سپاس از گروه وبلاک نویسان
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 14 آذر 1398 12:56 ق.ظ
ممنون از مشارکت های خوب استفاده لازم را بردم.
سمیه9 چهارشنبه 13 آذر 1398 07:47 ب.ظ
ممنون از مشارکتهای خوب شما عزیزان.ممنون که تجربیات خود را به مشارکت گذاشتید .امیدوارم در ادامه مسیر موفقو پیروز باشید.

مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم چهارشنبه 13 آذر 1398 05:52 ب.ظ
درود وخدا قوت به همه دوستانیکه به خوبی مشارکت نموده اید.
خدا قوت به دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند.
موفق وموید باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic