گزارش آموزشی همسفران سه شنبه مورخ 98/09/12
سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 10:17 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
سومین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ 98/09/12با استادی همسفر لیلا، نگهبانی موفقت همسفر سمیه و دبیری موفقت همسفر الهام با دستور جلسه «نقش سی دی ها و نوشتن آن ها در آموزش» رأس ساعت  15:00 آغاز به کار نمود.


به نام قدرت مطلق الله 

سلام دوستان لیلا هستم همسفر مجید
خداوند را شاکر و سپاسگزارم که توفیق خدمت در این جایگاه روزی من شد، امیدوارم جلسه پرانرژی داشته باشیم و با انرژی که می‌گیریم خیلی خوب به مسیرمان ادامه دهیم.
برای درمان اعتیاد در کنگره ۶۰، مثلثی در نظر گرفته شده که دارای سه ضلع جسم ، روان و جهان‌بینی است.
آقای مهندس تعریف ساده از روان ارائه دادند و فرمودند: روان به معنی خلق و خوی است و دو پارامتر جهان‌بینی و فیزیولوژی ، روان را می سازند. حالا ما اگر روی ضلع جهان‌بینی برویم متوجه می‌شویم که این مسئله فقط مختص مسافران نیست و تمام انسان‌ها با آن سروکار دارند و برای رسیدن به آرامش لازم و ضروری است که دانش خودمان را نسبت به مسئله جهان‌بینی ارتقاء ببخشیم.
در جزوه جهان‌بینی، آقای امین می فرمایند: اگر ما در هر بازی، قوانین آن بازی را بلد باشیم، بازی لذتبخش تر می‌شود. حالا داشتن جهان‌بینی؛ یعنی بلدبودن قوانینِ بازی زندگی.
حالا ما چه طور می‌توانیم به جهان‌بینی دست پیدا کنیم یا در جهان‌بینی، تغییرِ دید داشته باشیم؟ این امر مستلزم آموزش است و همانطور که می‌دانیم  آموزش نقش بسیار مهمی در زندگی هر انسانی دارد و پایه و رکن آن است.

اگر ما کنگره ۶۰ را یک دانشگاه در نظر بگیریم، مانند هر دانشگاهی، منابع و متون آموزشی، کتاب و جزوه های مختلفی دارد که یکی از بهترین و مناسب ترین منابع آموزشی، سی دی های آموزشی کنگره ۶۰ هستند که توسط بنیان کنگره ۶۰ و آقای امین به ما علم خودشناسی و روش درست زندگی کردن را آموزش می‌دهد و فرقی که دارد این است که ما می‌توانیم به طور مستقیم از آموزش‌های استاتیدمان در کنگره ۶۰ بهره‌مند شویم؛ پس یکی از راه های رسیدن به آرامش، آموزش است؛ به عبارت دیگر کلیدهای مختلفی برای حل مسائل داشته باشیم که بتوانیم از مسائل عبور کنیم و این موضوع را بدانیم که همانطور که جناب مهندس فرمودند مسائل و ناشناخته ها و مجهولات را که مهندس در سی دی های اخیر به این نکته اشاره کردند که هدف از خلقت، رسیدن به تکامل است و در وادی چهارم هم آمده است که به راستی مگر منظور قدرت مطلق که خود فرمانروای مطلق است، از فرستادن ما به پایین ترین نقطه خلقت، غیر از این است که بایستی انسان خودش با داشتن اختیار و پذیرشِ مسئولیتِ حیات، خودش را به بالاترین نقطه تکامل برساند؛ پس در مسیر تکامل، فراز و نشیب است.
یکی از راه های آموزش با کمترین هزینه و به زبان روان و ساده و قابل فهم برای ما، استفاده از سی دی است. 
حالا چرا به نوشتن کامل سی دی تاکید شده است؟
 اگر ما خارج از بحث کنگره هم در مورد این موضوع تحقیق کنیم متوجه فواید نوشتن خواهیم شد. کتاب‌های متنوعی  در این زمینه وجود دارد که از نوشتن و معجزات آن و قانون جذبی که نوشتن دارد سخن گفته و علاوه بر آن خداوند هم در قرآن به قلم و آن چیزی که می‌نویسد قسم خورده است؛ پس در این گفته هم برکات زیادی برای ما هست. در ضمن نوشتن برای ما که در تاریکی بودیم و ذهن آشفته و به هم ریخته ای داریم، خیلی تاثیرگذارتر است و یکی از راه های کنترل افکار و دنیای ذهن این است که بتوانیم ورودی و خروجی دنیای ذهن را کنترل کنیم. 


نوشتن آموزش پذیری را چندین برابر افزایش می‌دهد و باعث می شود که ما روی مسئله متمرکز شویم و یکی از راههای موثرِ کنترلِ افکار و ذهن است. اصلاً آموزشی که نوشته شود مثل فشنگ بدون باروت می‌باشد.
زمانی که ما می‌نویسیم، ذهن ما کاملاً معطوف متونی می‌شود که در حال نوشتن آن هستیم. سی دی هایی که ما می‌نویسیم سرشار از انرژی و بار مثبت هستند. آقای مهندس می‌فرمایند: در بیست سال حتی از یک جمله منفی استفاده نکرده‌اند.
زمانی که می‌نویسیم باعث می‌شود مصمم تر و پایبندتر به کائنات معرفی بشویم و کوچکترین اثرش این است که حال ما را خوب می‌کند و شناخت بهتری از ما به خودمان می‌دهد.
 زمان نوشتن خیلی مهم است. نوشتن صحنه آهسته گوش دادن است، اگر فیلم، روی صحنه آهسته باشد ما جزئیات را بهتر متوجه می‌شویم؛ چون در گوش دادن، حواس پرتی ها زیاد است؛ ولی در نوشتن چون حواس دیگر هم کار می‌کند،  دست ما دخیل است، ذهن باید دقت کند و درست بنویسد و تمرکز بیشتر می‌شود و تمرکز بیشتر، باعث فهم بهتر موضوع می‌شود و در اشخاصی که سن بالا دارند از بروز بیماری جلوگیری می‌کند.مرزبان کشیک : همسفر فاطمه
لژیون خدمتگزار : لژیون هفدهم
عکاس : همسفر فاطمه ربی
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم کرمی پنجشنبه 14 آذر 1398 06:53 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی ،خانم لیلای عزیز، ممنون از صحبتهای کامل و جامعی که در مورد دستور جلسه بیان کردید. روزی هایتان افزون
خداقوت به همه عزیزان خدمتگزار.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 14 آذر 1398 01:07 ق.ظ
کمک راهنمای عزیزم مثل همیشه بسیار عالی راجع به دستور جلسه صحبت کردید و خیلی بهره بردم انشاء الله خداوند توفیق دهد تا بتوانم همواره در لژیون فرمانبردار باشم و از آموزش هایتان استفاده کنم و خدا را شکر میکنم که در کنگره حضور دارم و از سی دی های آقای مهندس بزرگوار بهره میبرم و از وجود کمک راهنمای مهربانی چون شما خرسندم.امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد و همیشه پایدار باشید.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم پنجشنبه 14 آذر 1398 12:23 ق.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای محترم سرکار خانم لیلا.
به مطالب ارزشمند ونکات پرباری اشاره فرمودید.
خدمتتان پربرکت راهتان پرستاره موفق وموید باشید.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 13 آذر 1398 08:59 ب.ظ
خداقوت خانم لیلای عزیز ممنون بابت صحبتهای زیباتون
همسفر سکینه 24 چهارشنبه 13 آذر 1398 07:15 ق.ظ
خواهر خوبم.کمک راهنمای گرامی،بسیار عالی در باب دستور جلسه سخن گفتید.ممنون.ان شاالله که بتوانیم کار بردی کنیم و با لذت سی دی ها را گوش کنیم و بنویسیم.
با تشکر از وبلاگ نویسان عزیز
سمیه9 چهارشنبه 13 آذر 1398 06:57 ق.ظ
خانم لیلای عزیز واقعا لذت بردم،خداروشکر که شعبه شاداباد کمک راهنماهای خوبی همچون شما دارد.برای شما بهترینها را از خدای مهربان خواستارم.
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 13 آذر 1398 06:49 ق.ظ
کمک راهنمای عزیز خانم لیلا به بهترین شکل ممکن دلایل یادگیری با نوشتن سی دی را ساده و روان بیان کردید برایتان در مسیر تعلیم و تعلم موفقیت آرزومندم با تشکر فراوان از مرزبان کشیک و لژیون خدمتگزار وهمچنین مرزبان مسافر آقای علی برای برقراری نظم در جلسه.وتشکر از گروه بسیار زحمتکش وبلاگ
آرزو همسفر حامد چهارشنبه 13 آذر 1398 01:04 ق.ظ
بسیار عالی و زیبا بود خانم لیلا عزیز. واقعا از صحبت هاتون بهره بردم.خداروشاکرم که با کنگره آشنا شدم وکمک راهنمایی همچون شما دارم که کلی آموزش ازتون میگیرم.
خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات