خروج از بیراهه های زندگی
دوشنبه 11 آذر 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

اگر کسی هم به درمان نمی‌رسد و از آموزش‌های جهان‌بینی غافل است هنوز دچار منیت است و تا وقتی تصمیم به تغییر نگیرد و نخواهد شخصیتش را به نحو درست شکل دهد، آموزش برایش معنی ندارد و بیراهه‌های زندگی‌اش بیشتر و بیشتر می‌شود که بازهم این افراد به قول جناب مهندس از دایره و چرخه کنگره خارج می‌شوند، تا زمانی که دوباره خود را در این چرخه قرار دهند.


به نام قدرت مطلق الله 

با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآبا، در دستور جلسه نقش سی دی ها در آموزش هستیم و گفتگویی ترتیب دادیم که در ادامه دعوت می کنیم که با ما همراه باشید . 


 لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی نمایید .

سلام دوستان فرشته هستم همسفر میلاد و ایمان

آخرین آنتی ایکس مسافرانم تریاک و هروئین. روش درمان DST با داروی OT ، به مدت ده ماه سفر کردیم با راهنمای خوب خودم خانم نسیم و راهنمای مسافرانم، آقای مجتبی ایران پور وآقای مرتضی نوری و الآن یک سال و هفت‌ماه است که آزاد و رها هستند و در ادامه سفر سیگار داشتند و هفت ماه است که نشان ویلیام را گرفتند. ورزش مسافرم فوتبال و پیاده‌روی و خودم دارت و شنا.

 

چند وقت است در کنگره حضور دارید و تغییرات خودتان در کنگره، با گرفتن آموزش‌ها چگونه بوده است؟

من از سال ۹۶ در کنگره حضور دارم و خدا را شاکرم که با حضور در کنگره توانستم آموزش‌های زیادی فراگیرم. همه ما در طول حیات خود نیاز به آموزش داریم و کسی برنده است که آموزش‌ها را عاقلانه فرا گرفته و در زندگی با هوشیاری به کار گیرد. همیشه فکر می‌کردم برای هر کاری و هر مشکلی باید به‌تنهایی تصمیم بگیرم و گاهی بدون تفکر و تعقل تصمیم می‌گرفتم و پس از اجرای کار با پشیمانی ، اعصاب خردی ، حال خرابی و عقب ماندن در زندگی روبرو می‌شدم.

اگر بخواهم تغییراتم را دسته‌بندی کنم که چه فوایدی در برداشته بسیار بسیار زیاد هستند؛ اما به چندمورد از آنها اشاره می‌کنم:

۱-  طرز برخورد درست و منطقی و کارساز با مسافرانم.

۲ -نظم و ترتیب در زندگی که چگونه هر کاری، در زمان و ساعت خودش انجام شود (البته گاهی شیطانی و وسوسه‌های نفس خللی ایجاد می‌کند؛ اما نظم غالب‌تر است)

۳-  حس وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری و جبران شکست‌های گذشته.

۴ -گذشت، فداکاری؛ ایثار و خدمت به مردم و دیگران و به خصوص کنگره ۶۰.

۵- حس شکرگزاری در هر مرحله و هر زمان، به خاطر قدرشناسی و ابراز سپاسگزاری از خداوند منان و اطرافیان و همین‌طور جناب مهندس و تمام اعضای کنگره ۶۰ و همین‌طور راهنمایان گرامی که راه درست را به من و مسافرانم نشان دادند و بعد از سپاسگزاری، جبران این‌همه محبت از طریق خدمتم به شعبه.

۶-پراکنده شدن افکار مزاحم و تفکر قبل از تصمیم هر کاری.

۷ - پس‌انداز کردن؛ حتی در حد کم و همان ده درصد از حقوق.

۸ - اولویت‌بندی کارها در زندگی و احساسی برخورد نکردن با مسائل.

۹ -ایمان قوی داشتن برای ادامه زندگی و ناامید نشدن در مشکلات.

۱۰ - حس کردن حضور خداوند در هرکجای زندگی‌ام که قبلاً از روی ناامیدی فراموش کرده بودم.

۱۱- برنامه‌ریزی برای کارهای نیمه‌کاره گذشته‌ام که تا زنده‌ام دست از تلاش برندارم و به زندگی پس از مرگ اعتقاد پیدا کردم که همین خود روزنه امید و حرکتی شد برای انجام کارهای باارزش در مسیر صراط مستقیم و دوری از ضد ارزش‌ها.

۱۲-  با گوش دادن و نوشتن سی‌دی‌ها میل من به مطالعه بالا رفت و کتاب‌های زیادی را مطالعه کردم و همین‌طور در کلاس‌های آموزشی دیگری شرکت کردم که همه اینها از برکات کنگره و آموزش‌های جناب مهندس و استاد امین هستند.

۱۳ - تصمیم‌گیری برای ادامه تحصیل که آن را نیمه‌کاره رها کردم.

۱۴- خدمت کردن به مردم و اطرافیان در حد گره باز کردن از مشکلاتشان که قبلاً چندان برایم مهم نبود و منیت به من اجازه این کار را نمی‌داد.

۱۵ - دوری از ضد ارزش‌ها (غیبت، دروغ، تهمت، توهین، دعوا، قهر، قضاوت، سرزنش، غرور، تکبر، منیت، ناسپاسی، ناامیدی و ...)

۱۶-  ابراز محبت بیشتر به پدرم که قبلاً او را مسبب تمام مشکلاتم می‌دانستم.

 

بعد از گذشت این مدتی که در کنگره حضور دارید چه ساختارهای جدیدی در زندگی خود بناکرده‌اید که در جهت آموزش‌های دریافتی و رسیدن به حال خوش شما می‌باشد؟

ساختارها زیاد هستند؛ البته وقتی سی دی گوش می‌دهم یک ساختار جدید در ذهنم شکل می‌گیرد و بهترین آنها این بوده که به خود متکی باشم و از کسی توقعی نداشته باشم و مشکلاتم را خودم حل کنم؛ چون این‌طوری هم آرام‌ترم و هم از دست کسی ناراحت نمی‌شوم.


 کدام‌یک از سی‌دی‌هایی که تاکنون گوش کرده‌اید را بیشتر دوست داشتید و چه گره‌ای از مشکل شما توانسته باز کند و بهترین تأثیر را روی شما داشته است؟

 تمام سی‌دی‌ها به‌نوعی برای من تجربه و تأثیر داشته است . وقتی سی دی طلا را از جناب مهندس گوش می‌دادم با خودم گفتم ای‌کاش خیلی پیشترها این سی‌دی‌ها را گوش می‌دادم، شاید نصیحت و یا مهربانی‌هایی از سمت عزیزان و یا دوستان بوده که در زندگی چگونه پس‌انداز کنم یا اینکه آینده‌نگری کنم تا محتاج کسی نباشم؛ اما چون اصولی گفته نشده بود و خیلی موشکافانه و دقیق مثل مهندس بیان نکرده بودند تأثیرگذار نبود؛ اما از وقتی‌که آن سی دی را گوش دادم و نوشتم  در زندگی ام اجرایی کردم . همیشه در ذهن من این جرقه زده می شود که در هر کاری افراط نکنم و متکی‌به‌خود باشم، باتدبیر، تفکر درست و دوراندیشی درست و به‌جا.

من سی دی احترام از استاد امین را خیلی دوست دارم و توانستم آن فکر منفی که همیشه در ذهن خود داشتم را از بین ببرم؛ چون من هم همان تفکرات که جناب استاد امین برای شرکت کردن در کنکور دانشگاه داشتند را داشتم و به خاطر نفرت و کینه‌ ای که نسبت به بعضی از افراد دوروبرم داشتم در دانشگاه شرکت کردم و البته قبول شدم؛ اما چون نیت من مسیر درستی نبود و شکل‌گرفته از تاریکی و منیت و غرور و تکبر بود به سرانجام نرسید و بعد از چهار ترم آن را در رشته حقوق رها کردم؛ اما خیلی خوشحالم که الآن فهمیده‌ام نباید با آن نیت دانش و علم کسب کرد؛ چون خدا می‌داند اگر من با آن تفکرات پیشرفت می‌کردم و شغلی می‌گرفتم چه اتفاقی می‌افتاد و نیت من از وکیل شدن فقط انتقام بود؛ اما اکنون فهمیده‌ام برای هر کاری که دانش کسب می‌کنی و در مسیر پیشرفت و آموزش قرار می‌گیری باید و باید در جهت خدمت به دیگران باشد و باید آن را آموزش داد تا به آرامش رسید. باید از تجربیات تلخ و ناکامی‌هایت، جهت شیرینی و سرانجام گرفتن کار دیگران مایه بگذاری و نگذاری آنها آن طعم تلخ را بچشند و این‌گونه خداوند هم با دستان غیب خود و کائنات تو را موفق‌تر و در مرحله عالی‌تر قرار می‌دهد تا در جایگاه والاترین‌ها قرار بگیری.

خداوند را شاکرم که تمام سی‌دی‌ها را با دقت گوش می‌دهم و می‌نویسم و از هرکدام مثل تکه پازل در زندگی خود به کار می‌برم و پازل زندگی‌ام زیبا چیده می‌شو. از جناب مهندس و استاد امین کمال سپاس و تشکر را دارم که دلسوزانه تلاش می‌کنند، تحقیق می‌کنند و با زبانی ساده و روان گره‌های کور زندگی و وجودی ما را از طریق سی دی و کتاب باز می‌کنند. انشالله که همه ما شاگردانی باهوش و دقیق و عمل‌گرا در راستای کنگره ۶۰ و آموزش دیدن باشیم و انجام دهیم.

 

در کنگره مسافر و همسفری که آموزش می‌گیرد به درمان می‌رسد، این آموزش‌ها چه تفاوتی با سایر انجیوها دارد که باعث می‌شود تا درمان صورت گیرد؟

 من فقط با درمان متادون که در یک کلینیک ترک اعتیاد به مدت ۶ سال کار کردم آشنایی دارم که فقط دارو را با مبلغی بالا به بیماران می فروختند و من چیزی به اسم درمان آنجا ندیدم و بیماران هر بار با وضع آشفته‌تر و بدتری به آنجا مراجعه می‌کردند و تنها چیزی که برایم چشمگیر بود اینکه دکتر آنجا منزلش بزرگ‌تر، ماشینش جدیدتر و حساب بانکی‌اش پرتر شد و بیماران بدبخت‌تر و محتاج‌تر از قبل قرص و شربت طلب می‌کردند؛ اما من در کنگره عشق و محبت را دیدم، سلامتی و شفای بیماران را دیدم، تحکم و همبستگی و عشق خانواده‌ها را دیدم چه از طریق آموزش‌های سی دی و کتاب و راهنمایان گرامی و چه از طریق آموزش‌های عملی که در برخورد با خانواده‌ها صورت گرفت و می‌گیرد و همین شروع جذب دیگران برای آموزش بیشتر می‌گردد.

 یک مصرف‌کننده از بدو ورود، زیاد حوصله ندارد که چیزی بخواند، بنویسد یا گوش دهد؛ اما به‌قدری فضای شعبه و آموزش پر از محبت، امنیت، امیدواری و دلگرمی است که به‌مرورزمان مسافر و همسفر خودبه‌خود و آرام‌آرام شروع به آموزش گرفتن می‌کند و دیگر دلش نمی‌خواهد از بقیه جا بماند و هر آموزشی که از سی دی می‌گیرد، تشنه گرفتن نکات زیبا و آموزنده سی دی بعدی است تا بفهمد آن را چگونه در زندگی به کار گیرد و همین آموزش‌ها در کنار نظم و انضباط و محبت و قوانین و شخصیت بخشیدن به افراد از هر قشر و نژاد و آیین باعث می‌شود که درمان به لطف خداوند صورت گیرد؛ چون همان‌طور که جناب مهندس اشاره کردند در صراط مستقیم است که به هدف می‌رسی و در بیراهه، امکان رسیدن نیست؛ مگر آنکه برگردی و دوباره به راهت ادامه دهی.

 اگر کسی هم به درمان نمی‌رسد و از آموزش‌های جهان‌بینی غافل است هنوز دچار منیت است و تا وقتی تصمیم به تغییر نگیرد و نخواهد شخصیتش را به نحو درست شکل دهد، آموزش برایش معنی ندارد و بیراهه‌های زندگی‌اش بیشتر و بیشتر می‌شود که بازهم این افراد به قول جناب مهندس از دایره و چرخه کنگره خارج می‌شوند، تا زمانی که دوباره خود را در این چرخه قرار دهند.

 

آیا از اطرافیانتان کس دیگری از منابع آموزشی و سی‌دی‌های کنگره استفاده می‌کند و چه نظری در این رابطه داشته‌اند؟

از منابع کنگره کسی استفاده نمی‌کند؛ اما وقتی صحبت‌های جناب مهندس را در محل کارم بیان می‌کنم خیلی برای همکارانم جالب و علمی و دلنشین است و به شوخی می گویند برویم معتاد شویم و این مهندس شمارا ملاقات کنیم.

 

سخن پایانی:

وقتی به دو سال گذشته‌ام برمی‌گردم تغییرات فراوانی را در زندگی‌ام می‌بینم که خداوند لطف بیکرانش را شامل حال من نمود و از طوفان ویرانگر اعتیاد نجاتم داد؛ البته از یک‌چیز غافل نشویم؛ زیرا بازهم ممکن است در زندگی طوفان‌هایی بدتر از اعتیاد برایمان پیش آید، به قول مهندس در سی دی موج و ذره همه ما روی موج‌ سواریم و باید طریقه ماندن در روی موج را بیاموزیم وگرنه با امواج غرق می‌شویم و جا دارد از تمام زحمات جناب مهندس و تمام تحقیقاتش در رابطه با اعتیاد تشکر و قدردانی کنم و همین‌طور از استاد امین و خانواده محترم مهندس که همگی در راستای موفقیت و پیشرفت و سلامتی و آرامش همه مسافران و همسفران تلاش می‌کنند سپاسگزاری نمایم و برایشان بهترین‌ها را آرزومندم، به امید درخشش هر چه بیشتر کنگره و خانواده بزرگ کنگره ۶۰.

 

تهیه مطلب : همسفر الهام ، همسفر ربابه

ویراستاری و تنظیم : همسفر الهام

عکس : همسفر فاطمه

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم کرمی پنجشنبه 14 آذر 1398 07:06 ق.ظ
خانم فرشته عزیز، ممنون از پاسخهای خوب و مفیدی که بیان کردید، پیروز و سربلند باشید.
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 14 آذر 1398 01:36 ق.ظ
خانم فرشته عزیز خدا قوت به شما مادر فداکار و صبور امیدوارم در ادامه راه تحصیل موفق و موئد باشید و بهترین ها برایتان رقم بخورد.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم چهارشنبه 13 آذر 1398 06:00 ب.ظ
درود وخدا قوت سرکار خانم فرشته.
تحسین برانگیز است صبرو گذشت مادرانه شما زمانیکه این صبرو گذشت در جریان آموزشهای پویا وناب کنگره قرار گرفت
رنگ و بوی زیبا وقدرت بیشتری گرفت وگل رهایی را به شما هدیه داد.
تحسین برانگیز است اشتیاق شما براییادگیری وکاربردی کردن آموزشها.
بانوی بزرگواردر ادامه راه برای شماومسافران گران قدرت بهترینها را آرزو مندم.
سلامت وسبز و سر افراز باشید.
خدا قوت به کمک راهنمای محترم سرکار خانم نسیم.
خدا قوت به تمام دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند.
راه همگیتان پرستاره موفق وموید باشید.
نسرین.اسیستنت چهارشنبه 13 آذر 1398 06:59 ق.ظ
خانم فرشته عزیز چقدر زیباست خروج از تاریکیها وزیباتراز آن خلق زیبایی از زشتیهاست کنگره زیباترین نیلوفرهارا در مرداب اعتیاد خلق کرد وشما بزرگوار یکی ازآن نیلوفرها هستید در مسیر تکامل موید باشید. خداقوت وبلاگ نویسان عزیز
افسانه لژیون7 سه شنبه 12 آذر 1398 07:18 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم فرشته عزیز
ممنون به نکات خیلی خوبی اشاره کردید
تشکر از گروه وبلاگ
صعری همسفر یوسف سه شنبه 12 آذر 1398 01:07 ق.ظ
خداقوت فرشته عزیزم بسیار عالی وپر ازنکات آموزنده موفق باشید
سمیه9 سه شنبه 12 آذر 1398 12:59 ق.ظ
خانم فرشته عزیز خداقوت.واقعا چه زیبا تغییر کرده اید وبه تفکر صحیح رسیده اید .مطمینا باحرکت شما راه نمایان میشود وشما انشالله به جایگاهای بالاتری میرسید.موفق وپیروز باشید.
خسته نباشید وبلاگ نویسان کوشا.
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 11 آذر 1398 06:43 ب.ظ
خانم فرشته خدا قوت
از مصاحبه با شما نکات بسیار خوبی را آموزش گرفتم شما از مادران صبور و فهیم هستید که با تلاش و صبوری خود توانستید شاهد رهایی دو عزیز خود باشید.
برایتان در تمامی مراحل زندگی موفقیت و آرامش آرزو میکنم.
به خانم نسیم هم بابت چنین رهجویی موفق وبا پشتکار قوی تبریک میگویم.
دوشنبه 11 آذر 1398 12:04 ب.ظ
درود وخدا قوت سرکار خانم فرشته.
تحسین برانگیز است صبر و گذشت مادرانه ی شما ،زمانیکه این صبر وگذشت در جریان آموزشهای پویا وناب کنگره قرار گرفت رنگ وبوی زیبا وقدزت بیشتری گرفت گل رهایی را به شما هدیه داد.
تحسین برانگیز است اشتیاق شما برای یادگیری وکاربردی کردن آموزشها.
بانوی بزرگوار در ادامه راه برای شما ومسافران گرانقدرت بهترینها را آرزومندم.
سلامت وسبزو سرافراز باشید.
خدا قوت به کمک راهنمای محترم سرکار خانم نسیم.
خدا قوت به تمام دوستانیکه در وبلاگ تلاش می کنند.
راه همگیتان پرستاره موفق وموید باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات