گزارش آموزشی همسفران سه شنبه مورخ 98/9/5
سه شنبه 5 آذر 1398 ساعت 10:19 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )
دومین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ 98/9/5 با استادی همسفر سمیه، نگهبانی همسفر عزیزه و دبیری همسفر سمیه با دستور جلسه «وادی سوم و تاثیر آن روی من» رأس ساعت  15:00 آغاز به کار نمود.


بنام قدرت مطلق الله

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر
حمد خدایی را که اول همه آثار هستی اوست و قبل از او، اولی نبود و آخری است، بی آنکه پس از او آخری باشد. به دست قدرتش آفریدگان را ایجاد کرد و آنان را بر اساس اراده خود صورت بخشید و آنگاه همه را در راه اراده خود راهی نمود و در مسیر محبت و عشق به خود برانگیخت.
خدا را شکر می کنم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفته‌ام و می توانم آموزش بگیرم و خدمت کنم.
 همانطوری که می‌دانید دستور جلسه امروز وادی سوم و تاثیر آن روی من روی من است. تمام وادیهای کنگره، ستون‌ها و پایه‌های آموزش جهان‌بینی و برگرفته از قوانین الهی و ثابت هستند که ما چه بپذیریم و چه نپذیزیم و چه بخواهیم و چه نخواهیم این قوانین در هستی، در حال اجرا شدن هستند و این ۱۴ وادی به مانند شاه کلید است که ما می‌توانیم از آنها برای حل مشکلات و مسائل زندگی‌مان استفاده کنیم و به طور عام توسط آقای مهندس طراحی شده است؛ یعنی فرقی نمی‌کند که مشکل و مسئله ما چیست؛ مادی، معنوی، عاطفی، مالی، اعتیاد است و یا هر چیز دیگری .
در وادی اول تفکر کردن را یاد می‌گیریم و می‌فهمیم که آغاز هر چیزی در هستی شروعش با تفکر است و ما می‌توانیم با تفکر سالم، ساختارهای سالمی را در زندگی مان به وجود آوریم. در وادی سوم مطلبی هست اگر امروز در موقعیتی هستیم که دچار مسائل و مشکلات هستیم، نتیجه تفکر غلط و اشتباه ما در گذشته است؛ مثل بذرهای تلخ و زهرآگینی که کاشتیم و آبیاری کردیم.
در وادی دوم از احساس پوچی و ناامیدی رها می‌شویم و متوجه می‌شویم که خداوند توانایی‌های زیادی را در ما قرار داده که در متن وادی می‌گوید: همه مطالب در درون و برون ماست؛ مانند قله‌های بلند آتشفشان هستند؛ اما آرام و بی صدا، اگر به آنها توان حرکت بدهیم حتماً می‌دانید چه می‌شود؟ مثل استخراج طلا از معادن طلا که ما باید این توانایی‌ها را بشناسیم و در وادی سوم که دستور جلسه امروز است آنها را برای حل مشکلات و مسائلمان به کار بگیریم.
تیتر وادی سوم می‌گوید:  باید دانست هیچ موجودی به میزانِ خودِ انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند.
تیتر این وادی یکی از قوانین زندگی و هستی را بیان می‌کند. اولین نکته‌ای که وجود دارد این است که می‌گوید: "هیچ موجودی" و نمی‌گوید هیچ انسانی ؛ یعنی منظور این است که هر چیزی که وجود دارد و حی و زنده است را شامل می شود.
شاید در گذشته در برخوردمان با مسائل و مشکلات، تفکرمان به گونه‌ای بود که دنبال مقصر می‌گشتیم و سرنوشت، خداوند، پدر و مادر، جامعه یا انسان‌های دیگر را مقصر می‌دانستیم و برای حل مشکلاتمان گاهی دست به کارهای عجیب و غریب هم می زدیم؛ مثلاً برای هر مشکلی پیش دعانویس و فالگیر و غیره می‌رفتیم و یا از نیروهای شیطانی و یا حتی از نیروهای الهی کمک می‌گرفتیم که مسئله و مشکل ما را حل کنند؛ اما با گفتن کلمه "هیچ موجودی" تکلیف مشخص می‌شود که هیچ یک از اینها نمی توانند مشکل و مسئله ما را حل کنند، چرا؛ چون هیچ موجودی به میزان خود ما به خود ما فکر نمی‌کند و تنها کسی که می‌تواند به ما کمک کند و مشکلات و مسائل ما را حل کند خودمان هستیم. 
این وادی، وادی مسئولیت پذیری است و ما باید در این وادی، مسئولیت تمام افکار و اندیشه، زندگی، مشکلات و مسائلمان را خودمان بپذیریم.
جملات کلیدی بسیاری در این وادی است که به چند نمونه آن اشاره می‌کنم.
ما نیک می‌دانیم که اگر انسان خود جستجو نکند؛ حتی اگر با همه کاوشگران ماهر نیز همنشین باشد به موضوع واقعی نمی رسد. 
این عبارت اشاره به خواست ما می‌کند و مطابق با آیه انسان چیزی نیست جز آنچه خود تلاش می‌کند؛ یعنی همه چیز مطابق با خواسته ماست و تا زمانی که خودمان نخواهیم و جستجو نکنم؛ حتی با کاوشگران ماهر هم همنشین باشیم به موضوع واقعی نمی‌رسیم. در واقع پزشکان، استادان راه را نشان می‌دهند؛ ولی آن کسی که باید راه را برود و مسیر را با سختی‌ها و موانعش طی کند، خودِ ما هستیم.
در این وادی هدف از خلقت ما انسان‌ها نیز بیان شده که می‌گوید: ما به این حیات آمده ایم تا روش حل مشکلات را یاد بگیریم.
پزشکی می‌گفت: اگر دندان درد می‌گیرید  اتفاق بسیار خوبی است؛  چون نشانه این است که هنوز عصب دندان شما سالم است و این درد باعث می‌شود که شما به وضعیت دندانتان رسیدگی کنید و دندانتان را از دست ندهید.

مسائل و مشکلات و دردها و رنج‌های ما هم همین طور هستند و نشانه این است که ما هنوز زنده هستیم و باید با حل مسائل و دردهایمان به تکامل برسیم. خودِ رنج‌ها ما را به تنهایی کامل نمی‌کنند  بلکه زمانی که توانستیم دانایی و ظرفیتمان را افزایش بدهیم و مسائل و مشکلاتمان را حل کنیم آموزش آن مسئله را می‌گیریم و به تکامل خود نزدیکتر می شویم؛ پس با این دیدگاه، مشکلات و مسائل، دیگر لعنت خدا نیستند بلکه موجب تکامل ما و رحمت خداوند هستند.
نتیجه؛ این بستگی به جهان‌بینی ما دارد که چگونه با مشکلات خودمان مواجه شویم، می‌توانیم آنها را لعنت خدا بدانیم و زمین و زمان را مقصر بدانیم و هیچ کاری نکنیم و هم می‌توانیم با استفاده از شاه کلید وادی سوم، مسئولیت زندگی و مشکلات و کارهایمان را بپذیریم، درد و رنجها را با استقامت و صبر تحمل کنیم و با تمام توان و سعی و کوشش و تلاش و امیدواری اقدام به حل مسائلمان به صورت آرام و تدریجی بنمائیم و بدانیم که درختان ایستاده می‌میرند و هرگز دست از تلاش برنداریم.
صحبتهایم را با این شعر از حضرت مولانا پایان می‌دهم؛

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست 
 در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

ممنون به صحبتهای من گوش دادید.
در ادامه جلسه به چهار نفر از رهجوهای خانم منیره که دفتر سیدی آنها کامل بود و وارد سفر دوم شدند گل رهایی داده شد.مرزبان کشیک : همسفر سمیه
لژیون خدمتگزار : لژیون شانزدهم
ویراستاری : همسفر الهام


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 10 آذر 1398 04:06 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم سمیه عزیز
امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد.
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم یکشنبه 10 آذر 1398 02:35 ق.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای بزرگوار سرکار خانم سمیه.
مثل همیشه عالی ودرخشان.
خدمتتان پربرکت راهتان پرستاره،موفق وسربلند باشید.
تبریک وخدا قوت به کمک راهنمای عزیزم سرکار خانم منیره بابت وارد شدن رهجوهایتان به سفردوم.
تبریک وخدا قوت به دوستان عزیزم سرکار خانم زهرا سرکار خانم منا سرکار خانم معصومه وسرکار خانم ربابه.
راه همگیتان روشن.
موفق و سربلند یاشید.
مریم کرمی شنبه 9 آذر 1398 06:11 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم سمیه عزیز، ممنون از صحبتهای بسیار خوبتان در باب وادی سوم . در پناه خداوند باشید.
عرض تبریک خدمت عزیزانی که وارد سفر دوم شدند.
خدا قوت به همه عزیزانی که عاشقانه خدمت کردند.پیروز و سربلند باشید.
سمیه9 شنبه 9 آذر 1398 12:44 ق.ظ
خداقوت خانم سمیه عزیز .من به شخصه از صحبتهای شما لذت بردم .امیدوارم در مراحل بالاتری شما راهنمای عزیز راببینم.
خسته نباشید گروه وبلاگ.
همسفر زهرا لژیون شانزهم جمعه 8 آذر 1398 11:30 ب.ظ
عرض تبریک و خدا قوت خدمت راهنمای گرانقدرم خانم سمیه مثل همیشه خوش درخشیدید وبسیار آموختم مطالب بسیار عالی راجع به وادی سوم بیان فرمودید پیروز و سر بلند باشید
خدا قوت به گروه وبلاگ
همسفر زهرا لژیون شانزهم جمعه 8 آذر 1398 11:30 ب.ظ
عرض تبریک و خدا قوت خدمت راهنمای گرانقدرم خانم سمیه مثل همیشه خوش درخشیدید وبسیار آموختم مطالب بسیار عالی راجع به وادی سوم بیان فرمودید پیروز و سر بلند باشید
خدا قوت به گروه وبلاگ
نسرین.اسیستنت پنجشنبه 7 آذر 1398 11:23 ب.ظ
خداقوت خدمت شما خانم سمیه عزیز کمک راهنمای محترم و توانای شعبه شادآباد بسیار عالی و جامع در مورد وادی صحبت کردید برایتان بهترین جایگاهها را از خدای متعال خواستارم با تشکر از گروه وبلاگ و لژیون خدمتگزار وتبریک به همه عزیزانی که وارد سفر دوم شدند
ثریا۱۲ پنجشنبه 7 آذر 1398 09:28 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خانم سمیه عزیز خداقوت بسیار بسیار عالی دستور جلسه را توضیح دادید .جلسه پربار واموزنده ای بود .امیدوارم همیشه موفق باشید ولژیون پرباری را داشته باشید.
با تشکر و سپاس فراوان از گروه وبلاگ
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا چهارشنبه 6 آذر 1398 09:19 ق.ظ
درود به تمام کسانی که سهمی در جمع آوری مطالب و برگزاری جلسه داشته اند.
خدا قوت خانوم سمیه عزیز که خیلی عالی استادی جلسه را برعهده داشتید.
سپاس از گروه زحمتکش وبلاگ
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 6 آذر 1398 09:15 ق.ظ
خداقوت به خانم سمیه ممنون بابت صحبتهای زیباتون وتبریک به رهجوی های خانم منیره بابت گل رهایی ورفتن به سفر دوم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات