گزارش آموزشی همسفران سه شنبه مورخ 98/8/28
سه شنبه 28 آبان 1398 ساعت 08:06 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )

اولین جلسه از دوره پنجاه و دوم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره60 ویژه همسفران شعبه شادآباد، روزهای سه‌شنبه مورخ98/8/28 با استادی همسفر فتانه، نگهبانی همسفر عزیزه و دبیری همسفر سمیه با دستور جلسه «توان مالی » رأس ساعت  15:00  آغاز به کار نمود.

به نام قدرت مطلق الله


سلام دوستان فتانه هستم یک همسفر

اوّل از هر چیز از دو استاد بزرگم خانم پریناز و خانم صدیقه تشکر می‌کنم، امروز حال خوبم را مدیون این دو بزرگوار هستم.

دستور جلسه امروز در مورد توان مالی است.

وقتی متوجه شدم که با این دستور جلسه باید در جایگاه استادی خدمت کنم از خود سؤال کردم که اگر توان مالی بالایی داشته باشم چه اتفاقی در زندگی من رخ می‌دهد؟ خب گفتم: آسایش، آرامش و آسودگی خاطرم در زندگی زیاد می‌شود و اینکه از مالم نیز می‌بخشم؛ ولی به بخشش مال قبل از کنگره اصلاً فکر نمی‌کردم؛ درواقع با ورودم به کنگره و معجزات بخشش مال که همسفران و خودم که مبالغ حتی کمی هم کمک می‌کردم دیدم، دیدگاهم عوض شد و معجزات زیادی دیده‌ام که نمونه‌اش بازگشت چندین برابر آن مال به زندگی‌ام است؛ اما هستند کسانی که توان مالی بالایی داشته‌اند؛ ولی آن را ازدست‌داده‌اند، علت آن چه می‌تواند باشد؟ علتش این است که در قسمت جسم، روان و مشکل دارند؛ مثلاً کسی که درگیر اعتیاد می‌شود ازنظر جسمی بیمار می‌شود و با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند و بودند افراد زیادی که هر چه داشته‌اند را ازدست‌داده‌اند و باز بودند افراد زیادی که به سمت ضد ارزش‌ها حرکت کرده‌اند و این باعث شد روان آنها که همان خلق‌وخوی آنها را شامل می‌شود به‌سوی بدی‌ها شکل گیرد و مال و دارایی خود را از دست دهند و باز بودند افرادی که جهان‌بینی؛ یعنی دیدگاه و نگرش درستی نداشتند و تصور می‌کردند که زندگی دو روز است و باید فقط خورد و خوابید و هر چه داشته‌اند را ازدست‌داده‌اند و باز بودند کسانی که توان مالی بالایی داشته‌اند؛ ولی قدرت بخشش گوشه‌ای از مال خود را نداشته‌اند و همین امر باعث شد هر چه داشته‌اند را از دست بدهند.

ما در اردیبهشت‌ماه ۹۴ وارد کنگره شدیم، در آن زمان مصرف مسافرم شیشه و الکل بود و چندین بار هم کمپ رفته بود و مبالغ بالایی هزینه کرده بود و نتیجه‌ای نیز نداشت. وارد کنگره شدیم و هیچ مبلغی از ما دریافت نشد و آن زمان شرایط زندگی‌مان بسیار سخت بود، کلی بدهکار بودیم؛ ولی ماندیم و سفر کردیم و جسم، روان و جهان‌بینی‌مان شکل جدید و درست گرفت. در زمینی حاصلخیز جان گرفتیم بدون اینکه هزینه‌ای بدهیم، هزینه هر مسافر و همسفری که وارد کنگره شود ۱۲ میلیون تومان است؛ ولی کسی این مبلغ را از مسافر و همسفر نمی‌گیرد؛ پس چگونه کنگره اداره می‌شود و از پسِ مخارج برمی‌آید؟!

آری دست‌های توانمند اعضای کنگره است که جانی دوباره گرفته‌اند و توان مالی خود را با جسمی و جانی تازه و پس‌انداز تقویت کرده‌اند و هر چه که می‌بخشند قدرتمندتر می‌شوند.

امروز دو سال و چند ماهی است که درمان شده‌ایم و زندگی‌مان شکل و بوی دیگر گرفته است. توان مالی‌مان بهتر شده و دیگر بدهکار کسی نیستیم و هرچند ماه هزینه‌ای بسیار ناقابل را به زمین کمک می‌کنم و چندین برابرش به من و زندگی‌مان برمی‌گردد.

این دستور جلسه را می‌توان از سه زاویه در نظر گرفت:

اول اینکه ما در هر نوع شکل و توان مالی در گل‌ریزان کنگره ۶۰ شرکت کنیم و از کمترین تا بالاترین مبلغ، از هرچه که داریم کم نگذاریم.

دوم اینکه من با پس‌انداز، قناعت و درست زندگی کردن، پایه‌های مالی خودم را محکم کنم تا بتوانم ببخشم و این بخشش هم با برنامه‌ریزی باشد. همیشه سهم بخشش در راه خدا را کنار بگذارم تا در زمان بخشش به‌راحتی ببخشم و توان داشته باشم.

نکته سوم؛ برکت است و ایمان داشته باشم خداوند هم ازلحاظ مادی و معنوی و سلامتی به من برمی‌گرداند؛ پس نگویم من توان ندارم یا توانم کم است؛ پس نمی‌بخشم، من باید ببخشم؛ حتی اگر کم باشد و خداوند آن را چند برابر می‌کند،اگر حتی پنج هزار تومان دارم هزار تومانش را ببخشم، پیش خداوند مثل همان مبالغ بالا است؛ پس من می‌بخشم تا از سوی خداوند ثروتمند شوم و توان مالی خود را به این شکل بالا ببریم. آنهایی که ندارند بدانند پنج هزار تومان آنها برابری می‌کند با آن‌کسی که یک‌میلیون دارد و صد هزار تومان می‌بخشد.

بخشش، قلب بزرگ می‌خواهد. ما با گذشتن از اقیانوسِ طوفانی چیزی به دست آورده‌ایم که وقتی به آن می‌نگریم، بخششِ مال در مقابلش گوشه‌ای است از زحمات عزیزان و کنگره ۶۰.

 آن روز نزدیک است که همه ما عضو لژیون مالی شویم؛ چون با بخشش‌های کوچک به‌زودی ثروتمند خواهیم شد.

مرزبان کشیک : همسفر فاطمه

لژیون خدمتگزار : لژیون آزاد

ویراستاری : همسفر الهام

عکاس : همسفر دیبا

خدمتگزار همسفر کوچولوها : همسفر اکرم
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم شنبه 9 آذر 1398 10:19 ب.ظ
درود وخدا قوت سرکار خانم فتانه.
چه زیباست قدر دان بودن شما از کنگره که پشتوانه آن افق دید واندیشه والای شماست.
بسیار لذت بردم از صحبتهای شما هرچند در جلسه استادی شما حضور نداشتم.
خدمتت پر برکت.
موفق وسربلند باشی.
همسفر حوریه پنجشنبه 30 آبان 1398 08:13 ب.ظ
عرض خداقوت وتبریک ویژه دارم خدمت خانم فتانه وخانم عزیزه وخانم سمیه عزیز،ان شالله در این جایگاه خدمتی بهترین روزیهای مادی ومعنوی نصیبتان شود.
خانم فتانه عزیز ممنون از صحبتهای پر بار وآموزنده تان.
عزیزه 15 چهارشنبه 29 آبان 1398 11:29 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم فتانه عزیزم خیلی عالی دستور جلسه را بیان کردید با سپاس فراوان از دبیر محترم خانم سمیه عزیز وگروه وبلاک نویسان
همسفر فاطمه لژیون سوم چهارشنبه 29 آبان 1398 07:23 ب.ظ
خداقوت به شما سه عزیز.خانم فتانه عزیز در جایگاه استادی بسیار خوش درخشیدین.امیدوارم به جایگاههای بالاتر برسید.
مینا چهارشنبه 29 آبان 1398 07:21 ب.ظ
خداقوت به نگهبان و دبیر و استاد جلسه ، ممنون از صحبتهای خوبتان . جلسه ی بسیار خوبی را برگزار نمودید.
ثریا۱۲ چهارشنبه 29 آبان 1398 04:29 ب.ظ
عرض ادب و خداقوت دارم خدمت استاد محترم خانم فتانه بسیار عالی بود بابت خدمت نگهبانی که به خوبی گذراندید سپاسگزارم .
خدمت خانم عزیزه هم جایگاه نگهبانی را تبریک میگویم موفق و سربلند باشید .
خدمت خانم سمیه هم جایگاه دبیری را تبریک میگویم موفق و پیروز باشید .
خدمتتان مبارک اجرتان ارامش .
با تشکروسپاس فراوان از گروه وبلاگ.
مریم کرمی چهارشنبه 29 آبان 1398 01:08 ب.ظ
خانم فتانه عزیز، ممنون از صحبتهای خوبنان. موفق و موید باشید.
خانم عزیزه و سمیه عزیز، جایگاه نگهبانی و دبیری بر شما مبارک ،ان شاءالله خدمتتان پر از برکت و آموزش باشد.
سمیه9 چهارشنبه 29 آبان 1398 12:33 ق.ظ
خسته نباشید به نگهبان ودبیر ویک خداقوت ویژه خدمت خانم فتانه عزیز.خیلی زیبا دستور جلسه رابرای همه باز کردید .امیدوارم در ادامه مسیر به بزرگترین ارزوهایتان برسید وهمیشه خوش بدرخشید.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 28 آبان 1398 11:45 ب.ظ
خدا قوت به شما سه بزرگوار
خانم فتانه عزیز بسیار عالی دستور جلسه را بیان نمودید امیدوارم شال کمک راهنمائی را بر گردنتان ببینم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic