DST ؛ الگوی جامع و کامل
دوشنبه 20 آبان 1398 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

بله الگویی جامع و کامل که در بسیاری موارد کاربردی است.  برای اصلاح رژیم غذایی از این روش استفاده کردم و مواد مضر مثل چیپس و پفک و ... به روش تدریجی از یلدا گرفتم و حالا می‌بینم که خودش هم تمایلی ندارد. مسئله دیگری که برایم معضل شده بود مصرف قرص استامینوفن بود که هرروز با سردرد مواجه بودم و باید مصرف می‌کردم که به‌مرور از روزی 1 قرص شروع کردم و با دستگاه برش قرص، میزان مصرفی را کم کردم تا جایی که از سردرد خبری نبود و قرص مصرف نمی‌کردم.


به نام قدرت مطلق الله 

با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآباد، در دستور جلسه DST و سایر روش های ترک هستیم و گفتگوی در این باب ترتیب دادیم که دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید.


با سلام ، لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی و اعلام سفر بفرمائید.

سلام دوستان حمیده هستم همسفر امیر

امیر، با تخریب متادون و شیشه وارد کنگره شد، مدت 16 ماه به روش DST با داروی OT و راهنمایی‌های خوب خانم پریناز و آقای ایرج ورمرزیار سفر کردیم، رهایی از بند اعتیاد 4 سال و 10 ماه و 7 روز . در ضمن در لژیون ویلیام با آنتی ایکس سیگار و قلیان، با راهنمایی خوب آقای ایرج ورمرزیار در پدیده سازگاری هستند.

 

خانم حمیده عزیز؛ چند وقت است در کنگره حضور دارید و آیا قبل از ورود به کنگره روش‌های دیگر ترک را تجربه کردید؟

من 10 سال پیش وقتی دخترم دوماهه بود وارد کنگره شدم. بله متأسفانه انواع و اقسام روش‌های ترک اعتیاد را تجربه کردیم، حدود 6 ماه بعد از عقد متوجه شدم همسرم اعتیاد دارد و به پیشنهاد خواهرش با متادون درمانی شروع کرد. وقتی برگشت خورد به کلینیک دیگری مراجعه کردیم، با گروه NA آشنا شدیم، بیشتر از 10 بار کمپ رفت، محل زندگی ما قزوین بود، برای دور شدن از دوستان بد و برای کار به تهران آمد، در شرایط سختی زندگی مشترکمان را شروع کردیم و بلافاصله مسافرم به کمپ ترک اعتیاد رفت، این بار شرایط هزاران بار بدتر از قبل شده بود، از کمپ فرار کرده بود و از من هم کینه به دل داشت که اصرار به کمپ و جلسات ترک اعتیاد داشتم.

داروهای ترک اعتیاد خارجی، عطاری، کمپ، متادون درمانی و... تجربه کردیم؛ ولی چون راه اشتباه بود، مسلماً به هدف نمی‌رسیدیم. پول، انرژی، روزهای جوانی و وقتمان بیهوده تلف شد و واقعاً مستأصل شده بودم تا خدا خواست و کنگره در مسیر ما قرار گرفت. راه درست را پیدا کردیم و به روش DST درمان کامل انجام شد.

 

از نظر شما وجه تمایز روش درمان کنگره ۶۰ با سایر انجیوها در چیست؟

مهم‌ترین وجه تمایز کنگره با NGO های دیگر این است که مهندس دژاکام به مبدأ و میزان مصرف شخص توجه کردند، بر اساس تخریب و میزان مصرف شخص، دارو داده می‌شود و با تیپرینگ دارو و آموزش جهان‌بینی، جسم، روان و جهان‌بینی مصرف‌کننده به تعادل رسیده و درمان قطعی صورت می‌گیرد؛ ولی در NGO های دیگر اصلاً اهمیت ندارد که چه چیزی و چقدر مصرف می‌کنند همگی با سقوط آزاد و ترک یابویی خود را درمان شده می‌داند.

من تجربه حضور در NGO های دیگر داشتم و اینجا را کاملاً متفاوت و اصولی دیدم. در متد DST باید ابتدا مبدأ را مشخص کنیم بعد مقصد و مصرف‌کننده که به‌تدریج از سیستم طبیعی خارج‌شده ، همین‌طور به‌تدریج با کم کردن دارو و طی کردن زمان 10 ماه  به درمان واقعی و قطعی می‌رسد.

 

در کتاب عنوان‌شده که روش تدریجی، روشی است که یک الگوی واقعی را ارائه می‌نماید و برای همه انسان‌ها و برای هر مسئله‌ای در زندگی قابل‌اجراست، شما به‌عنوان یک همسفر از این روش چه بهره‌ای برده‌اید و چه تجربه‌ای دارید؟

بله الگویی جامع و کامل که در بسیاری موارد کاربردی است.  برای اصلاح رژیم غذایی از این روش استفاده کردم و مواد مضر مثل چیپس و پفک و ... به روش تدریجی از یلدا گرفتم و حالا می‌بینم که خودش هم تمایلی ندارد. مسئله دیگری که برایم معضل شده بود مصرف قرص استامینوفن بود که هرروز با سردرد مواجه بودم و باید مصرف می‌کردم که به‌مرور از روزی 1 قرص شروع کردم و با دستگاه برش قرص، میزان مصرفی را کم کردم تا جایی که از سردرد خبری نبود و قرص مصرف نمی‌کردم.

 

 لطفاً از تجربه سفرتان در لژیون ویلیام بفرمائید و اینکه با چه تفکری وارد پروسه درمان شدید و چه تغییراتی بعد از درمان در خودتان حس می‌کنید؟

من مصرف‌کننده قلیان بودم، وقتی دیدم دخترم با توجه به الگوبرداری تمایل به مصرف قلیان پیداکرده متوجه شدم که به‌عنوان الگو باید سعی کنم بی‌نقص عمل کنم و دیگر اینکه وقتی خودم مصرف‌کننده قلیان هستم نمی‌توانم توقع داشته باشم مسافرم قطع نیکوتین کند. تازه شال کمک راهنمایی گرفته بودم و مسافرم اصلاً دوست نداشت این سفر را شروع کنم؛ حتی با آقای خدامی مشورت کرده بود و آقای خدامی گفته بودند حتی به میزان کم هم باید سفر کند و درواقع اتمام‌حجت بود و من وارد لژیون ویلیام شدم.

وقتی خودم مسافر ویلیام بودم شرایط مسافران را بهتر درک کردم و بعضی مواقع مخصوصاً اواخر سفر تحت تأثیر نیروهای بازدارنده بیشتری قرار می‌گرفتم، دقیقاً سفری هم سخت و سهل ... و به لطف خدا این سفر کامل شد و اصلاً هیچ حسی به قلیان ندارم، درحالی‌که زمانی به این فکر می‌کردم که قلیان بخرم و در منزل داشته باشم.

 

توصیه شما برای عزیزانی که درگیر مصرف سیگار و قلیان هستند و برای حضور در لژیون ویلیام تردید یا ترس دارند چیست؟

باید همه ترس و تردیدها را کنار بگذارند، هیچ‌چیزی بالاتر از سلامتی خود شخص نیست، شکر که لژیون ویلیام در شعبه تشکیل‌شده و آموزش در مورد این سفر برای مسافران و همسفران فراهم است، مسلماً در تقدیر این عزیزان بوده که در لژیون ویلیام تحت آموزش قرار بگیرند و از تاریکی وجودشان به سمت نور حرکت کنند، ضد ارزشی که درمان می‌شود به لطف روش DST.

 

شما هم تجربه جایگاه همسفری را دارید و هم مسافر بودن، کدام‌یک بالاترین آموزش را برایتان داشته است و بهترین دستاوردتان از هر جایگاه چه بوده است؟

خب این جایگاه‌ها برای من بسیار متفاوت بوده و سفر بسیار سختی در جایگاه همسفری تجربه کردم؛ اما این سختی‌ها باعث شد سفری بسیار شیرین و دلچسب داشته باشم، شاید باور نکنید که من با شوق از سفر اول یاد می‌کنم. با شرایطی که مسافر من داشت و به درمان رسید، نویدبخش همه همسفران و مسافران است که با هر شرایطی درمان خواهند شد؛ ولی در جایگاه مسافر که قرار گرفتم تازه مسافران را درک کردم و متوجه سختی‌های سفر شدم.

ولی در جایگاه مسافر، از روش DST بهره بردم و به‌وضوح درک کردم که با طی شدن هر پله از سفر، حس بهتری پیدا کردم، باوجوداینکه خیلی مصرف نمی‌کردم؛ ولی حتی دیگران از رنگ چشم و چهره، متوجه تغییراتم می‌شدند و مهم‌ترین لذت این بود که دیگر حسی به قلیان نداشتم و تمایلی به مصرف ندارم. مسلماً روزی من بود که در این وادی آموزش بگیرم.

 

به‌عنوان یک راهنما، بالاترین آفت را برای یک سفر اولی و سفر دومی در چه می‌دانید؟

بزرگ‌ترین آفت برای همگان اول منیت و بعد ناامیدی است.

 

با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما و سپاس از وقتی‌که در اختیارمان گذاشتید، کلام آخرتان را باجان و دل می‌شنویم.

از خدا می‌خواهم که کنگره 60 جهانی شود و پیام درمان اعتیاد به گوش همگان برسد.


 

تهیه مطلب: همسفر الهام ، همسفر ربابه ، همسفر معصومه

 عکس : همسفر مهناز 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 21 آبان 1398 11:26 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم حمیده
ممنون بابت پاسخ های خوبتون که ارائه دادید و استفاده کردم امیدوارم همواره پایدار باشید و برقرار.
سمانه همسفر داود سه شنبه 21 آبان 1398 11:49 ق.ظ
خدا قوت خانم حمیده عزیز. سپاس بابت گفتگوی خوبتان.
مریم کرمی سه شنبه 21 آبان 1398 06:40 ق.ظ
خانم حمیده عزیز، ممنونم از پاسخهای ارزشمند و آموزنده اتان .
خدا قوت به گروه خوب مصاحبه .از زحمات شما سپاسگزارم.
همسفر رعنا دوشنبه 20 آبان 1398 05:41 ب.ظ
خانم حمیده عزیز کمک راهنمای محترم ممنون از توضیحات خوبتان که به ما همسفران کمک میکند باآرامش و صبوری بیشتر به راهمان ادامه دهیم.موفق باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدا قوت.
سمیه9 دوشنبه 20 آبان 1398 02:58 ب.ظ
سلام وخداقوت خدمت خانم حمیده عزیز.سپاس بابت پاسخ های دلنشین شما.
خداقوت ویژه خدمت خانم الهام ربابه ومعصومه عزیز.
با ارزوی بهترینها برای شماعزیزان در این مسیر. موفق وپیروز باشید.
نسرین.اسیستنت دوشنبه 20 آبان 1398 01:58 ب.ظ
خانم حمیده عزیز بابت مصاحبه خوبتون وبیان مطالب راه گشا بسیار متشکرم خانم الهام خانم ربابه وخانم معصومه عزیز ممنون و خداقوت
مینا دوشنبه 20 آبان 1398 01:38 ب.ظ
خانم حمیده عزیز بسیار پاسخ های کاربردی را عنوان نمودید . خداقوت
فریده دوشنبه 20 آبان 1398 12:49 ب.ظ
خانم حمیده ممنونم بابت پاسخ های راهگشایتان
الهام عزیز، ربابه عزیز و معصومه عزیزم سپاس بابت گفتگوهای بسیار خوبی که ترتیب می دهید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic