در تمام زندگی باید به دنبال یادگیری و سازندگی خود باشیم
دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

به نظر من از این سخن استاد سردار این برداشت را می‌توان کرد که با وارد شدن در کنگره اگر فرمان‌بردار خوبی باشیم و در مسیر آموزش باشیم حتماً حرکتی رو به جلو خواهیم داشت و به علم و دانش خود اضافه خواهیم کرد؛ چون به این نقطه تفکر می‌رسیم که هرقدر آموزش و اطلاعات ما بیشتر شود آرام‌آرام به دانایی ما افزوده خواهد شد و قدرت تشخیص در ما به درجه بالاتری می‌رسد و زمانی که آموزش بگیریم مسیر خدمت هم برای ما با قدرت الله نمایان خواهد شد.


به نام قدرت مطلق الله 

با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآباد، در دستور جلسه رابطه یادگیری و معرکه گیری هستیم و در خدمت یکی از همسفران محترم هستیم تا گفتگویی در این باب داشته باشیم که دعوت می‌کنم با ما همراه باشید.


با سلام ، لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر

آنتی ایکس تریاک و قرص، مدت سفر 11 ماه و سه روز، روش درمان DST با شربت OT ، راهنمای مسافرم آقای آبیار و راهنمای خودم خانم فرحناز، رشته ورزشی دارت، رهایی سه سال و سه ماه .

 

چگونه با کنگره آشنا شدید؟

از طریق پسرعموی مسافرم با کنگره آشنا شدیم.

 

وجود یک همسفر در کنار مسافرش چه نقش حیاتی و مهمی می‌تواند داشته باشد و شما چگونه نقش خود را به بهترین شکل ایفا نمودید؟

یک همسفر در کنار مسافرش بال پرواز محسوب می‌شود و می‌تواند برای مسافرش امید را به ارمغان بیاورد و زمانی که مسافر در مسیر سفر با فراز و نشیب مواجه می‌شود، اینجا یک همسفر با تشویق‌ها و دلگرمی‌ها او را به ادامه سفر ترغیب می‌کند و امید تازه‌ای را در دل او زنده می‌کند و به او دلگرمی می‌دهد.

من به‌عنوان یک همسفر، همیشه در کنار مسافرم بودم نه در مقابل او و با صبر و محبت به او کمک کردم که سفرش را با عشق به پایان برساند و بداند همیشه و در همه حال در کنار او هستم و هیچ‌وقت او را تنها نمی‌گذارم.

 

دستور جلسه، رابطه یادگیری و معرکه‌گیری است، آیا تجربه‌ای از معرکه‌گیری داشته اید که باعث تخریب شما شده باشد؟ چگونه مسئله‌تان را با آموزش‌هایی که گرفتید حل نمودید؟

بله. زمان‌هایی پیش‌آمده که به دلیل ناآگاهی و نادانی قضاوت نموده و دچار معرکه‌گیری شده‌ام و باعث شده حالم خراب شود. خدا را شکر زمانی که وارد کنگره شدم با آموزش‌هایی که گرفتم و سی‌دی‌هایی که گوش کردم، متوجه شدم کسی که معرکه‌گیری می‌کند به‌طرف ضد ارزش‌ها درحرکت است؛ پس باید حواسم به قضاوت‌ها، حرف‌ها و رفتارم باشد که دچار مشکل نشوم.

 

در جمله ای از استاد سردار آمده است که باید ساخته بشویم و برای ساخته‌شدن باید بیاموزیم تا به درجه‌ای که ممکن است . از نظر شما ارتباط این جمله با کسی که وارد کنگره می‌شود و وقت خود را صرف آموزش و خدمت می‌کند چه می‌تواند باشد؟

به نظر من از این سخن استاد سردار این برداشت را می‌توان کرد که با وارد شدن در کنگره اگر فرمان‌بردار خوبی باشیم و در مسیر آموزش باشیم حتماً حرکتی رو به جلو خواهیم داشت و به علم و دانش خود اضافه خواهیم کرد؛ چون به این نقطه تفکر می‌رسیم که هرقدر آموزش و اطلاعات ما بیشتر شود آرام‌آرام به دانایی ما افزوده خواهد شد و قدرت تشخیص در ما به درجه بالاتری می‌رسد و زمانی که آموزش بگیریم مسیر خدمت هم برای ما با قدرت الله نمایان خواهد شد.

 

از نظر شما ویژگی افراد معرکه‌گیر چیست و این افراد به دنبال چه اهدافی هستند؟

انسان‌های معرکه‌گیر حتماً از آموزش‌ها به دورند؛ چون همیشه در حاشیه هستند. قضاوت، دروغ، تهمت و ...از نشانه‌های بارز یک فرد معرکه‌گیر است و این افراد همیشه به دنبال برچسب زدن به دیگران هستند و همیشه در جهت منفی و ضدارزش ها هستند.

 

درمان در کنگره به‌صورت گروهی صورت می‌گیرد، از نظر شما این روش چه تأثیرات مثبتی روی همسفران و مسافران دارد و دور شدن از این حلقه چه اثرات مخربی در پی خواهد داشت ؟

درمان گروهی در مسافران به خصوص در روزهای شنبه که جلسه عمومی است، باعث می شود از تجربیات و گذشته دیگران درس گرفته و از تجربیات آنها در زندگی استفاده کنند. همچنین باعث می شود تا پیوند محبت میان مسافران و همسفران برقرار شود و همه مثل اعضای یک خانواده باشند و در پایان جلسه با دستها و دل هایی یی گره کرده  به هم، برای حال خوش همه دعا و آرزو کنند.

حال اگر کسی از این آموزش‌ها و خدمت کردن و این محیط دور شود به سمت ضد ارزش‌ها کشیده می‌شود و به دنبال مسائل حاشیه‌ای و یا همان معرکه‌گیری کشیده می‌شود و تاریکی را تجربه خواهد کرد.

 

از اینکه در گفتگوی ما شرکت نمودید از شما متشکریم، به‌عنوان سخن پایانی اگر مطلبی مدنظر شماست بفرمائید.

به نظر من در تمام زندگی باید به دنبال یادگیری و سازندگی خود باشیم و برای ساخته‌شدن باید از گذرگاه‌های سخت عبور کنیم و کلیدی به‌جز آموزش و بالا بردن دانایی نداریم و خدا را شکر که کنگره ۶۰ و آقای مهندس دژاکام این بستر را برای ما همسفران و مسافران فراهم کرده است.


 

تهیه مطلب : همسفر ربابه ، همسفر معصومه ، همسفر الهام

ویراستاری و تنظیم : همسفر الهام

عکس : همسفر دیبا

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
افسانه لژیون7 چهارشنبه 15 آبان 1398 06:12 ب.ظ
خانم سمیه ممنونم بابت پاسخهای زیبایتان آموزش گرفتم
ممنون از گروه وبلاگ
فرحناز چهارشنبه 15 آبان 1398 07:10 ق.ظ
خانم سمیه عزیز خدا قوت، بسیار مطالب دقیقی را در رابطه با معرکه گیری بیان کردید.اگر تمام انسانها یاد بگیرند که در مقاطع زندگی بین آموزش گرفتن معرکه گیری فقط به اندازه یک مو فاصله است خیلی بهتر می توانستند زندگی کنند امیدوارم خانم سمیه عزیز در تمام مراحل آموزشی بدرخشید و خداوند نشان کمک راهنمایی رو به دوش شما قسمت کند از بچه های وبلاگ نویس هم کمال تشکر رو دارم.
مریم کرمی چهارشنبه 15 آبان 1398 05:58 ق.ظ
خانم سمیه عزیز، ممنونم از پاسخهای خوبتان. موفق باشید.
از وبلاگ نویسان عزیز برای طرح این سوالات خوب و دقیق سپاسگزارم . خدمتتان پر برکت.
سه شنبه 14 آبان 1398 01:37 ق.ظ
خانم سمیه عزیز بابت پاسخهای خوبتون درمصاحبه سپاس فراوان دارم تشکر از خانم الهام خانم معصومه وخانم دیبا وخانم ربابه برای خدمت پربارشون دارم
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 13 آبان 1398 02:53 ب.ظ
خانم سمیه عزیز ممنون بابت مصاحبه جامعی که داشتید واقعا استفاده کردم.سپاس فراوان از خانم الهام و خانم ربابه و خانم معصومه عزیز. خدا قوت به خانم دیبا.
همسفر سکینه1 دوشنبه 13 آبان 1398 02:21 ب.ظ
خانم سمیه عزیز و خانم ربابه عزیز،سوالات و پاسخهای خوب و تاثیر گذاری بود.ان شاالله بتوانیم از گذر گاههای سخت زندگی،بدون وارد شدن به حاشیه و معرکه گیری عبور کنیم و در صراط مستقیم قرار بگیریم.
خانم الهام عزیزم.ممنون.خانم دیبای عزیز،بابت عکسهای زیبایی که می گیرید،سپاس.
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 13 آبان 1398 10:24 ق.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم سمیه..خداقوت وتشکرازشمابابت مطالب خوبی که بیان نمودید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
فریده دوشنبه 13 آبان 1398 09:18 ق.ظ
خانم الهام، خانم ربابه و خانم معصومه عزیز ممنونم بابت گفتگوهای بسیار خوبی که طراحی می کنید.
خانم سمیه عزیز ممنونم بابت پاسخ های شفاف و خوبتان
ان شاالله همواره در مسیر آموزش باشیم و از دامنه ی معرکه گیری هایمان روز به روز کاسته شود.

دیبای عزیزم ممنونم بابت تصاویر خوبی که ثبت می کنی.
ثریا ۱۲ دوشنبه 13 آبان 1398 08:52 ق.ظ
خدا قوت خانم سمیه عزیز مصاحبه آموزنده ای بود خدارو شکر که در کنگره حضور دارید انشاالله همیشه در یادگیری و سازندگی خود وزندگیتان موفق و سر بلند باشید .خدمتتان مبارک اجرتان ارامش .
با تشکر فراوان از گروه وبلاگ.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات