آسمان سیاه
سه شنبه 7 آبان 1398 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر مرجان | ( نظرات )
دیدن ذوق و شوق کودکانه آنها من را به زندگی در زمان حال دعوت می‌کند و می‌دانم انعکاس این حالشان به افرادی که خدمتگزارشان هستند می‌تواند بار مثبت بسیار بسیار خوبی داشته باشد، شاید بالاترین میزان امیدواری!


سلام دوستان فریده هستم یک همسفر
خاطرم هست اولین باری که پسر کوچکم با بچه های شعبه شادآباد و مربیان جوانی که سعی می کردند زیر چادر بچه ها را مشغول کنند تا جلسات با نظم بهتری برگزار شود ارتباط برقرار کرد؛ یک نقاشی کشیده بود!
۴ سال بیشتر نداشت و به نظرم هیچ صدمه ای از اعتیاد نخورده بود؛ اما در آن نقاشی آسمانش سیاه رنگ بود!
وقتی بدو بدو آمد تا نقاشی اش را به من نشان دهد یک لحظه خشکم زد و بغض  گلویم را فشار داد؛ آسمان سیاه رادوین نشان از اضطراب و غم دل کوچکش داشت. با زور خودم را کنترل کردم تا اشکهایم نریزد.
اغلب احساس گناه می کردم و سعی داشتم به فرزندانم محبت کنم و در ظاهر شاد باشم؛ غافل از اینکه بچه ها پاک هستند و حس های درونی را خیلی خوب دریافت می کنند؛ غم پشت لبخندهایم و ناامیدی پشت شادی هایم را حس می کردند و هر آنچه در درون من بود به این دو فرشته القاء می شد.
هر بار به شعبه می آمدیم منتظر بودم تا نقاشی هایش را برایم بیاورد تا شاید یک روز آسمانی آبی و خورشیدی زرد رنگ را در آن ببینم. خیلی خوب به یاد دارم که یک روز وقتی نقاشی رنگارنگش را آورد تا نشانم دهد با ذوق بوسیدمش و اجازه گرفتم از لژیون بیرون آمدم؛ زیر چادر رفتم و خانم ژیلا را بغل کردم و با چشمانی پر از اشک از او و مهربانی هایش تشکر کردم.
من خودم فرزند اعتیاد بودم و فرزندانم هم همین تقدیر برایشان رقم خورده بود. خوب می شناختم تلخی و سرمای آن را...
بعد از آن تغییری که در فرزند خودم دیدم همیشه دوست داشتم به بچه هایی که در سرمای اعتیاد بزرگ می شوند محبت کنم؛ خوشحالشان کنم؛ آنها را بخندانم؛ برایشان هدیه یا خوراکی بخرم؛ از آنها عکس بگیرم ووو
هیچ وقت فرصت نکردم افتخار مربیگری یا آموزش دادن به آنها را داشته باشم اما همیشه سرکی به آنها میزنم وبا دیدن شادی و لبخند آنها وجودم سرشار از امید و انرژی های خوب می شود. گاهی از حال خوبشان عکس می گیرم و بارها نگاهشان می کنم.
دیدن ذوق و شوق کودکانه ی آنها من را به زندگی در زمان حال دعوت می کند و می دانم انعکاس این حالشان به افرادی که خدمتگزارشان هستند می تواند بار مثبت بسیار بسیار خوبی داشته باشد.
شاید بالاترین میزان امیدواری!
فرشته های نازنینم
شما بدون اینکه بدانید انگیزه و قوت قلب مادران خود هستید تا بیشتر صبوری کنند؛ بیشتر گذشت کنند؛ بیشتر بجنگند برای رسیدن به صلح؛ بیشتر امیدوار باشند به مسیری که می آیند؛ بیشتر آموزش ببیند؛ بیشتر بخواهند در طوفان اعتیاد مقاومت کنند به امید رسیدن به ساحلی آرام، بیشتر برای شاد بودن تلاش کنند و هزاران حرکت مقدس دیگر را تجربه کنند؛ فقط و فقط به خاطر اینکه لبخند بر لب های زیبای شما بنشیند و شما زیر سایه ی پدر و آغوش پر مهر مادر پرورش ‌پیدا کنید.
عزیزانم ممنونم بابت ماموریتی که بر عهده گرفتید...
آرزو‌ دارم در پیج و خم زندگی و تاریکی های مسیر، نور پروردگار را گم نکنید و همیشه مشمول رحمت ویژه ی خداوند باشید.
خداوندا میل مرا برای خدمت به این فرشته هایت بیشتر کن و توفیق و توانایی آن را روزی من گردان...

نگارنده: همسفر فریده
تهیه و تایپ: همسفر مرجان
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر معصومه کرمی شنبه 11 آبان 1398 02:24 ق.ظ
خانم فریده عزیز خیلی زیبا نوشتید و غم درونی یک مادر در زنرگی که اعتیاد داره و مادری که فرزند خودش رو با سکوت در آغوش میکشه و در لحظاتی کمتر از ثانیه به تمام آینده بچه فکر میکنه به نقاشی که پر از حرف هست ولی بدون اعتراض این نقش فقط کشیده شده و صدای بلندی داره هر جا تا هر ساعت که همسفر میره این کودک همراه مادر هست اعتیاد سرما و گرما و شب نمیشناسه باید رفت تا رهایی تا روشنایی
رهایی و خیر و خوشی از آن تمام کودکان سر زمینمان
فروغ کرمی جمعه 10 آبان 1398 06:20 ب.ظ
خدا قوت خانم فریده عزیز بسیار دلنوشته خوبی بود و دقیقا من هم قبل وارد شدنم به کنگره فکر میکردم پسرم هیچ چیزی متوجه نشده از اعتیاد پدرش ولی اینطور نبود و بیشترین ضربه را خورده بود حتی تا محرم امسال من این حال خرابی ها را در حسین دیدم امیدوارم که هیچ بچه ایی این روزها را تجربه نکند و انهایی که در گیر این بیماری هستند راه خود را پیدا کنند تشکر از متن زیباتون خدا قوت به وبلاگ نویسان عزیز
ربابه لژیون پنجم پنجشنبه 9 آبان 1398 09:23 ب.ظ
خانم فریده عزیز
از دلنوشته زیبایتان هم لذت بردم و هم اشک ریختم که اعتیاد چه آسیبهایی به این فرشته های زیبا وارد کرده و خدا را شکر میکنیم که عزیزانی عاشقانه مشغول خدمت به این عزیزان هستند که چند ساعتی در آرامش مشغول بازی و آموزش باشند.
از خانم نسرین صمیمانه بابت تشکیل لژیون همسفر کوچولوها تشکر و قدردانی میکنم .
خانم فریده عزیز خداوند به قلمتان برکت فراوان دهد.
از گروه وبلاگ هم تشکر میکنم.
پوران همسفر عباس لژیون 1 چهارشنبه 8 آبان 1398 06:15 ب.ظ
خداقوت خانم فریده عزیز چه زیبا دنیای همسفر کوچولو ها را توصیف کردید بسیار عالی بود استفاده کردم .
شگا همیشه حامی خوبی برای بچه هستید وبه بچه ها محبت دارید ان شآلا نتیجه این خدمتها ارامش وسلامتی شما باشد واز مربیانی که وقت خود را دراختیار بچه می گذارند تا بچه ها هم از این فرصتها بخوبی استفاده کنند بسبار سپاسگزارم وارزوی سلامتی برای همه ی عزیزان دارم .
همسفر رعنا چهارشنبه 8 آبان 1398 04:17 ب.ظ
فریده عزیز؛بسیار عالی زیبا و پر از احساس.یادآور روزهای سخت و صبوری گذشته.برای این فرشته های الهی آرزو می کنم هموار آسمان دلشان آبی و سرزمینش سبز و با طراوت باشد.موفق باشید.
وبلاگ نویسان گرامی خدا قوت.
همسفر نجیمه چهارشنبه 8 آبان 1398 03:34 ب.ظ
خانم فریده عزیز دل نوشته تون خیلی عالی بود
ان شاءالله روزی برسه که دیگه هیچ بچه ای قربانی اعتیاد والدینش نباشه
موفق باشی
رضا از لژیون2 چهارشنبه 8 آبان 1398 12:47 ب.ظ
بدون شک ایندگانی که این اتش ویرانگر را مهار خواهند کردهمین بچه هایی هستند که تلخی وویرانگری اعتیاد را از نزدیک مشاهده کرده اند .اموزش این عزیزان کار بسیار بزرگی است بر عهده تک تک اعضای کنگره.امیدوارم همه ما بتوانیم هرکمکی که لازم باشد برای این کار عظیم انجام دهیم.
باتشکر از همسفر محترم خانم فریده برای این دلنوشته زیبا وتاثیر گذار.
تشکر وخداقوت خدمت اسیستنت محترم وکمک راهنمایان ومربیان گرامی ودرود بر همه همسفران ومسافرانی که دراین شعبه خدمت میکنند.
سمانه همسفر داود چهارشنبه 8 آبان 1398 11:00 ق.ظ
خدا قوت خانم فریده عزیزم خیلی عالی نوشتید تشکر از همه شما عزیزان که عاشقانه در شادی و آموزش کودکان تلاش می کنید و آسمان زندگیشون رو رنگی زیبا می بخشید.
مینا چهارشنبه 8 آبان 1398 10:54 ق.ظ
فریده عزیز ممنون از دل نوشته زیبایت، من همیشه دعاگوی عزیزانی که مراقبت و آموزش فرشته ها کوچولوهارو در شعبه بر عهده دارند و کسانی که حمایت می کنند، هستم. خیلی اوقات نارضایتی و ناشکری مادران را از وجود آنها در دوران سرد و سخت اعتیاد دیده ام، ولی قلبا باور دارم که دلیل مقاومت و محکم قدم برداشتن همسفران وجود این همسفرکوچولوها. خدا حافظ همگی تان باشد.
مینا چهارشنبه 8 آبان 1398 10:54 ق.ظ
فریده عزیز ممنون از دل نوشته زیبایت، من همیشه دعاگوی عزیزانی که مراقبت و آموزش فرشته ها کوچولوهارو در شعبه بر عهده دارند و کسانی که حمایت می کنند، هستم. خیلی اوقات نارضایتی و ناشکری مادران را از وجود آنها در دوران سرد و سخت اعتیاد دیده ام، ولی قلبا باور دارم که دلیل مقاومت و محکم قدم برداشتن همسفران وجود این همسفرکوچولوها. خدا حافظ همگی تان باشد.
همسفر سکینه1 چهارشنبه 8 آبان 1398 06:17 ق.ظ
راهنمای ویلیام وایت،خانم فریده عزیز،خیلی خوشحالم که حال خوش فرزندانتان را می بینید.من هم مثل دوستان تحت تاثیر قرار گرفتم و با خواندن دل نوشته ات اشک ریختم.ان شاالله خداوند کمک کند تا همه ما به نوعی خدمتگزاران این عزیزان باشیم.و توجه بیشتری به همسفران کوچک خود داشته باشیم و بتوانیم روزی،جبران خسارت کنیم.
ممنون از عکاس شعبه
مریم کرمی چهارشنبه 8 آبان 1398 06:02 ق.ظ
فریده عزیز و مهربانم، بسیار زیبا و با تمام وجود نوشتید و به همین دلیل سخنتان بر دل هم نشست . ممنونم که تلاش خود را میکنی که آسمان همه کودکان اعتیاد ،آبی و صاف باشد .بهترین روزی های خداوند نصیبت باد.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ سه شنبه 7 آبان 1398 11:05 ب.ظ
خانم فریده عزیز واقعا خیلی دلسوزانه نوشته اید من وقتی میخواندم فقط گریه میکردم خداقوت
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 7 آبان 1398 08:14 ب.ظ
خانم فریده عزیز واقعا عالی و پراحساس نوشتید خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم و اشک ریختم چرا که من همیشه عصبانیت و خشمم را با فرزندانم تقسیم میکردم و از این بابت بسیار ناراحت هستم و روزی صد بار از خدا طلب بخشش دارم و خداروشکر میکنم با آموزشهای کنگره می توانم ذره ای را جبران کنم.
نسرین.اسبستنت سه شنبه 7 آبان 1398 12:26 ب.ظ
اصلاحیه با عرض پوزش زیباترین مخلوقات الهی صحیح است
نسرین.اسبستنت سه شنبه 7 آبان 1398 12:23 ب.ظ
خانم فریده عزیز ومهربان همیشه شمارو با محبتی سرشار به این نوگلان باغ زندگی میبینم از دلنوشتتون لذت بردم این فرشته ها در تاریکی اعتیاد زیر دست وپا له میشن بدون اینکه حتی کلامی اعتراض کنن چراکه نه توان اعتراض دارن ونه گوشی برای شنیونشون هست منم مثل شما روزی متوجه تخریب فرزندانم در وادی اعتیاد شدم که خیال میکردم چون حرفی نزدم و شکایتی نکردم اونا متوجه چیزی نشدن اولین همسفری که بنای لژیون همسفر کوچولوهارو گذاشت خانم ثمره عزیز در شعبه انقلاب بود وقتی شعبه انقلاب به دوقسمت شعبه حافظ و شعبه شادآباد تقسیم شد خانم ژیلا و خانم سمیه و بعدازایشان خانم آیدای عزیز مسولیت همسفرکوچولوهارو به عهده گرفتن مدتی لژیون این عزیزان نبود تا سال گذشته تصمیم گرفتم برای جبران بدهی خودم به فرزندانم و کائنات مسولیت این عزیزان رو داشته باشم حدود ۸ ماه خدمتگزارشون بودم وخالصترین محبتها از طرف زیباترین مخلوقات اهلی نصیبم شد حتی امروز هم که در جایگاه دیگری به خدمت گمارده شدم خودم رو از این خدمت بی بدیل محروم نمیکنم هر زمان که وقت خالی داشته باشم به سراغشون میرم از اینکه مربیهای عاشقی همچون خانم فروغ و خانم منارو براشون قرادادم خدارو شاکر و سپاسگزارم از روزی که به این فرشته ها خدمت میکنم آسمان رابطه من و فرزندانم آفنابی و زیبا شده تنها راه بازپرداخت بدهی به فرزندانم را دراین خدمت ارزشمند یافتم از شما واز خانم آزاده که چراغ خاموش وسایل مورد نیاز بچه هارو فراهم میکنید نهایت سپاسگزاری رو دارم از همه مربیای گذشته بچها خانم ثمره خانم ژیلا خانم سمیه خانم آیدا ومربی فعلی اونها خانم فروغ و خانم منا سپاسگزارم وبراشون بیشترین روزی رو ازین خوان نعمت خواستارم. محبت دوسر یک کمان بی انتهاست که یک سرآن کائنات و سر دیگرش دل است
ایرج ورمزیار(۲۱) سه شنبه 7 آبان 1398 10:29 ق.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم فریده..خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون...حقیقتا بادیدن این فرشتگان کوچک هم دچارشعف میشوم وهم بغص شعفی ناشی ازبهشتی که این بچه هادردنیایشان باماساخته اند وبغضی ناشی ازاینکه نتوانستیم یانتوانستم همبازی خوبی برای بچه هایم درآن بهشتی که برای خودشان ساخته بودند باشم اماخدایم راشاکرم که میتوانم ازاین به بعدسهمی درآینده شان داشته باشیم..پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic