گزارش عملکرد لژیون سردار
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 05:24 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

جلسه پنجم از دوره دوم لژیون‌های سردار شعبه شادآباد، با نگهبانی همسفر پریناز و دبیری همسفر مینا و استادی مسافر علی زرکش با دستور جلسه «بخشش را انتقال دهیم» در تاریخ 1398/8/3 در پارک طالقانی رأس ساعت 7 صبح برگزار شد.


خلاصه سخنان استاد:

چهارشنبه جناب مهندس در مورد مراسمی که جهت افراد دنور برگزار می‌شود صحبت کردند که هر شخص تا پنجم آبان‌ماه تمام یا بخشی از مبلغ را پرداخت نماید می‌تواند در این مراسم شرکت نمایند ۰

دیروز در ماشین خود نشسته بودم؛ دیدم راننده ماشین جلویی بسیار بی‌حال و خمار است که در همان حال دو نفر آمدند و موادی به او دادند و رفتند. همه ما چه در صور آشکار و چه در صور پنهان کسب روزی می‌نماییم. آدم‌ها باهم خیلی متفاوت هستند، بعضی افراد از گرفتاری دیگران روزی‌شان را کسب می‌کنند و بعضی‌ها از حالِ خوشِ مردم!

ماهیت انرژی، انرژی است و ماهیت پول، همان پول است. آن پولی که فرد مصرف‌کننده برای خرید مواد به آن فرد داد، با پولی که شما خرج می‌کنید که فرقی نمی‌کند و تنها دست‌به‌دست چرخیده و ماهیتش تغییری نکرده است؛ ولی در واقعیت همه می‌دانیم که این پول‌ها باهم فرق دارند. همه ما به روزی حلال و روزی که مارا به جلو ببرد نیاز داریم، نه روزی‌ای که ما را سنگین کند و نگه دارد.

 آقای مهندس می‌فرمودند که من اصلاً دوست ندارم افرادی که بضاعت مالی ندارند در جشن گل‌ریزان شرکت کنند؛ ولی نمی‌دانم چرا این کار را انجام می‌دهند؟! در پاسخ به ایشان گفتم که تمام افراد در کنگره، می‌دانند که خدمت مالی و عضویت در لژیون سردار خیروبرکتی برای تمام اعضای کنگره دارد و این رضایت را در تک‌تک افرادی که خدمت مالی نموده‌اند دیده‌ام. مهم مبلغی نیست که پرداخت می‌کنیم، مهم آن حسی است که درون خود ایجاد می‌نماییم.

ما می‌دانیم افرادی که به روش DST درمان شده و در ادامه از خدمتگزاران کنگره می‌شوند چه اتفاقی برایشان می‌افتد. نمی‌خواهم بگویم برای افرادی که خدمت نمی‌کنند اتفاق بدی می‌افتد؛ نه! ما در کنگره به اتفاقات خوب عادت کرده‌ایم. وقتی برای من اتفاق خوب نمی‌افتد قطعاً می‌تواند اتفاق بد بیفتد. وقتی من روبه‌جلو حرکت نمی‌کنم قطعاً به عقب حرکت خواهم نمود؛ پس سعی کنیم از این سفره بهره‌مند شویم. همیشه فکر می‌کنم برداشتن، روزی خوردن است؛ اما در کنگره یاد می‌گیریم گذاشتن و بخشیدن، روزی خوردن است.

ایشان در پاسخ به یکی از دوستان که سؤال فرمودند: آیا سفر اولی نیز می‌تواند عضو لژیون سردار شود؟ پاسخ دادند: سفر اولی که ۶ ماه از سفر اولش گذشته می‌تواند عضو لژیون سردار گردد. به نظرم اگر یک مسافر یا همسفر در سفر اول به سبد کمک نکرده یا خدمت مالی نمی‌کند، در سفر دوم غیرممکن است که شرکت نماید. کسی که در خانه به پدر و مادرش احترام نمی‌گذارد در بیرون هم به کسی نمی‌تواند احترام بگذارد یا کسی که در خانه نان حلال نمی‌خورد در بیرون نیز نمی‌تواند نان حلال بخورد، این قانون است.

بعضی اعضای لژیون سردار می‌گفتند که دیگران ما را مسخره کرده و می‌گویند که ما فکر می‌کنیم کسی شده‌ایم و خود را می‌گیریم. به آنها گفتم حس آن افراد این‌گونه برداشت می‌کند و این‌طور نیست. خداوند در بندگانش خود را به ما نشان می‌دهد. یکی بخشنده است و مبلغی را به کنگره کمک می‌کند. اگر این افراد نبودند که ما نمی‌توانستیم روی این صندلی‌ها به‌راحتی نشسته و آموزش بگیریم. ما افراد هستیم که نسبت به هم حس بدی داریم. تمامی افراد وقتی از حضرت علی یاد می‌کنند؛ می‌گویند که ایشان شب‌ها به درب منزل فقرا رفته و آنها را کمک می‌نموده؛ اگر در کار ایشان ریا بود که هیچ‌کس یادش نمی‌ماند و قطعاً حکمتی در آن بوده است.

وقتی محبت می‌کنید و می‌بخشید فرکانسی را انتقال می‌دهید که باعث روشن و خاموش شدن خودتان می‌شود. همه انسان‌ها نیازمند هستند و این نیاز را خداوند برطرف می‌کند. وقتی می‌بخشیم انگار زنگ‌زده و چراغ را روشن و خاموش می‌کنیم. آن‌کسی که کمک می‌کند به آن نیازمندِ بخشنده کمک می‌کند نه به آن نیازمندِ نیازمند، به آن نیازمندی کمک می‌کند که نیازش را در نیاز دیگران می‌بیند.

بعد از جشن گل‌ریزان نموداری از مبالغ جمع شده و تعداد همسفران و مسافرانی که شرکت نمودند تهیه و به جناب مهندس تحویل می‌دهیم. در مورد شعبه شادآباد بسیار جالب بود که سال گذشته تعداد مسافران و همسفران عضو لژیون سردار برابر بود. امیدوارم امسال نیز این اتفاق بیفتد و امسال قطعاً افراد بیشتری نشان دنور را دریافت خواهند نمود و در جشن گل‌ریزان مشخص خواهد شد.

این حس و همیتی که کنگره به وجود آورده است در تک‌تک اعضا وجود دارد. وجود نیرویی است که شخص می‌تواند محبت کند، بایستی انرژی وجود داشته باشد که بتوانیم حرکت کنیم. هرچه زمان می‌گذرد افراد بیشتر می‌فهمند، درواقع کائنات بیشتر می‌فهمد و فهم قوت می‌گیرد.

 یک‌زمان برای اینکه محبت خود را انتقال دهید سری تکان می‌دهید و یک‌زمانی کلامی جاری می‌شود؛ ولی گویی این محبت کامل نبود و نبود و نبود. فهم اینکه من علیرضا بایستی این محبت را انتقال دهم، فهم اینکه بایستی در حد کمال تشکر کنم مهم است. در حد کمال بودن خیلی اهمیت دارد؛ یعنی چیزی را کامل می‌بینم و کامل می‌توانم انتقال دهم. آدم‌ها امانت‌دار هستند وقتی چیزی را می‌خواهند پس دهند، می‌گویند مقداری از این را برمی‌دارم. درصورتی‌که در کنگره می‌گوییم به آن چیزی که استفاده کردی مقدار دیگری اضافه کن و به دیگری بده. وقتی این کار را می‌کنی آن ظرفیت را به وجود می‌آوری که طرف مقابل نیز همین کار را در حق تو انجام دهد و حجم دریافت محبت را درون خود بزرگ‌تر و حجیم‌تر می‌کنی. جریان محبت است که افراد را نورانی و روشن و منتخب می‌کند.

در خاطرم هست که در سفر اول اپیوم خود را با چشم تقسیم کرده و در ظرفی می‌ریختیم. هنگام مصرف ابتدا تکه‌های بزرگ‌تر را مصرف می‌نمودم و سپس تکه‌های کوچک‌تر را! سیستم نیز همین‌گونه است؛ زیرا دو تا نیرو آنکه بزرگ‌تر و بهتر است را می‌خواهند. کسی می‌تواند محبت کند که آن را بفهمد، کائنات کسی را انتخاب می‌کند که می‌تواند محبت کند و می‌داند چگونه باید بازی کند و این را کنگره به‌صورت ناخواسته به ما می‌آموزد.

به چادری که به‌عنوان سقف بالای سر ما کشیده شده نگاه می‌کردم. ابتدا قطرات آب از آن می‌چکید؛ ولی حالا مقدار آن بیشتر شده است. درواقع این‌گونه این چادر از خود محافظت می‌کند تا پاره نشود؛ یعنی یک مقدار آب که در حد توانش است را در خود نگه می‌دارد و باقی و اضافه آن را جاری می‌کند. ما خودمان یا افراد زیادی در اطرافمان هستند که ازنظر مالی خیلی غنی می‌باشند؛ ولی وقتی چهارطرف پارچه‌شان بالاست و هیچ از آن خارج نمی‌شود حال خوشی ندارند؛ چون هیچ نیرو و توانی برای بخشیدن مال چه در کنگره و چه در بیرون از آن ندارند و شاید ازنظر مکانی بالا باشند؛ ولی ازنظر زمانی این‌گونه نبوده و زندگی‌شان هیچ بُعدی ندارد.

محبت را فقط برای محبت انجام دهیم و بدانیم خداوند خیلی بهتر عملکرد ما را حساب خواهد نمود.

تهیه و تنظیم: همسفر مینا

عکس : مسافر رضا


 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا دوشنبه 13 آبان 1398 11:03 ب.ظ
عرض سلام و خداقوت به تمام اعضای لژیون با گذشتِ مالی، ممنون از خانوم مینای مهربانم بابت انتقال مطالب مفید. خداقوت خدمت خانوم پریناز و جناب آقای زرکش.

سپاس از گروه پرتلاش وبلاگ
همسفر سکینه1 چهارشنبه 8 آبان 1398 07:27 ق.ظ
استاد محترم،آقای زرکش،بسیار عالی در مورد دستور جلسه صحبت نمودید.ان شاالله خداوند،بودن در لژیون سردار و دستور را روزی مان کند.سپاسگزار از دوستان عزیز،که به خوبی مطالب را انعکاس دادند.خدمتتان پر برکت.
با تشکر از عکاس محترم شعبه
همسفر پوران شاداباد 1 سه شنبه 7 آبان 1398 12:39 ق.ظ
خداقوت خدمت دیده بان واعۻائ لژیون سردار خداوند لیاقت خدمت به بندگانش را به هر کس نمی دهد به شما عزیزان تبریک می گویم وامیدوارم درتمامی مراحل زندگی موفق باشید .خداوند به زندگی وجانتان برکت دهد.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 7 آبان 1398 12:36 ق.ظ
خدا قوت به اعضای محترم لژیون سردار را دارم امیدوارم برکات این خدمات ارزشمندشان همواره در زندگیشان جاری باشد.
همسفرنسیم لژیون بیستم دوشنبه 6 آبان 1398 11:36 ب.ظ
خسته نباشیدوخداقوت خدمت اعضای محترم لژیون سردار...خانم پرینازوخانم مینای عزیزامیدوارم همیشه سلامت باشید...برکت این خدمت همیشه درزندگیتان جاری
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 6 آبان 1398 09:14 ب.ظ
خداقوت خدمت تمامی عزیزان وخدمتگزاران راستین لژیون سردارکه مانندنگینی درحال درخشیدن میباشند..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
نسرین.اسبستنت دوشنبه 6 آبان 1398 08:35 ب.ظ
خداقوت به همه اعضای محترم لژیون سردار بالاخص نگهبان خانم پریناز و دبیر خانم مینای عزیز اجر و روزیتان از این خدمت بزرگ مستدام باد با تشکر از آقای رضا و آقای زرکش
همسفر نجیمه دوشنبه 6 آبان 1398 06:02 ب.ظ
سلام و خداقوت به همه عزیزان عضو لژیون سردار حتما برکت این خدمت عظیم تو زندگی و عمرشون می بینند
موفق باشن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic