برداشت از لژیون دوم ( تکرار تاریخ ) به قلم همسفر الهه
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 10:26 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر عاطفه | ( نظرات )
در لژیون با دستور جلسه تکرار تاریخ متوجه شدم که من با تکرار بعضی حرفهایم که به نظرم‌که تکرار آنها خیلی مهم نبود باعث آشفتگی خودم و اطرافیانم می شوم .مثلا برای هر کاری چندین بار بهش گوشزد می کردم ،هم اعصاب خودم بهم می ریخت و هم پسرم .ودر این لژیون یاد گرفتم‌که بعضی کارهای تکراری از حماقت ماهست و باعث می شود مشکلات تکرار بشوند .و این گونه تکرارها ما را در اعماق تاریکی ها نگه می دارند.


سلام دوستان الهه هستم یک همسفر،
روز سه شنبه بود و من کمی دیرتر رسیدم به شعبه به خاطر اینکه محل کارم به شعبه دور هست وقتی وارد لژیون شدم بحث در مورد سی دی تکرار تاریخ بود .
هرکسی یک برداشتی از سی دی داشت ولی به حق شنیدن این سی دی برای همه واجب هست زیرا راه کارهایی برایمان به ارمغان می آورد.
به نوعی هر چیزی در گذشته اتفاق افتاده در زندگی امروزی ما نقش بسیار مهمی دارد .با درس گرفتن و عبرت گرفتن از گذشتگان می توانیم روند زندگی خود را تغییر داده و قدمهای بهتری در راه تعالی و تعادل و تکامل خود برداریم ،اگر زندگی امامان و بزرگان را کمی مورد مطالعه قرار دهیم .
می بینیم که باصبر و تحمل می شود به تمام مشکلات به خوبی غلبه کرد.می شود راه حلهایی پیدا کرد ،کم کم پیش رفت تا مشکلات خود را حل نمود .
در مورد مقوله اعتیاد مسافرم من هم این تصمیم را گرفتم این مشکلات آرام آرام در زندگی من پدیدار شده باید با درایت و صبر آن راه با مدیریت کنم تا به مقصد نهایی خود برسیم .
حالا می بینیم که خیلی جاها را اشتباهی رفتم ،راهم غلط بوده راه کارهایم اشتباه بوده .
سعی می کنم با صبر جمیل محیط خانواده را دچار تشنج نکنم چون با این کار اول به خودم و سپس به بقیه ی خانواده ام ضربه می زنم .زندگی نامه ی گذشتگان چراغی است برای روشن نمودن آینده .به امید روزی که همه ما همسفران با کوله باری از تجربه و امید به خودمان و همه اطرافیانمان بتوانیم کمک کنیم .
در لژیون با دستور جلسه تکرار تاریخ متوجه شدم که من با تکرار بعضی حرفهایم که به نظرم‌که تکرار آنها خیلی مهم نبود باعث آشفتگی خودم و اطرافیانم می شدم .مثلا برای هر کاری چندین بار به پسرم گوشزد می کردم ،هم اعصاب خودم بهم می ریخت و هم پسرم .
در پایان جلسه کمک راهنمای عزیزم داستانی راتعریف کردند که برایم خیلی خوب بود و حاوی پیام های زیادی و داستان این بود : 
 روزی روزگاری هدهد به شهر پرندگان وارد شد،دید که بسیار بی نظمی و هرج و مرج وجود دارد به آنها گفت شما باید یک رهبر داشته باشید .من پرنده ای را سراغ دارم که رهبرخوبی برای شما می شود نام او سیمرغ است ،اگر می خواهید که او رهبر شما باشد با من بیایید تا جایگاه او را به شما نشان دهم .
پرندگان پذیرفتند .قرار شد فردای آن روز همه ی پرندگان برای یافتن سیمرغ حرکت کردند .صبح آن روز بعضی از پرندگان از آمدن ممانعت کردند و بهانه گرفتند.
هدهد با بقیه ی پرندگان به راه افتادند . در بین راه عده ای از پرندگان خسته شدند کم کم تعداد آنها کم شد تا بالاخره به کوهی که سیمرغ در آنجا بود رسیدند .
هدهدبه پرندگان نگاه کرد.پرندگان به او‌گفتند : پس سیمرغ کجاس ؟! 
هدهد‌گفت : سیمرغ خود شما هستید ،وقتی پرندگان با تعجب به خود نگاه کردند دیدند که تعداد آنها سی نفر است .هدهد گفت : شما با تلاش و کوشش و صبر ،توانستید به این جایگاه برسید و هر کدام الان راه بلد شدید .
خانم نوشین گفتند که ما هم در کنگره همین طوری هستیم .باید صبور باشید به راه ادامه بدهید و خسته نشوید و بدانید که به گفته آقای امین تکامل در جمع انجام میشه از جمع کنگره استفاده کنید هر چند که در مسیر و راه ما سختیهای زیادی وجوددارد ولی با این مشکلات آب دیده و صیقل داده  میشویم که وقتی به پایان راه رسیدیم به خودمان افتخار کنیم .

نگارنده : همسفر الهه
تهیه : خانم نوشین


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیه9 دوشنبه 13 آبان 1398 02:45 ق.ظ
خدا قوت خانم الهه عزیز.ارزوی بهترینهارا برای شما وسرکار خانم نوشین راهنمای عزیز ودوست داشتنی را از خداوند خواستارم.
همسفر معصومه کرمی شنبه 11 آبان 1398 02:27 ق.ظ
خدا قوت خانم نو شین عزیز.شما بهترین هستید و قلبا شما رو دوست دارم
موفق و پیروز باشید
همسفر سکینه1 چهارشنبه 8 آبان 1398 01:22 ق.ظ
خانم الهه عزیز،ممنون بابت برداشتی که از دستور جلسه لژیون داشتید.کمک راهنمای گرامی خانم نوشین،سپاسگزار از آموزشهای مفیدتان.
ابوالفضل ایرانشاهی ۲۱ سه شنبه 7 آبان 1398 01:13 ب.ظ
خدا قوت خانم الهه و همچنین راهنمای عزیز خانم نوشین
مریم کرمی سه شنبه 7 آبان 1398 06:21 ق.ظ
خدا قوت به اعضای محترم لژیون دوم و کمک راهنمای گرامی خانم نوشین عزیز.
خانم الهه عزیز، ممنونم از اینکه ما را هم در آموزشهای لژیون سهیم کردید. پیروز و سربلند باشید.
پوران همسفر عباس لژیون 1 سه شنبه 7 آبان 1398 12:43 ق.ظ
خداقوت ممنون از مطالب عالی وبسیار مفیدی که بیان کردید موفق باشید.
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 7 آبان 1398 12:26 ق.ظ
خدا قوت خانم الهه عزیز عالی برداشت خودرا بیان نمودید با تشکر از خانم نوشین مهربان.
مینا دوشنبه 6 آبان 1398 11:42 ب.ظ
خداقوت خانم الهه عزیز و سپاس از برداشتی که به اشتراک گذاشتید.
همسفرنسیم لژیون بیستم دوشنبه 6 آبان 1398 11:40 ب.ظ
خانم الهه عزیزخداقوت...موفق باشید...خانم نوشین عزیزومهربان سلامت باشید
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 6 آبان 1398 09:11 ب.ظ
خداقوت خدمت همه اعضا لژیون دوم گروه همسفران وراهنمای بزرگوار شان.. همسفرگرامی سرکارخانم الهه..خداقوت وتشکرازشما بابت برداشت خوبی که ازسی دی تکرارتاریخ داشتیدکه این نشانه انتقال درست آموزشهاازراهنما به رهجومیباشد..تاریخ درحال تکراشدن است اماچه خوب است که این تکرارسرشارازنکات ولحظه های الهی ومثبت باشدکه وقتی به آن می نگری وآنراموردارزیابی قرارمیدهی بارندامت بهمراه نداشته باشدبلکه سراسرغروروافتخارباشدکه هم دراین بعدارزشمنداست وهم دربعدهای بعدی..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
نسرین.اسبستنت دوشنبه 6 آبان 1398 08:47 ب.ظ
خداقوت خانم الهه عزیز و خداقوت به خام نوشین عزیز کمک راهنمای گرانقدر شعبه برایتان بهترینهارا تا رسیدن به سیمرغ جان که همان نفخه الهی ست از ایزد منان خواستارم موید وسربلند باشید گروه وبلاگ
همسفر نجیمه دوشنبه 6 آبان 1398 06:11 ب.ظ
خداقوت خانم الهه عزیز موفق باشی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic