مشکلات برای ساخته شدن خودمان است
دوشنبه 6 آبان 1398 ساعت 08:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

اگر ما انسان‌ها بدانیم که هیچ‌گاه  زندگی با راحتی همراه نیست و همه مشکلات برای ساخته‌شدن خودمان است، راحت‌تر با مشکلاتمان کنار خواهیم آمد.با سلام خدمت همراهان همیشگی وبلاگ شادآباد، در دستور جلسه وادی دوم هستیم و خدمت یکی از همسفران محترم هستیم تا گفتگویی در این باب داشته باشیم که دعوت می‌کنم با ما همراه باشید.

 

با سلام، لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید. 

سلام دوستان فروغ هستم یک همسفر 

آنتی ایکس مسافرم شیره، یازده ماه و بیست‌وسه روز سفر کردیم با راهنمایی آقای نعیمی و خانم الهام و دو سال و هشت ماه است که آزاد و رها هستیم.

 

خانم فروغ عزیز چند وقت است در کنگره حضور دارید و چه جایگاه‌های خدمتی را تجربه کردید؟

من به لطف خدا الآن دو سال و ده ماه است که به کنگره آمده‌ام.

خدمت سیستم صوتی را عهده‌دار بودم، ورزش بانی بدمینتون شعبه را تجربه کردم و الآن هم خدمتگزار لژیون همسفر کوچولوها هستم

  

فرمودید که در خدمت همسفر کوچولوهای شعبه هستید، با توجه به اینکه خدمت به همسفر کوچولوها مسئولیت سنگینی دارد و اداره آن مشکل به نظر می‌رسد، لطفاً بفرمائید با چه تفکر و هدفی وارد این خدمت شدید و این خدمت چه تأثیر و آموزشی برایتان  داشته است؟

در ابتدا از خانم نسرین عزیزم تشکر می‌کنم که من را برای این خدمت زیبا انتخاب کردند.

من عاشق بچه‌ها هستم و محبتی که از آنها دریافت می‌کنم زیباترین محبت است و فقط کافی است که زبان آنها را بلد باشیم و آنها را بفهمیم و بعدازآن این با بچه‌ها بودن هیچ سختی ندارد و بهترین آموزش در کنار بچه‌هاست؛ چون انرژی زیادی کسب می‌کنم

  

لطفاً بفرمائید چه آموزش‌هایی در لژیون همسفر کوچولوها دارید و آیا برنامه  جدیدی هم در نظر گرفته‌اید؟

در لژیون همسفر کوچولوها نقاشی، زبان و کاردستی آموزش داده می‌شود و بعدازآن تایم بازی هست که بچه‌ها طناب‌بازی، فوتبال دستی و بازی‌های هوشی و ... انجام می‌دهند.

 

چه نکته‌ای در خدمتی که انجام می‌دهید به شما انرژی می‌دهد و چه چیزی را سرلوحه خدمتتان قراردادید؟

بهترین انرژی این است که خدمت برای بچه‌هایی است که ناخواسته تجربیات تلخی را تجربه کردند و همه آنها به امید رهایی مسافرشان وارد کنگره می‌شوند که امیدوارم بتوانم کمکی برای همسفران و مسافران انجام دهم تا با خیال راحت آموزش‌های کنگره را بگیرند و همسفر کوچولوها هم راحت به آموزش خودشان برسند

 من در تمام سخنانم از صبر صحبت می‌کنم؛ چون خودم تجربه کردم و نتیجه خوبی گرفتم و بهترین دستاورد برای من همین صبر بود که با آموزش کنگره متوجه شدم که بهترین مسیر، صبر است.

 

خدمت در لژیون همسفر کوچولوها چه توانایی‌هایی را در شما زنده و بیدار کرده است؟

من در بین بچه‌ها، گذشت کردن را یاد گرفتم و همین‌که به آنها دوستی و گذشت را آموزش می‌دهم باعث می‌شود که خودم هم بیشتر در این مورد فکر کنم و ارتباطم با پسرم هم بهتر شده است.

 

 دستور جلسه این هفته وادی دوم است، در این وادی مطرح می‌شود که هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد. دیدگاه شما قبل و بعد از کنگره نسبت به این موضوع چگونه بوده و الآن چه دیدگاهی دارید؟

 قبل از کنگره تفکرم این بود که مشکلاتی را که خداوند بر سر راهم قرار داده حکمتی دارد؛ ولی نمی‌دانستم چگونه است. وقتی وارد کنگره شدم و در لژیون به وادی دوم رسیدیم و توضیحات آن را متوجه شدم، نگاهم به زندگی و خداوند عوض شد و فهمیدم که حکمت این مشکلات چه چیزی است. متوجه شدم اگر ما انسان‌ها بدانیم که هیچ‌گاه زندگی با راحتی همراه نیست و همه مشکلات برای ساخته‌شدن خودمان است، راحت‌تر با مشکلاتمان کنار خواهیم آمد.

 

 آیا تجربه‌ای از ناامیدی در موضوعی داشته‌اید که به امید و حرکت بدل شده باشد؟ چگونه این تغییر را برای خودتان ایجاد کردید؟

آن زمان که متوجه شدم مسافرم مصرف‌کننده است از زندگی ناامید شدم؛ ولی بعد از مدتی دیدم ناامیدی فایده‌ای ندارد و باید مسافرم راه خودش را برود و اعتقاد داشتم که با بدرفتاری و عذاب دادن خودم، مشکل حل نمی‌شود و سعی کردم اصلاً به روی او نیاورم. می‌دانستم که حقیقت را به من نمی‌گوید؛ ولی امیدم را هیچ‌وقت از دست ندادم و همیشه می‌گفتم که اگر صبوری کنم و این مشکل در دلم بماند حل خواهد شد و با حرکت کردنِ من، خداوند بهترین راه که کنگره بود بر سر راهم قرار داد و خواست رهایی برای مسافرم رقم خورد.

 

 با تشکر از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید به‌عنوان سخن پایانی اگر مطلبی مدنظرتان است بفرمائید.

امیدوارم همه‌کسانی که راه کنگره را پیدا نکردند هر چه زودتر این راه زیبا را پیدا کنند و به رهایی برسند.

 

 

تهیه مطلب: همسفر الهام، همسفر ربابه، همسفر معصومه

عکس: همسفر دیبا

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه1 پنجشنبه 9 آبان 1398 12:16 ب.ظ
خانم فروغ پاسخ هایتان به سوالات مفید و آموزنده بود.موفق و موید باشید.
مریم کرمی سه شنبه 7 آبان 1398 06:05 ق.ظ
خانم فروغ عزیزم، بابت خدمات شما به همسفر کوچولوها خیلی خیلی سپاسگزارم. فرشته های کوچکی که چه بسا بیشتر از ما زخمی اعتیاد هستند و ما آن ها را نمی دیدیم . ممنونم که با محبت و عشق خود مرهمی بر روی زخم های آن ها هستید .خدمتتان پر برکت و روزی هایتان افزون.
ممنون از عزیزانی که این گفتگو را ترتیب دادند.
پوران همسفر عباس لژیون 1 سه شنبه 7 آبان 1398 12:50 ق.ظ
خداقوت خانم فروغ ممنون از مطالب بسیار عالی که بیان کردید بسیار مفید بود واستفاده کردم .بسیار ممنونم که وقت خود را دراختیار همسفر کوچولوها می گذارید خداوند به وقتتان برکت دهد بچه ها خیلی خوشحال هستنند واحساس مفید بودن می کنند وقتی دارای لژیون ومربی هستنند.خیلی چیزها از این لژیون یاد می گیرنند .ممنون بابت همه ی زحمات شما مربیان مهربان
نسرین.اسبستنت دوشنبه 6 آبان 1398 09:07 ب.ظ
خانم فروغ عزیز بسیار عالی و زیبا از خدمت مربیگری همسفر کوچولوها و احساس زیبایی که قطعا انعکاس محبت بی آلایش این فرشته های زیبای زمینی هست گفتید برایتان هرروز برداشت بیشتری ازین خوان محبت آرزومندم بسیار خوشحالم ازینکه به معلم مهربان و مطمئنی چون شما این فرشته هارو سپردم وشاکر خداوند مهربان هستم که بهترینهارو برای سختترینها انتخاب میکنه خداقوت به گروه وبلاگ و عکاس عزیز
فریده دوشنبه 6 آبان 1398 05:54 ب.ظ
فروغ عزیز بسیار تا بسیار سپاسگزارم از شما بابت خدمت و عشقی که به همسفران کوچک شعبه ارائه می دهید.
ممنونم بابت پاسخ های خوبتان

از گروه وبلاگ بابت ترتیب دادن این گفتگو سپاسگزارم
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 6 آبان 1398 04:14 ب.ظ
بسیار مصاحبه جامعی بود خداقوت خانم فروغ عزیز سپاسگزارم که به خوبی در لژیون همسفر کوچولوها خدمت میکنید امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد.
مینا دوشنبه 6 آبان 1398 01:02 ب.ظ
خداقوت خانم فروغ عزیز و مهربان. ممنون از شما بابت نگهداری و آموزش همسفرکوچولوها . امیدوارم بهترین روزی ها از این جایگاه نصیبتان گردد.
همسفر نجیمه دوشنبه 6 آبان 1398 11:57 ق.ظ
سلام و خداقوت بسیار عالی بود موفق باشی
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 6 آبان 1398 09:30 ق.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم فروغ..خداقوت وتشکرا شماوسایرعزیزانی که دربخش همسفران کوچک خدمت مینمایند...بچه هامثل نوارخام هستندکه بهترین دریافتها رادارندوگیرندههای آنهاامواج رابخوبی جذب مینمایدواین امرمسوولیت کارشمارادوچندان سخت مینماید اماخوشبختانه پشتکارشماوسایرهمکارانتان سبب گردیده که این بچه هاالقائات مثبت رادریافت نمایندودرهمین بازیهای کودکانه خودنیزبکارگیرند که اوج آنرامیتوان دردعای کنگره دیدکه بادلهای پاکشان و دستهای مهربانشان عاشقانه ومستانه سرمیدهندوباخدای خودرازونیازمیکنند...پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
سمانه همسفر داود دوشنبه 6 آبان 1398 09:18 ق.ظ
بسیار عالی خدا قوت خانم فروغ عزیز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات