برداشت از سی دی نخل
پنجشنبه 2 آبان 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

ما در تفکر خودمان مثلثی داریم که شامل سه ضلع گذشته، آینده و حال می‌باشد که این سه مورد، مجموعه افکار و اندیشه‌های ما را فراهم می‌کنند و متأسفانه خیلی از ما انسان‌ها درگیر گذشته و آینده خود هستیم و همیشه به فکر این هستیم که چه بر سرمان آمده یا چه بر سرمان خواهد آمد و با این طرز فکر، زمان حال را هم خراب می‌کنیم!


به نام خدا 

 

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر

سی دی نخل یکی از بهترین سی‌دی‌هایی بود که اخیراً گوش دادم و برایم خیلی آموزش داشت.

ما انسان‌ها به دانسته‌های خودمان عمل نمی‌کنیم و به آنها وفادار نیستیم، درواقع وفای به عهد نمی‌کنیم؛ مثلاً می‌دانیم غیبت بد است؛ ولی باز آن را انجام می‌دهیم یا کارهای ضد ارزشی دیگر.

این یعنی همان کاربردی کردن آموزش‌هایی که می‌بینیم و عمل کردن به آنها که همان دانایی مؤثر می‌باشد. دانستن، مثل اطلاعاتی است که درون سی‌دی‌هاست. در سی‌دی‌ها خیلی مطالب هست؛ ولی باید وارد مرحله عمل بشویم.

ما در تفکر خودمان مثلثی داریم که شامل سه ضلع گذشته، آینده و حال می‌باشد که این سه مورد، مجموعه افکار و اندیشه‌های ما را فراهم می‌کنند و متأسفانه خیلی از ما انسان‌ها درگیر گذشته و آینده خود هستیم و همیشه به فکر این هستیم که چه بر سرمان آمده یا چه بر سرمان خواهد آمد و با این طرز فکر، زمان حال را هم خراب می‌کنیم!

ما از تلفیقِ زمانِ گذشته و آینده می‌توانیم، در زمان حال زندگی کنیم و باید این را بدانیم که هر انسانی پرونده و کارنامه‌ای دارد که نشان‌دهنده عملکردش می‌باشد و چه خوب که انسان در صراط مستقیم باشد.

مطلب جالب دیگری که آموختم؛ اینکه نتیجه عملکرد ما خودش را به‌صورت کابوس نشان می‌دهد، درواقع کابوس‌ها، نتیجه رفتار و کردارمان می‌باشند که ما آن را مشاهده می‌کنیم و این خواب‌ها و کابوس‌ها مربوط به پرونده روزانه ما هستند و با هیچ قرص و دارویی هم نمی‌شود آنها را از بین برد و برای از بین بردن این دسته از خواب‌ها باید تغییر کرد. تغییر هم به حرف نیست بلکه با عمل است و باید اول ذره‌ذره تغییر کنیم تا تبدیل شویم.

جالب‌تر اینکه نخل تمثیل مقام و جایگاه انسان می‌باشد و اینکه انسان وقتی در مقام و جایگاهی قرار می‌گیرد نباید نسبت به آن مغرور بشود و همه اینها گذراست و تمام طول زندگی، برای ما انسان‌ها مانند یک سفر می‌باشد، درواقع کل حیات انسان سفر است؛ اما باید در این سفر برای همه موجودات الهی ارزش قائل باشیم و در این صورت است که در این سفر موفق هستیم. به‌وسیله عشق و ایمان می‌توانیم در این سفر به آرامش برسیم و به این آرامش رسیدن، بستری می‌خواهد که همان تطابق درون و بیرون است؛ یعنی اینکه ظاهر و باطنِ فرد، یکی و بر هم منطبق شود.

شاید در ظاهر قربان صدقه آدم‌ها برویم؛ ولی از پشت به آنها خیانت کنیم. انسانی که بیرون و درونش یکی شود غیرممکن است که سمت بدی‌ها برود. در هر قضیه‌ای باید هم به‌صورت ظاهر آن توجه کنیم و هم باطن آن و همیشه دو نیرو یا دو نفر در وجودِ ما هستند که یکی ما را به سمت خوبی و دیگری به شر و بدی دعوت می‌کند که همان روح و جن می‌باشند که مشاوران ما هستند

ان‌شاءالله همه ما به فضل و رحمت خداوند بتوانیم در صراط مستقیم حرکت کنیم و جزء آن دسته از انسان‌هایی باشیم که به ایمان و عشق واقعی برسیم.

 

 

نگارنده: کمک راهنمای لژیون ۱۹ خانم فاطمه 

تهیه و تنظیم: همسفر فریده

ویراستاری: همسفر الهام

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ثریا یکشنبه 5 آبان 1398 12:51 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز ؛ خداقوت بسیار عالی و آموزنده بود .صبر و آرامش در وجود شما پیداست وان را به اطرافیانتان انتقال می دهید .
برای دعای اخرتان آمین می گویم .
با تشکر از گروه وبلاگ .
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم شنبه 4 آبان 1398 07:43 ب.ظ
درود وخدا قوت کمک راهنمای محترم سرکار خانم فاطمه.
بسیار عالی برداشتتان را بیان فرمودید.
انشاله تمام اعضای کنگره که حجت برایشان تمام است عمل کنند به آنچه که علم پیدا می کنند.
خانم فاطمه عزیز خدمتت پربرکت.
موفق وموید باشید.
مینا شنبه 4 آبان 1398 01:54 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز از نکات آموزنده ای که بیان فرمودید.
همسفر سکینه1 شنبه 4 آبان 1398 10:41 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی،خانم فاطمه عزیز،برداشت خیلی خوبی از سی دی نخل داشتید.سپاسگزارم.موفق و موید باشید
ممنون از خانم فریده عزیز
پوران همسفر عباس لژیون 1 شنبه 4 آبان 1398 08:08 ق.ظ
خداقوت کمک راهنمای موفق خانم فاطمه عزیز بسبار عالی بیان کردید ممنون ازتوۻیحهات کاملتون استفاده کردم همچون نخلها سرسبز وسربلند باشید .
خداقوت به گروه وبلاگ نویسان
همسفر زینب لژیون یکم جمعه 3 آبان 1398 08:38 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز بسیار کامل وجامع نوشتید خداوند به قلمت برکت بده سپاسگزارم
رقیه لژیون دهم جمعه 3 آبان 1398 06:55 ب.ظ
کمک راهنمای بزرگوار خانم فاطمه بسیار عالی بیان نمودید ان شاالله با کاربردی کردن آموزش ها بتوانیم در صراط مستقیم قدم برداریم
وبلاگ نویسان محترم سپاسگزارم
همسفرنسیم لژیون بیستم جمعه 3 آبان 1398 11:16 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیزبسیارآموزنده بود‌...وبلاگ نویسان عزیزخسته نباشید
همسفر نجیمه جمعه 3 آبان 1398 11:13 ق.ظ
خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای محترم برداشت خیلی خوبی از سی دی نخل داشتی ان شاءالله بتونیم تو صراط مستقیم قرار بگیریم و تو این راه با تمام سختیها و پستی و بلموفق باشیندیهاش ثابت قدم بمونیم
مریم کرمی جمعه 3 آبان 1398 05:34 ق.ظ
کمک راهنمای گرامی خانم فاطمه عزیزم، ممنونم از مطلب خوب وآموزنده اتان. پیروز و سربلند باشید.
زهرا بیگدلی از لژیون 12 جمعه 3 آبان 1398 02:14 ق.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز.
با خواندن مطالب آموزنده و دلنشین شما بسیار انرژی گرفتم. سپاسگزارم و بهترینها را برای شما آرزومندم.
سپاس فراوان از وبلاگ نویسان عزیز.
ایرج ورمزیار(۲۱) پنجشنبه 2 آبان 1398 10:30 ب.ظ
اصلاح جمله....خداوندحاضروناظربراعمال ورفتارماست..که بدینوسیله اصلاح میگردد...
همسفر سمانه ۱۷ پنجشنبه 2 آبان 1398 06:50 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه عزیز کمک راهنمای محترم بسیار عالی بیان نمودید خداوند به قلمتان برکت دهد.امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد و همیشه پایدار باشید.
ایرج ورمزیار(۲۱) پنجشنبه 2 آبان 1398 04:01 ب.ظ
کمک راهنمای محترم سرکارخانم فاطمه..خداقوت وتشکرازشمابابت برداشت خوبی که از سی دی نخل داشتید..یکی اززیباترین بندهای مقاله اینکه این جایگاهها گذراهستندوامانتی هستنددرنزدما پس بایدبه بهترین نحوممکن ازآنهادرجهت خدمت به انسانها استفاده نماییم وهمواره بدانیم که خدای مهربان حاضرونازل براعمال ورفتارماست وهرگزفراموش نکنیم چه بوده ایم والان چه هستیم زیرانسیان یکی ازحربه های شیطان است که انسان رامبتلابه گره قدرت مینماید..پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
مریم نظری پنجشنبه 2 آبان 1398 03:33 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه ی عزیز
برداشت شما از سیدی نخل عالی بود.انشاءالله که همه ی ما بتوانیم در جهت خیر و خوبی حرکت کنیم و همه ی کردارمان در ظاهر و باطنمان یکی باشد.
برای دعای قشنگت آمین می گویم.
خدا قوت الهام عزیز و فریده عزیز
قدمهایتان در راه خدمت استوار
نسرین.اسبستنت پنجشنبه 2 آبان 1398 02:58 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز به زبانی ساده و روان در مورد سی دی نخل صحبت کردید صحبهای دلنشینتان تشویقم کرد تا سی دی نخل رو گوش بدم کمک راهنمای بسیار متین شعبه براتون شاگردایی مثل خودتون متین وفعال آرزو دارم موفق و پیروز باشید تشکر فراوان از گروه وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات