کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روزهای سه شنبه 98/02/24
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 07:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

این جلسه نهمین جلسه از دوره پنجاهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60، ویژه همسفران نمایندگی شادآباد روزهای سه‌شنبه در تاریخ 98/02/24 با استادی همسفر زینب، نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر مرضیه با دستور جلسه «جهان‌بینی 1 و 2»  رأس ساعت 15:00 آغاز به کار نمود.

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

سخنان استاد:

سلام دوستان زینب هستم همسفر

خدایا؛ حال ما را خوب کن، اگر خوب هستیم ما را بهتر کن. خدایا؛ محبت همه انسان‌های خوب و کارهای خوب را روزی‌مان کن. خدایا؛ محبت خودت را در وجودمان هرروز بیشتر و بیشتر کن.

در ابتدا، خدای خودم را شاکرم که این فرصت را روزی‌ام کرد تا به شما عزیزان خدمت کنم و در ادامه از خانم صبای عزیزم ممنونم که این فرصت را در اختیارم گذاشتند.

دستور جلسه این هفته، جهان‌بینی  1و2 است .  آن چیزی که تحت عنوان جهان‌بینی در کنگره تعریف می‌شود این است که جهان‌بینی آنچه ما از جهان هستی (درون و بیرون) ادراک، احساس و دریافت می‌کنیم می باشد.

هدف جهان‌بینی، ساختنِ انسان است و درواقع جهان‌بینی به‌نوعی قوانین زندگی است که در تمام مراحل زندگی کاربرد دارد.

برای رسیدن به جهان‌بینی درست، اول باید روی ضلع جسم کارکنیم و جسم خود را درست کنیم تا به تعادل برسیم؛ چون تغییرات جسمی به‌راحتی روی دیدگاه ما اثر می‌گذارد و تغییر دیدگاه و نوع نگاه ما، سرنوشت ما را عوض می‌کند. ما باید تفکر خود را عوض کنیم و با تغییر تفکر، دیدگاه و نوع نگاه ما هم عوض می‌شود که سرنوشت ما را رقم می‌زند. برای مثال وقتی بیمار هستیم دو نوع نگاه‌داریم؛ نگاه منفی و نگاه مثبت.

نگاه منفی با یاس و ناامیدی همراه است که باعث می‌شود تا فرد در عمق تاریکی‌ها فرو برود و در مقابل نگاه مثبت را داریم؛ یعنی در مشکلات بگوییم که آموزش و خیر این مسئله در چیست و باوجوداین مسئله، چه گره‌ای در درون من بازخواهد شد ؟ این دیدگاه باعث می‌شود تا با امیدواری و آگاهی مسئله خود را حل کنیم.

فرق انسان موفق و ناموفق، در همین « فرق نگاه » است. افرادی که نوع نگاهشان را عوض می‌کنند قادر به حل مشکلات خود خواهند بود.

جهان‌بینی، محور اصلی آموزش‌های کنگره است و علت اینکه کنگره موفق است به دلیل جهان‌بینی آن است که یک جهان‌بینی الهی و برگرفته از قرآن است، درواقع تمام منابع و متون کنگره برگرفته از قرآن است و جهان‌بینی که آقای امین ارائه داده‌اند هم برگرفته از کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر است.

مثال دیگری که می‌خواهم عنوان کنم در رابطه با سبد کنگره است، اینکه آیا وقتی سبد در گردش است، من به سبد توجه می‌کنم؟ این مسئله ارتباط مستقیم با جهان‌بینی دارد؛ چون هزینه‌های اداره کنگره از حمایت‌های مالی خودِ اعضا است و درواقع این کمک و حمایت، کمک به خودِ من است؛ چراکه دیگران کاشتند و ما برداشت کردیم و امروز ما باید بکاریم تا دیگران برداشت کنند.

داستانی در رابطه با نوع نگاه می‌گویم؛

فردی در شهری وارد می‌شود و نزد حاکم شهر می‌رود و می‌گوید که می‌خواهم در این شهر ساکن شوم. مردم این شهر چگونه مردمی هستند؟ حاکم می‌پرسد: شهر شما چگونه مردمی دارد؟

 فرد در جواب حاکم می‌گوید: شهر ما مردم خوبی ندارد و همه دروغ‌گو، حقه زن و دزد هستند و برای همین می‌خواهم شهرم را ترک کنم که حاکم می‌گوید: برو و بیشتر جستجو کن.

چند روز می‌گذرد و غریبه‌ای می‌آید و به حاکم می‌گوید: می‌خواهم در شهر شما ساکن شوم. حاکم می‌پرسد: در شهر شما چگونه مردمی زندگی می‌کنند؟

فرد می‌گوید: انسان‌های راست‌گو، پرهیزگار و خداپرست ؛ اما چون می‌خواهم دنیا را ببینم، شهر خودم را ترک کردم. حاکم می‌گوید: چرا نمی‌روی تا شهر را ببینی؟ مطمئن باش همان شهری است که می‌خواهی.

این داستان بیانگر نوع نگاه ماست؛ چون ما هر چه تصور کنیم و هر چه فکر کنیم، همان پیش خواهد آمد.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما عزیزان سپاسگزارم.

 

عکس : همسفر فریدهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر امیر سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 12:37 ب.ظ
خانم زینب عزیز جایگاه استادی را به شما تبریک می گویم شما قلبی به وسعت دریا دارید و وجود پاکتان و مشارکت های خالصانه تان همیشه به من ارامش داده است شما لایق بهترین ها هستید امیدوارم به جایگاه کمک راهنمایی برسید.
همسفر فتانه یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 09:07 ب.ظ
تبریک و خداقوت به خانم زینب عزیز بخاطر درخشش زیبایتان در جایگاه استادی بسیار عالی بود .
تبریک به دبیر محترم خانم مرضیه عزیز برایتان جایگاه های بالاتری را آرزومندم
همسفر مرضیه لژیون یکم یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 05:55 ق.ظ
خواهر عزیزم خانم زینب بسیار خوب در جایگاه استادی ظاهر شدی و درخشیدی، همیشه موفق و موید باشی
الهام جان سپاس و خداقوت
ربابه لژیون پنجم شنبه 28 اردیبهشت 1398 02:08 ب.ظ
خانم زینب جایگاه استادی را به شما تبریک میگویم انشالله در جایگاه کمک راهنمایی بدرخشید.
جهان بینی را بسیار روان و ساده بیان کردید و برای قابل فهم بودن از داستانها استفاده کردید که برای من جالب بود.
از خدمتگزاران وبلاگ هم صمیمانه تشکر میکنم.
همسفر رعنا شنبه 28 اردیبهشت 1398 01:51 ب.ظ
خانم زینب عزیز جایگاه استادی را خدمت شما تبریک عرض می نمایم و امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی نیز قرار بگیرید و خدمت کنید.سپاس از تمام تلاشها و خدمات شما.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت و پاینده باشید.
همسفر حوریه شنبه 28 اردیبهشت 1398 03:48 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت خانم زینب عزیز ،خواهر خوبم جایگاه استادی رو بهتون تبریک میگم ان شاالله جایگاههای بالاتر ببینمتون وآرزوی جایگاه کمک راهنمایی دارم براتون.
به خانم صبای عزیزم هم بسیار تبریک عرض میکنم بابت پرورش رهجوهی خدمتگزار.
همسفر زهرا شنبه 28 اردیبهشت 1398 12:56 ق.ظ
خانم زینب خدا قوت ،انشاالله در جایگاههای بالاتر ببینیمتان موفق باشید
خدیجه باقری پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 10:12 ب.ظ
خانم زینب خواهرخوبم این جایگاه را به شما تبریک می گویم برای شما آروزی جایگاه کمک راهنمایی دارم وازوبلاک نویسان هم تشکر میکنم خدا قوت
فاطمه الیاسی پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 01:43 ب.ظ
خانم زینب عزیز عالی بود انشاالله به جایگاههای بالاتر برسید موفق و پیروز باشید وبا تشکر از عزیزانی که در وبلاگ خدمت می‌کنند .
ثریا ۱۲ پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 11:12 ق.ظ
خانم زینب عزیز خدا قوت جایگاه استادی را خدمت شما بسیار تبریک عرض می کنم .بسیار زیبا ودر عین سادگی جامع جهان بینی را توضیح دادین به صورتی که هر شنونده ای با هر اندازه سواد و جایگاهی می تواند مطالب را درک کند .امیدوارم در جایگاه بالاتر قرار بگیرید.
همسفر لیلا لژیون شش چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 01:02 ق.ظ
سلام وخدا قوت خدمت خانم زینب عزیز جایگاه استادی رو بهتون تبریک میگم ان شاالله جایگاههای بالاتر
همسفر فاطمه سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 10:14 ب.ظ
خانم زینب عزیز تجربه جایگاه استادی بر شما میمون و مبارک باشد. خواستم فرصت را غنیمت بشمارم و از شما بابت تمامی زحماتتان در شعبه تشکر نمایم. سپاسگزار مهربانی هایتان هستم. از صمیم قلبم برای شما عزیز حال خوش آرزو می کنم.
سپاس از عزیزان گروه وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 08:08 ب.ظ
خدا قوت بسیار عالی بود انشاء الله کمک راهنماییتان.با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic