سیستم ایکس ؛ شاهکار خلقت
دوشنبه 22 مهر 1398 ساعت 12:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر نوشین | ( نظرات )
خدمت کردن هم از زاویه‌ای دیگر مؤثر است. در خدمت بلاعوض، حسِ عشق و دوست داشتنِ دیگران، با ترشح هورمون اکسی توسین در فرد تقویت می‌شود. اکسی توسین، هورمونی پرقدرت و جزء انتقال‌دهنده‌های عصبی است که روی عملکرد مغز و سیستم عصبی تأثیر گذاشته و در ایجاد پیوند عاطفی نقش مهمی دارد و موجب افزایش لذت از تعاملات اجتماعی می‌شود.به نام قادر متعال 

انسان به‌عنوان پیچیده‌ترین آفریده خداوند و شاهکار خلقت به شمار می‌آید. عظمت این خلقت تا حدی است که بزرگان از آن به‌عنوان جهان اکبر یاد می‌کنند.

یکی از عظمت‌های وجود انسان سیستمی است که شامل مواد شبه افیونی و ضد درد، نوروترانسمیترها (ناقل‌های عصبی)، مدیاتورها (ارتباط میان سلولی و اعضا) و تمام غدد درون‌ریز و برون‌ریز می‌باشد که مسئولیت تعادل طبیعی بدن را به عهده‌دارد و همه احساسات ما را این سیستم راهبری می‌کند و چون هنوز دقیقاً اجزا آن را شناخته‌نشده است از آن به‌عنوان سیستم ایکس یاد می‌شود.

عوامل زیادی در کارکرد و یا تخریب سیستم ایکس دخیل هستند. درواقع این سیستم از دو طریق مستقیم و غیرمستقیم و به تعبیر کنگره با سیم و بی‌سیم دچار آسیب و تخریب می‌شود.

تخریب باسیم؛ توسط استعمال انواع مواد مخدر و محرک و قرص‌های روان‌گردان، دخانیات، مشروبات الکلی است که با عبور از سد خونی مغز در سلول‌های مغزی رسوخ کرده و آنها را دچار اختلال می‌کنند و در کنار اینها تغذیه نامناسب و غلط، عدم تحرک و فعالیت بدنی، خواب نامناسب و ناکافی هم به‌گونه‌ای دیگر سبب آسیب رساندن به این بخش مهم و حیاتی انسان می‌گردد و تخریب بی‌سیم هم شامل افکار و حس‌ها و افعال منفی است. افکار و حس‌هایی مثل ناامیدی، ترس، کینه، تنفر، حسادت و ... که با ایجاد اختلال در عملکرد هورمونی از زاویه‌ای دیگر به تخریب سیستم ایکس منجر می‌شود.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که این تخریب‌ها قابل‌بازسازی و ترمیم است.

بالاترین تخریب این سیستم را استعمال مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی تشکیل می‌دهند که در کنگره ۶۰ به روش DST و با استفاده از شربت OT در طی یک دوره یازده‌ماهه، ۹۰ درصد تخریب‌ها بازسازی می‌شود و درصد باقیمانده آسیب‌ها در صور پنهان و یا همان جهان‌بینی فرد است که با آموزش جهانی بینی قابل برطرف شدن است.

مقوله بعدی در بازسازی این سیستم، مقوله خواب است. خواب شبانه مناسب و کافی بیشترین نقش را در بازسازی سیستم ایکس ایفا می‌کند. درواقع عملیات سم‌زدائی و بازسازی سلول‌های آسیب‌دیده، در خواب رخ می‌دهد؛ بنابراین اهمیت خواب شب را نباید نادیده گرفت.

نکته بعدی، تغذیه درست است. استفاده از غذاهای فست فودی، پیچیده و فرآوری شده در حجم بالا و ساعات نامناسب، باعث تخریب سیستم ایکس می‌شود که برای بازسازی باید از غذاهای ساده، سبک و حتی‌الامکان ارگانیک استفاده شود تا بدن با دریافت مواد و املاح موردنیاز به بازسازی خود بپردازد.

ورزش و فعالیت مناسب بدنی با ترشح هورمون‌های شادی، انگیزه و حال خوش را برای فرد ایجاد کرده که حالِ خوش، اولین گام برای حرکت‌های بعدی انسان است. درواقع فردی که ازلحاظ جسمی در وضعیت نامتعادلی است، به‌هیچ‌عنوان آموزش پذیر نخواهد بود و کنگره 60 با روش درمان تدریجی، این مسئله را قابل‌حل کرده که افراد با تعادل جسمی بهتر به دریافت آموزش‌های جهان‌بینی، جهت ایجاد تغییرات در نگرش خود بپردازند و جهان‌بینی به‌عنوان یکی از پارامترهای درمان در کنگره 60، از اهمیت بالایی برخوردار است و تغییر نگرش و تغییر افکار، نقش مؤثری در فرآیند بازسازی سیستم نامتعادل فرد خواهد داشت.

برای بازسازی سیستم ایکس به‌صورت غیرمستقیم و بی‌سیم، علاوه بر جهان‌بینی، می‌توان از معنویات، رنگ‌ها، خدمت هم بهره جست.

نماز، دعا و شکرگزاری باعث می‌شود که ترشح هورمون‌های شادی در فرد افزایش‌یافته و در فرد امید، انگیزه و مثبت اندیشی ایجاد شود.

رنگ‌ها هم در این میان از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هر رنگ بر یکی از چاکراها تأثیر مستقیم دارد، برای مثال رنگ سفید که در کنگره برای پوشش افراد در نظر گرفته‌شده است بالاترین تأثیر را در چاکرای تاج دارد و حس پاکی و معصومیت را در فرد ایجاد می کند و باعث می شود آگاهی‌ها و القائات مثبت  در فرد افزایش یابد.

خدمت کردن هم از زاویه‌ای دیگر مؤثر است. در خدمت بلاعوض، حسِ عشق و دوست داشتن دیگران، با ترشح هورمون اکسی توسین در فرد تقویت می‌شود. اکسی توسین، هورمونی پرقدرت و جزء انتقال‌دهنده‌های عصبی است که روی عملکرد مغز و سیستم عصبی تأثیر گذاشته و در ایجاد پیوند عاطفی نقش مهمی دارد و موجب افزایش لذت از تعاملات اجتماعی می‌شود.

بنابراین با علم به این آموزه‌ها و شناخت این سیستمِ عظیمِ وجودمان می‌بایست سبک زندگی و افکار و کردارمان به نحوی باشد که از این موهبت خدادادی بالاترین بهره‌ها را ببریم.

خدا را برای حضورم در کنگره و برای آگاهی‌های نابی که روزی‌ام شده است شاکرم و از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و تمام خدمتگزاران سپاسگزارم که برای رسیدن به حال خوب ما در تلاش هستند.

خدایا؛ توفیق شکرگزاری از نعمت‌هایت و قدردان بودن از بندگانت خوبت را روزی‌مان گردان.

خدایا؛ یاری‌مان کن با تعادل و نگهداری درست از نعمت سلامتی که روزی‌مان کرده‌ای، در مسیری حرکت کنیم که بنده‌ای لایق برایت باشیم.


نویسنده و ویراستار : همسفر الهام از لژیون یکم
تهیه و تایپ : همسفر اکرم از لژیون یکم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
الهام همسفر لژیون ۴ شنبه 13 اردیبهشت 1399 05:50 ب.ظ
خداقوت خانم الهام عالی بود
مینا چهارشنبه 24 مهر 1398 04:19 ب.ظ
خانم الهام عزیز ممنون از مطالب و نکات بسیار مفیدی که بیان نمودید. خداقوت
همسفر نجیمه چهارشنبه 24 مهر 1398 10:28 ق.ظ
خداقوت
خانم الهام مقاله خوبی ارائه دادید
موفق باشی
عاطفه چهارشنبه 24 مهر 1398 07:15 ق.ظ
الهام جان ممنونم از مقاله بسیار زیبا و کاملا.
حق مطلب به درستی ادا شده بود .
از تمام زحماتی که در جهت پیشبرد اهداف کنگره و سایت شعبه میکشی تشکر میکنم .
خداوند ان شاالله به لحظات زندگیت خیر و برکت بدهد و به قلم و علمت هم همچنین.
خدا قوت ب وبلاگ نویس محترم
لیلا محمدلو چهارشنبه 24 مهر 1398 07:13 ق.ظ
خداقوت خانم الهام عزیزم بسیار عالی و آموزنده بود درود خداوند بر شما
وبلاگنویسان عزیز اجرتان آرامش
رقیه لژیون دهم سه شنبه 23 مهر 1398 09:23 ب.ظ
خانم الهام ممنون بابت مطلب آموزنده و کامل
ان شاالله بتوانیم با اموزش های ناب کنگره و کاربردی کردن ان به بازسازی سیستم ایکس خود کمک کنیم
وبلاگ نویسان پیروز و پاینده باشید
فروغ کرمی سه شنبه 23 مهر 1398 08:22 ب.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز
مسافر توحید سه شنبه 23 مهر 1398 07:18 ب.ظ
خداقوت و بسیار عالی
همسفر رعنا سه شنبه 23 مهر 1398 12:34 ب.ظ
الهام عزیزم؛ ممنون از ارائه مطلب روشن و واضحی که بسیار برایم آموزنده بود.برقرار باشید.
وبلاگ نویسان عزیز؛خدمتتان سرشار از خیر و برکت.
مریم کرمی سه شنبه 23 مهر 1398 05:46 ق.ظ
خانم الهام عزیزم، ممنونم بابت مقاله خوب و کامل و آموزنده ات.امیدوارم به واسطه خدمات و قلب مهربانت، بهترین ها روزی ات باشد.پیروز و سربلند باشید.
همسفر اکرم سه شنبه 23 مهر 1398 05:40 ق.ظ
خانم الهام عزیر، ازمقاله آموزنده و بسیار خوب شما تشکر میکنم و امیدوارم خداوند به قلمتان برکت بدهد و همیشه موفق و سلامت باشید.
وبلاگ تویسان مخترم خدا قوت
همسفرسکینه1 سه شنبه 23 مهر 1398 12:42 ق.ظ
خانم الهام عزیز،خواهر دوست داشتنی ام.از مقاله مفیدتان سپاسگزارم.ان شاالله همیشه در مسیر الهی باشید.خدا قوت برای همه خدمتهای خالصانه و عاشقانه تان.
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم' سه شنبه 23 مهر 1398 12:22 ق.ظ
خانم الهام عزیز ممنون بابت مطلب آموزنده موفق باشید
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا دوشنبه 22 مهر 1398 11:21 ب.ظ
خانوم الهام عزیز
آمین میگم به دعاهای زیبایی که در آخر مطالب تون از خدا خواسته بودید.
خداقوت ویژه به مهربانان خدمتگزار در وبلاگ.
فریده دوشنبه 22 مهر 1398 07:37 ب.ظ
الهام عزیز بسیار آموختم از مقاله ی کامل و رسای شما
وجود نازنینت سراسر برکت است.

اکرم عزیزم خداوند به خدمتت برکتت دهد.
خانم نوشین مهربان دستانت پر از نور
زهرا لژیون شانزدهم دوشنبه 22 مهر 1398 07:22 ب.ظ
خانم الهام عزیز خدا قوت مقاله جامع و کاملی نوشته بودید بسیار استفاده کردم سپاسگزارم انشاالله به خواسته دلتان برسید و شما لایق جایگاه های بالاتر هستید موفق و پایدار باشید
به خانم اکرم و خانم نوشین خدا قوت عرض می کنم
دوشنبه 22 مهر 1398 07:19 ب.ظ
خانم الهام عزیز خدا قوت مقاله جامع و کاملی نوشته بودید بسیار استفاده کردم سپاسگزارم. انشاالله به خواسته دلتان برسید و شما لایق جایگاه های بالاتر هستید موفق و پایدار باشید
به خانم اکرم و خانم نوشین خدا قوت عرض می کنم
همسفر زهرا دوشنبه 22 مهر 1398 05:48 ب.ظ
خانم الهام عزیز بسیار عالی از همه جنبه ها راجع به سیستم ایکس نوشتید ،ممنون از شما ،موفق و موید باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
ربابه لژیون پنجم دوشنبه 22 مهر 1398 03:58 ب.ظ
خانم الهام عزیز
مقاله بسیار کامل و خوبی را ارائه فرمودید. شما از خدمتگزاران عاشق کنگره هستید من همیشه از شما آموزش های زیادی را میگیرم. وجود آرام و متین شما نشان از تعادل سیستم ایکس شما دارد .برایتان بهترین ها را آرزو میکنم .
خانم اکرم و خانم نوشین خدا قوت .
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 22 مهر 1398 02:13 ب.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم الهام...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله بسیارخوبتان...به نکات خوبی اشاره نمودیدکه یکی ازآنها خدمت نمودن است بدون شک کسی که بدیگران خدمت می نماید ازسیستم ایکس متعادلی برخورداراست وخداوند پاداش این خدمات را به اوخواهدداد وشمااززمره خدمتگزاران راستین درگروه وبلاگ همسفران هستیدکه همیشه ازآثارومطالب تهیه شده توسط شمابهره مندمیشویم وهمین نشر مقاله ها ودریافت ومطالعه آنهاتوسط مسافران وهمسفران قطعا سبب بازسازی سیستم ایکس آنها خواهد شدکه اجری عظیم رابرایتان درپی خواهدداشت وپاداش شمادست یاری شماراخواهدفشرد وبامیدخداوندباصبوری بهترین جایگاههاراتجربه خواهیدنمود..پیروزوسربلندباشید....الله مع صابرین...
همسفر بهنار دوشنبه 22 مهر 1398 02:00 ب.ظ
سلام خانم الهام عزیز خیلی عالی بود مطلبتون استفاده کردم انشاالله همیشه سلامت و تندرست باشید و به هر آنچه آرزو دارید برسید
به وبلاگ نویسان محترم خدا قوت عرض میکنم
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 22 مهر 1398 02:00 ب.ظ
خدا قوت خانم الهام عزیز پایدار باشید و خداوند به قلمتان برکت دهد.سپاس از خانم اکرم و خانم نوشین عزیزم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic