جایگاه اسیستانتی...
یکشنبه 21 مهر 1398 ساعت 08:59 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
تعریف من از جایگاه اسیستانتی این نیست که این جایگاه، از جایگاه‌های دیگر بالاتر است و فقط من به آن به چشم خدمتی نگاه می‌کنم که آن را عاشقانه باید انجام دهم.


به نام خالق پیدا و پنهان           که پیدا و نهان داند به یکسان

سلام دوستان پریناز هستم یک همسفر
کنگره آغازی نموده که پایانش در اختیار ما نیست، ادامه ای است بی‌وقفه، ماندنش جاوید و نامش برای اندیشهٔ پاک اسطوره...
کنگره نقطه عطف زندگی من بوده، امروز می فهمم که هر چه قبل از کنگره زندگی کرده‌ام زندگی نبوده؛ چون اصول درست زندگی کردن را در کنگره آموختم.
هر خدمتی در کنگره اول‌ازهمه برای صیقل دادن و محک زدن خودم است. باید ببینم آن چیزی که یاد گرفتم، الآن که وارد میدان عمل شدم و وارد حیطه‌ای که جایگاهی به من داده‌شده ، آیا می‌توانم به شکل صحیحی به اجرا و انجام دربیاورم؟
اگر تمام توجه من این باشد که این اتفاقی که افتاد می‌تواند چه آموزشی برای من داشته باشد، دیگر برای آدم وقتی نمی‌ماند که بخواهد فکر کند که من در جایگاه خاصی قرار دارم یا انسان خودش را سرور و آقای دیگران بداند و فکر کند می‌تواند از زاویهٔ بالاتر به دیگران نگاه کند. تعریف من از جایگاه اسیستانتی این نیست که این جایگاه، از جایگاه‌های دیگر بالاتر است و فقط من به آن به چشم خدمتی نگاه می‌کنم که آن را عاشقانه باید انجام دهم.
همیشه تلاشم بر این بوده که خدمتم خالصانه باشد. آقای امین در سی دی فعل ۹۲ از تجربه خودشان می‌فرمایند؛ که به یک شخصی کمک کرده بودند و این شخص وقتی به موفقیتی رسیده بود از همه تشکر کرده بود؛ ولی از آقای امین تشکر نکرده بود و آقای امین ناراحت شده بودند که چرا از من تشکر نکرده و دنبال این گره در خودشان بودند که چرا تشکر نکردنِ آن شخص باید حالشان را خراب کند و من این برداشت را از این سی دی داشتم که اگر ما خدمتی انجام می‌دهیم نباید منتظر تشکر از دیگران باشیم و برای حالِ خوشِ خودمان این کار را انجام دهیم و اگر من خدمتی انجام می‌دهم و به‌اندازه یک نقطه در کائنات اثرگذار باشم و شاید این نقطه هیچ‌وقت دیده نشود؛ ولی آن اثری که دارم مهم است و ثبت می‌شود.
آقای مهندس در سی دی خدمت و خیانت می‌فرماید: اگر خدمت را یک مقدار بالا و پایین کنیم تبدیل به خیانت می‌شود. خیانت واژه‌ای است در مقابل امانت‌داری. در جایگاه‌های خدمتی کنگره، امانتی که به دست ما سپرده می‌شوند همه افرادی هستند که در کنگره پذیرفته می‌شوند و اینها امانت‌هایی هستند که به دست ما خدمتگزاران سپرده‌شده‌اند. حال وظیفه ما این است که بستر مناسب برای اینکه این شکوفه‌ها از هر آسیبی محفوظ بمانند فراهم کنیم. در کنگره همهٔ ما برای انجام خدمت، پیمانی می‌بندیم. پیمانی در پیشگاه قدرت مطلق مبنی بر اینکه بر اساس عدالت، معرفت و عمل سالم حرکت کنیم.
حس و حالم روز پیمان عجیب بود، حسی که با ترس، خوشحالی و استرس اینکه آیا می‌توانم از پسِ این مسئولیتی که به من داده‌شده به‌خوبی برآیم؟ خوشحالی از این بابت که از طرف بزرگان کنگره این اعتماد به من شده و اجازهٔ خدمت در این جایگاه به من داده‌شده است. وقتی خانم آنی، شال اسیستانتی را به گردنم انداختند حس کردم وارد فاز دیگری از خدمت می‌شوم و پرینازِ زمان کمک راهنمایی باید تفاوت‌هایی زیادی پیدا کند با پرینازی که باید در این جایگاه شروع به خدمت نماید.
در تمام سال‌های حضورم در کنگره وادی محبت، همدلی، صداقت، نظم و آرامشی که احساس کردم، لذت استفاده از آموزش‌های ناب کنگره، بی‌منت بودن تمام خدمت‌ها در کنگره، عشق به خدمت کردن و انرژی که از خدمت کردن به دست می‌آوریم باعث شد تا در کنگره بمانم. به قول آقای مهندس فراموش نکنیم برای چه به کنگره آمده‌ایم و هدفمان از خدمت چیست؟ یادمان نرود چه تخریبی داشتیم، به قول بزرگان گاهی ایاز شویم و در کل تلاش کنیم قوانین و حرمت‌ها را به نحو احسن رعایت کنیم. تمام تلاشمان بر این باشد که درگیر حاشیه نشویم که حاشیه مرگ خاموش است.
مقصدِ کل، رسیدن به‌حق تعالی است. تا توان دارم خدمت‌گزار کنگره هستم و از خداوند می‌خواهم کمکم کند تا خدمتم خالصانه و آگاهانه باشد.
خدایا چنان کن سرانجام کار       تو خوشنود باشی و ما رستگار

نگارنده : اسیستانت محترم شعبه ستارخان سرکار خانم پریناز
تایپ : همسفر مریم نظری
ویراستاری : همسفر الهام

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
منیره جمعه 26 مهر 1398 03:37 ب.ظ
خانم پریناز مطلبتون خیلی زیباست
ان شاالله همیشه تغییرات خوبی درمسیر الهی داشته باشید
ودرجایگاهتون خوب بدرخشید
خداقوت
معصومه همسفر مسعود چهارشنبه 24 مهر 1398 09:08 ق.ظ
اسیستنت محترم و بزرگوار ، راهنمای عزیزم تبریک ویژه خدمت شما عرض می کنم .قطعا در این جایگاه هم مثل جایگاههای خدمتی دیگر خوش می درخشید .خیلی خوشحال و خرسندم شما را در این جایگاه میبینم .عشق خدمت در کنگره در شما بوده همیشه و این را هم به ما منتقل کردید و آموزش دادید . از شما بابت تمام آموزشها سپاسگزارم .برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم .
نسرین سه شنبه 23 مهر 1398 11:53 ب.ظ
پریناز عزیزم از دلنوشته زیبای تو لذت بردم مثل همیشه درمسیر سبز کنگره موفق و سربلند باشی جایگاه جدید خدمت گوارای وجودت با تشکر از گروه خدمتگزار وبلاگ
همسفر رعنا دوشنبه 22 مهر 1398 08:22 ق.ظ
خانم پریناز عزیز؛خدمت عاشقانه و خالصانه در این جایگاه مبارکتان باشد.موفق و پایدار باشید.
عزیزان گروه وبلاگ خدمتتان مملو از خیر وبرکت.
همسفر فتانه دوشنبه 22 مهر 1398 07:41 ق.ظ
تبریک و هزاران تبریک به خانم پریناز عزیزم خوشحالم که شروع و پایان هر نقطه از خدمتتان بسیار زیبا و پر درخشش تر است بخاطر وجود شما خدمتگزاران کنگره همیشه خداوند را شاکرم
همسفر سمانه ۱۷ یکشنبه 21 مهر 1398 11:46 ب.ظ
سلام خدمت خانم پریناز عزیز
این جایگاه رو به شما تبریک میگم حقا که لایق این جایگاه هستین امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد و همیشه پایدار باشید.واقعا از مطالبتان لذت بردم.
همسفر سکینه1 یکشنبه 21 مهر 1398 06:01 ب.ظ
سلام و درود خداوند بر شما
اسیستانت محترم،خانم پریناز عزیز،این هفته پر شگون بر شما مبارک.لذت بردم از دل نوشته خوبتان.همواره موفق و پایدار باشید.
خانم مریم و الهام عزیز،خدا قوت.
مریم کرمی یکشنبه 21 مهر 1398 05:08 ب.ظ
خانم پریناز عزیز ، هفته اسیستانت بر شما مبارک . ممنونم از دلنوشته زیباتون . پیروز و سربلند باشید.
رقیه لژیون دهم یکشنبه 21 مهر 1398 04:11 ب.ظ
عرض سلام وتبریک خدمت خانم پریناز عزیز
مسیر آموزش وخدمتی والاتر برازنده شماست.خداوند شما را در این مسیر کمک وحمایت فرماید
همسفر ربابه لژیون یکم شاد آباد یکشنبه 21 مهر 1398 03:15 ب.ظ
با عرض خدا قوت و تبریک خدمت اسیستانت محترم خانم پریناز،شما لایق این جایگاه هستید،انشاءالله خیرو برکت این خدمتها در زندگیتان جاری گردد موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر زهرا یکشنبه 21 مهر 1398 01:38 ب.ظ
خانم پرینار ممنون از دلنوشته خوبتان ،جایگاه اسیستنتی را به شما تبریک عرض میکنم ،انشاالله موفق باشید
ممنون از وبلاگ‌نویسان
یکشنبه 21 مهر 1398 12:19 ب.ظ
خانم پریناز عزیز و گرامی جایگاه خدمتی اسیستانتی رو به شما تبریک میگم امیدوارم دراین جایگاه خدمتی هم بدرخشید ویکی از بهترین خادمان کنگره شوید
ایرج ورمزیار(۲۱) یکشنبه 21 مهر 1398 12:17 ب.ظ
اسیستانت محترم سرکارخانم پریناز...ضمن تبریک هفته اسیستانت ازخدای متعال آرزوی موفقیت برایتان خواهانم...پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم...
فریده یکشنبه 21 مهر 1398 10:27 ق.ظ
خانم پریناز این جایگاه مبارکتون باشه
ممنونم از دلنوشته ی خوبتون
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا یکشنبه 21 مهر 1398 10:06 ق.ظ
سلام و خداقوت به خانوم پریناز مهربون، خیلی تبریک میگم بهتون این جایگاه خدمتی رو، با اقتدار و عزم راسخ ای که در وجودتون دیدم، میدونم که به خوبی از پس این خدمت برمی‌آیید.
سپاس از عزیزانی که در وبلاگ خدمت میکنند.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic