شال‌های مقدس
پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

زمین در اختیار انسان قرار گرفت تا در بازی‌هایی بر روی کره ی خاکی، نقش بیافرینند. تکه‌هایی از زمین، بسیار مقدس و امن هستند؛ مانند مساجد، مدارس، خانه‌هایی که خانواده زیر سقفش آرامش می‌گیرند و قطعه‌هایی از زمین که انسان‌های خدمتگزار، دل در گرو آموزش و خدمت به انسان‌های رنج‌دیده را در این مکان‌ها انتخاب کردند. 

یکی از این زمین‌های پر خیروبرکت، شعبه‌های جمعیت احیای انسانی کنگره 60 است. مکانی که خواستاران درمان اعتیاد، در آن مکان گرد هم آمدند تا رها شدگان، دستانِ خواستاران درمان را به‌رسم آموزش و خدمت بگیرند. مکانی که جوانه‌های عشق توسط همان گمگشتگان، در همان زمین مقدس کاشته شد و بدون هیچ چشمداشتی، با عشق و محبت خدمت می‌کنند.

در مسیر این تلاش‌ها، در آزمون‌هایی از سوی خداوند، شال‌هایی رنگی در بین عده‌ای از این خدمتگزاران به‌رسم امانت اهدا می‌شود و آن خدمتگزاران در جمع امانت‌دارانِ خدمتِ الهی وارد می‌شوند.

شال ارغوانی بر گردن بنیان می‌درخشد. بزرگ‌مردی که مسیرِ درمانِ اعتیاد را کشف کرد و مسیر را برای افراد نشانه‌گذاری کرد و خود و خانواده‌شان را وقف احیای انسانی نمود.


شال سفیدرنگ، شال دیده‌بانان است که چون عقاب‌های تیزبین و تیزپرواز، بر این قطعه‌های مقدس زمین در حال پرواز و نگهبانی هستند.


شال قرمزرنگ، دستیاران دیده‌بانان و به‌نوعی یاری‌رسان شال‌های سفید هستند و بسیار در امورات شعب و کنگره تلاش می‌کنند و برای جایگاه بالاتر تمرین می‌کنند و آماده خدمت به کنگره هستند؛ چون دیده‌بانان نمی‌توانند به همه امورات شعب و اعضاء رسیدگی کنند. این عزیزان از وقت و قدم خود برای این امورات به یاری‌رسانی اهداف کنگره می‌آیند و دیدگاهی عمیق و چندجانبه را بر اوضاع دارند.


شال کرم‌رنگ، نشان سرپرستان و مدیران مدبر و راهنمایان مرزداران و مرزبانان این قطعه زمین‌های مقدس هستند. این بزرگان ایجنت و اسیستانت نام دارند، اینان آزمون‌های خدمتِ عاشقانه و آموزش‌های راستین را گذراندند و می‌توانند مقتدرانه و باایمان با بال‌هایِ قویِ باورِ محبت، شعبه‌ها را در آغوشِ امن خود نگهداری و مراقبت نمایند.


شال زرد رنگِ آرامش و امنیت، بر شانه‌های مرزبانان چون خورشید می‌درخشد و مرزهای جغرافیایی و معنوی نمایندگی‌ها در سایهٔ محبت و عمل سالم این بزرگواران در امن‌وامان هستند. زحمتکش‌ترین و پرتلاش‌ترین خدمتگزاران این قطعه زمینِ امن به نام کنگره، مرزبانان هستند. خستگی‌ناپذیر در مرزهای عشقِ کنگره، با سلاحِ عشق و محبت، پاسدار قوانین و حرمت‌های مکان امن و مقدس کنگره هستند. آنان زحمات سختی را متحمل می‌شوند تا منِ عضوِ کنگره، راحت بر صندلی آموزش نشسته، تکیه بزنم و معنی راحتی و آرامش را حس و درک نمایم.


شال سبز فسفریِ راهنمای تازه واردین، از درخشان‌ترین شال‌های الهی در زمین است، کسانی که با آغوشِ باز و باورِ محبت، تازه واردین دل‌خسته، پریشان و گم‌گشته را می‌پذیرند و به‌راستی با علم و دانشِ خود، تازه‌وارد را نوازش می‌کنند تا آنان معنای کنگره را چون نقشی بر قلبشان حک کنند. ظریف‌ترین و حساس‌ترین امر کنگره در این قسمت با دست توانای این بزرگواران به ثمر می‌نشیند و تازه‌وارد چون نوزادی متولدشده به لژیون تحویل داده می‌شود.


شال سبز تیره، شال نگهبان کارگاه‌های آموزشی است که مسئولیت برقراری کارگاه‌های آموزشی را بر عهده دارد و باید دوره دبیری را گذرانده باشد. این جایگاه نیز بسیار مهم است؛ چون نظم و اداره کارگاه‌های آموزشی تأثیر مستقیم و بسزایی بر آموزش و خدمت تمامی اعضاء دارد و همچنین تأثیر ویژه‌ای بر تازه واردین. این جایگاه باید از اقتدار و جذابیت برخوردار بوده و درعین‌حال با چهره‌ای گشاده به اعضاء انرژی دهد. دبیران، این جایگاه را در مسئولیت‌هایشان یاری می‌نمایند و به‌نوعی برای خدمت نگهبانی آماده می‌شوند.


و اما شال نارنجی؛ شالِ مقدسی که تمامی شال‌ها، بر دوش خدمتگزاران گذاشته‌شده‌اند تا شال نارنجی محافظت شود. شال نارنجی آنقدر ارزشمند است که نامش و نشانش کمک راهنمایی است. تمامی خدمتگزاران یک شعبه خدمت می‌کنند تا راهنمای والای کنگره بر صندلی آموزش و خدمت تکیه دهد و آرام، خوش بدرخشد تا نشان راهی باشد برای آنانی که رهجویش شده‌اند و اینک آموزش رهجویان، همان هدفِ والایی است که بنیان، دیده‌بان، اسیستانت، مرزبان، راهنمای تازه‌وارد و کمک راهنما جمع شدند تا به آن دست یابند و لژیون مکانی است که از سوی تمامی خدمتگزاران حمایت می‌شود تا کلمهٔ مقدس آموزش در آنجا به بار بنشیند تا درمان صورت پذیرد و گل رهایی متولد شود و رشد نماید.


و شال آبی‌رنگ؛ هر کمک راهنمایی که به بهترین وجه در مسیر خود موفق و سلامت باشد، در مسیر آزمون‌های بعدی قرارگرفته و شال آبی‌رنگ، خود را نمایان می‌کند و کمک راهنما، به راهنمایی کامل‌تر و متعادل‌تر تبدیل می‌شود تا راهنمایی انسان‌ها همواره ادامه داشته باشد و خداوند مهربان هیچ‌گاه بندگانش را سرگردان در زمین رها نمی‌کند و قصهٔ زمین ادامه دارد تا روزی که تمامی کرهٔ خاکی مقدس و امن شود و مسیر آموزش و خدمت، همواره در زمینِ مقدسِ کنگره ادامه دارد تا انسان‌های مشتاق در صراط مستقیم احیا شوند.

داستان شال‌های مقدس کنگره داستان زندگی است، داستان هدایت الهی؛ که از محبت الهی سرچشمه می‌گیرد. داستان نشان‌های مقدس که برای خود دنیایی از آموزش و خدمت دارند.

خداوندا؛ دارندگان شال‌های رنگی کنگره را موفق و سلامت بدار تا در سایهٔ اطاعت الهی ماندگار باشند. خدایا؛ فضل، لطف و رحمت واسعه‌ات را شکر شکر شکرنگارنده: همسفر فاطمه کمک راهنمای لژیون ۲۳

ویراستاری : همسفر الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سکینه1 چهارشنبه 24 مهر 1398 12:54 ق.ظ
کمک راهنمای محترم،خانم فاطمه عزیز و بزرگوار،چقدر خوب و عالی شال های کنگره را توصیف کردید.مثل همیشه گیرا و تاثیر گذار بود.خداوند به قلمتان،عمرتان،جسم تان،وقتتان،کلامتان برکت بدهد.همواره درمسیر الهی باشید،بالاترین جایگاه ها را در کنگره و زند گی تجربه کنید.سپاسگزارم.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان عزیز.
همسفر زینب لژیون یکم دوشنبه 22 مهر 1398 04:31 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه کمک راهنمای مهربان ممنونم به خاطر مقاله خوبتان بسیار کامل وجامع موضوع را بیان کردید لذت بردم امیدوارم درتمام مراحل زندگی موفق باشید ازخداوندبزرگ برایتان بهترهاراارزومندم
فرحناز یکشنبه 21 مهر 1398 12:30 ب.ظ
کمک راهنمای محترم خدا قوت ،بسیار از مطالب مفیدتان استفاده کردم به خوبی وبه زیبایی شالهای رنگی را توصیف نمودید امیدوارم بهترین رهجوها را تحویل کنگره بدهید با سپاس از وبلاگ نویسان
همسفر سمانه ۱۷ شنبه 20 مهر 1398 11:55 ب.ظ
خانم فاطمه عزیز بسیار عالی بود واقعا به زیبایی هر چه تمام تر این رنگها را توصیف کردید. خداوند به قلمتان برکت دهد.سپاس از خانم الهام و خانم فریده عزیز.
زهرا لژیون شانزدهم شنبه 20 مهر 1398 03:18 ب.ظ
همسفر محترم و مهربان و کمک راهنمای عزیز خدا قوت بابت این مقاله پر از آموزش و دانستنیهای بسیار که در اختیارمان گذاشتید انشاالله تک تک شالها نصیبتان شود و تمام جایگاههارا تجربه کنید برای شما آرزوی بهترینهارا دارم
مریم کرمی شنبه 20 مهر 1398 05:45 ق.ظ
کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیزم، ممنونم از مطلب بسیار خوب و آموزنده اتان . در پناه خداوند باشید.
همسفر بهنار شنبه 20 مهر 1398 12:17 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز بسیار عالی شالهای مقدس و خدمات ارزنده آنها را معرفی نمودید و من که سفر اولی هستم به جواب سوالاتم رسیدم ممنون از مطالب شما بزرگوار و خدا قوت
ممنون از زحمات وبلاگ نویسان
همسفر مرضیه لژیون یکم جمعه 19 مهر 1398 11:00 ب.ظ
کمک راهنمای محترم، خانم فاطمه ی عزیزم ممنونم از مطلب زیبایی که نوشتید، هم عالی بود و هم پست متفاوتی بود...
توصیف تمام شال ها زیبا بود بویژه توصیف شال فسفری و نارنجی خیلی حس خوبی برایم داشت.
امیدوارم لژیونی پر از رهایی و با خروجی عالی داشته باشید

بهترین توفیقات نصیبتان شود ان شاء الله
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت
ایرج ورمزیار(۲۱) جمعه 19 مهر 1398 04:49 ب.ظ
کمک راهنمای گرامی سرکارخانم فاطمه..خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله بسیارخوبتون...پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
همسفرنسیم لژیون بیستم جمعه 19 مهر 1398 12:16 ق.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز...مطالب بسیارعالی بودند
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا پنجشنبه 18 مهر 1398 11:41 ب.ظ
خانوم فاطمه عزیز، خوش قلم، خوش صحبت، خوشرو
از خوندن مطالبتون همیشه کیف میکنم، شما حتی کامنت هاتون به بلندای یک مقاله است، مقاله هاتون به زیبایی یک کتاب. از خدا براتون طلب خیر و برکت دارم.
احسنت و خداقوت.
سپاس از گروه وبلاگ نویسان
همسفر زهرا پنجشنبه 18 مهر 1398 11:33 ب.ظ
ممنون خانم فاطمه از اینکه شالهای مختلف خدمتی را به خوبی توصیف نمودید ،به راستی که تک‌تک این شالها مسئولیت و عشق را به همراه دارند ،انشاالله هر کدام از این شالها به کسانی که خواستارش هستند نصیبشان شود و بتوانند به بهترین شکل هم ترخیص شوند آمین
مینا پنجشنبه 18 مهر 1398 10:57 ب.ظ
خداقوت خانم فاطمه عزیز، چقدر زیبا تمامی رنگ شال های کنگره و جایگاه خدمتی مربوط به آن را در یک قاب به تصویر کشیده اید. مرور زیبایی بود‌‌
مریم همسفر محمد لژیون دوازدهم پنجشنبه 18 مهر 1398 04:41 ب.ظ
درود وخدا قوت به خانم فاطمه ی عزیز.
بازهم قلم زیبای شما بانوی بزگوار به حرکت درآمد و زیبایی اندیشه ات را به تصویر کشید.
بسیار جالب ورسا به توصیف جایگاهها پرداختیدبسیار لذت بردم واستفاده کردم همینطور آگاه شدم.
خدمتتان پربرکت.
موفق وموید باشید.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات