تنها خط‌مشی ما عقل و ایمان و عمل سالم است
جمعه 19 مهر 1398 ساعت 09:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )
با نام و یاد خدا

در خدمت اسیستانت محترم شعبه شادآباد هستیم تا به بهانهٔ این جشن، خدمتشان تبریک و خدا قوت عرض کنیم و گفتگویی داشته باشیم برای آشنایی بیشتر همسفران با ایشان و تجربه‌هایشان از سال‌ها حضور در کنگره ۶۰.


لطفاً خودتان را معرفی و اعلام سفر بفرمایید و اینکه چه خدمت‌هایی را از زمان ورودتان به کنگره ۶۰ تجربه نموده‌اید.

سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر
آنتی ایکس مصرفی کراک، روش درمان DST با داروی اپیوم، مدت سفر یک سال و بیست روز به راهنمای‌های آقای مجیدی و خانم ارشدی، ۱۳ سال و سه ماه هست که آزاد و رها هستیم. رشتهٔ ورزشی مسافرم والیبال و رشتهٔ ورزشی خودم شنا .

سال ۸۴ وارد کنگره شدم، از همان ابتدا خدمت‌های مهمانداری، میکروفون گردانی، پذیرایی و ... را انجام می‌دادم و تجربه و افتخار خدمت در جایگاه‌های دبیری، نگهبانی، استادی، نشریات، کمک راهنمایی و مرزبانی را هم داشتم و امروز در جایگاه اسیستانتی در خدمت شما هستم. 


لطفاً از احساستان در مورد پیام تبریک آقای مهندس بابت این جشن بفرمایید.

«فرامین الهی به دست کسانی می‌رسد که تاب اجرای شایسته آنها را داشته باشند. انسان‌هایی که همواره اجرای عمل سالم را بر خواسته‌های شخص خویش مقدم دانسته‌اند؛ پیام‌آور آرامش در مکان‌هایی هستند که به جهت انجام‌وظیفه حاضر می‌شوند.»

باور من هم بر این است که جایگاه‌ها با عدالت به افراد داده می‌شوند و هرکسی در هر جایگاهی هست عین عدالت است و ظرفیت آن جایگاه را دارد و این درست نیست که افراد را قضاوت کنیم و بگوییم این جایگاه حق این فرد هست یا نیست!
وقتی پیام جناب مهندس را شنیدم قوت قلبم شد که این باور من کاملاً درست است و لذت بردم از اینکه تفکراتم با تفکرات ایشان همسو شده است.


آیا برنامه یا پنلی برای بهتر شدن شعبهٔ شادآباد دارید؟
قوانین کنگره هرروز در حال آپدیت شدن هستند و به‌صورت پایلوت، یک دوره ابلاغ  و اجرا می‌شوند و مجدد دوباره اصلاح می‌شوند تا ثابت و مکتوب شوند. با توجه به این مسئله، برنامهٔ مشخصی نداریم و تنها خط‌مشی ما عقل و ایمان و عمل سالم است.


از فعالیت خودتان در لژیون موسیقی و آموزش‌های این بخش در محضر استاد امین برای ما بگویید؟
سطح انرژی این لژیون بسیار بالاست و یکی از بهترین توفیقاتی است که روزی من شده است تا در کنار آموزش موسیقی، درس معلمی، از استاد امین بیاموزم و آرزو دارم روزی معلمی باشم مانند استاد امین که حتی نگاهشان پر از آموزش است، جدی؛ اما عاشق!


ازنظر خانم آنی دیده‌بان همسفران، یک همسفر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا برای جایگاه اسیستانتی انتخاب شود؟
به نظرم یکی از ویژگی‌های مهم فرد این است که توانایی مدیریتی بالایی داشته باشد.


از دغدغه‌های خودتان در این جایگاه برایمان بگویید؟
در حال حاضر مهم‌ترین دغدغهٔ من مربوط به کمک راهنمایانی است که قرار است یا تجلیل شوند یا اینکه خدمتشان تمدید شود، با توجه به اینکه شعبه ظرفیتش پر است و نیروهای جدید قرار است شال بگیرند و لازم است این عزیزان در شعبه‌های دیگر خدمت کنند، سعی دارم با کمترین آسیب این بخش به سرانجام برسد؛ چون کمک راهنماها عاشق هستند و پیوند محبتی که با رهجوهایشان دارند را درک می‌کنم و می دانم این جدایی کمی سخت است؛ یعنی هر یوم الفصلی سخت است؛ اما دغدغهٔ من انجام عمل سالم در راستای معرفت و عدالت است.

دغدغهٔ دومم همسفر کوچولوها هستند که دوست دارم سازمان‌دهی تر آموزش بگیرند؛ اما فرصت‌هایم محدودتر شده و کمتر می‌توانم در کنارشان باشم.


از خدمت خود به همسفر کوچولوهای شعبه برایمان بگویید، با چه نیتی داوطلب این خدمت شده‌اید؟
وقتی به شعبه می‌آمدم، از طرفی سرگردانی و بی‌نظمی بچه‌ها را می‌دیدم و شیطنت‌هایشان را و همهمه‌ای که زمان تشکیل لژیون‌ها و جلسات عمومی بود و از طرفی مادرانی که هم ناچار بودند بچه‌ها را همراهشان بیاورند و هم به خاطر آسیب‌های اعتیاد نیاز به آموزش و عشق کنگره داشتند و فضای آرامی که با حس امنیت بیشتری روی صندلی‌ها بنشینند؛ هم بچه‌ها حق داشتند و هم مادرها!

تصمیم گرفتم با کمک چند نفر از همسفرها لژیون همسفر کوچولوها را شکل منظمی بدهم و از یک مشاور کودک هم در جهت کمک بیشتر به این فرشته‌های کوچک، همفکری و مشورت می‌گرفتم. به‌راستی‌که این فرشته‌ها بسیار ضعیف و بی‌دفاع هستند و بیشترین آسیب از اعتیاد را اینها دیده اند و اگر امروز حس‌هایشان ریشه‌یابی و تخریب‌هایشان درمان شود آیندهٔ روشنی در انتظارشان خواهد بود و اگر نشود خدا می‌داند چه در انتظار آنهاست.

من پسر بزرگم در بدترین دوران اعتیاد همسرم بزرگ شد و من به خاطر حال بدی که از این ماجرا داشتم نتوانستم تمام و کمال در حقش مادری کنم، هر بار نگاهش می‌کردم غم کهنه‌ای را در درون پسرم حس می‌کردم و دلم می‌لرزید. خودم را مدیون و بدهکار او می‌دانم و یکی از انگیزه‌های دیگرم بازپرداخت بدهی بابت این مسئله است .من نمی‌توانم به گذشته برگردم و کودکی سخت و سرد او را جبران کنم؛ اما نیت کردم به کودکان دیگر عشق بورزم و محبت کنم و جالب اینکه بعد از خدمتم به این فرشته‌های نازنین رابطهٔ من و پسرم بسیار بهتر شده است و محبت بیشتری بین ما جاری‌شده و خودم هم سبک‌تر شدم.

 

بهترین دستاورد شما از کنگره ۶۰ طی این سال‌ها چه بوده است؟
بهترین دستاوردم انس با کلام‌الله است. بهترین لحظات من خواندن و تفکر کردن بر آیات قرآنی است، با ترجمهٔ استاد مهدی الهی قمشه‌ای که هدیه‌ای بود از کنگره در اوایل ورودم و سال‌هاست مونس من است.  آموزش‌های کنگره، کلام خداوند را برایم قابل‌فهم‌تر کرده و می‌کند.


می‌خواهم از بهترین‌ها و تأثیرگذارترین‌های کنگره ۶۰ از نگاه شما سؤال کنم؛

تأثیرگذارترین خدمت از دید شما: خدمت کمک راهنمایی

تأثیرگذارترین سی دی: قضاوت استاد امین که هر بار گوش می‌کنم برایم تازگی دارد.

تأثیرگذارترین پیام یا جمله از کتاب عبور از منطقهٔ ۶۰ درجه زیر صفر:  باوری در ناباوری؛ مطلبی که وقتی برای اولین بار خواندم ساعت‌ها گریستم و انگیزهٔ ورودم به کنگره شد.

اثرگذارترین تصویر کتاب: تصویر غسل در صحرا که با نگاه کردن به آن مو بر اندامم سیخ می‌شود. آلودگی‌ها و پلیدی‌هایی که حتی خاک از ما نمی‌پذیرد و آن را پس می‌زند را ما در خود جای‌داده بودیم!

بهترین ویژگی یک همسفر از نگاه شما: عشق عاقلانه؛ عشقی که در وادی چهاردهم به آن پرداخته‌شده است. عشق گاهی مهر است و گاهی قهر، گاهی صلح و گاهی جنگ و ...و انحرافاتی در درک عشق هست که امیدوارم آن را بیاموزیم.

زیباترین وادی برای شما: وادی چهاردهم


اگر پیام یا توصیه‌ای برای همسفرهای شعبه شادآباد دارید بفرمایید؟
اسیستانت و مرزبان‌ها مجری قوانینی هستند که به آنها ابلاغ می‌شود ، من از همهٔ همسفران خواهش می‌کنم که تابع این قوانین باشند و با پیروی از آنها ما را حمایت کنند تا بتوانیم بهتر به آنها خدمت کنیم. اگر هم فکر می‌کنند مطلبی خلاف قوانین است یا فکر می‌کنند در حقشان بی‌عدالتی شده و نقدی دارند با کلام مناسب به ما منتقل کنند تا پیگیری و رسیدگی کنیم و در این فاصله که ما پیگیری می‌کنیم با احترام به قانون اعلام‌شده با ما همکاری لازم را به عمل آوردند. اگر سیستم کنگره را دوست دارند و قدردان آن هستند، با رعایت قوانین و حرمت‌ها، به خدمتگزاران کمک کنند تا بهترین‌ها برای خودشان و شعبه رقم بخورد.


ممنونم از اینکه وقت و تجربیات خودتان را در اختیار ما قراردادید.تهیه و تنظیم: همسفر فریده از لژیون یکم
ویراستاری: همسفر الهام از لژیون یکم


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرخدیجه م چهارشنبه 24 مهر 1398 12:16 ق.ظ
خانم نسرین عزیزم بسیارشمارادوست دارم و ازشنیدن صدای دلنشینتان لذت میبرم وقتی مطالبتان رامیخوانم این لذت دوچندان میشود مخصوصا که درهر کلامتان حدیث یا آیه ای موج میزند مرسی که هستید وخدمت میکنید جایگاهتان پر برکت
همسفر سکینه1 دوشنبه 22 مهر 1398 12:28 ق.ظ
خانم نسرین عزیز،بسیار بسیار عالی بود.مثل همیشه لذت بردم.خدا قوت.در این مسیر الهی موفق باشید.
سپاس از وبلاگ نویسان عزیز
معصومه همسفر مسعود یکشنبه 21 مهر 1398 12:25 ق.ظ
این هفته زیبا را خدمت شما اسیستنت محترم و بزرگوار تبریک عرض میکنم . همیشه از شما آموزش میگیرم .برایتان موفقیت دو چندان در این جایگاه را از خداوند خواستارم . مرزبانان محترم و مهربان تبریک عرض میکنم جشن مرزبانی را . از خدمات خالصانه و عاشقانه شما سپاسگزاری میکنم .
نوشین پنجشنبه 18 مهر 1398 10:57 ق.ظ
ممنون عالی بود خانم نسرین شما یکی از افراد تاثیر گذار هستید امیدوارم همیشه در مسیر باشید .
نوشین پنجشنبه 18 مهر 1398 10:53 ق.ظ
مطالب آموزنده بود
خداقوت
همسفر ربابه لژیون یکم پنجشنبه 18 مهر 1398 10:40 ق.ظ
خدا قوت به اسیستانت محترم خانم نسرین،سپاسگزارم بابت مصاحبه ای خوبتان.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
مریم کرمی پنجشنبه 18 مهر 1398 05:52 ق.ظ
اسیستانت محترم خانم نسرین عزیز، از شما برای تمام خدمات ارزنده اتان سپاسگزارم و بهترین ها را برایتان آرزومندم.
مصاحبه‌ عالی بود . خانم فریده ممنون از شما.
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 18 مهر 1398 01:43 ق.ظ
خانم نسرین عزیزم خداقوت...ممنون بابت تمام زحمات خالصانه شما...ارادت خاصی به شمادارم وامیدوارم سلامت باشید.
لیلا محمدلو چهارشنبه 17 مهر 1398 11:39 ب.ظ
درود فراوان بر شما خانم نسرین عزیز، اسیستانت محترم شعبه، همیشه صحبت‌هایتان برای من جذاب و آموزنده است و از شما انرژی میگیرم امیدوارم در این مسیر موفق و پیروز باشید.
خانم فریده عزیز سپاس فراوان بابت تهیه این مصاحبه، اجرتان آرامش
خانم الهام عزیز خداقوت
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 17 مهر 1398 08:36 ب.ظ
خدا قوت خانم نسرین عزیز اسیستانت محترم شعبه
بسیار عالی و جامع بیان نمودید امیدوارم برکات این خدمات ارزشمند شما همواره در زندگیتان جاری باشد.سپاسگزارم از خدماتی که برای شعبه و ما همسفران انجام می دهید.خانم فریده و خانم الهام خدا قوت.
همسفر نجیمه چهارشنبه 17 مهر 1398 11:53 ق.ظ
خانم نسرین این هفته مبارک رو بهتون تبریک می گم آرزوی موفقیتهای بیشتر براتون دارم
می تونیم عشق رو تو کلام شما ببینیم و عاشق کنگره بودن و خدمت صادقانه کردن رو در خدمتهای شما مشاهده کنیم و عاشق کنگره بشیم که به لطف خدا کنگره از ما همسفرهای افسرده و غمگین یک انسان شاد و سازنده می سازه خدارو شکر تو عصری بودیم که مهندس بود الحمدوالله
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 17 مهر 1398 11:22 ق.ظ
اسیستانت محترم خداقوت وتشکرازشمابابت مصاحبه خوبتون..پیروزوسربلندباشید...تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
همسفر رعنا چهارشنبه 17 مهر 1398 10:29 ق.ظ
سرکار خانم نسرین عزیز اسیستانت گرامی؛بی نهایت سپاسگزارم.همواره در نگاه و رفتارتان عشق و مهربانی و ایثار موج می زند.کلامتان نافذ و اثرگذار است.انشااله خیر و برکت و نور الهی در سراسر زندگیتان جاری باشد.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
مریم حسینی چهارشنبه 17 مهر 1398 10:00 ق.ظ
خدا قوت به گروه وبلاک نویسان
خدا قوت و تبریک به خانم نسرین عزیز بسیار عالی بود در شما صداقت و عمل سالم را می توان دید بسیار خوش رو ومهربان.
امیدوارم آنچه از خداوند میخواهید به شما بدهید و برایتان بهترینها را خواستارم موفق باشید
همسفر مهدیه از لژیون ۴ چهارشنبه 17 مهر 1398 09:05 ق.ظ
سلام خانم نسرین خداقوت ممنون از صحبتهای زیباتون هفته اسیستات هم مبارک انشاالله همیشه دلتون شاد باشه
همسفر زهرا چهارشنبه 17 مهر 1398 08:11 ق.ظ
خانم نسرین ممنون از پاسخهای خوبتان و ممنون از فریده عزیز بابت ترتیب دادن این مصاحبه
با تشکر از وبلاگ نویسان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic