در جایگاه اسیستانتی...
چهارشنبه 17 مهر 1398 ساعت 03:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )
این روزها خیلی به نحوه خدمتم فکر می‌کنم که اولویت من در جایگاه اسیستانتی چه باشد؟ مسیرهای رشد در یک شعبه چیست؟ وبلاگ است؟ لژیون سردار است؟ لژیون تازه واردین است؟ ورزش نمایندگی است؟ عملکرد کمک راهنماهاست؟ عملکرد مرزبان‌هاست؟ و... و هزاران سؤال دیگر که چگونه می‌توانم بهتر و بهتر خدمت کنم و روزی که از این جایگاه خارج می‌شوم افسوس نخورم که اگر...


یا علی ادرکنی

سلام دوستان صبا هستم یک همسفر، عضو لژیون سردار
در ابتدا این هفته را به‌تمامی خدمتگزاران کنگره 60 در جایگاه مرزبانی، ایجنتی و اسیستانتی تبریک می‌گویم و امیدوارم به بالاترین توفیقات در این جایگاه برسند و با خدمت سالم خود، امکان رهایی‌های بیشتری را به وجود بیاورند و در ایجاد صلح و آرامش در هستی، نقشی خوب داشته باشند.

یکی از جایگاه‌هایی که همواره دوست داشتم تجربه کنم، جایگاه مرزبانی بوده است، همیشه اولین تصویری که از یک جایگاه می‌بینی نقش بسیاری در ذهن دارد و می‌تواند در احساس و گرایشات انسان به سمت آن جایگاه مؤثر باشد. موج خوب کنگره 60 را با مهربانی یک مرزبان، در اولین روز ورودم درک کردم. وقتی با ترس و اضطراب بالا وارد کنگره شدم، اولین کسی که به‌سوی من آمد و از نوع برخوردم متوجه تازه‌وارد بودنم شد و به گرمی پذیرای من شد و مرا راهنمایی کرد و تشویق به صبر نمود مرزبان همسفران بود و همین برخورد تأثیر خیلی بالایی در ادامه حضور من داشت.

گاهی انسان به حساسیت جایگاه‌هایی که در آن قرار دارد واقف نیست و شاید یکی از علت‌هایش این باشد که اگر وسعت عمل خود را ببیند دیگر از ترس نتواند کاری انجام دهد؛ چون تا بی‌نهایت، یک رفتار اشتباه می‌تواند اثر داشته باشد و یا اگر اثرِ عملکرد درست خود را ببیند دچار عُجب شود. جناب آقای مهندس عزیز هم بارها فرموده‌اند که شما به‌واقع نمی‌دانید که در چه مکانی و چه جایگاهی قرار دارید!

درست است برخی از جایگاه‌ها به‌قدری بزرگ هستند که قابل‌درک نیستند و یا به‌قدری نزدیک که از حوزه دیدِ ما خارج هستند که شاید با خارج شدن از آن و یا فاصله گرفتن از آن بتوان به عظمت آن پی برد.

همه جایگاه‌های خدمتی در کنگره 60 خیر هستند و به‌قول‌معروف اگر درست حرکت کنیم متناسب با نیاز ما به آموزش‌ها، جایگاه‌ها ما را انتخاب خواهند کرد. یکی از جایگاه‌هایی که خیلی دوست داشتم که تجربه کنم خدمت در جایگاه مرزبانی بود، میل من به آموزش بسیار زیاد است و از آغاز ورودم این جمله که جایگاه مرزبانی آموزش بالایی دارد، مرزبانی روی گدازه‌های آتش راه رفتن است، بیشترین تجربه مدیریتی دارد و... را بسیار می‌شنیدم و دریافت این‌همه آموزش و تجربه، در یک دوره خدمتی کوتاه‌مدت را دوست داشتم؛ ولی به لطف خداوند، در آزمون کمک راهنمایی قبول شدم و با خدمت در این جایگاه، مسیر آموزشی دیگری را پیش گرفتم.

یکی از علت‌هایی که دوست داشتم مرزبان شوم این بود که همیشه تشخیص عمل سالم سخت‌ترین کاری است که هر انسانی می‌تواند انجام دهد؛ چراکه تشخیص، از خودِ عمل سخت‌تر است. اگر باور داشته باشی کاری که انجام می‌دهی درست است، از بالا و پایین شدن مسیر خسته نمی‌شوی. بزرگان هم می‌فرمایند که همیشه انتخاب، بین بد و بدتر است که سخت است و تعیین راه درست در این مقوله بسیار سخت است وگرنه تشخیص بین خوب و بد، کار دشواری نیست. همه ما می‌دانیم دروغ بد است، ربا حرام است، غیبت بد است و ... ولی جاهایی که ضد ارزش‌ها لباس تقوا به تن می‌کنند درک ماهیت اعمال کار سختی است و یکی از نشانه‌های توانمندی این است که به هسته افعال نفوذ کنی و از انجام اعمالی که حرکت در مسیرِ درست را برای خودت و دیگران دچار مشکل می‌سازند دوری‌کنی، همین پرهیزگاری‌ها و دوری جستن‌ها تو را سعادتمند خواهد ساخت.

جایگاه مرزبانی، فرصت بسیار خوبی برای کسب این قدرت است؛ چون ذره‌ذره در شرایطی قرار می‌گیری که باید مصالح کنگره را به مصالح خودت ترجیح دهی، قوانین را بر میل خودت برتر بدانی، دیگر من، من کم می‌شود و صورت‌مسئله‌ات می‌شود اینکه چه چیزی درست است؟ چه چیزی درست‌تر است؟ چه چیزی خیر است؟ دغدغه‌ات می‌شود انجام عمل سالم، عمل سالمی که شاید در آن رنج و سختی هم باشد؛ ولی خیر است.

انبیا و اولیا و فرستادگان الهی هم به دنبال اجرای قوانین خداوند بودند و هدفشان نجات خلق از نیروهای شیطانی بوده؛ پس حرکت در این مسیر می‌تواند ما را به خداوند نزدیک‌تر سازد.

علی ایحال، امسال به لطف خداوند و بزرگان کنگره 60، خدمت در جایگاه اسیستانتی روزی‌ام شده است و حدود کمتر از یک ماه است که وارد این جایگاه شده‌ام. خدمتِ خوب عزیزانی که در این جایگاه هستند، این بستر را برای قرار گرفتن در این جایگاه و کسب آموزش‌های جدید برایم فراهم ساخته است که از همه آنها سپاسگزارم. زمانی که وارد مدرسه می‌شویم که باسواد نیستیم بلکه بعد از یک سال آموزش، توانایی خواندن و نوشتن پیدا می‌کنیم، در زمان ورود به هر جایگاهی، تازه، شرایط آموزش برای ما فراهم می‌شود؛ ولی نوع عملکرد ما در طولِ زمانِ خدمت، جایگاه را برایمان به ارمغان خواهد آورد.

معمولاً در ابتدا که انسان هر جایگاهی را به دست می‌آورد هیجان‌زده است، من نیز از این قاعده مستثنی نیستم و خاطرم هست زمانی که در شعبه آکادمی در جوار خانم آنی بزرگوار، مشغول بستن پیمان بودم فقط گریه می‌کردم و گاهی توان ادای کلمات پیمان برایم سخت می‌شد، باورم نمی‌شد که من می‌توانم به این‌همه عهد و پیمان پایبند باشم. چقدر سخت است سالم بودن و درست عمل کردن و خدمتگزار خلق بودن.

همه اینها جذاب هستند و ذوق‌زده می‌شوی از اینکه می‌توانی این‌همه رشد کنی؛ ولی در عمل، پرداخت هزینه رشد کار هر کسی نیست. گاهی اوقات با ورود به جایگاه از همانی که هستیم هم تنزل می‌کنیم و می‌گوییم کاش این کارها را نمی‌کردم و... شاید اگر کس دیگری جای من بود بهتر از من عمل می‌کرد.

خودم را در مقابل این‌همه لطف و اعتمادی که به من شده مسئول می‌دانم، باید جور دیگری فکر کنم، باید دغدغه‌هایم تغییر کند، حوزه اثرگذاری‌ام تغییر کرده و گاهی یک پاسخ به‌ظاهر بد می‌تواند نتیجه‌ای داشته باشد که برای جبرانش باید خیلی زحمت بکشم .

این روزها خیلی به نحوه خدمتم فکر می‌کنم که اولویت من در جایگاه اسیستانتی چه باشد؟ مسیرهای رشد در یک شعبه چیست؟ وبلاگ است؟ لژیون سردار است؟ لژیون تازه واردین است؟ ورزش نمایندگی است؟ عملکرد کمک راهنماهاست؟ عملکرد مرزبان‌هاست؟ و... و هزاران سؤال دیگر که چگونه می‌توانم بهتر و بهتر خدمت کنم و روزی که از این جایگاه خارج می‌شوم افسوس نخورم که اگر این کارها را انجام می‌دادم شاید بستر بهتری برای آرامش خانواده‌های دربند اعتیاد فراهم می‌شد و از آسیب بیشتر آنها جلوگیری می‌شد.

من چه تغییری باید بکنم تا خواسته‌ام، خواسته پانصد نفر باشد؟ چگونه عمل کنیم که این ساختار را حفظ کنیم برای آیندگان و...

 خدا را شاکرم که به من فرصتی داده که خدمتگزاری را تمرین کنم و از خداوند کمک می‌خواهم که به من و همه خدمتگزاران کنگره 60 توانایی لازم را برای انجام عمل سالم، در راستای اهداف الهی کنگره 60 عنایت کند تا ان شاالله از نیروهای راستین باشیم و رضایت جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان را کسب کنیم.

امیدوارم روزی کمک راهنما شوید، اگر هستید مرزبان شوید، اسیستانت شوید، ایجنت شوید و... دیده‌بان شوید.


ویراستاری: همسفر الهام قدیری 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر خدیجه.م یکشنبه 8 دی 1398 08:58 ق.ظ
خداقوت به راهنمای مهربانم مرسی که هستید خدا را از بابت وجودتان خیلی شاکرم انشاءالله مستدام باشید ممنون از مطالب آموزنده و پر محبتتان
همسفرسکینه1 چهارشنبه 24 مهر 1398 01:02 ق.ظ
راهنمای عزیز و بزرگوارم،کلامشان و قلمتان سراسر عشق است و محبت.صحبتهایتان همیشه تاثیر گذار و نافذ است.آنچه که از دل براید لاجرم بر دل نشیند.
از فضل پروردگار بالاترین خیرها را برایتان خواستارم.آرامش،عشق،مهربانی،مهمان همیشگی زندگی تان.بهترین لحظات عمرم را با شما سپری کردم.فراموشتان نمیکنم.
خدا قوت عزیزان وبلاگ نویس.
همسفر رعنا دوشنبه 22 مهر 1398 08:11 ق.ظ
سرکارخانم صبای عزیزم راهنمای بزرگوار؛صمیمانه تبریک مرا نیز بابت انجام این رسالت و خدمت عظیم بپذیرید.انشااله به لطف خداوند مانند همیشه موفق و سربلند باشید.
وبلاگ نویسان عزیز خدا قوت.
عاطفه دوشنبه 22 مهر 1398 07:18 ق.ظ
خانم صبا عزیزم
هزاران تبریک به وجود مهربان و دوست داشتنی شما
چقدر زیبا حق مطلب را در نوشته هایتان ادا میکنید.
دغدغه های شما و تفکر عظیم شما برای بهتر بودن و بهتر عمل کردن در جایگاه اسیستانتی بسیار قابل ستودن است.
خوشا ب سعادت شعبه ای ک شما به عنوان اسیستانتی آن انتخاب شده اید، ک آینده درخشان و تغییرات ژرف و مثبتی در انتظارش هست .
مبارکتان باشد
مریم حسینی شنبه 20 مهر 1398 11:51 ق.ظ
خدا قوت به گروه وبلاک و خانم سمیرا عزیز خدمتتان پر برکت
خدا قوت و عرض تبریک خدمت خانم صبای عزیز واقعا لیاقت جایگاه اسیستانتی را دارید و این شال برازنده شما میباشد با خواندن مقاله تان بسیار خوشحال شدم که در کنار شماها که در شعبه بودم افراد دل سوزی نه تنها به خود بلکه به انسانها در بند کمک میکنید برایتان در این جایگاه موفقیت درپناه خداوند را دارم موفق باشید
همسفر نسیم شنبه 20 مهر 1398 09:54 ق.ظ
تبریک و هزاران شادباش
چقدر زیبا گفتید که پرداخت هزینه رشد کار هر کسی نیست، البته که شما جزء بندگان خاص خدا هستید و خوشا به سعادتتان
موفق، سربلند و عاقبت بخیر باشید
صغری همسفر یوسف از لژیون یازدهم جمعه 19 مهر 1398 09:48 ب.ظ
خانم صبای عزیز خدا را هزاران بار شکر که دراین جایگاه قرارگرفتید از خداوند بهترین ها را برایتان آرزو میکنم
مسافر توحید جمعه 19 مهر 1398 08:15 ب.ظ
خداقوت و عرض تبریک
اجرکم عندالله
همسفر بهناز جمعه 19 مهر 1398 06:53 ب.ظ
خدمت راهنمای عزیزم خانم صبا این جایگاه والا و زیبا را تبریک عرض میکنم
شما آرامش و محبتی در وجودتان هست که آن را بی دریغ به دیگران میبخشید خوشحالم که ازشما آموزش میگیرم
انشاالله در این جایگاه آرامشتان دو چندان شود و خوش بدرخشید
خدمت وبلاگ نویسان محترم عرض خدا قوت دارم‌
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا جمعه 19 مهر 1398 12:04 ق.ظ
خانوم صبای نازنین، خیلی خیلی خوشحالم براتون، بهتون تبریک و شادباش میگم این جایگاه رو، شما با وقار و متانت و اون آرامشی که همیشه توو وجودتون دیدم قطعا در این جایگاه هم خوش می‌درخشید، شما به معنای واقعی اشرف مخلوقات هستین، وهمیشه در صراط مستقیم هستید، خدمتتان پراز روزی و خیر و برکت باشد،
خدا همیشه یار و نگهدارتون باشه در تمامی مسیرها.
معصومه همسفر مسعود پنجشنبه 18 مهر 1398 10:51 ب.ظ
اسیستنت محترم و دوست داشتنی و مهربان خانم صبای عزیز تبریک ویژه من را هم پذیرا باشید .عین عدالت است که شما را در این جایگاه میبینم .همیشه از روی باز شما و محبتتان سیراب میشوم .از صمیم قلبم خوشحالم شما را در این جایگاه میبینم و برایتان خیر کثیر و حال خوش را در این جایگاه از خداوند خواستارم .دوستتان دارم .
ممنون از گروه وبلاگ و خدا قوت .
مینا پنجشنبه 18 مهر 1398 10:46 ب.ظ
خانم صبای عزیزم جایگاه خدمتی اسیستنی رو بهتون تبریک میگم و امیدوارم بهترین ها روزی تان شود.
همسفر مهدیه از لژیون ۴ پنجشنبه 18 مهر 1398 07:20 ب.ظ
سلام وخداقوت خانم صبای عزیز وجایگاه اسیستانت را به شما تبریک. میگویم امیدوارم مورد فضل خداقرار بگیرید
همسفرخدیجه م پنجشنبه 18 مهر 1398 05:13 ب.ظ
راهنمای عزیز و صبورم خداقوت سرسبزترین بهار تقدیم توباد آوای خوش هزار تقدیم تو باد گویند که لحظه ایست رئیدن عشق آن لحظه هزاربار تقدیم تو باد جایگاه خدمتی بر شما پرشگون باد...
همسفر اکرم پنجشنبه 18 مهر 1398 02:46 ب.ظ
درود بر شما خانم صبای عزیز
جایگاه اسیستنت را خیلی خیلی تبریک می گویم و امید وارم این خدمت برایتان پراز خیر و برکت باشد
ان شاالله همیشه موفق وسر بلند باشید
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت
همسفر ربابه لژیون یکم پنجشنبه 18 مهر 1398 11:09 ق.ظ
با عرض سلام و خدا قوت
درود بر راهنمای مهربان و عزیزم خانم صبا
راهنمای عزیزم این جایگاه را به شما تبریک عرض میکنم،سپاسگزارم بابت مطالب آموزنده و عالی.برایتان بهترینها را آرزو دارم در همه مراحل زندگی موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر مرضیه لژیون یکم پنجشنبه 18 مهر 1398 10:00 ق.ظ
خانم صبای مهربانم شما انسان متفکر، صبور، مهربان و پر از عشق و محبت هستید و همیشه در جهت یاری و امیدواری همسفران تلاش می کنید و شما الگوی عمل سالم هستید و بی شک نتیجه انجام اعمال سالم و عاشقانه شما باعث شد تا این جایگاه شما را برگزیند.
قطعا در این جایگاه هم خوش می درخشید و باعث درخشش دیگر اعضاء هم خواهید شد...
دوستتان دارم و برایتان از خداوند توفیقات فراوان خواستارم
قرار گرفتن در جایگاه اسیستانتی گوارای وجودتان و بر شما مبارک...
خانم سمیرای عزیز و الهام جان سپاس. در پناه حق. موفق و مکید باشید
مریم کرمی پنجشنبه 18 مهر 1398 06:09 ق.ظ
درود خداوند بر شما خانم صبای عزیزم. قرار گرفتن در جایگاه اسیستانتی را خدمت شما تبریک عرض می کنم. امیدوارم که از فضل خداوند در این جایگاه هم مانند همیشه موفق و درخشان عمل کنید که قطعا نیز همین طور است. در پناه خداوند باشید.
همسفرنسیم لژیون بیستم پنجشنبه 18 مهر 1398 01:39 ق.ظ
آرزوی سلامتی وموفقیت برایتان دارم خانم صبای عزیز...
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 17 مهر 1398 11:06 ب.ظ
اسیستانت محترم وکمک راهنمای بزرگوار سرکارخانم صبا...هفته اسیستانت وکسب این جایگاه مقدس راخدمت شما تبریک وتهنیت عرض مینمایم بدون شک شماازجمله همسفرانی هستید که خداوندمتعال نظرویژه ای برشماداشته که روزی های فراوانی رانصیبتان نموده روزی کمک راهنمایی وموفقیت های روزافزون درآن عضویت درلژیون سردار وشاخص بودن درآن لژیون ودرآخرهم افتخارکسب جایگاه اسیستانتی وهمه اینها اتفاقی نبوده ونیست بلکه همگی اینها ناشی ازانجام عمل سالم تلاش فراوان به منظورآرامش همسفران ورهجویان وتزکیه وپالایش وایمان بخداوند وبالاترین مرحله آن ایمان که تسلیم بوده است میشود وحتم داریم که دراین جایگاه هم مثل مابقی جایگاهها درپرتونورخداوند موفقیت های شمادرخشان وروزافزون خواهدبود...پیروزوسربلند باشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده..
چهارشنبه 17 مهر 1398 10:23 ب.ظ
خانم صبای عزیزومهربان بسیار تا بسیار خوشحال شدم شما لیاقت بهترینها را دارید شما یکی از بندگان خالص خداوند هستید برای شما بهترینها رو ارزومندم قطعا مانند گذشته عالی می درخشید امیدوارم خداوند هر کجا که خدمت میکنید بهترین انرژی ها رو نصیبتان کند.
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 17 مهر 1398 08:46 ب.ظ
خانم صبای عزیزم کمک راهنمای محترم
این جایگاه رو صمیمانه خدمت شما بزرگوار تبریک میگم حقا که شما لایق این جایگاه و جایگاههای بالاتر هستید امیدوارم همواره پایدار باشید.سپاس از خانم الهام عزیز.
همسفر زهرا چهارشنبه 17 مهر 1398 08:14 ب.ظ
خانم صبای عزیز و مهربان
ممنون از مطلب پر از عشق و آموزشتان ،این هفته را به شما تبریک عرض میکنم ،قطعا در این جایگاه هم خواهید درخشید و مانند همیشه سربلند از این جایگاه ترخیص خواهید شد چرا که شما با اعمال سالمتان در این سالها این موضوع را ثابت کردید و پیام آقای مهندس در خور و شایسته شماست ،الهی همیشه سلامت و برقرار باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
همسفر منصوره چهارشنبه 17 مهر 1398 08:03 ب.ظ
سلام بر اسیسانت عزیزم خانم صبای عزیزم جایگاهتون رو تبریک میگم ،انشالاه به خیر و برکت جایگاهتون بیش از پیش برسین
نوشین چهارشنبه 17 مهر 1398 06:28 ب.ظ
خانم صبای عزیزتر از جانم
این جایگاه را به شما تبریک می گویم و برایتان بهترینها را آرزو دارم و از خداوند می خواهم که همواره پشتیبان شما باشندو شما همچنان پر انرژی در همه ی جایگاههای خدمتی بدرخشید .
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic