مرزبانی ؛ یعنی دوست داشتن های بی قید و شرط
پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 11:30 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر الهام | ( نظرات )

 عمل سالم نه تنها از دیدگاه یک کمک راهنما بلکه از دیدگاه تمام انسان‌ها، عملی است که نتیجه مثبتی داشته باشد و ما را به‌سلامت، به سرمنزل مقصود برساند.

قوانین کنگره مانند قوانین الهی مشخص و مکتوب هستند؛ اما نحوهٔ دعوت به اجرای قوانین می‌تواند یک فرد را گریزان کند یا اینکه جذب کند.

به نام قدرت مطلق الله

ضمن عرض تبریک هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان و قدردانی و سپاس از زحمات این بزرگواران ، گفتگویی با مرزبانان محترم شعبه ، سرکار خانم سمیه و سرکار خانم فاطمه ترتیب دادیم که دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید .


به نام نقش‌بند صفحه خاک              عِذار افروز مه رویان افلاک

خداوندی که در ذاتش علل نیست    جهان داری که در ملکش خلل نیست


 سلام دوستان سمیه هستم همسفر سلمان

مصرف همسرم تریاک و حشیش بود و به روش  DST و داروی اپیوم سفرش را آغاز کرد و سفر اول ۱۸ ماه و ۲۰ روز طول کشید و با راهنمایی های خوب جناب آقای رضا نادری و راهنمای خودم سرکار خانم نسرین اسدی و الان هفت سال و ۱۰ ماه است که آزاد و رهاست.

در ابتدای سخن هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان را به‌تمامی این عزیزان در تمام شعب کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌کنم، به‌ویژه خدمت جناب آقای سبزه‌ای و سرکار خانم نسرین و مرزبانان محترم گروه مسافران و همچنین همکار خوبم خانم فاطمه عزیز و برای این عزیزان آرزوی توفیق روزافزون دارم.


به‌عنوان اولین سؤال، از جایگاه مرزبانی و وظایف این جایگاه بفرمایید.

خدمت کردن در جایگاه مرزبانی، تجربه‌های زیادی به همراه دارد و از هر تجربه‌ای قطعاً نکته‌ای برای آموختن دریافت خواهم کرد.به‌عنوان یک مرزبان حس‌های خوبی را کنار تک‌تک اعضای شعبه تجربه می‌کنم، با شادی افراد شاد می‌شوم و با دیدن اشک و غم و اندوه اعضاء غمگین و نگران و در خلوتم برای آرامش و حال خوبشان دعا می‌کنم که این حس همدردی، خودش به‌نوعی شیرین است؛ اینکه با درد دیگران، درد را حس می‌کنم، کمی خودم را به حسِ انسانیت نزدیک‌تر می‌بینم.

در مورد وظایف مرزبان‌ها؛ همان‌طور که می‌دانید مرزبان‌ها، نیروهای اجرایی شعبه هستند. اجرا کردن فرامین و قوانین کنگره ۶۰، اولین و بزرگ‌ترین وظیفه مرزبان‌هاست و به‌طور کلی دامنه وظایف مرزبان‌ها گسترده است که کمک به برقراری نظم در شعبه و برگزاری مرتب و منظم کارگاه‌ها، تقسیم خدمت بین همسفران، بررسی و حضوروغیاب اعضاء ، اجرای حرمت‌ها در تمامی امور، هماهنگی بین کمک راهنمایان و راهنمایان تازه واردین، تهیه گزارش عملکرد شعبه برای دیده‌بان همسفران، ثبت امور مالی مربوط به همسفران، ثبت تعداد تازه واردین و رها شدگان و خیلی مسائل دیگر می‌توان اشاره کرد که همه این کارها نیاز به نظم، دقت، برنامه‌ریزی و صبر و حوصله فراوانی دارد.

 

با توجه به اینکه تجربه خدمت در جایگاه کمک راهنمایی را هم داشتید ، لطفاً بفرمایید عمل سالم از دیدگاه یک کمک راهنما چیست و چه نقشی در درمان و رهایی دارد؟

 عمل سالم نه تنها از دیدگاه یک کمک راهنما بلکه از دیدگاه تمام انسان‌ها، عملی است که نتیجه مثبتی داشته باشد و ما را به‌سلامت، به سرمنزل مقصود برساند و برای ما و هیچ فردِ دیگری تخریب به همراه نداشته باشد و قطعاً تنها راهِ رسیدن به درمان و رهایی و حالِ خوش، انجام عمل سالم است.

 

ازنظر شما نقض کدام‌یک از قوانین و حرمت‌ها دامنه تخریبی وسیعی دارد؟

قوانین کنگره مثل قوانین رانندگی است و هرکدام از قوانین را که زیر پا بگذاریم، هم جریمه شامل حالمان می‌شود و هم خطر تهدیدمان می‌کند. در کنگره هم همین‌طور است؛ با نقض فرمان‌ها، دامنه امنیت ما کم می‌شود و قطعاً از رسیدن به مقصد فاصله می‌گیریم. به نظرِ بنده، هرگونه ارتباط داشتن خارج از کنگره ، بالاترین و بیشترین تخریب را دارد.

 

استاد امین فرمودند: جهان‌بینی گره‌های درونی را به شمارا نشان می‌دهند و خدمت گره‌ها را باز می‌کند! خدمت مرزبانی کدام گره درونی شمارا باز کرد؟

بله دقیقاً همین‌طور است. با خدمت در جایگاه مرزبانی به چالش‌های زیادی کشیده شدم و گره‌های زیادی را در درونم مشاهده کردم. اگر بخواهم به پررنگ‌ترین آنها اشاره‌کنم این است که من همیشه دوست داشتم همه آدم‌ها از عملکردم راضی باشند و هرگز کسی از دستم دلخور نشود؛ ولی در دوره مرزبانی متوجه شدم که اگر بخواهم کاملاً در چهارچوب قوانین و حرمت‌ها حرکت کنم، این خواسته ام اصلاً امکان‌پذیر نیست و در واقع غیرممکن است و برای اجرای فرامین ناچارم برخلاف میل قلبی بعضی افراد رفتار کنم که البته در ادامه با دیدن نتیجه مطلوب، همان افراد به اصلِ ماجرا پی ‌خواهند برد.

 

زمان بستن پیمان مرزبانی و دریافت شال چه حس و حالی داشتید؟

 حس و حال خیلی قشنگی بود و از ته قلبم از خداوند طلب یاری می‌کردم تا در این امر خطیر یاری‌ام کند. می‌دانستم که مرزبانی خدمتِ پر مسئولیتی است؛ اما به‌محض اینکه شالِ زرد را روی شانه‌هایم حس کردم به سنگینی این مسئولیت پی بردم و ترسِ خاصی تمام وجودم را گرفت.

یکی از بهترین آموزش‌هایی که از خدمت مرزبانی گرفتید چه بوده است؟

بزرگ‌ترین آموزش این بود که صبورتر و صبورتر شدم. قبلاً فکر می‌کردم که خیلی آدم صبوری هستم؛ اما در جایگاه مرزبانی متوجه شدم که خیلی هم صبور نبودم و در مرزبانی به‌شدت آموختم که به‌موقع سکوت کنم، صبر کنم، عجولانه عمل نکنم و تصمیم نگیرم.

 

از تشکیل لژیون همسفر کوچولوها برایمان بگویید، از ابتدا تابه‌حال، همکاری فرشته‌های کوچک و حس و حالشان چقدر تغییر کرده است؟

بیشترین و عمیق‌ترین آسیب‌ها را در دوران اعتیاد، بچه‌ها متحمل می‌شوند و تخریب و آثار آن ممکن است تا سال‌ها پس از درمانِ مسافر هم مشاهده شود. در تمام سال‌هایی که به کنگره می‌آمدم همیشه نگاهم که به بچه‌ها می‌افتاد غم عجیبی به دلم می‌نشست و حسِ ترحم که چرا دنیای بچگی آنها این‌گونه رقم خورده و باید در این فضا، لحظات زیبای کودکی را سپری کنند؟!

بچه‌ها بدون هیچ نظم و نظام و برنامه‌ریزی، هر جلسه حداقل سه ساعت را در شعبه می‌گذراندند؛ اما با پیشنهاد خانم نسرین و استقبال ما و حمایتِ همسفرانی که در لژیونِ همسفر کوچولوها خدمت می‌کنند این اتفاق خوب افتاد و بچه‌ها هم تحت آموزش قرار گرفتند.

اگر بخواهم از تغییرات بچه‌ها بگویم، کاملاً حس می‌کنم که فرمان‌بردارتر و شادتر شدند و بچه‌هایی که ساعت‌ها با گوشی و تبلت بازی می‌کردند، الآن به جمع و بازی‌های گروهی علاقه پیدا کردند و نظم را خیلی خوب یاد گرفتند. اگر بخواهم بگویم که شیطنت نمی‌کنند که کاملاً غیرمنطقی است؛ چون تحرک و بازی و هیجان، از واجبات دنیای کودکی است. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا هم بچه‌ها در محیط کنگره آموزش ببینند و هم در کنار آنها، والدین با خیال آسوده از لژیون استفاده کنند.

در کل، خدمت به همسفر کوچولوها، شیرین‌ترین بخشِ خدمتی کنگره است.

 

 حس شما نسبت به کلمات زیر چیست؟

حرمت: قوانینی که حریمی امن برای ما ایجاد می‌کند.

تازه‌وارد: جریان خونی تازه در رگ‌های کنگره.

حاشیه: خروج از راه اصلی و به بیراهه کشیده شدن.

کمک راهنما: عاشق، نشانِ راه، معلم عشق، صبر و امید.

کنگره ۶۰: بهشت روی زمین برای ره گم‌کردگان.

 

سخن پایانی؛ به‌عنوان آخرین کلام می‌خواهم بگویم مرزبانی؛ یعنی لحظه‌به‌لحظه تمرین برای عشق ورزیدن و همدردی کردن با کسانی که روزی خودم هم با آنها همدرد بودم؛ یعنی دوست داشتن‌های بی‌قیدوشرط؛ یعنی از دریچه دل‌های شکسته خدا را حس کردن و ...


خدایا دنیای محدودم را با حضورت وسعت ببخش


سلام دوستان فاطمه هستم همسفر میلاد

آنتی ایکس مصرفی مسافرم قرص و تریاک، روش درمان  DST ، داروی درمان شربت OT ، مدت سفر ده ماه و بیست‌وهفت روز، راهنمای مسافرم آقای نادری و راهنمای خودم در سفر اول خانم پریناز و در سفر دوم خانم سمیرا. رهایی سه سال و هفت ماه و هشت روز . سفر سیگار داشتند به راهنمایی آقای خدامی، رهایی سه سال و نه ماه و هجده روز

دوره نگهبانی و دبیری را گذرانده‌ام، خدمتگزار وبلاگ شادآباد هستم، خدمت مشاوره تازه واردین را بر عهده دارم و اینک با افتخار، مرزبان شعبه هستم.


در کنگره ۶۰ مرز کجاست و مرزبانان در این حیطه چه نقشی دارند؟

خدا را شکر در کنگره ۶۰، بنیان‌گذار و تیم دیده‌بانان قوانینی را وضع کرده‌اند و ما در مورد آنها، هیچ دخالتی نمی‌توانیم داشته باشیم و تنها وظیفهٔ ما خدمت در چهارچوب این قوانین و حفظ این مرزهاست، مرزها را قوانین تعیین می‌کند و شخص خادم هم در آن حدومرز خدمت می‌کند. در واقع یک مرزبان در کنگره، تابع و مجری اصول و قوانین و حرمت‌ها است.

در مطلبی از آقای مهندس درباره مرزبانی خواندم که می‌فرمایند: یک مرزبان باید مرز معنوی و حتی مرز جغرافیایی کنگره را حفظ کند. به نظر من البته به‌اندازه درک و برداشتم، مرز معنوی همان خدمت بر اساس محبت، عقل و ایمان است و یک مرزبان در ابتدا باید خودش قوانین را رعایت کند و در ادامه مجری قانون و حرمت‌ها باشد و رعایت و اجرای این مرزها از سوی اعضاء را نیز تحت مراقبت و محافظت قرار دهد تا نظم و احترام در شعبه حکم‌فرما شود و مرز جغرافیایی کنگره، مرز لژیون‌ها، راهنمایان و رهجوهاست که یک مرزبان باید پاسدار این مرزها نیز باشد تا اعضاء در امنیت و آرامش به درمان و آموزش بپردازند.


۲- به نظر شما مصداق واقعی عمل سالم در جایگاه مرزبانی چه چیزی می‌باشد؟

باز اجرای قوانین؛ به نظرم در کنگره حرف اول و آخر را اجرای درست قوانین می‌زند. من با این مسئله بسیار مشکل داشتم که خدا را شکر کم‌کم در رفع آن گام برمی‌دارم. عملی شاید به‌ظاهر نیک باشد؛ اما در اصل برخلاف قوانین و حرمت‌هاست؛ پس نباید انجام شود. اعضاء کنگره با شرایط روحی متفاوتی وارد کنگره می‌شوند، گاهی اوقات باید از عملی چشم‌پوشی کرد و محبت را چاشنی کار قرار داد؛ ولی باز در حد مرز قوانین و اینکه عدالت هرگز فراموش نشود. برای انجام عمل سالم نمی‌توان همه را از خود، راضی نگه داشت و این پر آموزش‌ترین بخش خدمت مرزبانی است. عمل سالم در سایهٔ معرفت و عدالت قابل‌اجراست و لا غیر.


۳- استاد امین فرمودند: جهان‌بینی گره‌های درونی را به شمارا نشان می‌دهند و خدمت گره‌ها را باز می‌کند! خدمت مرزبانی کدام گره درونی شمارا باز کرد؟

خدمت در این جایگاه آدمی را به چالش‌های درونی دعوت می‌کند و به‌نوعی به تزکیه بیشتر می‌کشاند، در حین خدمت جرقه‌هایی زده می‌شود و اگر آدمی پژوهنده باشد با توجه با این علم کنگره، به روشنایی‌ها دست پیدا خواهد نمود و کمک خواهد کرد خودمان را بسازیم و در ادامه هم خلوص بیشتر و بیشتر، در عشق و خدمت ایجاد می‌شود.


۵- زمان بستن پیمان مرزبانی و دریافت شال چه حس و حالی داشتید؟

گاهی می‌شود از یک اتفاق یک داستان خلق کرد، لحظه گرفتن شال‌ها در کنگره ۶۰، از آن اتفاقاتی است که می‌شود از آن یک کتاب نوشت. شاید باورتان نشود من هم در لحظه‌ای که شال راهنمای تازه واردین را می‌گرفتم و هم در لحظه گرفتن شال مرزبانی، حال عجیبی داشتم که اکنون هم با یادآوری آن پُر می‌شوم از آن حس عجیب و اشک‌هایی که به دنبال آن جاری می‌شود و شاید می‌بینید در صحرایی پر از انسان‌هایی هستید که با دو بال و پوششی سفید همه‌جا را احاطه کردند و همه نظاره‌گر قسم خوردنت هستند و با هر کلمه‌ای که بر زبان می‌آوری رعشه‌ای بر وجودت مستولی می‌شود و نوری که تمام جانت را روشن می‌کند. امیدوارم همه آنانی که خواستار آرامش واقعی هستند در این جایگاه‌ها قرار گیرند.

۴- یکی از بهترین آموزش‌هایی که از خدمت مرزبانی گرفتید چه بوده است؟

شاید یک جمله کلیشه‌ای باشد که بگویم: لحظه‌به‌لحظه خدمت در این جایگاه پر از آموزش است. در این جایگاه آدمی پخته تر می‌شود، عاشق‌تر و صبورتر می‌شود، منیت زیر پا له می‌گردد و نقطه تحمل فرد بالا می‌رود. در این جایگاه که قرار می‌گیری تو از یک تازه‌وارد گرفته تا یک سفر اولی، سفر دومی، یک راهنما، اسیستانت و ...درس می‌گیری. آخرین آموزش و شاید بهترین آموزشم نحوه اجرای قوانین در این جایگاه بود.

قوانین کنگره مانند قوانین الهی مشخص و مکتوب هستند؛ اما نحوهٔ دعوت به اجرای قوانین می‌تواند یک فرد را گریزان کند یا اینکه جذب کند. آموختم که قبل از اجرای یک قانون و دعوت فردی به اجرای آن، اول خودم مجری آن باشم و بعد در تلاش هستم حس پشت آن دعوت و یادآوری یا تذکر، فقط و فقط عشق و محبت باشد و نیتم در جهت ارتقا فرد باشد نه سرکوب کردن و تحقیر او؛ البته گاهی هم نیاز است این عشق و محبت ملبس شود به اقتدار و جدیت؛ اما انسان‌ها فطرتاً امواج حس را بهتر دریافت می‌کنند و اگر حس من سالم باشد کلامم اثر خواهد گذاشت و این عزیزان به اجرای قوانین و حرمت‌ها مشتاق‌تر خواهند شد به لطف پروردگار.


۶- زمانی که یک تازه‌وارد را می‌بینید چه حسی دارید و چه پیامی را دوست دارید به آنها انتقال دهید؟

به یاد لحظه حضورم برای اولین بار در شعبه می‌افتم. احساس غریبی، سردرگمی، یاس ، ناامیدی و بغضی که بر گلویم چنگ می‌زد همه و همه صف می‌بندند و جلوی دیدگانم رژه می‌روند و مرا بر آن می‌دارند که از جای خود بلند شوم، به استقبالشان بروم، به آغوششان بکشم و آرامشم را به آنها انتقال دهم و دوست دارم پیام امید، ایمان و صبر را به آنها منتقل نمایم.


۷- حس شما نسبت به کلمات زیر:

حرمت: احترام و حفظ حریم‌ها برای داشتن امنیت درونی و بیرونی بیشتر

تازه واردین: به قول آقای مهندس جریان خونی تازه در رگهای کنگره و از دیدگاه من غریبه‌های آشنا

حاشیه: حال بد، غم، غصه، استرس

کمک راهنما: معلمین آزاده و فداکار

کنگره ۶۰: بهشت کوچک من


سخن پایانی ؛ امیدوارم بتوانم در این جایگاه به خوبی خدمت کنم و امانتدار خوبی برای کتگره 60 باشم و با انجام عمل سالم ، صلح و آرامش را اول در وجود خودم جاری کنم تا بتوانم در صلح و آرامش شعبه هم نقشم را به خوبی ایفا نمایم .


عرض تبریک مجدد و  سپاس از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید ، پیروز و سربلند باشید . تهیه و تایپ : همسفر الهام ، همسفر معصومه ، همسفران ربابه

عکس : همسفر فریده می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بهناز شنبه 20 مهر 1398 12:58 ق.ظ
مرزبانان گرامی جایگاه مرزبانی را به شما تبریک میگم واقعا از زحمات همه عزیزان به خصوص مرزبانان عاشق کمال تشکر را دارم
وبلاگ نویسان محترم ممنون از زحمات شما
مسافر توحید چهارشنبه 17 مهر 1398 08:06 ق.ظ
خداقوت و بسیار عالی
همسفر سکینه1 چهارشنبه 17 مهر 1398 12:16 ق.ظ
سلام و درود بر خدمتگزاران بندگانش
سوالات و پاسخ های آموزنده و تاثیر گذاری بود.خانم فاطمه بزرگوار. ممنون که تجربیات و حس و حالتان را از این جایگاه بیان نمودید.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
ربابه لژیون پنجم سه شنبه 16 مهر 1398 01:00 ب.ظ
این هفته مبارک را به خدمتگزاران کنگره ۶۰ تبریک میگویم.
به خانم نسرین ، خانم سمیه ،خانم فاطمه عزیز این هفته را تبریک میگویم و از خدمات خالصانه و عاشقانه این عزیزان تشکر و قدردانی میکنم ‌.
نکات بسیار آموزنده ای این مصاحبه برای من داشت و متوجه شدم که یک عاشق واقعی است که میتواند عمل سالم را انجام دهد و پیام آور آرامش باشد .انشالله برکات این خدمت همیشه در زندگیتان جاری باشد .
همسفر نجیمه سه شنبه 16 مهر 1398 12:29 ب.ظ
سلام و خداقوت به سه عزیز و بزرگوار این هفته رو به شما بزرگواران تبریک می گم دنیای مرزبانی رو با بیان شیرینتون چقدر زیبا نشون دادید عشق به خدمت از صحبتهاتون معلومه آرزوی موفقیتهای بیشتر براتون دارم
موفق باشید
همسفر مرضیه لژیون یکم سه شنبه 16 مهر 1398 12:16 ب.ظ
خانم نسرین عزیز، خانم فاطمه جان و خانم سمیه ی عزیز از خدمات شما صمیمانه سپاسگزارم و این هفته را خدمت شما عزیزان تبریک عرض می کنم، موفق و موید باشید
مصاحبه ها پر از نکات آموزشی بود، سپاسگزار از پاسخ های شما عزیزان
وبلاگ نویسان عزیز انشالله همیشه رحمت خداوند در زندگی تان جاری باشد
فریده سه شنبه 16 مهر 1398 10:57 ق.ظ
نزدیک ترین افراد به خداوند خدمتگزارترین آنها هستند.
درود بیکران بر شما بزرگواران که خدمتگزار عاشق ترین بنده هایش هستید.

بالاترین دستاوردها را در این جایگاه مقدس برایتان آرزومندم.
همسفر فاطمه لژیون سوم سه شنبه 16 مهر 1398 10:45 ق.ظ
خدا قوت به شما عزیزان.امیدوارم که خداوند بهترین پاداش ها رو به شما عزیزان بدهد.
همسفرنسیم لژیون بیستم سه شنبه 16 مهر 1398 09:11 ق.ظ
خداقوت عزیزان...پایداروسلامت باشید
مسافر توحید سه شنبه 16 مهر 1398 08:06 ق.ظ
خداقوت و بسیار عالی
دیبـا (لژیون بیست) خانوم مینـا سه شنبه 16 مهر 1398 07:49 ق.ظ
با احترام فراوان خدمت اسیستانت(خانوم نسرین) مرزبان ها (خانوم فاطمه و خانوم سمیه) این هفته مبارک رو خدمت هرسه عزیز شادباش عرض میکنم.
خدا قوت. راهتان سبز باد.
سپاس از خانوم معصومه بابت این گفتگو
سپاس از عزیزانی که در وبلاگ خدمت میکنند.
مریم کرمی سه شنبه 16 مهر 1398 06:37 ق.ظ
درود خداوند برشما خدمتگزاران با محبت. این هفته را خدمت اسیستانت محترم خانم نسرین عزیز و مرزبانان مهربان خانم سمیه و فاطمه عزیزم تبریک عرض می کنم . از زحمات شما صمیمانه سپاسگزارم . امیدوارم خیر و برکت این خدمت ارزنده در زندگی شما جاری باشد در پناه خداوند باشید.
ممنون از گروه وبلاگ .مصاحبه بسیار عالی بود.
همسفر ربابه لژیون یکم دوشنبه 15 مهر 1398 11:42 ب.ظ
خدا قوت و تبریک خدمت اسیستانت محترم خانم نسرین و مرزبانان محترم خانم سمیه و خانم فاطمه عزیز،انشاءالله برکت این خدمتها به زندگیتان بر گردد.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
همسفر زهرا دوشنبه 15 مهر 1398 09:58 ب.ظ
خدا قوت به مرزبانان عزیز و زحمتکش خانم فاطمه و خانم سمیه عزیز ،بابت تمام زحمات شما عزیزان سپاسگزارم و این هفته را به شما تبریک عرض میکنم و از خداوند برایتان بهترینها را خواستارم ،در پناه حق موفق و موید باشید
عزیزه 15 دوشنبه 15 مهر 1398 09:25 ب.ظ
خداقوت خدمت اسیسانت محترم ومرزبانان گرانقدراین هفته را ب شماتبریک میگویم وازخدماتتان متشکرم خیلی عالی به سوالات پاسخ دادید سپاسگزارم از گروه وبلاگ
مریم حسینی دوشنبه 15 مهر 1398 06:46 ب.ظ
من این هفته را به مرزبانها خانم فاطمه و سمیه عزیز و همچنین اسیستانت محترم خانم نسرین عزیز خدا قوت و تبریک می گویم هر سه عزیز همیشه با عشق درشعبه خدمت کردن و همیشه با آغوش باز پذیرای همسفرها بودن خداوند به خدمت تان برکت و برایتان بهترینها را ارزومندم موفق باشید
خدا قوت به وبلاک نویسان عزیز
همسفر سمانه ۱۷ دوشنبه 15 مهر 1398 06:26 ب.ظ
خانم فاطمه و خانم سمیه عزیز این روز را به شما بزرگواران تبریک میگم واز تمام خدمتهای بی دریغتان سپاسگزارم.واقعا وقتی به شعبه میام و شما دو عزیز را میبینم و من را همیشه به گرمی به آغوشتان می کشید خرسند میشم و از آرامشی که به من منتقل میکند به حال خوش می رسم.
رقیه لژیون دهم دوشنبه 15 مهر 1398 06:16 ب.ظ
درود وتبریک به عزیزان خدمتگذار خانم سمیه وخانم فاطمه
بابت خدمت خالصانه شما در شعبه قدر دان هستم
تبریک خدمت اسیستانت محترم خانم نسرین
ان شاالله از برکات این جایگاه خدمتی بهترین ها از فضل خداوند نصیبتان شود
عزیزان وبلاگ نویس سپاس
فاطمه همسفر ابوالفضل دوشنبه 15 مهر 1398 06:01 ب.ظ
این هفته رو به شما عزیزان تبریک میگم.خدا قوت به مرزبانان و اسیسانت محترم شعبه.براستی خدمت در این جایگاه با عشق و گذشت هست.امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق و سربلند باشید.
فاطمه همسفر ابوالفضل دوشنبه 15 مهر 1398 06:00 ب.ظ
این هفته رو به شما عزیزان تبریک میگم.خداقوت به مرزبانان و اسیسانت محترم شعبه.براستی که خدمت شما عزیزان از روی عشق و گذشت هست.امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق و سربلند باشید
فرحناز دوشنبه 15 مهر 1398 04:42 ب.ظ
درود خداوند به همه ی خدمتگزاران کنگره با عرض تبریک خدمت اسیستانت محترم خانم نسرین ومرزبانهای محترم خانم فاطمه و خانم سمیه، امیدوارم در تمامی مراحل زندگیتان موفق باشید بسیار از مصاحبه ی شما درس آموختم دوستتان دارم.
ایرج ورمزیار(۲۱) دوشنبه 15 مهر 1398 04:10 ب.ظ
خداقوت خدمت هنه خدمتگزاران راستین..اجرتان الهی باد..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
همسفر الهام لژیون یکم دوشنبه 15 مهر 1398 01:02 ب.ظ
خدا قوت به اسیستانت محترم خانم نسرین و مرزبانان محترم ،خانم سمیه و خانم فاطمه،این هفته را خدمت این عزیزان تبریک عرض می‌نمایم ،به نکات آموزنده ای در این مصاحبه اشاره نمودیدو مممنون بابت زحماتی که در شعبه می کشید و با عشق خدمت می کنید و حافظ امنیت و آرامش شعبه هستید و تعادل را برقرار مینمایید.
خدا قوت خدمت عزیزان وبلاگ
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic