قدرت انتخاب
جمعه 12 مهر 1398 ساعت 08:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فریده | ( نظرات )

 قدرت انسان در انتخاب‌هاست که این انتخاب‌ها می‌تواند خیلی کارها را برایش انجام دهد؛ ولی از یکسری از آنها باید چشم‌پوشی کرد و اینجاست که می‌تواند جهشی سازنده داشته باشد و این حرکتی جدید برای خروج از تاریکی درونش خواهد بود.

به نام خدا

 

سلام دوستان ربابه هستم یک همسفر

انسان هیچ‌چیزی نیست مگر سعی و تلاش خودش!

در مورد حس‌های منفی باید گفت: هرکدام از حس‌های انسان هم نیروی جاذبه دارند و هم نیروی دافعه؛ یعنی ما را به‌سوی یکسری مسائل جذب کرده و از برخی دیگر دور و یا دفع می‌کنند، به‌عنوان‌مثال؛ حس خشم به‌گونه‌ای عمل می‌کند که اگر بخواهیم به آن فرصت دهیم انرژی ما را می‌گیرد و به‌قدری نیرومند می‌شود که کاملاً فرمان را از انسان می‌گیرد؛ پس باید از مقابل خشم کنار رفت و آن را رها نمود؛ ولی در برابر حس ترس باید به درونش رفت و با این کار ترس کاملاً محو می‌شود و در مقابل حس ناامیدی که در انسان حالت سکون به وجود می‌آورد باید حرکت نمود؛ ولی در جهت مخالف و حرکتی اصولی و صحیح.

اما ساختارهای درونی من به چه صورت چیدمان شده است؟ چگونه می‌توانم آنها را شناسایی کنم؟

سفری به درون خود کردم و تمام لحظات زندگی حال و گذشته خودم را مرور کردم و متوجه شدم نوع ساختارهای منفی من اغلب از نوع ترس و ناامیدی است. این ساختارها سال‌های سال با من بوده و هر وقت که لازم بوده، از وجودِ من انرژی لازم را گرفته و به قدرت رسیده و در این مدت تمام تلاش خود را انجام داده‌اند تا بتوانند خودشان را حفظ کرده و به‌مرورزمان گسترش یابند و قدرت زیادی را کسب کنند.

نیروی ترس، مانع حرکت و تفکر من در این سال‌ها شده بود و به دلیل همین نیروی ترس از خیلی از خواسته‌های موردعلاقه‌ام چشم‌پوشی کرده و یا آنها را فراموش کردم. قدرت ترس اکنون در وجودم بسیار نیرومند شده و نیروهایی مثل خشم، ناامیدی و منیت هم با او همدست شده و برای خودشان یک پایگاه نیرومندی را تشکیل داده‌اند!

در گذشته خیلی وقت‌ها سعی کردم و خواستم که حرکت خوب و سازنده‌ای انجام دهم؛ اما واقعاً نمی‌دانستم با ترس خودم چگونه مقابله نمایم و با تصور اینکه باید آن را مغلوب کنم و شکست دهم، هر بار حرکت می‌کردم و با شکست مواجه می‌شدم.

این ترس‌ها در من اضطراب، نگرانی و حتی بسیاری از بیماری‌های روحی و روانی را ایجاد کرده بود و هیچ‌وقت آرام و قرار نداشتم؛ حتی حسِ کار کردن را از من گرفته بود و انگیزه و امیدی به زندگی و ادامه حیات را در وجودم نمی‌دیدم و تنها راهی که به ذهنم می‌رسید این بود که از خواسته‌ام چشم‌پوشی کنم.

این نیروها هرروز انرژی محدودی که کائنات برای من در نظر گرفته بودند تا من بتوانم صرف کارهای مفید و آبادانی زندگی خودم کنم را از من می‌گرفتند و در عوض ناامیدی، حجم زیادی از افکار منفی و بیهوده را به ذهن من تزریق می‌کردند و من هیچ کنترلی روی آنها نداشتم. می‌خواستم حرکت کنم و تصمیم هم می‌گرفتم؛ اما به‌محض کوچک‌ترین حرکتی برایم موانعی قرار می‌دادند و یا با افکار درهم‌وبرهمی که در ذهنم ایجاد می‌کردند، دیگر توان انجام آن کار را نداشتم؛ حتی نمی‌خواستم اولویت‌بندی برای مسائل و کارهایم قرار دهم و یا از انجام آن منصرف می‌شدم و یا به‌صورت نصفه و نیمه انجام می‌دادم و این هم دلیلی بود برای ایجاد نگرانی و پریشانی من.

این مسائل را سال‌های سال با خودم یدک کشیدم تا وارد کنگره شدم و با آموزش‌ها و حرکت کردن در مسیر درستی که به من آموزش دادند توانستم خودم را به سِلاحی به نام آگاهی و دانایی مجهز نمایم و اکنون این را می‌دانم که اینها حقه‌های نفس و خواسته‌های نامعقول من بوده است.

وقتی بتوانم روی یک خواسته معقول خودم تمرکز نمایم و برای آن خواسته تلاش کنم، به نتیجه مطلوب و دلخواهم خواهم رسید. باید بتوانم بین چندین خواسته از یکسری از آنها چشم‌پوشی کرده و آنها را رها نمایم و زمانی می‌توانم در مورد مسائل مهم و حیاتی زندگی و خواسته‌هایم به تصمیم درست و قوه تشخیص برسم که نتیجه برایم مهم نباشد؛ یعنی نتیجه محور نباشم. باید به انتخاب درست بپردازم و در کاری که شروع می‌کنم، به مفید بودن آن کار و یا خودم فکر کنم.

هر انسانی وقتی بتواند از یکسری خواسته‌های خود که خیلی هم موردعلاقه‌اش است و می‌خواهد به آنها دست یابد، چشم‌پوشی کند، آن وقت به قدرت تشخیص و انتخاب درست خواهد رسید و مجوز دانایی برایش صادر خواهد شد .

قدرت انسان در انتخاب‌هاست که این انتخاب‌ها می‌تواند خیلی کارها را برایش انجام دهد؛ ولی از یکسری از آنها باید چشم‌پوشی کرد و اینجاست که می‌تواند جهشی سازنده داشته باشد و این حرکتی جدید برای خروج از تاریکی درونش خواهد بود.

 

تهیه و تایپ: همسفر نجمه

ویراستاری: همسفر الهاممی توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرزانه شنبه 11 آبان 1398 12:37 ب.ظ
خداقوت خانم ربابه عزیز
چقدر خوب در مورد ساختارهای درون صحبت کردید.خداروشکر که میتوانم از وجود افرادی چون شما در لژیون بهره مند باشم.
لیلا محمدلو چهارشنبه 17 مهر 1398 09:26 ق.ظ
خداقوت خانم ربابه عزیزم بسیار عالی بیان نمودید.
همسفر مهدیسا یکشنبه 14 مهر 1398 10:27 ب.ظ
خداقوت خانم ربابه عزیز...بسیار عاالی بود خدارا شکر برای وجود کنگره و شکر برای حال خوب امروزتان..بهتون تبریک میگم..بهترینها روزیتون
خداقوت وبلاگ نویسان
همسفر ربابه لژیون یکم یکشنبه 14 مهر 1398 08:34 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم ربابه،ممنون از مقاله خوبتان بسیار عالی بود.موفق باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
منیره یکشنبه 14 مهر 1398 07:23 ق.ظ
خداقوت خانم ربابه
خیلی زیبا حسهای درون عنوان کردید
درود برشما
مریم کرمی یکشنبه 14 مهر 1398 05:37 ق.ظ
خانم ربابه عزیز برداشت خوب و کاملی از سی دی ساختار درون داشتید ممنون که با ما به اشتراک گذاشتید. در واقع مشکل ما داشتن تاریکی نیست بلکه مشکل ندیدن تاریکی است و شما به خوبی تاریکی های درون خود را شناسایی کردید .امیدوارم با افزایش دانایی هر روز بیشتر وجودتان لبریز از روشنایی شود و به حال خوش برسید.
همسفر مرضیه لژیون یکم شنبه 13 مهر 1398 10:24 ق.ظ
خانم ربابه ی عزیز سپاسگزارم، بسیار عالی و آموزنده بود
امیدوارم همواره موفق باشید
خانم نجمه ی عزیز، الهام جان و فریده ی عزیزم خدا قوت، در پناه حق
ایرج ورمزیار(۲۱) شنبه 13 مهر 1398 09:03 ق.ظ
همسفرگرامی سرکارخانم ربابه...خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون...خروج ازتاریکیها ومنیت وحرکت به سمت نورمیسرنمیگردد مگرباآموزش وآن آموزش است که قدرت اختیارراچنان باعظمت میکند که مسیرراه جدامینماید ومادرمسیرراستی حرکت مینماییم بدیهی است بدون آموزش این اختیارممکن است دراختیارنفس اماره ودرمسیرضدارزشها تغییرمسیردهد..پیروزوسربلندباشید..تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
مریم حسینی شنبه 13 مهر 1398 08:30 ق.ظ
خدا قوت به خانم ربابه عزیز
بسیار عالی و روان در مورد ساختارهای درون بیان نمودید و اینکه چکونه می توان با کار کردن بر روی خود از مسیر منیت ، ترس ، خشم با آموزشهای که از کنگره میگیریم از تاریکی ها خود بیرون آمد برایتان بهترینها و رسیدن به آرامش از خداوند خواستارم .
خدا قوت به وبلاک نویسان موفق باشید
همسفر زهرا شنبه 13 مهر 1398 08:06 ق.ظ
خانم ربابه بسیار عالی بود ،ممنون از نکاتی که راجع به ساختارهای منفی بیان نمودید ،موفق باشید
ممنون از وبلاگ نویسان
همسفرسکینه1 شنبه 13 مهر 1398 02:10 ق.ظ
خانم ربابه عزیز،سپاسگزارم که تجربه تان را به اشتراک گذاشتید.از خداوند برایتان امید،آگاهی،دانایی میخواهم.
با تشکر از وبلاگ نویسان محترم.
همسفر سمانه ۱۷ جمعه 12 مهر 1398 11:52 ب.ظ
خدا قوت خانم ربابه عزیز بسیار عالی مطالب را به رشته تحریر درآوردید و امیدوارم که خداوند به قلمتان برکت دهد.سپاس از خانم الهام و خانم نجمه.
مریم نظری جمعه 12 مهر 1398 10:26 ب.ظ
خدا قوت خانم ربابه ، برداشت خوب و جامعی داشته استفاده کردم.انشاءالله با آموزشهای کامل و جامع کنگره بتوانیم انتخاب درستی برای خروج از مشکلات داشته باشیم و با تفکر درست راه درست را انتخاب کنیم.
برای آموزشهای ناب کنگره شکر شکر شکر
خدا قوت عزیزان گروه وبلاگ
همسفر نجیمه جمعه 12 مهر 1398 10:17 ب.ظ
سلام و خداقوت به خانم ربابه عزیز مطالبتون بسیار عالی بود موفق باشی
مسافر توحید جمعه 12 مهر 1398 09:50 ب.ظ
خداقوت و بسیار عالی
کامل و جامع نگارش شده است. دست مریزاد
خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic