عدم تفکر ؛ از دست رفتن آرامش
چهارشنبه 10 مهر 1398 ساعت 10:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیرا | ( نظرات )

ما در اعتیاد و با مصرف مواد مخدر، قدرت تفکر خود را تخریب نموده‌ایم و بدون اینکه تفکر کنیم یک عمل را انجام داده‌ایم و این باعث شده که ما به‌طرف ضد ارزش‌ها و تاریکی‌ها پیش برویم و آنچه قبلاً داشته‌ایم را از دست بدهیم و باعث شدیم آن نعمت الهی که همان آرامش است را از دست بدهیم و زندگی خود و اطرافیان را به آشفتگی بکشیم و همه‌چیز را نابود کنیم.


به نام قدرت مطلق الله

 

با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد: با فکر کردنِ درست، کاری که می‌کنی به سرانجام می‌رسد.

بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود: بدون فکر کردن، همه‌چیز از بین می‌رود.

در این وادی بهتر است بدانیم چگونه همه‌چیز پیدا می‌شود و یا چگونه همه‌چیز خلق می‌شود. برای پیدا کردن یا به وجود آمدن یا خلق شدن، اولین قدم یک فکر و یا یک اندیشه است و این اندیشه آغاز خلق است؛ بنابراین همه انسان‌ها برای پیدا شدن لازم است تفکر نمایند و نیروی القاء و احیا و تحرک هم موجود می‌باشد؛ یعنی برای به دست آوردن یک‌چیز باید تحرک و حرکت کنید

القاء؛ یعنی انتقال یک‌چیزی به دیگری؛ مثلاً یک سفر دومی می‌تواند به یک سفر اولی القاء کند و در کل همه ما انسان‌ها می‌توانیم به همدیگر انرژی مثبت یا منفی بدهیم

احیا؛ یعنی زنده شدن.

به عبارتی؛ همه‌چیز اول مثل صفحه نقاشی است، سپس ذره‌ذره تصویر پدیدار می‌گردد و از معنی آن، ‌هم زشت و هم زیبا و هم خوب و بد پدیدار می‌شود؛ یعنی زندگی انسان مثل صفحه نقاشی است، اگر در صراط مستقیم باشید، این صفحه سفید نقاشی به زیباترین شکل ممکن پر از نیکی و خوبی و به زیباترین شکل ترسیم می‌شود و اگر در صراط مستقیم نباشید این صفحه نقاشی، زشت و پر از کارهای ضد ارزشی خواهد شد.

ممکن است ما سال‌ها درگیر مشکلات و مسائل شده‌ایم که این درگیری چه دانسته و چه ندانسته اتفاق افتاده باشد به‌هرحال فرقی نمی‌کند. چیزی که مهم است این است که ما می‌خواهیم مسائل و مشکلات خود را حل کنیم و از شَرِ غول بی شاخ و دم مشکلات رها شویم. ما در گذشته به خاطر نداشتن اطلاعات کافی از غول بی‌شاخ‌ودمی مثل اعتیاد، درگیر آن شده بودیم  و حال می‌خواهیم گذشته خود را جبران کنیم و با انجام دادن کارهای خوب و در صراط مستقیم بودن، از دستِ این غول رها شویم و آن‌هم فقط در کنگره ۶۰ امکان‌پذیر می‌باشد. اعتیاد با مصرف یک روز و یا چند ماه در وجود انسان رخنه نمی‌کند بلکه در طی یک سال این عمل انجام می‌شود و چون پزشکان و متخصصان از مسئله اعتیاد هیچ اطلاعی ندارند پس نمی‌توانند آن را درمان کنند؛ چون آنها به‌صورت مسئله اعتیاد پی نبردند و نمی‌دانند کدام قسمت از وجودِ انسان را درمان کنند. در کنگره روشی به نام DST وجود دارد و صورت‌مسئله اعتیاد شناخته‌شده و می‌تواند مسئله اعتیاد را درمان کند؛ البته به‌صورت تدریجی بین ۱۰ تا ۱۱ ماه این عمل انجام می‌گیرد و یک شربتی به نام OT وجود دارد که داروی درمان است.

 ما در اعتیاد و با مصرف مواد مخدر، قدرت تفکر خود را تخریب نموده‌ایم و بدون اینکه تفکر کنیم یک عمل را انجام داده‌ایم و این باعث شده که ما به‌طرف ضد ارزش‌ها و تاریکی‌ها پیش برویم و آنچه قبلاً داشته‌ایم را از دست بدهیم و باعث شدیم آن نعمت الهی که همان آرامش است را از دست بدهیم و زندگی خود و اطرافیان را به آشفتگی بکشیم و همه‌چیز را نابود کنیم.

 ما در این وادی نمی‌توانیم چند کار را باهم انجام بدهیم؛ مثل‌اینکه هم اتومبیل برانیم، هم چیزی بنویسیم، هم درس بخوانیم و هم غذا بخوریم و این امکان‌پذیر نیست؛ چون ما این قدرت را نداریم که درآنِ‌واحد چند کار را باهم انجام دهیم. اگر ما بخواهیم از یک درخت خرما بالا برویم اول باید قدرت بدنی ما بالا باشد و بعد روش بالا رفتن از درخت را یاد گرفته باشیم تا بتوانیم از درخت خرما بالا برویم؛ مانند شخصی که چون از اعتیاد اطلاعی ندارد و با دیگران هم مشورت نمی‌کند به‌مرورزمان یک مصرف‌کننده می‌شود و تاوان و ضرر و زیان زیادی هم خواهد داد و اگر دیگران هم بگویند این کار درست نیست؛ چون تفکر نکرده و این کار را انجام داده است و چون تصمیم نهایی خود این شخص می‌باشد، تمام ضررهای آن‌هم شامل خودِ شخص می‌گردد.

هستی دارای یک قدرت به نام قدرت مطلق یا خداوند یا نیروی برتر است که این جهان را به زیبایی و خوبی اداره می‌کند و این قدرت از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار است.

برداشت من از وادی اول این است که اگر به کاری که می‌کنیم فکر نکنیم، آن کار به نابودی کشیده می‌شود و بدون تفکر همه‌چیز از بین می‌رود و با تفکر و فکرِ درست، کاری که می‌کنیم به سرانجام می‌رسد. تجربه خودم را می‌گویم که در گذشته، من و مسافرم برای دخترم فکری نکردیم و نامزد شد و مشورت هم نداشتیم و پنهان‌کاری می‌کردیم و این باعث شد این نامزدی به هم بخورد؛ چون درباره‌اش فکر و تفکر نکرده بودیم و همه‌چیز از بین رفت.

 

نویسنده : همسفر اعظم از لژیون یکم

تهیه و تایپ: همسفر سمانه صالحی

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر رعنا شنبه 13 مهر 1398 03:26 ب.ظ
خانم اعظم عزیزممنون از مطلب آموزنده تان.امیدوارم با تفکر راستین همواره در مسیر رشد باشید.
همسفر حوریه جمعه 12 مهر 1398 10:29 ب.ظ
خانم اعظم عزیز ،خدا قوت عالی بود،ان شالله مشمول رحمت خداوند باشید.

مسافر توحید جمعه 12 مهر 1398 07:03 ب.ظ
خداقوت و بسیار عالی
حاصل تفکر درست و در مسیر درست، آرامش و ایمان است. خداقوت به وبلاگ نویسان گروه خانواده
خدیجه باقری از لژیون اول جمعه 12 مهر 1398 02:55 ب.ظ
خانم اعظم خواهر خوبم ممنمونم از مطالب خوبتان خدا قوت
همسفر ربابه لژیون یکم جمعه 12 مهر 1398 08:09 ق.ظ
خدا قوت خدمت خانم اعظم ، ممنون از مطالب خوبتان موفق و موید باشید.
خدا قوت خدمت وبلاگ نویسان محترم
فریده پنجشنبه 11 مهر 1398 02:23 ب.ظ
اعظم عزیز ممنونم بابت مطلب خوبتان
ان شاالله بتوانیم با تفکر سالم ساختارهای خوب و درستی در زندگی خود بنا کنیم که در سایه ی آنها با صلح و صفا روزگارمان سپری شود.
پوران همسفر عباس لژیون 1 پنجشنبه 11 مهر 1398 11:24 ق.ظ
خداقوت خانم اعظم عزیز بسبار عالی بیان کردید وبه زیبایی وادی اول را بیان کردید متاثرسدم برای تچربه تلخ برای درست فکر نکردن وبدون تفکر تصمیم گرفتن اما با اموزشهای کنگره یاد گرفتیم که می توانیم برگردیم ودوباره با تفکر صحیح وحرکت درصراط مستقیم همه چیز را دوباره بسازیم .خداقوت به گروه وبلاگ نویسان .
مریم حسینی پنجشنبه 11 مهر 1398 09:14 ق.ظ
خدا قوت به وبلاک نویسان
و خدا قوت به خانم اعظم عزیز ممنون از مقاله خوبتان برایتان از خداوند بهترینها آرزومندم موفق باشید
فاطمه همسفر ابوالفضل پنجشنبه 11 مهر 1398 09:14 ق.ظ
خداقوت مقاله عالی رو بیان کردید
خداقوت به وبلاگ نویسان
همسفر اکرم پنجشنبه 11 مهر 1398 08:51 ق.ظ
خانم اعظم عزیز از مقاله خوبتان لذت بردم امیدوارم با تفکرات سالم پیروز باشید و خداوند یارتان باشد.
وبلاگ نویسان محترم خدا قوت.
مریم کرمی پنجشنبه 11 مهر 1398 05:28 ق.ظ
خانم اعظم عزیزم، بسیار عالی بود . امیدوارم همیشه در پرتو تفکر سالم، بهترین اتفاقات برایتان رقم بخورد . موفق و موید باشید.
همسفر بهنار پنجشنبه 11 مهر 1398 12:55 ق.ظ
خانم اعظم عزیز مقاله خوبی از وادی اول ارائه دادید خدا قوت
و یک خدا قوت هم به خانم صالحی
همسفر نجیمه چهارشنبه 10 مهر 1398 07:45 ب.ظ
سلام و خداقوت خدمت خانم اعظم عزیز مطالبتون بسار عالی بود موفق باشی
همسفر نسیم چهارشنبه 10 مهر 1398 04:10 ب.ظ
خداقوت عالی بود
سپاس برای زحماتتان عزیزان وبلاگ
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 10 مهر 1398 03:54 ب.ظ
خدا قوت خدا به قلمتان برکت دهد.
ایرج ورمزیار(۲۱) چهارشنبه 10 مهر 1398 02:52 ب.ظ
همسفر گرامی سرکارخانم اعظم..خداقوت وتشکرازشمابابت مقاله خوبتون بسیار عالی بود. .عدم تفکرباعث از دادن آرامش و سقوط درورطه تاریکیهایی خواهدشدکه به ظاهرنورفراوانی دارندامادرحقیقت سرابی بیش نیستندوتنهایک ابزار منفی برای فریب انسانهامیباشند...پیروزوسربلندباشید تشکرازوبلاگ نویسان محترم گروه خانواده...
افسانه لژیون7 چهارشنبه 10 مهر 1398 01:34 ب.ظ
خدا قوت خانم اعظم
سربلند و پیروز باشید
همسفر زهرا چهارشنبه 10 مهر 1398 01:24 ب.ظ
خانم اعظم بسیار عالی بود
ممنون از مقاله خوبتان ،موفق و پیروز باشید
همسفر سمانه ۱۷ چهارشنبه 10 مهر 1398 01:08 ب.ظ
خدا قوت بسیار عالی بود خداوند به قلمتان برکت دهد.
مینا چهارشنبه 10 مهر 1398 12:59 ب.ظ
خداقوت بابت مقاله خوبتان
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات